Informatiebus van politie in Vlaardingen ABEMBA Intelligent sparen anno1980. Met de Meesrente-reke ning. m Bank Mees hope nv 'Anders ouder worden' GEB-actie Een nieuw gebed Paal 1 Paal 2 Sint komt zaterdag r mm Rietzeilers zoeken onderdak voor wagen m Enkel gebroken bij aanrijding schiêdam ZEEMAN... ZEEMAN DONDERDAG 20 NOVEMBER 1980/HET VRUE VOLK/PAGINA 2 1 j(Van een onzer verslag geefsters) SCHIEDAM - Bijdorp lis het wachten op een [nieuw best - tnmingsplan [moe. Al een tijdlang is de [commissie Wijkbelangen [bezig om de wijziging bij [de gemeente er door te [krijgen. Maar ze zegt [geen tijd te hebben om op [korte termijn het plan in j behandeling te nemen. Bijdorp, met een heel eigen sfeer, onzeker over bestemming. 1 svs WK MSJtaswmmRSN WOSJ Intelligent sparen. Dat is: hoge rente, en toch veel vrijheid. Ruime mogelijkheden om direct over Uw geld te beschikken. Daarom hebben de rekenmeesters van Bank Mees Hope de Meesrente-rekening gecreëerd- Hoge rente. Het percentage wordt maande lijks vooraf vast gesteld. In november 1980 bedraagt het 9h°!o. Een uiterst florissante rente, die éénmaal per jaar wordt bijgesch reven. Hoge vrije opname. U kunt elke maand tot f3.000,- opnemen. In de dure decembermaand zelfs tot f6.000,-. Dertiende maand? Jawel. Méér geld opnemen? Zoals U wilt. Maar dan geldt een opzegtermijn van 24 maanden. Anders betaalt U 2% opnamekosten over het bedrag boven de vrije opname. Onroerend goed. Geld nodig voorde aanschaf van onroerend goed?.Uw Meesrente rekening is er goed voor. Zonder opzegtermijn, zonder opnamekosten. Loop binnen of bel op. Wij informeren U gaarne persoonlijk over de M eesrente-reken ing. Ook over de mogelijkheid om thuis te sparen - gswoon via Uw postgiro- of bankrekening. De Meesrente-rekening. Wü durven elke vergelijking aan. Schiedam, Oranjestraat 64; (010) 34 02 22; Vlaardingen, Schiedamseweg 53; (010) 34 02 22. voor al uw sleutels Lips- en autosleutels, klaar terwijl u wacht Andere modellen 's morgens brengen, 's middags weer afhalen Voor ai uw sleutels gaat u naar DE SLEUTELSPECIALIST Broersvest 50-52-54, Schiedam Tel. 267594 OPENBARE VERKOPING (Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM - Carna valsvereniging 'De Riet zeilers' zit in de proble men. Ze heeft geen ruimte waarin ze de Prinsenwa gen voor de jaarlijkse op kocht kan opbouwen. De laatste jaren bood de werf Gusto altijd onderdak, maar sinds de sluiting van het bedrijf moesten de Rietzeilers hun wagen elders parkeren. Bijdrage: Onno Buiter SCHIEDAM De goedheiligman uit Spanje arri veert zaterdag met zijn 'stoomboot' in Schiedam. Sint Nicolaas en zijn Pieten meren jm 12.45 uur af bij de Proveniersbrug. Daarna maken zij een rondgang door de stad. Via de Huis ter Riviereweg gaan zij naar het Singelkwartier. 19 hardrijders s I 'Geef aan Bijdorp oonbesteiiu r 11iing" v%.. - Op dit moment heeft Bijdorp leen bestemming als recreatief- len verkeersgebied. Dit betekent ldat als de gemeente de grond I nodig heeft voor die doeleinden I de meeste woningen zullen moe iten verdwijnen. De Bijdorpers, ■onder wie veel eigenaar-bewo- Iners, zijn niet zo ingenomen met ■deze onzekerheid. Natuurlijk zit Ier we! veel meer aan vast tot er Idaadwerkelijk tot sloop kan ■worden overgegaan. Maar die Ionzekerheid leidt er wel toe dat ■eigenaars van panden in de wijk Ier weinig voor voelen om groot ■onderhoud te plegen. „Het is niet leuk dat