Slachthuis- buurt komt met plan vooreen buurthuis them rolling* toont wagenpark 'We zijn verknipte automonteurs' Onderwij winkel wil betere contacten Schie-pop: 8 groepen Dubbel afscheid bij gemeente TI Baby verloren Invalide-MC-bakkie Stad schoonhouden Links discussieert over nieuw kabinet strand JURKJES TEXTIELBUHANS schiedam I w44*< "tl Ol mt 1 4 WOENSDAG 6 MEI 1981/HET VRIJE V0LK/PAG1RJ (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM "Kan het clubhuiswerk Schie- dam-Zuid nu wel of niet blijven werken in het voormalige GTB-kantoor?" Na jaren lang touw trekken met de gemeente willen staf en vrijwilli gers nu eindelijk eens een duidelijke uitspraak van het college. Het kantoor van de voormalige gasfabriek aan de Dwarsstraat werd eind februari gekraakt als protest tegen het uitblijven van een geschikte accommodatie. badstof kinder 116-176 Wauw-rood ■§m - 4ÉÉÉ; '3/ïi. W H jeugd oor^°^svoer^u^en werden druk beklommen, bezichtigd en uitgeprobeerd door de plaatselijke Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010} 265205 266646 Een middag met volop klandizie voor de Onder- wijswinkel. De uitgeleefde aanblik van het inte rieur moet met een flinke opknapbeurt tot het verleden gaan behoren. Arcade-beheerder L. Hetebrij: 'Ik hoop op een beetje medewer king van de bezoekers'. Do HO miê&M .M>v i mam* A.u.fo. Reactie u#<; f. Klubhuiswerk aid over ex-GTB-pand De gemeente had begin 1980 al de mogelijkheid geopperd om de houten keetjes op het GTB-terrein te bestemmen vooi; het Klubhuiswerk en die te verplaatsen naar een andere plek in de wijk. Zover is het nog niet gekomen. De ruimte problemen in Zuid dateren al vanaf 1973. Na een overlegpe- riode van vijf jaar tussen de gemeente en het Klubhuiswerk worden duidelijke conclusies getrokken. Na afloop van een gesprek waar ook vertegenwoordigers van CRM bij aanwezig waren, staat vast dat er snel een ande re voorziening moet komen voor het Klubhuiswerk. De rui- te die op dat moment werd ge bruikt 'De Dukdalf, zou om gezet moet worden in een open, jongerencentrum. Deze activi teit ging niet langer samen met de andere werkzaamhe den voor jeugd en volwasse nen. Een andere conclusie na dat onderhoud 13 dat op korte termijn een jongerenwerker aangesteld moet worden. In gesprekken met ambten aren van CSJ wordt voortge borduurd op het idee het GTB- kantoor geschikt te maken als tijdelijk onderkomen. De voortgang blijft in onderzoe ken steken en de wrijving tus sen het jongerenwerk en de an dere activiteiten in De Dukdalf escaleert. De beroepskrachten en de medewerkers besluiten het pand te verlaten, en doen de gemeente een serie alterna tieven aan de hand. Een resul taat blijft uit en ten einde raad wordt het GTB-kantoor ge kraakt. De actievoerders lieten weten het pand pas te zullen verlaten als de houten noodge- bouwtjes op het terrein een plaats In de wijk krijgen en worden aangepast aan het Klubhuiswerk. In een brief die donderdag in de commissie CSJ wordt behandeld vraagt Zuid het college nu eindelijk eens tot actie over te gaan. "We hebben alternatieven genoeg naar voren gebracht, nu is het de beurt aan de ge meente. Wat zijn de mogelijk heden op tijdelijke en perma nente basis, die ook werkelijk gerealiseerd kunnen worden. Verder willen we kunnen be schikken over voldoende geld om die activiteiten te kunnen organiseren waar om wordt gevraagd en waar dringend behoefte aan is," stelt het Klubhuiswerk in haar schrij ven. I V 1 14: SCHEMM KOEMARKT I I VlAARWfGEN DW BECKMANNSNGEL 671 MAASSUUS KONINGSHOEK f (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Meer dan duizend bewoners van de Slachthuisbuurt geven te ken nen een eigen buurthuis te wil len. Dat blijkt uit een enquête, gehouden door het Jongeren Initiatief Slachthuisbuurt (J.I.S.). Deze groep bewoners