rijp voor 'Druk op ploeg is erg groot' Veel derby's in hockey- I Chantage bij jeugdopleiding Poldertoemooi nu nog interessanter Holy coach Dick Lamet: 33 medailles DVO-voorzitter: Jeugdtennis in Krimpen naast 't veld sportagenda SCHIEDAM VLAARDINGEN HET VRIJE VOLK, DONDERDAG 2 JULI 1981 PAG. S an onze verslaggever ALEXANDER BAKKER SCHIEDAM Joop Meevers Scholte is in de tionaie honkbalwereld geen onbekende. De van igine Hagenaar kan inmiddels een indrukwek- nde prestatielijst als trainer op zowel honk- smede ook op softbalgebied overleggen. Joop eevers Scholte, ook als docent van de KNBSB - 6 honk- en softbalbond) actief, heeft nu voor het rt.Loui eede seizoen zijn schouders onder het honkbal- i feipbeuren de vereniSinS Schiedam gezet. izels eevers Scholte: 'Van 'n ezel smaak je geen renpaard' Jeelen erlands :ongen i van De Schiedammers doen het deze competitiejaargang Hg niet slecht in de tweede ssse - twee puntenachter- uid op nummer één maar et een wedstrijd minder ge- •eld - maar, de kleinste mis- ip van één van de overige eede klassers doet de rang- jt een cmpleet ander aan- :n geven. Spannend is het dus voor de ïkballers in ieder geval wel. ^verschillen zijn minimaal, it Joop Meevers Scholte. Ie wedstrijden die we dit :oen spelen, zijn dus men- 'terg moeilijk. Het is nu niet zo dat je 75 procent de wedstrijden óp zak it. Dat alles maakt de com- itie natuurlijk wel erg span- Het is dus een kwestie van i koppie erbij houden. En zal juist voor Schiedam (te?) moeilijke opgave in. Immers, de honkballers t Schiedam moeten het juist ibben van hun technische en Stische vermogen. En dat al- s was niet zo'n ramp geweest s dat facet van het spel tot in puntjes verzorgd zou zijn. k mis duidelijk nog een paar telle jongens,, vertelt Meeven :holte," Meevers Scholte berust in e wetenschap. Hij weet bo- 'ndien ook dat men van ezels :en renpaarden kan maken. Haar," zo meent hij, „werk- larden kunnen het wel wor- In vergelijking met het vori- taeizoen mist Schiedam een ntal bekende gezichten. Een fëtal oudere, zeer gerouti- öe spelers zocht z'n heil ;ens anders. Daar tegenover d dan wel de komst van goede werper, maar die is jwege een blessure niet •r de volle honderd por cent 'kbaar. Ichte uitschieters hebben 'nu niet in het team," legt de liëdamse coach uit. „Alleen edigend komen we bijzon- r sterk voor de dag. Tot nu maakt het veld een mini- irim aan fouten. Qua veldspel ou Schiedam dan ook best in eerste klasse mee kunnen raaien, maar als het aan het llagwerk ligt, dan is een laatsje in de middenmoot van tweede klasse het hoogst aaibare." Ook dat duidt er 'eer op, dat de onderlinge ver- chillen van alle teams erg Jein zjn. De uitslagen spreken 'at dat betreft ook boekdelen. Alles op een rijtje gezet, lijkt et voor Schiedam een moeilij- e zaak te worden om de voor- 1 gestelde plannen voor dit elzoen te realiseren. Joop leevers Scholte: „Na de twee- plaats vorig seizoen, is dit er een kampioenschap eigen- k een logisch vervolg. Het d moeilijk worden, maar uit- esloten is het zeker nog niet. De club is eigenlijk ook rijp Mr zo'n kampioenschap. Niet Heen kwalitatief gezien, maar "4 organisatie binnen de ver- eniging én kijkend naar een goede jeugdafdeling zou Schie dam promotie aan kunnen." Echt moeite om hogerop te komen heeft Schiedam overi gens nooit gedaan. Het kost wat het kost promoveren is er nooit bij geweest. Het