é0. illem de Zwijger avo veegt e buurt schoon Informatieavond over herinrichting Hoogstraat in Stedelijk Museum Immer Geradedoet piepschuim-act in QT! f Inbraak bij antiekhandel Tegel door ruit: schade 9500 gulden Personenenauto te water Overval op pompstation schiedam m Rotterdammer breekt been bij aanrijding m&uëèiftó MAANDAG 17NOVEMBER 1980/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 van een onzer feestneuzen - SCHIEDAM Als betrof het de installatie van een nieuwe koningin, zo werd zaterdagavond in zaal Irene om elf over elf, Gé van Es, veteraan van de Schiedamse hockeyvereniging Spirit benoemd tot Prins Carnaval van de Rietzeilers. Als Prins Geraldo III zal hij een jaar lang de lasten en plichten en natuurlijk de nodige kussen - voor lief moeten nemen, die aan een dergelij ke status verbonden zijn. Hoe later het werd hoe vrijer men werd. Op de muziek werd er weer stevig tegen aan gehost. Jé van Es, alias Prins Geraldo III tijdens zijn openings- \toespraak op het Elfde van de Elfde Feest. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - In het Stedelijk Museum zal dinsdag 18 november - morgen dus - een infor matieavond gehouden worden over de herin richtingsplannen voor een gedeelte van het cen trum. Het plan dat er nu ligt beslaat de Hoog straat, vanaf de Korte Dam tot aan de Koe markt. SCHIEDAM - Met snelle, swingende new-wave ach- tige muziek heeft do formatie Immer Gerade Aus za terdagavond een uitstekende indruk achtergelaten in Q.T.! Met behulp van een gigantische lading piep schuim wisten de vijf jongens hun publiek waar te ge ven voor hun drie piek entree. Aan een dergelijke inzet op het podium kunnen sommige professionele bands - neem Rod Stewart en Gladys Knight The Pips, on langs te zien in Rotterdam - nog een puntje zuigen. Aan de inzet van zanger Rini van Willigen kunnen sommige professionele muzikanten nog een puntje zuigen. In de Schiedam-Extra van komende donderdag vindt U een interview met de formatie Immer Gerade Aus. V'-f't-5f ,4 Hf*' Betere energie dan Icamayai is er nie!' Schiedams Energie Schiedam, Schiedam, je ener gie Die is nog niet geslonken. Al wordt er veel gedronken. Em wordt er veel veel geklon ken. Schiedam, Schiedam.je ener gie. Die sal zo gauw niet slinken. We blijven lekker drinken. Die lekkere energie 'N betere energie. Dat is zo moeilijk niet Je gaat naar karnaval. Het grote prinsenbal. Dan heb je alles ai. Kom dan maar naar de Schie, Daar ligt Schiedam. Marie, Daar is het karnaval. "N energie - geval. Daar aan de Schie laat de Rietzeilers maar gaan. Die gaan met karnaval voor aan. Want er is geen betere gein. Dan op 'n karnaval te zijn, De allerbeste energie, Is karnaval daar aan de Schie, Het is de allerbeste medicijn. Bij de Rietzeilers te zijn rruj is opgedragen. Dat heeft me uiteindelijk het meest gegrepen, waardoor ik uiteindelijk 'ja' heb gezegd toen men mij vroeg om Prins Carnaval te worden.' Voor het elf over elf was, ver maakten de in allerlei zotte kle dij gestoken Schiedammers zich op de hoempa-muziek van de Bielbouwers, de boerenkapel van OBK en bovenal op de ge luiden van het combo De Riet stampers. Hoe later het werd, De Rietzeilers vieren dit jaar carnaval onder het motto: 'Bete re Energie dan Carnaval is er me!' Het traditionele Prinsenbal - ook wel Het Elfde van de Elf de Feest - werd bijgewoond door enige honderden feestvier ders. De Hoogvlietse Carnavals vereniging de Leuteraars waren de speciale genodigden en zetten