heeft een werk- en beleidsplan opgesteld, dat vergezeld van een subsidieaanvraag, is toe gezonden aan wethouder Her man Posthoorn (Vorming en Recreatie). De werkgroep JXS. wi! een startbedrag van 33.000 gulden om een noodvoorziening in de wijk op poten te zetten. Daar bij wordt gedacht aan een hou ten gebouw nadat verschil lende andere mogelijkheden eerder door de gemeente war den afgewezen op de ge dempte sloot naast de begraaf plaats. Al meer dan vijf jaar zetten bewoners zich in voor een eigen honk, maar nooit eerder is een concreet voorstel bij de gemeente op tafel ge legd. Het buurthuis zou de naam 'De Babber' moeten gaan dragen. SCHIEDAM "Een enke ling zal deze wagens niet leuk vinden, maar ze moeten niet vergeten dat we er in *45 mee bevrijd zijn. Toen sprongen ze een gat in de lucht als ze hen zagen. Tienduizenden Ameri: kanen, Canadezen en Engelsen kwamen in die voertuigen het land binnen. Veel van hen heb ben hun leven er voor gegeven. Het is echt niet onze bedoeling om nu soldaatje te spelen. Dat t sommigen zich nu vermomd hebben, is om het extra sjeu te geven. We staan hier met en kel geallieerd spul omdat we weten hoe gevoelig het ligt voor sommigen. Je kunt daar niet om heen en dat mag ook niet. Maar we zijn eigenlijk ge woon verknipte automonteurs die het heerlijk vinden om te sleutelen en te kijken hoe zo'n oud ding in elkaar zit." De heer Wiggers, woord voerder van "Keep them rol ling", wil benadrukken dat de kleine tentoonstelling van le gervoertuigen ut de Tweede Wereldoorlog gisteren op het Hemaplein, niets te maken heeft met para-militarisme. "Het doel van de vereniging is om wagens en motoren op te sporen, te restaureren en te kijken wat ze kunnen. We zijn met name geïnterreseerd in de motoriek en de historie. Kort geleden heb ik bijvoorbeeld een Dodge ontdekt. Aan de hand van het chassisnummer kwam ik erachter dat op 6 juni '44 de wagen in Normandié aan wal is gekomen. Er be' staan namelijk verschijnings- iijsten waarop alles werd ge noteerd." „Het wordt wel steeds moei lijker om aan iets leuks te ko men. Op de dump is soms wei wat, maar het is meestal afval van het Nederlandse leger, die hebben een flink aantal voer tuigen gekregen via de Mar shall-hulp kort na de oorlog." .Op het Hemaplein was giste ren een tiental exemplaren uit de oorlog te zien waaronder jeeps, motoren, een G.M.C. Zij waren te gast bij de dumpzaak Army Store, die direct doorge snuffeld werd op eventuele bij dragen voor de verzameling. Een van de bezienswaardigste voertuigen was de Daimler van de familie Huizer uit Viaardingen. Zoon Aart be waakte het snelste verken ningsvoertuig uit de oorlog '40-*45. „Mijn vader heeft hem in Engeland gekocht Onge veer acht jaar geleden is hij begonnen met deze hobby op mijn aansporing. Ik was zeven toen er een optocht door Viaar dingen werd gehouden. Ik ben gelijk lid geworden van de ver eniging. De eerste wagen die we kochten was een Jeep, later hebben we een andere aange schaft en een Harley erbij ge kocht. Samen met een vriendje heb ik de deze Daimler ge schuurd en gespoten en de ver lichting opgeknapt Mijn vader heeft de motoriek gedaan. Het is leuk omdat je een stuk ont wikkeling ziet en niet omdat deze voertuigen toevallig groen zijn. Voor mijn part hadden ze ook geel mogen zijn." SAt/A- -A V'V fflm,. Ingrid van der Heiden, lid van de werkgroep: 'Al jaren zitten we om een centrum te springen. De buurt ligt nogal geïsoleerd van de rest van Schiedam en het is gebleken dat bewoners in andere buurt huizen niet gemakkelijk aan sluiting vinden. We willen daarom op de kortst mogelijke termijn een eigen buurthuis. Geen centrum dat alleen door. jongeren kan worden bezocht, maar voor alle bewoners acti viteiten biedt.' In het werkplan stelt de werkgroep ondermeer voor disco-avonden te