ronselen van spelers was én is uit den boze. „Wij zoeken geen spe lers," stelt Meevers Scholte na drukkelijk. „Als spelers naar Schiedam willen komen zijn ze welkom. Maar. zonder preten ties, daar zijn we niet van ge diend. We heten geen Kok Ju- welier/Neptunus. Niets is zo erg om je jeugd het idee te laten krijgen, dat ze overbodig zijn," vervolgt Mee vers Scholte zijn uitleg. „Als je jeugd het idee krijgt,toch nooit een kans voor dat eerste team te krijgen, dan gaan ze weg. Terecht. Dat getrek aan spe lers. zoals dat gebeurt in de re gio Rotterdam, dat is een on gezonde zaak." Joop Meevers Schol te: „Dat getrek aan spelers is een onge zonde zaak". Van onze medewerker PIETER SPEK VLAARDINGEN De regen was afgelopen zondag spel breker in de honkbalcompeti tie. Voor Vlaardingen/Holy een gedwongen rustdag, na het succes van een week eer der tegen koploper Bloemen- daal, die met 74 in Vlaar- dingen werd verslagen. Heeft de Vlaardingse ploeg een kans op het kampioenschap. Trainer-coach Dick Lamet wil daar niet zo erg veel over zeggen. „Kijk, de competitie is nog niet afgelopen en er kan nog veel gebeuren. De onderlinge krachtsverschil len zijn erg klein, een over winning is vaak afhankelijk van de vorm dan de dag," zegt Dick Lamet, die alweer aan zijn tweede seizoen bezig is bij de Vlaardingse ploeg, uit. De Holy-trainer wil deze woorden kracht bijzetten door te zeggen: „Tegen koplo per Bloemendaal pakten wij de volle winst met vaak uit stekend spel, maar tegen VUC, een paar weken gele den, toen nog zonder punten, verloren wij terecht. Deze competitie kan nog voor veel verrassingen zorgen." Geen enkele ploeg in deze tweede klasse mag zich een kandidaat noemen voor de ti tel op dit moment. „Dat maakt wel de druk op de ploeg erg groot, omdat er geen enkele wedstrijd eigen lijk verloren mag worden om niet gelijk in degradatiege vaar te komen," zegt Dick Lamet, die in het vorig seizen hard heeft gewerkt om de zwakke plekken uit de ploeg te halen. „Ik zou het geen zwakke plekken willen noe men. De ploeg speelde alleen niet het honkbal dat ik graag I zou willen zien. De ploeg speelde te statisch en ik moet I zeggen, dat er vooral dit sei- j zoen erg veel geleerd is, er komen nu veel meer varia ties op het veld en dat is een goed teken." De Holy-ploeg heeft aan het begin van dit seizoen een stevige versterking gekregen in Stanley Boutisma, Ab Bruinekool, Ramond Brons- geest en Rignald Mari: „Stuk voor stuk mensen die weten hoe honkbal gespeeld moet worden," vertelt Lamet. „En dat heeft de ploeg goed ge daan. Een enkele aanwijzing van mij is voldoende om te begrijpen wat er gedaan' moet worden en dat is voor een trainer ook prettig wer ken." „Wensen blijven er natuur lijk genoeg. Als Holy inder daad een stap wil maken naar de eerste klasse dan moet er nog wat gebeuren. Nu moet ik het doen met een selectie van elf spelers, net voldoende om een wedstrijd uit te spelen. Maar in de eer ste klasse is dat natuurlijk niet voldoende. Dan moeten wij van die dubbelposities af," zegt de Holy-trainer. Vooruitkijkend op de twee de helft van de honkbalcom petitie zegt Dick Lamet nogt „Elke ploeg die wij nu nog krijgen is erg moeilijk. De posities zijn ingenomen en van daaruit wordt nu duide lijk gewerkt. Voor Holy bete kent dit, dat we geen punten meer mogen verspelen om niet definitief af te haken voor de titel." Dick Lamet kan