met veel energie het Schiedamse Pnnsenba! luister bij. Gé van Es, Prins Geraldo III dus. werd benoemd tot Baron der Holy wijken tot Grootste Boer van de Spiritgronden in het Land van Harga', maar is verder gewoon directeur van een Schildersbedrijf. Een gebo ren en getogen Schiedammer, die onlangs is uitgeweken naar Vlaardingen. De nieuwe Prins, zaterdag avond, even voor hij het podium op moest: „Ik wil je wel beken nen dat ik een grote feestvierder ben, maar ik vind het een ge wéldige eer om Prins Carnaval te worden. Toch realiseer ik me ook heel goed de zin van een dergelijke functie. Ik zie het goede doel dat de Rietzeilers steunen, als de grootste taak die SCHIEDAM - Een mantel klokje ter waarde van 1600 gul den is zaterdagavond buitge maakt bij een inbraak aan de Boterstraat Door een ruitje van een antiekwinkel in te slaan wist men het kleinnood te be machtigen. De 40-jarige S. A. B. heeft van de inbraak aangifte gedaan. Behalve de vernielde ruit is geen schade aangericht SCHIEDAM Door onoplet tendheid zijn dit weekeinde twee jongens op hun brommer met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeluk, dat zaterdag middag omstreeks 13.00 uur ge beurde op de Burg. van Haaren- laan, brak de 15-jarige Rotter dammer P.J. D. zijn linker kuit been. Hij moest worden opgeno men in het Noletziekenhuis. De 15-jarige J. D. F. uit Maasland kon na behandeling weer naar huis. De aanrijding vond plaats toen F, die met zijn brommer over het voetpad van de laan van Spieringshoek reed, linksaf de Burg. van Haarenlaan wilde oprijden. Daar kwam op dat moment de Rotterdammer aan, die zijn tegenligger niet zag. De aanrijding was het gevolg. hoe vrijer men werd. De dames vielen de heren zwoel om de nek en de heren vergaten onder het dansen even het handje op de rug van hun partner 'andersom', te houden. Kortom, iedereen liet zich eens lekker gaan, want dat 'moet' bij camavai. Later op de avond overhan digde Prins Geraldo III geldbe dragen aan vertegenwoordigers van een viertal instellingen. Vier afdelingen van de Zonne bloem werden verrast met een gift van 1000 gulden elk. De Stichting het Autistische Kind' kreeg een bedrag van 1500 gul den en dienstencentrum De 4 Molens mocht 2000 gulden in ontvangst nemen. Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM - „Ik vind dat u negatief over onze school hebt geschreven. Het is natuurlijk zo dat de buurt wel eens last van ons heeft We zitten zelf ook met die brommers in ons maag. Maar bij de bewonersvergade- nng over de straatverbetering heb ik ook positieve geluiden gehoord." De heer Harpe van de Willem de Zwijgermavo in de Lidu ma- straat is niet helemaal gelukkig met het stukje dat dinsdag on der de kop "Oplossing voor brommerprobleem" in HVV verscheen. „Ik ben zekf naar die vergaderingen gegaan om te praten over die brommers. Om dat de sloop van het bordes 15.000 gulden zou gaan kosten, heb ik andere oplossingen aan gedragen. Twee perkjes met struikgewas zouden plaats kun nen maken voor die brommers zodat ze niet op het trottoir hoe ven te staan. Wij doen ons best om de bewoners zo min moge lijk overlast te bezorgen. We kregen te maken met dat brom merprobleem toen de ULO Ma vo werd. Er moest toen een kan tine worden gebouwd m de kel der zodat er geen plaats meer was voor de brommers. Boven dien is de helling die ze op moe ten vanuit de kelder veel te stijl." Dat de school wel degelijk aandacht heeft voor de buurt mag blijken uit het dagelijks