[OCKER OP FEEST ALLEENSTAANDEN: [ellen schoi tens en r i; 'Splendid Mood' in QT Vuurwerk? Denk aan de dieren! Sportieve kerst in sporthal Margriet Krabpaal (2) Uitgerold! Taxi (2) Op 30ste geen spreekuur burgemeester W aterpret voor hele familie Man bij ruzie gestoken yy-/ WM mmmWmmm Kuial-familie schiedarvvwlaardingen/maassluis Museum op 2de kerstdag open Sterretjes J.' Auto vernield wmmmmppö® ZATERDAG 27 DECEMBER 1980/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 DOOR fRUUD MARNI TH. SCHIEDAM/VLAAR- DINGEN Kerstfeest vieren in je eentje is ver velend, zeker als je eet smakelijk tegen jezelf moet zeggen. Om alleen staanden de helpende hand te bieden hadden zowel Schiedam als Vlaardingen op beide Kerstdagen Kerst-Inn's. Eten stond daarbij niet voorop, het was meer de bedoeling een gezellige dag te creëeren die voor 'iedere leeftijdsgroep aan trekkelijk was. >isco - Een paar vetkuiven zoeken verpozing in de VOJ: „Elvis doet 't zo goed bij kerst, Alleen tir*£* De Kerst-Inn van Open Huis was ook goed voor een ge zellige babbel met borrel bij de kerstboom, iedereen kon 's middags in en uit lopen. y H'; r<?- t;. VLAARDINGEN - Het CJV "Liefde en Vrede" pakte het indoorsporttoemooi groot lan. In de Vlaardingse sporthal namen in totaal 62 teams deel, waaronder 35 van buiten Vlaardingen. In sportief opzicht bestreden zij elkaar op het gebied van zaal handbal en volleybal. t, ,j Op de foto de Berkelgroep, speciaal voor deze gelegenheid m badpakken gehuld, i»:/ SCHIEDAM De scholieren van het voortgezet on derwijs in Schiedam deden deze week mee aan een drie dagen durend schoolbasketbaltoemooi in Sporthal Margriet. In totaal waren er maar liefst 167 teams, waaronder 91 jongens- en 76 meisjesteams. De scheids rechters werden geleverd door basketvalvereniging Ju- ventus. Drie dagen lang gingen de scholieren tussen 8.30 en 16.30 uur de strijd aan, een. sportief kerstgebeu ren derhalve. Op deze foto zijn de fanatieke basketbal ster van de LEAO en Schravenlant in actie. ft j ""\%jj-> Elvis Presley doet't s zo goed met Kerst...' SCHIEDAM - Burgemeester Te Loo is verhinderd om dins dag 30 december zijn wekelijkse spreekuur te houden. De eerst volgende gelegenheid valt op dinsdag 6 januari 1981. De bur gemeester is dan van 9.00 tot 10.00 uur te spreken in zijn ka mer in het stadskantoor. Be langstellenden kunnen zich daarvoor melden bij de bede op de 6e etage. Tijdens het spreek uur zal de burgemeester zich met bezighouden met aangele genheden die tot de portefeuil les van de wethouders behoren In Vlaardingen zorgden het VOJ en sociëteit De Sokkel voor een gezellig kerstprogramma Vooral de koffieleuten kwamen ruimschoots aan hun trekken: dehele dag door werd dit drankje geserveerd, de traditio nele kerstkrans ontbrak hier natuurlijk met bij. Eén van de activiteiten m De Sokkel op Eerste Kerstdag bestond uit het bekijken van de zoete film "The sound of music". Wie hierna nog trek had kon van zijn kerstmaal genieten Het vleesmenu bestond uit een gra pefruit, groentesoep, rosbief/ fricandeau met roomsaus, di verse groenten, rijst/aardappe len. ijs en koffie toe. De veget ariërs mochten ook warm eten, hun menu bestond uit dezelfde grapefruit van de vleeseters en dezelfde groentesoep. Voor hen werd het vlees vervangen door Sultan-rijst met noten en kaas saus, diverse groenten, ijs en al weer koffie.1 Een optreden van het duo Marjan en Susan, die el kaar op de gitaar begeleidden, sloot de dag af. Het VOJ had een uitgebreider programma opgezet dat al op zaterdag 20 -december- begon Eerste Kerstdag was er na het |koffiedrinken een Elvis Presley iddag. Van 2 tot 5 zaten jeug digen -samengeschoold bij de Jzwoele stem van de "King" On der het genot van een balletje ping-oong slaan, werd de kerst- |traditie op deze manier m stand gehouden. Een aanwezige jon geman die gezien zijn postuur en vetkuif