je ieder moment weggesaneerd kan worden", ■schrijft het Bijdorpnieuws. De bewoners willen daarom Ide gemeente aansporen om het. 1 bestemmingsplan zo te verande- I ren dat Bijdorp weer voor het I wonen wordt bestemd. De Bij ldorpers wiilen dan tevens de j mogelijkheid inbouwen dat er I nieuwbouw gepleegd kan wor- jden. De heer Blaauw van de I wijk vereniging: „Ik zelf heb bijvoorbeeld een scheef huis. j Als het bestemmingsplan wordt I veranderd kan ik op dezelfde S///s* plaats een nieuw huis neerzet ten. De gemeente zegt er geen tijd voor te hebben, maar ze heeft wel tijd om het bestem-i mingsplan den behoeve van het Open Jongerencentrum te wijzi gen. 0 TEERSTOOF Het Vlaams volksmuziekensem- j ble T Kliekske treedt zaterdag 22 november op in Theater de I Teerstoof. Alle leden van de I groep verstaan de kunst om hun I authentieke instrumenten vir- tuoos te bespelen. Voor de I kleintjes treedt 's middags de I clown Woudi op om 14.30 uur. de I toegangsprijs bedraagt 3,50.- gulden. Kaarten voor 't Kliekske kosten 14,- gulden en voor CJP- ers of 65zers 11,- Reservering is I mogelijk -»via het VVV, TeL 126.60.00 erivrijdagavond en za- I terdag via het theater, Nieuws- I traat 12 tel. 26.94.55. Sociëteit SVS die haar onder- I komen heeft in de Teerstoof or- j ganiseert morgen een spel- I avond. De bezoekers kunnen [dammen, schaken, mens-erger- je-niet spelen, of onroerend goed verzamelen m het monopo ly-spel. Wie liever een kaartje liegt kan meedoen aan de kla- I verjascompetitie. De toegang 1 voor deze avond kost 1,50.- gul- I den. BINGO Zaalvoetbalvereniging B.F.C. organiseert vanavond een sint- I Nicolaas bingo in 't Trefpunt, Schietbaanstraat 32 in Biidoro De commissie Wijkbelangen heeft nu Hugo Pennarts in de arm genomen van het Rotter damse Advocatencollectief. Hij gaat bekijken m hoeverre er bij de gemeente op aangedrongen kan worden om de bestemming Het spel gaat om 19.30 uur van start. Zaterdag organiseert de wijkverenigmg een bmgo in hetzelfde gebouw. Vanzelfspre kend zijn er weer leuke prijzen te verdienen. De avond begint om 2000 uur, Kinderen onder de 12 jaar kunnen alleen onder ge leide naar binnen. 0 STEDELIJK MUSÉUM De tentoonstelling „Vrouwen te gast" van Bertien van Manen laat foto's zien van de vrouwen van buitenlandse werknetpers in Nederland. Ook zal in de pe riode van 15 november tot 15 de cember een overzicht worden gegeven van textiel uit eigen collectie. Het Schiedams Vrou wenkoor o.l.v. Ria Borgmeyer brengt in de aula van het mu seum werken ten gehore van Pergolesi, Haydn en Buxtehude. Dit gebeurt vrijdagavond 21 no vember om 20.15 uur. Het mu seum is te vinden aan de Hoog straat 112. «OPPASCENTRALE Inwoners van Schiedam- Noord die een betrouwbare op pas voor de kinderen zoeken kunnen terecht bij de centrale "Veilig uit". De Stichting Sa menlevingsopbouw Schiedam Noord zorgt voor de bemidde ling. De oppas is een jongen of meisje van 15 jaar of ouder'clie graag wat zakcenten wil verdie nen. Het tarief bedraagt 3.- per uur. Wie voor het eerst gebruik wü maken van de diensten van deze centrale moet 3 a vier da gen tevoren bellen, zodat er kennis kan worden gemaakt. De bedoeling daarvan is om het vervoer van de oppas, de ver goeding en andere zaken te re- geien. Wie meer inlichtingen wil hebben kari bellen naar 701043 of 702207, het is ook mogelijk om even langs te komen bij de. SSSN, wijkcentrum De Blauwe Brug, Bachplein 590 tussen 9.00 uur en 17 00 uur Het kantoor van de oppascentrale is onder gebracht bij jeugd- en jonge renwerk Schiedam-Noord, ge vestigd m de dependance van de muziekschool Mozartlaan 82. 