nog geen voorspelling doen of hij ook in het volgend seizoen bij Ho ly zal blijven: „Dat is afhan kelijk van veel factoren. (Van onze sportredaktie) ROTTERDAM De herenhockeyers van de Schiedamse ver eniging Asvion komen het nieuwe seizoen, dat in september weer van start gaat, uit in de landelijke eerste klasse A. Asvion debuteerde vorig seizoen in de eerste klasse. Door een verander de competitiestructuur komen nu boven die eerste klasse nog een overgangsklasse (twee afdelingen van twaalf teams) en een hoofdklasse (twaalf teams). In die eerste klasse A moe ten de Schiedammers het op nemen tegen Aeolus (Rotter dam), AMHC'65 (Hendrik Ido Ambacht), DSHC (Delft), For ward (Tilburg), HOCO (Oister- wijk), Kromhouters (Tiel), Leonidas (Rotterdam), Ring Pass (Delft) en Zoetermeer. De herenhockeyers van Evergreen uit Maassluis zijn ingedeeld in de derde klasse A. In deze klasse ontmoeten zij Barendrecht, Capelle, Krim pen; Middelburg, Souburgh (Alblasserdam), Tempo '34 (Rotterdam), Vlissingen en De Waele (Ridderkerk). Tempo '34 en De Waele profiteerden het afgelopen seizoen van de versterkte promotieregeling. Krimpen, Capelle en Baren drecht waren ook het vorige hockey-jaar tegenstanders van Evergreen. De voetbalverëniging CION heeft een nieuwe voorzitter. Op 6 laatste ledenvergadering werd Piet Reijgersberg tot voor- kier gekozen, geen onbekende voor CION, omdat Piet Reij- ersberg al eerder voorzitter was. Het bestuur is er nu als °'gt uit komen te zien sekretaris A. Bakels, penningmeester v*n Saus, wedstrijd-sekretaris J. Korn, voorzitter jeugd 'deling W. van Wieringen, pupillen-sekretaris P. A. L. Rom- en jeugdpenningmeester J. Arkenbout, i-ees Goudswaard is de nieuwe trainer van de A-selectier «worden. De voetbalvereniging DVO heeft haar oefenprogramma als «irbereiding voor het nieuwe voerbalseizoen ook rond. De «ne wedstrijden wordt begonnen op 8 augustus met een «dstrijd tegen Olympus. Verder volgen dan op 11 augustus c Ommoord, 15 augustus VCK, 18 augustus NP'81 en 19 dgustus Floreant. HONKBAL: zondag Schie- un Harga 14 uur Schiedam- «oswijk, Den Haag 14 uur Ce- Jntas-Groenoord, Maassluis woylaan 14 uur MSVTl-Laak- w&rtier, Haarlem 14.30 uur kite Gezellen-Vlaardingen/ •oly; woensdag Vlaardingen 'Waluwenlaan 19 uur Groe- Lodewijk. SOFTBAL: vrijdag Schie- «fn Harga 19 uur Schiedam— Jne Hawks (h), Gouda 19 uur Lhe Braves—MSV71 h) laardingen Zwaluwenlaan 19 H* Holy/Groenoord—Comprl (h); zondag Rotterdam 10 uur Sparta 2Schiedam (d); maan dag Vlissingen 19.30 uur Green SoxSpirit (d), Vlaardingen Zwaluwenlaan 19.30 uur Vlaar - dingen/Holy—MSV71 (d)dins dag Maasluis Kooylaan 19 uur MSV71SCR(h). CRICKET: zondag Utrecht 11 uur Kampong—Excelsior '20, Schiedam Harga 11 uur Hermes DVSSparta. WINDSURFEN: zondag Maassluis plossengebled Schenkeldljk 13.30 uur Dewi- wedstrljden. De dames van het' Vlaar dingse Pollux en die van de Maassluisse vereniging komen in het nieuwe seizoen uit in de derde klasse A. De Vlaarding se dames promoveerden het vorige jaar al, de dames varn Evergreen maakten in het af gelopen seizoen dankbaar ge bruik van de herziening van de competitiestructuur. In die derde klasse ontmoeten Pollux en Evergreen een aantal "oude bekenden": Krimpen, Baren drecht, Hoekse Waard (Mijns- herenland). Ommoord en Sou burgh (Alblasserdam). DSHC (Delft) maakt het achttal vol. De heren van het Schiedam- se Spirit en het