enige gelijkenis ver- onde met de "Pelvis": "Elvis doet het zo goed bij kerst". Tweede Kerstdag knalde erin bij de aanwezigen met disco en bingo In Schiedam werd de Kerst- Inn van de Stichting Open Huis voor vele alleenstaanden een gezellig hoogtepunt. De 3 kerst diners werden in totaal door 100 Imensen bezocht. Voor de jonge re Schiedammers vormden de VLAARDINGEN - Museum Jan Anderson had tweede kerst dag de deuren open voor pu bliek. "Kinderparadijs", een tentoonstelling van antiek kin derspeelgoed. was één van de permanente activiteiten. Ten behoeve van de vrienden van het streekmuseum waren tweedehandsboeken te koop over Vlaardingen, luchtvaart, topografie van Nederland. Zep pelin. scheepvaart en het Ko ninklijk huis, evenals honder den foto's en ansichtkaarten van Vlaardingen. VLAARDINGEN - Onder het mottoi "bedenk deze feestdagen dat bewegen goed is voor men sen, maar dat zwemmen nog be ter is", had het Kolpa-bad op tweede kerstdag een waterpret- festijn. Sportieve' families kon den twee uur lang'zowel in het watec als op de kant terecht. Bij het plakken, verven, knippen en een Zweedsrenspel mochten ouders ook meedoen. Waren ze moè'geworden, dan konden ze onder het genot van een kopje koffie in het restaurant hun kinderen in de gaten houden. film en de bingo in feite de enige activiteiten De belangstelling hiervoor was niet erg groot- Be stuurslid Hans van de Linde van Open Huis vindt het jammer dat de clubhuizen en verenigingen geen programma hadden voor de kerstdagen Het is bekend dat we vorig' jaar nogal wat moeilijkheden hebben gehad met de jeugd tij dens de Kerst-Inn. Voor dit jaar hebben we geprobeerd om in overleg met de clubhuizen kerstactiviteiten voor de jeugd te verspreiden over de stad. Na drie bijeenkomsten van de Stichting Federatie Schiedamse instellingen sociaal cultureel werk, kwam niemand meer op dagen Het gevolg is dat er voor de jeugd bijna niets te beleven was tijdens de Kerstdagen De eerste dag hadden we zo'n 40 jongeren bij de bingo, maar daar bleef het bij Kinderen kwamen naar me toe en vroegen waarom er geen kleien of zoiets was, het is duidelijk dat ze ver tier zoeken Juist daarom vind ik het zo jammer dat er dit jaar mets van de grond is gekomen Ook bij de dansavond was re kening gehouden met de verve lende ervaringen van vorig jaar. De minimum-leeftijd was -voor alle zekerheid op 25 jaar gesteld Voordeel daarvan was we! dat alles rustig, verbêP-.-Mevrouw Sommer-yan der; Lindgn uit Schiedam Oost was eén van de bezoeksters van de Kerst-Inn. ,.Ik vind het fantastisch dat Open Huis zoiets ais dit organi seert. Sinds 11 maanden ben ik weduwe en zit vaak alleen, vooral tijdens deze dagen. Ik was dan ook de eerste die een kaart voor het kerstdiner kwam afhalen. Het is leuk als ik hier contacten kan opdoen, normaal zien ze me hier alleen op vrijdag als ik kom douchen. Eigenlijk zie ik de Kerst als een familie feest, maar ik ben dit jaar niet door mijn kinderen gevraagd dus daar komt weinig van te recht -4 'v VLAARDINGEN - Een be woner uit de Wilhelmmastraat is woensdagnacht na een heftige' woordenwisseling in zijn rug gestoken. De dader, de 34-jange G.H.E. uit Vlaardingen, nam na de steekpartij de benen.'De poli tieks nog naar hem op zoek. De gewonde man wordt in het Ho- ly^ziekenhu'is verpleegd en is momenteel buiten levensgevaar. 