0 JAZZ-KAMER De nieuwe Schiedamse Jazz- kamer die is gevestigd in de zo snel mogelijk te wijzigen. De bewoners hebben gisteravond de zaak met hem doorgenomen. Ze hopen op deze manier in kor ter tijd zekerheid en duidelijk heid te krijgen over de bestem ming van hun 'dorp'. Teerstoof, organiseert woensdag 26 november een optreden van het trio Dick Overdijk. De toe gang bedraagt 5 gulden. 0 DISCO Vereniging Het Singelkwar tier houdt zondag 23 november een discomiddag in zaal Marij ke. Broersveld 122, de zaal gaat om 14.00 uuropen. 0 BLAUWE BRUG Het Figurentejater Papaver komt woensdag 26 november om 14.00 uur in de Blauwe Brug aap het Bachplein 590. De toegang bedraagt 2 gulden. 0 KNOTWILGEN De knotgroep Schiedam zoekt vrijwilligers die het achte.-stal- lig onderhoud aan bomen wil wegwerken. Op zaterdag 22 no vember gaan drie knotacties van start; 1 nabij boerderij Landvreugd, 2 nabij boerderij Lansbergen, en 3 aan de Joppe- laan. Voor inlichtingen en aan melding kan men zich wenden tot J. v.d. Veen, Prof. Kamer- lingh Onneslaan 179b, 3112 VH Schiedam, tel. 26.14.06 na 17.30 uur. 0 ZONNE ENERGIE De PvdA organiseert in samen werking met het NIVON een thema-avond over zonne-ener- VLAARDINGEN - De poli- tie-mformatie-bus voorkoming misdrijven doet volgende week ais eerste plaats Vlaardingen aan. Het publiek wordt dan op de hoogte gesteld van misdrij ven in "de lichtere sector", de kleine misdrijven. Inbraak in de woning, vandalisme, (brom) fietsdiefstal, autodiefstal, dief stal caravan/motorboot, zak kenrollerij, agressieve verkoop methodes zijn de onderwerpen die aan de orde komen. Tachtig procent van de mis drijven kunnen makkelijk voor komen worden. Uit deze stelling is bij het ministerie van Justitie en Binnenlandse zaken het idee geboren om een informatiebus Voorkoming Misdrijven voor publiek te openen. Samenwer king tussen beide ministeries resulteerde zelfs in een apart bureau Voorkoming Misdrijven. De Vlaardingse start met de bus is volgens commissaris Van Toledo toeval. "Nou ja, we had den gewoon veel interesse. De proef tournee die in Hoofddorp begon was door het publiek ent- housiast ontvangen. We wilden er wel aan. Opeens belde Den Haag dat ze hier in Vlaardingen wilden komen. En volgende week is het dan zover." Volgens de commissaris is het verstrekken van de informatie één van de manieren om de mis daad tegen te gaan. Het Vlaar dingse volkje is toch wel in voor informatie blijkens het gretig meenemen van voorlichtings materiaal uit de bakken op het politiebureau, tópectrice M. Ekels: "De folders vliegen als warme broodjes over de toon bank." De tips om misdrijven te voorkomen zijn in de bus te be kijken op demonstratiepanelen. Los voorlichtingsmateriaal wordt ook verstrekt. Volgende week dinsdag staat de bus in de Westwijk op de gie op donderdag 27 november in de grote zaal van Irene. De le zing met diavertoning die wordt verzorgd door wethouder Chris Zijdeveld (QO) begint om 20.00 0 WETENSCHAPPELIJKE KRING .Sociale gevolgen van verande- - nngen in wetgeving'en bestuur" is het thema van de lezing die Dr. C. Ie Pair maandag 24 no vember houdt in de Aula van het Stedelijk Museum. De avond die wordt georganiseerd door de Wetenschappelijke Kring Schie dam begint om 20.00 uur. «DOKTER, APOTHEEK TANDARTS. Mocht u in het weekend een - dokter nodig hebben dan kunt u kontakt opnemen met de bood schappendienst, tel. 20.66.11. Voor spoedrecepten kunt u bel len naar 26.40.18. Tandarts Sch- ummer helpt bij mankementen aan uw gebit in het weekeinde. Hij houdt spreekuur can 17.00 uur tot 18.00 uur op zaterdag en zondag. Zijn adres: Over de Veste 137, tel. 26.86.04. 