Vlaardingse Pollux zijn samen ingedeeld in de tweede klasse A. Zij moeten aantreden tegen Cartouche (Voorburg), Groen Geel (Was senaar), Rijswijk, VCL (Den Haag), Voorne (Hellevoet- sluis), Waddinxveen en Te Werve (Den Haag). De dames van het Schie- damse Spirit en de dames van Asvion zijn ook samen inge deeld. In de tweede klasse A zullen zij het moeten opnemen tegen Aeolus (Rotterdam), Dordrecht, Oude Maas (Zwijn- drecht), Tempo'34 (Rotter dam), Vlissingen en Voorne (Hellevoetsluis). VLAARDINGEN De Vlaardingse zwemvereniging VZC behaalde op de vorige week afgesloten kringkam pioenschappen die gehouden werden in het zwembad West in Rotterdam in totaal 33 me dailles, verdeeld in 3 gouden, 16 zilveren- en 14 bronzen me dailles. Deze kringkampioen schappen leverden ook vijf VZC-zwemmera op die onder de limiet zwommen voor deel name aan'de nationale kam pioenschappen die binnenkort dn Amersfoort worden gehou den. Aan die Nederlandse kam pioenschappen zullen deelne men: Caroline van Neuren, Jacqueline Claaa, André van Hees, Leon van IJzerloo en Ro bert de Vries. (Van één onzer verslagge vers) SCHIEDAM De Schie- damse autorally-équipe van Hans Herbschleb en Peter Wuister kan de nationale ral- lytitel wel vergeten. In de tweede wedstrijd van dit sei zoen, de SAS-raily ging het één keer bijna fout en één keer echt goed verkeerd. Volgend jaar beter dus. Maar, voordat het zover is wordt het restant van dit sei zoen nog wel even zo goed mo gelijk gebruikt. Na drie sei zoen in de nationale klasse mikken Peter Wuister en Hans Herbschleb voor het vol gende rally-jaar op het Inter nationale gebeuren. Uitgeschakeld voor een goe de klassering dit jaar, wordt er in een paar internationale rally's vast aan 'het grote werk geroken. Het leek dit seizoen voor de Schiedamse équipe allemaal erg voortvarend te gaan. In de eerste rally van het seizoen, de in West-Duitsland verreden Wittekind-rally, klasseerden zij zich bij de eerste tien Ne derlanders. "Daarbij moet wel gezegd worden," vult Hans Herbschleb snel aan, "dat we nog bij één proef 'gepakt' zijn, hetgeen ons drie strafminuten opleverde." Maar niet getreurd, de SAS- raily stond al weer snel voor de deur. Hans Herbschleb: "We kregen bij de start num mer 16 toegewezen. Dat bete kende dat men ons toch wel hoog kwalificeerde. De eerste vier proeven gingen erg goed, totdat we halverwege proef vijf in de fout gingen. Een beoordelingsfoutje van mij. Een onschuldige plas bleek een flinke moddersloot." De door dat "beoordelings foutje" opgelopen achterstand, maakte de formatie van piloot Peter Wuister en co-piloot Hans Herbschleb in feite al kansloos voor de rally-winst, maar ook de kléine beetjes helpen in de nationale titel strijd. Doorgaan dus. Peter Wuister: "Op een recht stuk van proef zeven bleek toen een flauwe bocht niet zo flauw als dat we dachten." Een boom en een betonnen paal deden toen de rest. 