ttf\\ Vlag uit voor Max mzocht SU DE NIEUWE BEDFORD. fiUTOcefiTeR ppefisen jongens ondergoed TEXTIELBUHANS Sieraden en geld weg i r [NIEUW 25C Gemeente en middenstand slaan handen inéén 5Piratenactie9 levert 6.000gulden op m Praten over borstkanker Kraak mislukt Schiedam mmwm mmm f "ZWALUW" katoenen hrt.104/164 slip of hemdi PvdA naar HCG Relus ter Bèék ook van de partij v DINSDAG 21 APRIL 1981/HET VRIJE VOLK/PAGIN|f rJ SCHIEDAM De Paasbraderie, die afgelopen zaterdag is gehouden op de Hoogstraat, is een suc ces geworden. Honderden winkelende mensen kuierden op hun gemak langs de kraampjes die de middenstanders van het achterste deel van de Hoogstraat voor hun winkels hadden neergezet. Tal van attracties maakten een bezoekje aan het stadscentrum tot een gezellig middagje uit. De Paasbraderie is een initiatief van de vereni ging Van Museum tot Stadhuis, waarbij zo'n veer tig winkeliers op het achterste deel van de Hoog straat zijn aangesloten. Het belangrijkste doel er van is het winkelpubliek attent te maken op de speciaalzaken die in hét stadshart gevestigd zijn. Doorloop Popgroepen Rillende mannequins showden op het Mu seumplein zowel strandkleding als het meer degelijke werk. Coördinator De Drie Koorn bloemen aan de Westvest wordt mo menteel gerestau reerd. Ook deze mo len kan voor het nage slacht worden behouden. Bakkersmolen Bestelwagens en chassiskabines van 1-2 ton nuttig laadvermogen. robuust komfortabel 3-maris Icabine lage laadvloer keuze uit benzine motoren en de beproefde 2,31. GM-diesel v U belt, wij kómen.1 's-Graveléndseweg383,3125BJ.'Schiedam." -sA '••/Tet010-621Q33. ;P v- Voor het eerst waren, op de Paasbraderie ook straatmuzikanten aan wezig. Bk Goof Hendriks van de Auiocrossclub Schiedam overhandigt Nel van Toot het eerste bedrag. T oneelvoorstelling op sluitingsavond Heren professoren Controle Bingo in de kreek bt SCHIEDAM KOEMARKT 1 VLAARDINGEN DVT'REGJMANNSWt ii7 MAASSLUIS KONINGSHOEK Ven een onzer verslaggevers SCHIEDAM PvdA-bons Max van der Stoel zal op vrij dag 1 mei Schiedam bezoeken ter gelegenheid van de inter nationale Dag van de Arbeid!' Stichting.De Eerste Mei heeft de voormalige minister van Buitenlandse Zaken uitgeno digd voor een toespraak, die zal gaan over de actuele inter nationale politiek. Vooraf gaand aan de rede van Van der Stoel zat een gezamenlijke lunch w -».-i gebruikt in de zaal vai zhting Het Lente feest aar vie Broersvest. De middagen, dtijd begint om 12.30 uur. Om 12.00 uur'echter zal op de Grote Markt voor het oude stadhuis de rode vlag worden gehesen. In het Passage theater wordt het 1 mei-feest die dag muzi kaal gevierd. Turkse, Spaanse. Nederlandse en Surinaamse dans- en muziekgroepen zullen daar gratis te zien zijn. De op tredens beginnen om 20.00 uur. SCHIEDAM De PvdA ver kiezingskaravaan die donder dag Schiedam aandoet, be zoekt niet De Kuyper zoals in diverse publicaties is vermeld. In gezelschap van -wethouder Scheeres brengen;* de PvdA Tweede-Kamerleden (onder wie Joop den Uyi) en bezoek aan de Hollandse Constructie- groep. (HCG) aan de Westfran- kelandsedijk. Ztj zijn daar van 15.15 tot 16.15 uur. SCHIEDAM/VLAARD1N - GEN Ook Relus ter Beek is donderdag van de partij wan neer de grote landelijke ver kiezingskaravaan Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Ro zenburg aandoet.' Een groot aantal PvdA Tweede-Kamerle den'-: bezoekt dan bedrijven, praat met inwoners en neemt deel aan discussiebijeenkom sten. De dag wordt 's avonds in de Schiedamse Sporthal Mar griet besloten met een verkie zingsmanifestatie. Sprekers zijn Joop den Uyi, Ed van Thijn en Relus ter Beek. Het programma is inmiddels uit gebreid met een optreden van de kritische cabaretgroep "Gaatje tever". Verder treden het vrouwenorkest Lady's first, de Amazing Stroopwafels en de