0 EHBO WEEKENDDIENST - Van vrijdag 17.30 uur tot maan dag 7.30 uur heeft het Noletzie- kenhuis de EHBO-dienst, tel. 26.00.80. A. «k art k«< 1223 B.W. Op de «roanodagan. 28 novamtoar an 3 dacambar 1980 Wj valling an af- üag in het Gebouw „Arcade", Lange Haven 7t ta Schiedam, telken» les v.m te 11 00 uur. ".ov notaris C. F. J. ven der Valk Ie Schiedam, Parkweg 216, tel HO) 730000 van de navolgende ta Schiedam gelegen onroerend» goederen, te weten 1 het pand, bev een benedon- ©n efr. bovenwoning met on dergrond en erf aan de Jozef taraiiatraat 8a en b, kad gem. Schiedam, sectie M. nummer 4481. groot 1 are 10 ca, Jaarl lasten ong. f 300,-. Verhuurd ban won. 147.50 p m. De bovenwoning la voor een onbekend bedrag en donder toeelemming van de benk verhuurd, aodat de keper ontruiming kan vorderen. Z het pand, bev. een winkel-woonhuis, aangebouwde garage en afz. bovenwoning met ondergrond en erf aan de Nfcotaas Beefeetraat 45/hoek j. A. AJb. ThIJm «traat 89, kad gem. Schiedam, eectle M. nummer 4089, groot 1 are 11 ca. Jaarl lasten ong. 375,-. 3. het apperlementsrecht. bevattende de benedenwoning en kelder ruimte en verder toebehoren aan da Prof. Kamerttogh Orwoslaan «Bh. kad gem. Schiedam, sectie I complexaanduiding 4925A. ap- partementstndex 35 Jaarl. (asten ong. f 225,-; servicekosten 27.60 p m. B. vrtywHMg: 4. het pand, bevattende een benedenwoning een 1 ate etage- en een 2de stagewoning met ondergrond en ert aan de Febrlstraat 33, kad gem Schiedam, sectie M nummer 2936. groot 1 are en 10 ca.Jaari (asten ong f 350,- varhuurd ban won J 93.- pjn. ute auge 50,70 pjn. De 2de etage ia teeg te semaarden, Voonom de penden 2 en 3 op het tijdstip van aanvaarding nog mochten worden bewoond ken de ontruiming daarvan gevorderd wor den krachten* de Groeae der velllngaeirte. In Collegiale samenwerking voor wet betrsft perceel 3 met: notaris mr. dr. J. E. O. M. Thielen te 's-Gravenhege: De kopers dienen ter plaatse 10% van de koopsom te voldoen, dan wel voldoende andere zekerheid te stellen AemaanSng an betaling van de kooppenningen voor of op 9 januan 1981. Öedchtigtng: op da maandagen. 24 november en 1 december 1980 van 14.00 tot 16.00 uur. ToegangsbewijTsn en nadere inlichtingen bij voornoemde notaris C F J van der Valk Wiardi Beckmansingel; woens dag op de Broek weg; donderdag in Holy bij "De Loper"; vrijdag op het Veerplein, ook op koop avond; en zaterdag op de van Hbgendorplaan. De twee vaste voorlichters en de wijkagent starten dan hun tocht onder het door M. Ekels verzonnen motto "Met de politie de wijk in." De openingstijden) van 13 tot 16 uur, gelden voor iedereen, want de leus van commissaris Van Toledo liegt er niet om: "Dit is een zaak voor Pietje, Klaasje en GerriL" (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM - „Ouder worden brengt vaak problemen met zich mee. Alleen kom je daar niet zo gauw uit Soms weet je de weg niet of vriend/buur weet net ruet het fijne van de zaak." De raad voor