93q - fs«v <4* SCHIEDAM Baldadige jeugd heeft de afgelopen dagen 2 maal brand gesticht in woon huizen. In de Rossmistraat wer den brandende sterretjes in een kelderruimte geworpen. In de Francois Haverschmidtlaan werd een brievenbus met bran dende vloeistof bewerkt SCHIEDAM - De auto van de 44-jarige H.K. aan het Beetho- venplein werd in de nacht van donderdag op vrijdag door van dalen onder handen genomen. Schade: 6000. VV 4 -\J-/ iv»>i -lx V* V* V„J rrjs X, V*VS// t - ""4 v "1 X - SCHIEDAM - Een partij van XX kilo vuurwerk is woensdag in jeslag genomen door de politie. De voorraad" was eigendom van ie Schiedammer I.S. uit de Ma- riastraat. Een dag later ging de lèrkoop van-vuurwerk in het j'and gewoon door. De politie Sézocht het huis nogmaals en jam daarbij ook.een vuurwapen fl:'besiag. Ditmaal werd proces Fërbaa! opgemaakt tegen de va- ftfj- van I.. de 47ijarige M.S lx" Ac o IV 1 Jjf j. SCHIEDAM - Als feestelijke afsluiter van 1980 ontvangt soci ëteit QT vanavond de Rotter damse band "Splendid Mood" in haar onderkomen aan de -Nieuwstraatf 12. De band heeft tot volle tevredenheid van de toehoorders al 2 maal in Schie dam gespeeld. Het optreden van vanavond in QT kenmerkt zich door een nieuw repertoire dat volledig uit eigen werk bestaat De bezetting van "Splendid Mood" ziet er als volgt uit. Erik Stok: gitaar en zang, George den Boon: drums, Frank-Jan Kat: gitaar en zang en ,Tim Ackers: bas en fluit. Het eerste nummer wordt ingezet om 22.30 uur, de toegang bedraagt' 5- gulden en is voor leden gratis. Een,lid maatschap voor een jaar kost 10 - gulden. SCHIEDAM - Vuur werk is ieder jaar weer een kwelling voor dieren. De afdeling Schiedam van de Nederlandse Ver eniging tot Bescherming van Dieren doet daarom een dringend beroep op vuurwerk-liefhebbers. In de maand januari worden dieren naar het asiel ge bracht die soms kilome ters van huis zijn wegge vlucht. Ze zijn vaak schuw en schrikken van ieder vreemd geluid, dit gedrag raken de dieren pas na maanden kwijt. De oorzaak hiervan is het vuurwerk. De eigena ren van huisdieren krij gen daarom de volgende raad. Laat de hond ruim voor de jaarwisseling, aan de lijn uit. Dit is niet alleen in het belang van het dier mzar ook van de weggebruikers. Een hond die schrikt van vuurwerk loopt overal heen en is dus een-gevaar voor het verkeer. Het is raadzaam direct de dierenbescherming en de politie te waarschu wen als een huisdier is weggelopen. Dit voor komt onnodig zoeken en wachten als het dier in middels al naar het asiel is gebracht Aan de mensen die vuurwerk afsteken wordt gevraagd dat niet in de richting van dieren te doen, gezien de vervelen de gevolgen. Ook kan op deze manier worden voorkomen dat het dier zich belaagd voelt en tot de aanval overgaat. Het telefoonnummer van die rentehuis Hargahoeve is: 71.41.51, de politie is te be reiken via nummer 26.0760. w „Tot mijn grote ver bazing zag ik in ItVV van 20 december de foto van de enthousiaste me neer Lex Bergwerff uit Poor- tugaal met zijn kamerhoge krabpaal", aldus schrijft mij meneer L. A. Roos uit Rotter dam. Meneer Bergwerff had deze paal gemaakt voor zijn ander half jaar oude kater „Jantje", die er veel plezier aan beleeft en bovendien, zo zei Lex, hoef je met zo'n krabpaal niet meet de nagels van katten te laten amputeren. „Maar", schrijft de heer Roos nu. „u moet toch wel even we ten dat ik zo'n vijf jaar gele den al zo'n paal maakte voor kennissen van mij die aan de Rotterdamse Pleinweg woon den. Deze mensen hadden na melijk twee Angorakatten. Ik kad op ongeveer 30 tot 60 centimeter vanaf het plafond twee bordesjes gemaakt, zo dat de dieren er hun middag dutjes in konden gaan doen (net dus of ze in een boom sliepen). Dit deden ze vaak. Die paal kon je op elke ge wenste plaats in het huis neerzetten door onder in de voet een verstelbare bout te maken. Hiermee kon je ook de paal korter of langer maken en zodoende klem zetten tus sen vloer en plafond. x"\' De kamerhoge krabpaal van de heer Roos, in clusief bordesjes en franje. Dank zij een verstel- bare bout is de - paal langer of korter te ma- j ken. I Zelf heb ik ook zo'n krabpaal in huis gehad, omdat ik twee katten had. Maar vanwege fa milieomstandigheden heb ik ruim een jaar terug de twee katten met de paal weggege ven aan het alombekende „poczenvrouwtje" in Hoog vliet, die er dolgelukkig mee was. Ter aanvulling wil ik nog