Vlaamse zangeres Leen Persijn op. Het verkiezingscir cus begint om 20 uur. Stokbrood en pizza's vinden grote aftrek De braderie bood een over zicht van de artikelen die de winkeliers in hun assortiment hebben. Enkele van hen ont haalde het publiek op delica tessen. Een kaasboer bakte Frans stokbrood in ovens, dat gretig aftrek vond bij de pas santen. Een pizzeria had de Italiaanse kok voor de deur ge zet, compleet met scheve, wit te ijsmuts, die mini-pizza's klaarmaakte. Druk bezocht was ook de modeshow, die en kele boetieks op het Museum plein op touw hadden gezet. Mannequins, in soms ragfijne kleding. showden zowel strandkleding als het meer de gelijke werk. Een paashaas deelde eieren uit. Ondanks het nogal winderi ge weer, spreekt 'Vrolijk Noot je' John van Buuren van een succes. De belangstelling van het publiek is goed te noemen. Het gaat ons om een grotere doorloop te krijgen over het achterste deel van de Hoog straat. Na ervaringen van voorgaande jaren blijkt zo'n braderie daar aan bij te dra gen. We willen daarom meer activiteiten gaan organiseren', zegt hij stellig, 'al is het nu moeilijk voor de komende maanden iets te organiseren, omdat de Hoogstraat opnieuw bestraat zal gaan worden. Daar moeten we nog even op wachten. 'Door meer activiteiten te or ganiseren, kunnen we. als mid denstanders één gezicht naar het publiek toe laten zien. De mensen gaan toch wel naar Rotterdam en Vlaardingen, maar. ze moeten het Schiedam se centrum gezellig gaan gaan vinden. Zo'n braderie is voor ons geen winstsucces, want er gaan een hoop kosten en ener gie in zitten. Het effect merken we pas op de lange duur en daarom gaan we er ook mee door. Naast commerciële at tracties als een braderie, kun nen we misschien ook culture le activiteiten op touw zétten. Vandaag hebben we al twee muziekgroepjes, die toch voor een wat andere sfeer zorgen. Met popgroepen zijn we even eens bereid in zee te gaan. Vo rig jaar hebben we dat gedaan met Gene Servane, aldus Van Buuren. 'Ik ben een voorstander van een bruisende binnenstad'. Stichting moet molens voor verval behoeden Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM De vier histo rische korenmolens die sinds jaar en dag het gezicht van de Jeneverstad bepalen, lijken voor het nageslacht behoed. De. gemeente én een aantal particulieren willen een stich ting in het leven roepen, die tot doel heeft de molens tegen af takeling te beschermen. Zij willen een coördinator aanstel len, die alle molen-activiteiten professioneel moet gaan bege leiden, De stichting de Schie damse Molens moet op 28 april officieel worden. De stichting in oprichting heeft een actieplan opgesteld, dat plannen voor. vier molens omvat. Drie ervan, De Noord- molen. De Vrijheid en De.Drie Koornbloemen zijn gemeenter lijk eigendom. De Walvisch echter is in bezit van de ver eniging De Hollandse Molen. De stichting onderzoekt de mo gelijkheden om ook laatstge noemde te kunnen aankopen. Een begroting is opgesteld, waarbij een jaarlijks bedrag Van eeii onzer verslaggevers SCHIEDAM Inbrekers hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag voor 10.000 gulden aan sieraden buitgemaakt in een woonhuis aan de Lange Kerkstraat. De 17-jarige zoon van de bewoners, C. J. G. M. J. heeft hiervan aangifte gedaan. Hoe de dieven zijn binnengeko men is niet bekend. Naast de - sieraden is een portemonnee met wisselgeld weggenomen. Het huls is doorzocht maar er zijn geen'vernielingen aange richt. van 70.000 gulden wordt uitge trokken. Ieder jaar wordt één •van de vier molens grondig aangepakt. De gemeente ver strekt jaarlijks al een subsidie van 45.000 gulden voor onder houd, die in dit bedrag is ver werkt. De werkzaamheden zouden moeten gaan plaatsvin den in nauw overleg met de Dienst Gemeentewerken. Een belangrijke taak