het Bejaardenwerk waarin ook de ouderen-organi saties zitting hebben, wil een soort cursus opzetten over het ouderzijn. De titel; „Anders Ouder Worden". Het bejaardenwerk heeft al enkele gespreksonderwerpen op papier gezet zoals "zolang moge lijk zelfstandig wonen", 'verkeer in de wijk', 'ouder worden in je eentje* en 'stadsvernieuwing'. De bedoeling van de bijeen komsten is om met elkaar over dit soort onderwerpen en the ma's te praten, eventueel met een deskundige erbij. Voor het project van start gaat wil de Raad voor het bejaardenwerk eerst inventariseren over welke onderwerpen en thema's men wil praten. Ouderen die ideeën hebben of zich op willen geven kennen te recht in kamer 3 van het Dien- stencemtrum De 4 Molens, Nieuwe Damlaan 776. 1 4 De gashouder op het GEB-ter- rein was slechts korte tijd een oplossing. Het G.E.B. heeft sinds kort een nieuwe behuizing .be trokken zodat de 'camavallers' "s avonds juist de tijd waarin de wagen gebouwd moet wor den - geen gebruik meer kun nen maken van de gashouder, Toch willen de prinsen zich ook komend jaar rijdend vertoner! tijdens de optocht Het carnaval doet toch al een flink beroep op het uithoudingsvermogen van de benen. De Rietzeilers doen daarom ren dringende oproepaan Schiedamse, Vlaardingse of Rotterdamse ondernemers die de prinsen aan een geschikte ruimte kunnen helpen. Uiter aard tegen vergoeding. Mensen met aanbiedingen kunnen over dag bellen naar H. Bek tel. 268468, W. van de Eshof tel. 701456 en P. Dries tel 154540. 's Avonds zijn de heer de Groot tel. 731660 en J. van Haren tel. 701352 bereikbaar. Lf< -V VU. Wie ook vindt dat de *4 nieuwe GEB-tarieven en andere gemeente lijke heffingen de pan uit rij nen, kan contact opnemen met een actiegroep die dit wil te gengaan. Laatst vertelde ik u nog, hoe veel mensen klagen over de verhoogde GEB-tarieven. Ook ik zelf was onplezierig verrast met de boodschap dat - ik nog 340,- moet bij betalen, omdafde aardgas-tarieven weer verhoogd zijn. Velen moeten dergelijke bedragen bij betalen en soms nog meer. Contactpersoon voor het „co mité voor bevriezing van ge meen te tarieven en aardgas- prijs is mevrouw IL Locher, Leeuwensteinstraai 62. Rot terdam, teL 010-856419. De doelstelling van het comité is. - de naam zegt het al de strijd aan te binden tegen ver bogingen van aardgasprijzen en gemeentetarieven, die bin nenkort worden doorgevoerd of al zijn ingevoerd. Het comité springt vooral in de bres voor de laagstbetagj. den in onze samenleving. De meerprijs, zo stelt men, die men moet betalen voor het openbaar vervoer, drinkwater en reinigingsrecht vormt een onevenredig grote uitgavepost voor de minimum-inkomens En wie moeten als eerste die verslechtering van de huis- boudportemonnaie opvangen; de vrouwen. „A, Als uitzondering, niet het gedicht van de week, maar het e3» geducht uan het jaar en hopelijk voor velen jaren hier na:' Grote Bom die in de hemel is en op aarde enmde wateren van de zee, o Bom, voor u knielen wij op deze nieuwe dag van ons leven Wij danken, O Bom, dat Gij niet gevallen zijt vannacht dat Gij ons, zondaars, weer een dag schenkt I Grote Bom, aan Uw goedertie renheid danken vrij ons leven en onze veiligheid Onder Uw alziend oog groeien onze kinderen op, O Grote Bom, Balans van de Angst, wij loven U en geven onze bes te krachten aan U Een derde van ons inkomen offeren wij U. Waarachtig, Gij zijt de God aller