la ten weten dat zowel paal als bordesjes waren bekleed iret een stugge vloerbedekking en rond de bordesjes hing een franje waarmee de kat graag speelde", aldus meneer Roos. Je bent Kerstman en je rolt 's wat. Op je schaatsen dan. En dan zit er in zo'n trottoir weer zo'n vervelende hobbel en dan val je je een flinke bobbel. Op je hoofd dan. „Graag wilde ik rea geren op Stukgoed van 18 december, waarin u enige fraaie opmer kingen over taxichauffeurs plaatste," aldus schrijft mij mevrouw M. H. Boerlage-de Graaft uit de Hondiusstraat 47, Rotterdam. Mevrouw Boerlage is vrouw van een taxichauffeuren voor ik haar verder aan het woord laat, eerst nog enkele kantte keningen van mijn kant, om dat u (begrijpelijk) niet hele maal objectief bent. In uw reactie zegt u dat er ai- leen maar negatieve berichten worden geschreven over taxi chauffeurs. Vaak heb ik ook de positieve kanten van de chauffeurs belicht, alleen is het dan altijd opmerkelijk dat in zo'n geval niemand rea geert. In het stukje van IS december heb ik weliswaar enkele kriti sche geluiden laten horen, maar u vergeet daarbij te zeg gen, dat nota bene een andere taxichauffeur, dus een colle ga, dezelfde gedachten had als ik. En heel vaak krijg ik tele foontjes van chauffeurs die het volledig met mij eens zijn. In mijn verhaaltjes over taxi's probeer ik de zaak van twee kanten te benaderen: die Van de klant en die van de taxi chauffeur. Want aan alle ver halen zitten twee k(l)anten. Nietwaar? Maar goed, nü bent u weer, mevrouw Boerlage: „Die jon gens zitten niet zo maar op de weg. Hun werk bestaat niet alleen uiteen beetje rondrij- fen in een grote slee en op z'n tijd een kiant vervoeren. Het werk is lichamelijk niet enerverend, maar psychisch wel. Constant op de weg zijn, opletten in het verkeer en dan te maken hebben met klanten die dronken zijn. depressief of agressief. Dan heb je nog klanten die zeuren over de ritprijs, die volgens hen altijd te hoog is, in plaats van blij te zijn dat ze veilig en comforta bel thuis zijn gekomen. Geen Ja en dan wrijf je met je vingertje nog 's op die bobbel en je staart naar die vervelen de hobbel Acht, je bent kerstman en je' rolt 's wat' cent fooi kan er dan af, terwijl het loon van de taxichauffeur toch niet zo geweldig is." „Wist u dat een taxichauffeur diensten heeft van 10 tot 12 uur per dag werken? Is het dan zo verwonderlijk, dat ze eens willen onderbreken voor een bak koftie? Slechts 1 uur pauze is toege staan. Het zou wel fraai zijn als iedere taxichauffeur zijn koffiepauze zou uitstellen voor iedere verregende klant die langs de kant van de weg staat. Ieder mens heeft recht op pauze en zeker de taxichauf feur, want die taxi-vermoeid heden waarover u zo ironisch schreef, bestaan wel degelijk. IJ vermeldde ook zo nauwge zet dat de taxilichtjes van de betreffende wagens brand den. Echter dat brandende topje van een taxi, houdt niet altijd in dat die wagen "vrij" Ls. Voor hetzelfde geld komt zo'n wagen net van een stand plaats en heeft hij via de mo bilofoon een rit gekregen van de TFC. Dat brandende topje gaat pas uit, als de meter wordt aange zet En dat gebeurt pas als de klant instapt of als er wacht tijden zijn afgesproken. Hopelijk is hiermee dat mis verstand uit de wereld gehol pen," (ik: Ja. dit misverstand wel, maar, hoe weet een klant nu wei of niet of een taxi vrij is. Daar zou een beter systeem voor moeten komen). Als u weer eens haastig er gens naar toe moet en het re gent, bel dan gewoon even naar de TTC (010 - 36X222). Die zorgt ervoor dat er snel een taxi voor uw deur staat en dan blijft u droog. Mocht u zich na deze brief af vragen, waarom er toch nog taxichauffeurs zijn, dan kan ik u zeggen dat het avontuur lijke van dit vak en een vrije jongen (of vrouw) te zijn, de reden is om op de weg te blij ven," aldus mevrouw Boerla ge.

Het Vrije volk | 1980 | | pagina 2