organiseren, evenals hobbyclubs en sportac tiviteiten. Ook denkt men aan het opzetten van een peuter speelzaal, met hulp van ouders. Het buurthuis zal ook voor het grote aantal bejaar den in de wijk aantrekkelijk moeten worden gemaakt. Voor hen kunnen overdag activiteit ten worden ontwikkeld. In principe zou de Babber moeten gaan draaien op de in zet van vrijwilligers.. Blijkt er behoefte te bestaan aan be roepsmatige ondersteuning, dan wil de werkgroep een be roep doen op de bestaande voorzieningen in de omgeving. Opbouwwerker in West, Kees van Mil en maatschappelijk werker Wim van Nieuwenhui- zen hebben overigens al mee gewerkt aan de opzet van het beleidsplan. (Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM De Onder- wijswinkel aan de Hoogstraat wil de contacten met onder meer de lagere scholen gaan verbeteren- Een uitbreiding van het aantal vrijwilligers is daarbij een eerste vereiste. In het jaarverslag van de winkel worden twee oorzaken ge noemd voor de geringe samen werking. Aan de kant van de scholen is een zekere terug houdendheid te bespeuren. Bij de leden van de vrijwilligers- groep die twee maal per week de winkel bemannen ligt de moeilijkheid om naast voor- lichting.aan bezoekers ook nog ;de coördinatie met de scholen op touw te zetten. Uitbreiding van de groep zou hierdoor een oplossing kunnen zijn. Een betere presentatie van de activiteiten is volgens voor zitter Antoinette van Baten burg een stap in de goede rich ting. „We hebben tot nu toe de lagere scholen telefonisch uit genodigd voor een bezoek aan de winkel Daarop kwam nul komma nul reactie. Veel scho len stelden zich op het stand punt 'we zoeken het zelf wel uit', verduidelijkt Antoinette. De onderwijswinkel aan de Hoogstraat is twee maal per week geopend, op donderdag avond van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdagmiddag van 13.00 tot 16.00 uur. De woensdagmiddag verviel wegens gebrek aan vrijwilligers. In 1980 bezochten 115 mensen de winkel Zij wer den door de 'winkelier' in een gesprek gevraagd naar proble- *s SCHIEDAM De ge- 'J meente heeft weer twee af- >j, scheidsrecepties voor de boeg. De heer C. S. Krop gaat vervroegd met pen- r sioen bij de brandweer. Het korps zelf neemt van zijn brandmeester afscheid op 15 mei tussen 15.30 «n 16.30 V uur. De heer Krop Is 20 jaar «f in dienst geweest, hij kwam in '61 ais vrijwilliger en is 10 jaar later gaan optreden als beroepsbrandweerinan. De relaties die hij in de loop der jaren heeft opgebouwd, zijn tussen 16.30 en 18.00 uur welkom in de recreatiezaal van het Stadskantoor. De markmeester en op zichter van de buitendienst, de heer A. Wessel, zal bin nenkort de O.N.S. verlaten. Hij is 40 jaar In dienst ge weest bij de Nutsbedrijven. Eind mei gaat hij met de VUT. In het bedrijfsrestau rant van - de O.N.S., Van Heekstraat 15, wordt zijn afscheidsreceptie gehouden. Iedereen Is daar op woens dag 20 mei tussen 16.30 en 17.30 uur van harte welkom. men of wensen. Een vragen lijst dient daarbij als hulpmid del Op die manier wordt naar een antwoord of oplossing ge zocht. Het kan daarbij gaan om het adres van een oplei dingsinstituut of de samenstel ling van een vakkenpakket. Ook moeilijker zaken ais be roepskeuze kunnen naar voren komen. In het werkplan voor de ko mende jaren is ook het op knappen van de benedenruim te in de winkel opgenomen. Uit reacties van klanten bleek de uitgewoonde aanblik van het interieur een flinke drempel op te werpen. Het meubilair dat vanaf 1976 in de winkel staat, kende daarvoor al vele eigena ren en zou eigenlijk vervangen moeten worden. Wie zich aan wil sluiten bij de onderwijs- winkeliers kan contact opne men met Els de Pater, telefoon 73.06.60. SCHIEDAM Na jaren van stilzwijgen zal Zaal Arcade aan de Lange Haven éénmalig worden hersteld als