zal zijn weggelegd voor de molencoör dinator. Deze zal de activitei ten van de stichting moeten gaan begeleiden. Hij zal ook een samenwerking tot stand moeten brengen met vrijwilli gers. molen-liefhebbers die zich op 28 april tot vereniging uitroepen. Nieuwe en bestaan de exploitatiemogelijkheden zullen moeten worden uitge bouwd. Een samenwerking met het Stedelijk Museum en het V.V.V. behoort tot de moge lijkheden de vier windvangers in de publiciteit te brengen. Gedacht wordt aan het inpas sen in een historische rond wandeling door de Schiedamse binnenstad. In de stichting de Schiedam se Molens hebben naast ge meentelijke instanties, tal van particulieren zitting. De Linos club Schiedam, City-Centrum Schiedam en Amager bv, maar ook stichting Moléh De Vrij heid, de Molenvrijwilligers en de vereniging Hollandse Mo lens. De organisatie zou vol gens de betrokkenen kunnen worden opgebouwd vanuit de stichting Molen De Vrijheid, die deze molen met succes ex ploiteert. Deze staat model als originele bakkersmolen en le vert gemalen tarwe voor bruinbrood. De stichting hoopt op een in tensievere samenwerking met burgers en het bedrijfsleven dan nu al het geva! is, waar door de kansen om de molens voor Schiedam te behouden verder worden vergroot. Een molenfonds zal worden inge steld om de financiële draag kracht te vergroten. gaat hij verder. Hoe meer er georganiseerd wordt hoe beter. Daarvoor moeten meer winke liers medewerking verlenen. We zullen ook de samenwer king met City-Centrum (een andere winkeliersvereniging - red.) op een hoger pitje moe- ten zetten. Daarmee kan de Grote Omloop de driehoek Hoogstraat/Grote Kerkstraat/ Broersvest gestimuleerd worden, waardoor één groot centrum ontstaat'. 'Ik vraag nog 'ns om een slokkie' Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM/ROTTERDAM Een spontane inzamelings actie, op touw gezet door de Rotterdamse etherpiraat Ra dio Wilma heeft in enkele da gen tijd 6.000 gulden opgele verd. Het geld is bestemd voor de behandeling van een spier ziekte van de Schiedamse Nel van Toor. Door specialisten van het het Dijkzichtzieken- huis werd haar zes jaar gele den te verstaan gegeven: „U moet maar mét de ziekte leren leven". Een in België woonach tige fysiotherapeut heeft haar echter met 99% zekerheid be loofd, dat ze volgend jaar weer over de tafel kan springen. „Dat is ook de de reden waarom we de actie zijri be- (Van een onzer verslaggevers) - SCHIEDAM Een team van deskundigen uit de Pro vinciale Kruisvereniging zal opdinsdag 28 april present zijn op een voorlichtingsbij eenkomst over borstkanker, die zal worden gehouden in Dienstencentrum De 4 Molens. Voorlichting over vroegtijdige opsporing van borstkanker zal daarbij een belangrijke plaats innemen. Aan de hand van on dermeer een diaserie zal een uitvoerige instructie worden gegeven van het borstzelfon- derzoek. Voorts zuilen vrou wen aanwezig zijn die een borstam-utatie hebben onder gaan. De bijeenkomst begint 's ochtends om 10.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM 'Het Stael- duinse Bos', een Schiedams to neelgezelschap zal woensdag avond 22 april te zien zijn in Dienstencentrum De 4 Molens. De speiers zullen ter gelegen heid van de sluitingsavond van dit seizoen het blijspel 'Het Meisje van het Schilderij' op de planken zetten. Na afloop kunnen de bezoekers dansen op muziek van een combo. De toegangsprijs bedraagt één gulden en omdat het een fees telijke avond betreft, wordt een gratis kopje koffie geser veerd. Toegang vanaf 25 jaar. De zaal gaat om 19.45 uur open. gonnen," vertelt John Her mans van het Radio Wilma- presentatieteam. Zonder die zekerheid zou de hele actie geen zin hebben gehad. We wisten woensdag binnen een kwartier 600 gulden binnen te halen. Toen dat zo gemakke lijk ging, dacht ik bij mezelf: We moeten hiermee door gaan."