vegen. Per toerbeurt heeft een klas corvee. Na een schooldag gaat een hele ploeg in en rond de school aan het werk met bezem en veger en blik om alle papier tjes en bladeren weg te werken. Dit vegen gebeurt al een jaar of drie. Adjunct-directeur Harpe: „Sommige leerlingen mopperen wel over dat corvee, maar de buurtbewoners zijn er heel blij mee." Tijdens het nummer Just Balls, stortte de band een lading pvc-balletjes de zaal in, waar mee het voor iedereen goed spe len was. Enkele enthousiastelin gen gooiden het spul weer even hard terug op het podium. Als toegift kregen zanger Rini van SCHIEDAM - De eigenaar van een radio- en tv-handel aan de Parkweg, de Schiedammer L. A de V. heeft aangifte gedaan van Inbraak in zijn winkel. In de nacht van zaterdag op zondag werd een straattegel door de etalageruit gegooid, waardoor een totale schade werd aange richt van 8500 gulden. De buit bedraagt twee transistorradio's met een gezamenlijke waarde van 1000 gulden. Willigen en percussionist John Thijsse een spuitbus scheer schuim over zich heen gespoten, zodat zij de rest van het optre den onder de witte klodders za ten. Iedereen speelde evenwel gewoon door. Dergelijke ge beurtenissen zijn inmiddels kenmerkend voor een optreden van deze Schiedamse formatie; het vormt een belangrijk onder deel van hun buhne-act. Immer Gerade Aus dus, als het ware. Het concert van zaterdagavond wiste de wrange herinnering aan het optreden in augustus op het Pop-bouwwerk weer hele maal weg. Bij die gelegenheid rammelden de nummers aan al le kanten en moest soms zelf op nieuw worden ingezet Dat bleef deze keer achterwege, mede door de toonloze inzet van drummer Rini Eysberg, die de muziek van een stevig funda ment voorzag. Het optreden van Immer Ge rade Aus werd zaterdag overi gens vooral gegaan door een concert van The Crumpets, Schiedams enige vrouwenband. Met korte Ramones-achtige nummers verwarmden de vier meisjes de zaal voor. Enthou siaste reacties van het pubhek vielen de dames ten deel, die nog niet zolang met het maken van muziek bezig zijn. Gezien de stemming in de zaal en de opmerkingen na afloop, blijkt er grote behoeften te be staan aan muzikale activiteiten, zoals zaterdag in Q.T.! Het be stuur is dan ook een goede weg ingeslagen met het organiseren van popconcerten op zaterdag avond. RENESAUVEUR 1'""ftf V/S////M 2 '■•-y Mt' MP"''' '4, bfi 'j. 'S v %v, V hsP» 'f*. vfx4yz///S'//P''"is,, ft' W/Ma, Mï A WrM't. 'W*. fof f jyfw/syo 'zjr ''vi De planvoorstellen zoals ze nu liggen, zijn voorbereid in over leg met bewoners, winkeliers en afgevaardigden van het mu seum. In het ontwerp zijn ook opgenomen de afrol van de Hoogstraat naar de Lange Ach terweg, de Appeistraat met het museumplein en alle aangren zende stegen. In het voorjaar van 1981 zal de Dienst Gemeentewerken begin nen met de uitvoering van het definitieve ontwerp, dat mid dels informatieavonden tot stand dient te komen. Op dit' moment is men - vooruitlopend op de herinrichting - bezig met het vervangen van oude leidin gen en kabels. Op de infoavonden is het mo gelijk te reageren op de plannen zoals ze er nu uit zien. Alle be trokkenen hebben het ontwerp toegestuurd gekregen, maar het zal morgenavond ook ter inzage liggen in de aula van het mu seum. Bewoners en winkeliers- kunnen eveneens schriftelijk of telefonisch op de voorstellen reageren. Dat moet gebeuren bij de Dienst Gemeentewerken, vari 19 tot 26 november. Tijdens de totstandkoming van het definitieve