volkeren! Gij smelt de mensheid aan één, de volkeren der aarde sidderen voor U O Grote Bom, bestraffer onzer zonden, schenk ons genade en barm hartigheid Gij zijt het vleesgeuxsrden woord de beeltenis van God, - het licht der wereld. O Grote Bom die tn de hemel is. mogen ook onze kinderen in respekt voor U knielen, opdat Uw toorn met over ons' ontbrande. Gij zij t streng, maar recht vaardig, U is de macht en de veiligheid tot in eeuwigheid, Amen." Hans Plomp Dat ambtenaren altijd M strikt volgens de re gels de dingen erg vaak verkeerd doen, dat we ten we ondertussen wel. Dins dag was het de beurt aan le den van de raadscommissie ruimtelijke ordening om zo'n .absurde creatie van een hun ner ambtenaren met eigen ogen te aanschouwen. Hoogst verbaasd stond een groepje raadsleden in de Beverwaard te kijken naar een lantaarn paal. Op zich was er met de paal niets aan de hand, ware het Wethouder Van der Pt Pols' uoorden kregen tijdens de excursie in de Beverwaard nog - een vervolg. Van der Pols had gezegd: Bij het innen van gasre- keningen kunnen tirij mensen bij de woonwagenbewoners niet, dat deze piompverloren middenin een. parkeervak was neergepoot. Aan de ene kant was net plaats voor een fiets en aan de andere kant voor f een driewieler van een kleu- - ter. 0 PvdA-raadslid Ted Koppenen "4 Jk zal in dé commissie net zo laag vragen blijvenjsteiien, totdat de paal is verhuisd, DU kan toch niet Al staat bet dui zend keer op een tekening, dan nog kun je zo'n paal nóg niet op een parkeerplaats de grond in timmeren." klappen krijgen en niets an- den" De bus met de raadsleden reed t langs woonwagenkamp De Kievit en aan de rand lag "en uitgebrande bus op zijn kant Een lollig raadslid: „Kijk, dat is overgebleven van de vorige raadscommissie die hier een bezoek bracht." "I De route is ais volgt; 's-Gra- velandseweg, Huis ter Rivier- weg. Singel, PKO-laan, Lo- rentzplein. Van Swindenstraat, Van Swindensingél, Lange Sin gelstraat, Singel, Huis ter Rivie reweg, Broersvest, Boterstraat, Kreupelstraat, Lange Kerk straat De sint en zijn gevolg zullen om 14.00 uur door de burgemees ter op het oude stadhuis worden ontvangen. Ook zal hij 's-mid- dags in het Passagetheater de twee kindervoorstellingen bij wonen. Aan Bijdorp en Kethel-Tuin- dorp brengt de goedheiligman zondag 30 november een bezoek. Hij wordt om 13.00 uur afge haald door de jeügdband O.B.K. Rond half twee maakt hij een rondrit door de straten van Bij dorp richting het Trefpunt waar een Sint Nicolaasfeest wordt ge houden voor kinderen van 2 tot 12 jaar. In verband met de verjaardag van de Spanjaard zijn de win kels van 1 tot en met 4 december 's-avonds geopend. Ook vrijdag 28 november is het tot 21.00 uur koopavond. SCHIEDAM - De 15-jangtó Schiedammer R. van der heeft bij het oversteken niet,. - goed uitgekeken. De 52-jariger automobilist A. van W. kon hem niet meer ontwijken. De jongen, moest met een ambulance van-" de Dr. Kuyperlaan naar het zie kenhuis worden vervoerd. Daan bleek dat hij een gebroken enker - had opgelopen. Na behandeling - mocht hij naar huis. - i SCHIEDAM, - Bij een ver- keerscontróle op de Viaardin- - gerdijk zijn negentien hardrij- - ders aangehouden. Allen kregen een proces-verbaal. De hoogste snelheid die de politie gemeten- heef t, is 83 kilometer per uur.'De1,- contróle is gehouden in de rmd- dag. 22nov

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 2