! De inzameling startte nadat de discjockeys Snelle Hugo en John Hermans mevrouw Van Toor in de uitzending hadden voor een verzoekplaatje. Nel van Toor: "John vroeg toen of ik nog iets anders wilde dan een plaatje horen: Ik zei toen:. Nou, ik kan wel een stok ge bruiken, want ik kan niet zo best uit de voeten.' Een paar uur later kwam iemand een oude kruk brengen. Ik kan nu nog steeds niet geloven dat zo veel gewone mensen zoveel geld bijeen hebben gebracht voor iemand die ze per slot van rekening niet eens ken nen". Nel van Toor lijdt aan een niet veel voorkomende spier ziekte, waardoor haar benen erg zwak zijn. Ook haar heup gewricht schijnt te zijn aange tast. Specialisten van het Rot terdamse Dijkzichtziekenhuis hebben de behandeling zes jaar geleden gestopt. „Jaren lang ben ik onderzocht en niet' altijd op even smakelijke wij ze". vertelt ze. „Maar de heren professoren hebben de strijd helemaal opgegeven. Ik vestig nu al mijn hoop op de specia list in België, die heeft gezegd dat ik wel degelijk te behande len ben." Een bekend fysiotherapeut (die voorlopig anoniem wil blijven red.) hóeft mevrouw Van Toor vorige week onder zocht. Hij verzekerde haar dat ze in België te genezen is. Een specialist in een Antwerps zie kenhuis wil inspuitingen ver richten en de fysiotherapeut néémt de nazorg voor zijn re kening. De inzamelingsactie heeft niet alleen het benodigde geld bijeengebracht. De familie Van Toor is ook een vakantie reis naar Spanje in het voor uitzicht gesteld. Een touring- carbedrijf bood - spontaan een busreis naar Salou aan. De autocrossclub Schiedam zorg de er vervolgens voor'dat ook de 'dochtersMirjam (13) en Hennie (16) de reis kunnen mee maken. Door clubtegeltjes via de radiouitzendingen tegen opbod te verkopen, wisten de crossers 750 gulden op te ha len. Dit bedrag is zaterdag avond overhandigd. v Hc'c geld dat de luisteraars van Radio Wilma hebben toe gezegd. wordt gestort op de gi rorekening van John Hermans, die het bedrag komende week, wanneer'alles binnen is. zal overhandigen. Hermans; „Iedereen mag dat controleren hoor, maar omdat de actie op zo'n korte termijn tot stand kwam, hebben we geen kans, gezien een notaris in te scha-; kelen. Bovendien zouden we die moeten betalen." V Hs Van alle kanten zijn de be dragen binnengestroomd. Nel van Toor: „Een omaatje heeft de inhoud van haar telefoon-; potje afgestaan en een jóngen die geld voor zijn Paasrapport had opgehaald stelde dat even eens ter beschikking. Zo zijn er, nog veel meer mensen ge weest, het is bijna niet te gelo ven." Lachend voegt ze er aan toe, „Ik zal nog 'ns om een stokkie vragen". V v SCHIEDAM Tevergeefs hebben inbrekers dit weekend geprobeerd beslag te leggen op de beeld- en geluidsapparatuur van het Vormingscentrum aan de Louis Raemaekersstraat Nadat een ruit was verbroken wist menu via handreikming het raam te openen. Video-en stereoapparatuur werd uit de lokalen gehaaid en buiten in de struiken gdeponeerd, in af wachting van een gunstig tijdstip de spullen in een auto te kunnen laden, voor het zo ver was werd de buit, die een waarde van 16.000 gulden ver tegenwoordigde, door politie' agenten gevonden. Zij hebben de spullen aan het Vormings centrum terugbezorgd. Afge zien van wat lichte beschadi gingen, heeft de apparatuur weinig te lijden gehad. Van de daders ontbreekt ieder spoor. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Clubhuis de Kreek aan de Lange Haven staat woensdagavond 22 apru geheel in het teken van het bingospel. Die avond kunnen liefhebbers van 18 jaar en ouder een kansje wagen een leuke, prijs in de wacht tc sle pen. De zaal gaat om 20.00 uur open terwijl een half uur later. de eerste nummers worden af-' geroepen. W.ii?-:

Het Vrije volk | 1981 | | pagina 2