spring plank voor popgroepen. Op za terdag 16 mei wordt daar on der de naam Schie-pop '81 een dagvullend popfestival gehou den, waar in totaal acht Neder landse groepen zullen optre den. Van 's middags 14.00 uur tot middernacht zullen vooral de liefhebbers van Schiedamse popmuziek aan hun trekken kunnen komen, want maar liefst zes bands vinden hun 'roots' in de jeneverstad. Eind jaren zestig, begin ze ventig stond Zaal Arcade als popconcertruimte bijna even sterk genoteerd als de Doelen in Rotterdam. Groepen als The Golden Earring, Cuby The Blizzards uit Nederland, maar ook Engelse acts als Rory Gal lagher en-John Mayall zorg den toen steeds voor volle za* len. Beheerder L. Hetebrij heeft goede herinneringen aan die tijd. "Die concerten waren al tijd heel gezellig.' zegt hij des gevraagd. 'Maar op een zeker moment kwam de klad erin. Toen zelfs Martin Green's dis coshows minder mensen be gonnen te trekken en vernielin gen aan de zaal eerder regel dan uitzondering werden, ben ik met deze evenementen ge stopt' Schiedam moet tot op heden een goede.concertruimte ont beren, die plaats biedt aan gro te aantallen bezoekers. Voor één keer wil de heer Hetebrij Zaal Arcade verhuren ten be hoeve van een' popfestival "Kijk,* zegt hij, wanneer de schade groter is dan de huur opbrengst. gaat. de lol er na tuurlijk snel af. Maar wanneer zich geen ongeregeldheden voordoen, ben Ik bereid vaker aan dergelijke evenementen mee te werken. We zullen alles in het werk stellen om het fes tival te doen slagen, maar dan moeten we wel een beetje me dewerking van de bezoekers krijgen'. Schie-pop '81 is een initiatief van Het Vrije Volk, in nauwe samenwerking met graromo- foonplatenhandel Plato Schie dam. De laatste verleent me dewerking ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van het filiaal in Schiedam. Voor H.V.V. betekent het festival de afsluiting van -de rubriek Schie-pop, die gedurende een jaar, wekelijks in de donder dag-bijlage is gepubliceerd. Daarin zijn vrijwel alle, bij het Pop-overleg aangesloten groe pen geportretteerd. Achtereenvolgens zullen op 16 mei aantreden: Frizzle, Uni verse, The Amazing Rockwa- fels. Slaughterhouse Five, The Van Willigen Band, Djamila, The Topanga Canyon Band en Frozen Frog. De toegangsprijs bedraagt vijf gulden. Kaarten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar aan de H.V.V.-balie in de Hoogstraat, evenais de Plato-filialen in Viaardingen en Schiedam, beide gevestigd in de Hoogstraat aldaar. ÈÏÏ/Z7 Hoek van de Rotter- "pf damse "s Graven- dljkwal-Nieuwe Bin nenweg. Een alledaagse te lefooncel voor restaurant "De Bommel." -Binnen in de telefooncel een >menselljk drama. Op het telefoonapparaat staat het volgende geschre ven in viltstift: let wel, dit keer niet door een van daal Op de nieuwe automaat met druktoetsen is te lezen: „Laat heel alstubrleft. Men sen, die thuis geen telefoon hebben, smeken u dit. Als u dat kan doen redt u er zeker het leven van mensen en kinderen mee! IK BEN MIJN BABY VA» ZEVEN MAANDEN VER LOREN OMDAT ALLE?* LEFOONS HIER IN DE BUURT DEFECT WAR® EN MIJN KIND THUIS- DOOD LAG TE BLOED® EN ER GEEN ZIEKErou GEN OP TIJD KON Koüp MEN OMDAT DE TELES FOON KAPOT WAS. Een ieder die toch de tel£ foon wil vernielen, daartoe hoop ik dat hun het zelfde overkomt als wat er met mijn liefste en enige kindti gebeurd. Afzender: een heel droevi» moder, zonder baby. Wil deze moeder - zonder, baby tenminste met mil contact op nemen? Witt opg 'i/'' -yK'' j Gisteren in ome A krant: "MC-bakkie gestolen uit invalide- wagen van de 68-jarige ge handicapte Rotterdammer J. P. Capoen. Even later een regen van telefoontjes van i mensen die iets voor deze j gedupeerde invalide man willen doen. R. Pel, Gruttershoek 6 uit Spijkenisse: ,Jk heb nog een i bakkie staan, waarmee ik weinig