'y Gelukkig voor de Schiedam mers lieten de sponsors hen niet in de steek. "Geweldig," oordeelt Peter Wuister. "Op dat moment bleek dat ze echt achter je stonden. Doorgaan, zeiden ze. Dat gaf ons weer moed om door te gaan." Hans Herbschleb en Peter Bekomen van de schrik en de stijve nek staan Peter Wuister (l) en Hans Herbschleb bij de service-auto. Monteur John van Mazijk zit er gehurkt bij. Wuister zoeken nu via een En gels filiaal van het bedrijf van Peter, overigens één van de grootste sponsors, naar een bij hun budget passende Engelse rally. Verder staat er in no vember een rally in Luxem burg op het programma en wordt er ook nog deelgenomen aan de Nederlandse BAC-rally (in en om Breda) en de SLS- rally. VLAARDINGEN De voetbalver eniging DVO heeft in de afgelopen we ken enkele reakties gekregen van voet balverenigingen uit Vlaardingen naar aanleiding van een artikel in het club blad over het „Jeugdplan Nederland". Voorzitter Ben Versteege schreef toen o.a. dat via dit jeugdplan Nederland vooral de betaalde voetbalverenigin gen uit dozc regio gemakkelijk aan ta lentvolle voetballers komen. Ook de manier van benadering van de spelers was een doorn in het oog van de DVO- voorzitter. DVO zag op deze manier al zeven ta lentvolle spelers vertrekken, „Wij heb ben nogal wat mondelinge rèakties ge kregen van voetbalverenigingen uit Vlaardingen, die het met onze ziens wijze zeker eens waren en dat het goed was dat er op deze manier eens gerea geerd werd op dat jeugdplan", aldus de DVO-voorzitter. Ben Versteege wii nogmaals bena drukken, dat hij zijn spelers geen enke le tegenwerking wil geven om het ho gerop te zoeken. „Maar, de manier waarop dat vaak gebeurd of vla het jeugdplan of via een betaalde voetbal vereniging vind Ik niet juist/Onlangs maakte ik nog meedat een van onze talentvolle spelers, Ad Ntjssen, een training moest volgen bij het Jeugd plan Nederland onder leiding van Joop Dekker. Op diezelfde avond stond een wedstrijd voor de A-selectle op het pro gramma. Ad Nljssen werd te verstaan gegeven, dat als hij niet op de training zou verschijnen zijn uitverkiezing voor het vijf-bonden-toemoot weieens niet door kon gaan. Dat noem ik nou chan tage", aldus Ben Versteege. KRIMPEN AAN DEN IJSSEL Voor de vierde maal in successie heeft de Tennis Club Krimpen (TCK) voor 3 tot en met 8 augustus het internationa- le jeugdtennistoernooi georganiseerd. Aan dit evenement, dat beter bekend staat als het Poldertoemooi, wordt deelgenomen door 112 jeugdige tennis sers uit maar liefst tien landen. Door inschrijvingen van deelne- mersAneematers uit Zweden en Dene marken Is het internationale karakter van het Krimpense tennistoernooi weer uitgebreid. Naast Nederland, Zweden en Denemarken, komen er deelnemers uit de Verenigde Staten, Engeland, Spanje, Marokko. België, West-Dultsland en Frankrijk. Dit jaar wordt er om verschillende redenen een ander spelsysteem gehan teerd. Al van af het begin is het de be doeling geweest van organisator r rank Stlenstra om iedereen evenveel partijen te laten spelen. Met de nationale tenniskampioen schappen als voorbeeld heeft dit maal iedere verliezer in de eerste ronde nog een herkansing. „Voorgaande jaren was het zo dat sterke spelers of speel sters in de eerste ronden konden wor den uigeschakeld en dan in een voor hun oninteressante verliezers ronde moesten spelen legt Stlenstra uit. Nu wordt door die herkansingen de verlie zersronde voor die verliezers interes santer omdat ook de sterke verliezers eruit zijn. Daarnaast is natuurlijk ook de hoofdronde kwalitatief sterker ge worden." Alle wedstrijden van dit Poldertoer- nooi worden overdag gespeeld op de banen van het tennispark aan de Kerk- dreef te Krimpen aan den IJssel. De toegang tot het tennispark is gratis. De finales staan voor zaterdagmiddag augustus op het programma. 8

Het Vrije volk | 1981 | | pagina 5