plan vindt voortdurend overleg plaats tus sen de gemeente, de bewoners en winkeliers. Zodra het defini tieve ontwerp is gereedgeko men, zal het aan alle betrokke nen worden toegestuurd, waar na eventuele bezwaren alsnog kunnen worden kenbaar ge maakt bij B en W. Het plan voorziet ondermeer in groenvoorzieningen op de af rol naar de Lange Achterwegen het Museumplein. De bestrating zal naar oorspronkelijk voor beeld worden uitgevoerd, met lichtgrijze, blauwe stenen, voor zien van een bolvormig opper vlak. Over de hele lengte van de Hoogstraat wordt een gootcons tructie aangebracht. Het geheel krijgt een eenvoudig uiterlijk. De informatieavond, die mor gen gehouden wordt, begmt om 20.00 uur in het Stedelijk Mu seum, dat is gevestigd aan de Hoogstraat 112. (Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - In de nacht van vrijdag op zaterdag is ter hoogte van de Nieuwe Sluisstraat een personenauto met vier inzitten den te water geraakt. Allen ble ven ongedeerd en zijn op eigen kracht en met hulp van politie en brandweer op het droge ge bracht De 27-jarige Haagse J. E. M. M. die de wagen bestuurde zegt onvoldoende uitzicht te hebben gehad door beslagen ruiten. Zij kon niet meer zien waarheen zij de auto stuurde. De andere in zittenden, de 29-jarige Delftse E T. M. M., de 30-jarige Hagenaar A A en de 25-jange Schiedam mer J. M. M. M. zijn meegen omen naar het hoofdbureau van politie om op verhaal te komen Zij kregen daar droge kleding en zijn op eigen gelegenheid huiswaarts gekeerd. Volgens de politie is er geen sprake van overmatig alcoholgebruik ge weest (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - Een ongeveer 30-jarige man heeft zaterdag avond omstreeks 18.10 uur een overval gepleegd op het zelfbe- dieningspompstation Aral aan de Zwaluwlaan. Met een voor werp dat op een vuurwapen leek bedreigde hij de 51-jarige Schiedamse pompbediende A. K. Q.. Vervolgens maakte hij met een greep in de kassa 1800 gul den buit De pompbediende liep bij de overval geen letsel op. De overvaller verdween te voet Hij was gekleed in een donker jack met ritssluiting en droeg een bi vakmuts met smalle klep. De man heeft een normaal postuur en is ongeveer 1.80 m. lang. Eventuele getuigen van de over val, of mensen die inlichtingen kunnen verstrekken, worden verzocht zich met de politie in verbinding te stellen, teL 260760 tst 126. Geslaagde fancy-fair in Trefpunt-Bijdorp Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - De fancy-fair ten bate van ie jeugd van wijk- vereniging BijdoTp is een groot succes geworden. De hele zater dag was ge boute 't Trefpunt af geladen met •buurtbewoners.' Daarmee deed het wijkcentrum zijn naam eer aan. Buiten kwam het hemelwater met wagonla dingen tegelijk naar omlaag, maar binnen was het warm en gezellig. Jeugdwerker Theo Kemner, die zaterdag als spelleider optrad bij het Rad van Avontuur sprak van een fenomenale dag. „We had den met gedacht dat het zo druk zou worden. Uiteindelijk leverde dat nog een fiks bedrag voor on ze jeugd op, want bij elkaar heb ben we ruim 3200 gulden ver diend. De prijzen bij het Rad van Avontuur waren ook niet mis natuurlijk. Wat uhl je, met twee manden levensmiddelen ter uxiarde van 100 gulden elk. Ver-' der hadden we als hoofdprijs een echte huisbaT." Met de opbrengst van de fain- cy-faxr kan de Bxjdorpjeugd weer zeker zijn van een weekend naar boerderij Hoekelen tn Den- nekom. w/.

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 2