doe. Kan ik daar mis- I schien meneer Capoen een - plezier,mee doen?" Is dat sof meneer Capoen, dan even contact opnemen met de heer R. Pel uit Spij kenisse, fel 010 -167300 (kantoor) of 01880 - &4193 (privé). Nog geen Hen minuten daar- •na meneer F. Strijdhorst uit Sillegersberg aan de lijn: Jk wil graag 50,- storten. Behalve zijn bakkie is hij nog andere spullen kwijtge raakt, zoals zijn gereed- schap. Kan u een gironum mer voor hem openen." Erg graag. En dat is giro nummer S8383, ten name van J. P. Capoen, Het Vrije Volk, Witte de Withstraat, Rotterdam. En dan nog een hele bekende Rotterdamse behandeling: „We vinden het verschrikke lijk wat met die invalide meneer is gebeurd. Wil hij ons alsjeblieft een rekening sturen van 600,-, voor de geleden schade, en wij zullen het aan hem vergoeden" Mensen, in een woord weer 'geweldig. Mocht er wat over schieten dan weet ik zeker dat de heer Capoen daarm zelf een goed doel heeft Bet belangrijkste is en blijftr', "Uw reacties geven de bur ger weer hoop voor de toe komst". Daarmee bentu echter nog niet van mij af. Want h ik u zelden iets vraag, aanstaande saterdag in de', krant wel een beroep op uï S» dtt onder de kreet: „fk'i huilde omdat ik geen schot? had, totdat ik de man (i vrouw) ontmoette zonder bt nen." Ik ben blij dat voorlopig m- veer Capoen geholpen is, maar voor het geval waar voor ik u straks (zaterdag) echt "alstublieft" vraag, ish mijn ogen honderd keer er ger. Zonder valses entimenten. Gisteravond nog even me neer Capoen aan de lijn ge had die in huilen uitbarstte: ,Jk ben d'r helemaal kapot van. Ik weet niet wat ik moet zeggen. Eerst denk je "boos over de hele wereld." En dat iedereen gemeen is. Nu denk ik: „Wat heb ik me in de mensen vergist. Ik ben geheel alleen, maar dat ik zo'n steun sou krijgen had ik niet verwacht. Zegt u maar tegen al die mensen dat ik er van moest huilen: maar nu uit blijdschap I "Houdt uw stad r( schoon", zo lezen we allemaal om ons been. En veel mensen gelukkig willen daar aan meewer ken. Dus je gooit je afval in een prullenmand. Alleen blijkt er dan geen bo dem in de prullenmand te zitten! Trouwens, heeft u in de stad gezien wt er bijvoorbeeld met Koninginnedag Is ge beurd? Een grote vieze troep, al zeg ik het zelf. Maar, zo zag lk tegelijk tot mijn grote blij heid: alle prullenmanden za ten tot aan de nok toe ge vuld. En wat er niet meer in kon, lag er naast. Logisch na- >- tuurlljk. Conclusie: Toch een tekort aan afvalbakken in de stad? V WA rlkaa hetty 21 m: boven kUom Wash hebbe tairer politii mand De onbek telde I ontplc trouw men 1 recht luk is grend als vl was v de sta testvli SCHIEDAM De vijf pro gressieve partijen die vorige week in Amsterdam hun ver wachtingen voor het nieuwe kabinet uitspraken, doen dit donderdag nog eens dunnetjes over in Zaal Irene. In plaats van een Joop den Uyl en Jam Terlouw zullen echter de klei nere jongens achter de tafel zitten. Hans Bakker, voorzitter van de PvdA Schiedam, leidt de discussie na de pauze. Iedere partij richt een eigen stand in waar informatie, stic kers en buttons verkrijgbaar zijn. Alle sprekers mogen van af 20.00 uur om de beurt twaalf minuten het woord voer® Voor de PvdA zal dat Wille® van Zandschulp, partijbestuur der, zijn, voor D"66 direkteut van het Wetenschappelijk Be ro, Ruud Stam, voor PSP kou» partijbestuurder Bonne W matt en Gerrit-Jan van Oveft kandidaat voor de Tweede Se; mer spreekt voor de PPB. CPN-woordvoerder is Sie® van der Helm, secretaris va* district Rotterdam en lid v®* het partijbestuur. Nas spreekbeurt kunnen toehopg ders discussiëren met de sprr kers. De zaai is open van® 19.30 uur. 'tij de VT didaai bestui Hij he ander rum), en Ka gestel -i f5Ï. Al"» af. 't i L - Perl dag ei Midda streek kracht s mei '-lil—UI

Het Vrije volk | 1981 | | pagina 2