Flanning(nieuwbouw binnenstad onzeker loense m Besluit B W: Bottelmagazijn toch sluiten lo: MÏËêê xf-sa schiedam as Singelkwartier op kamp in Epe im MAANDAG 6 JULI 1981/EET VRIJE VOLS/PAGINA 2. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De plannen voor fase 1 van de nieuwbouw in de binnenstad» die voorzien in 100 woningwetwoningen, hebben zeven bezwaarschrif ten opgeleverd. In de periode van 15 tot 29 juli hebben bewoners, winkeliers en instellingen bij B en W te kennen gegeven het niet eens te zijn met de plannen van wethouder Chris Zijdeveld. Diens voornemen om gediende bezwaren de eerste paal volgende wankel te zijn gewor- maand de grond in te den. slaan, lijken door de in- SCHIEDAM In totaal $5 deelnemers, onder ulie meisjes hebben zaterdagmiddag deelgeno men aan het Jeugdkampioenschap hengelen van Schiedam. De Hengelsportvereniging Schiedam en Omstreken organiseerde de wedstrijd, die vol gende week zaterdag zijn finale beleeft met de tweede en laatste ronde. Langs het water van de Poldervaart namen de deelnemers plahts, die in een aantal gevallen van advies werden gediend door een ervaren familielid, zoals Patrick hier op' de foto met zijn grootvader. De winnaar van za terdag werd Stephen de Jong, die 309 cm vis uit het water wist te halen. Als tweede eindigde Mar tin Verhaal met 238 cm en als derde Urbain Vroegop met 152 cm. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM 'Het is een bedroevende zaak dat het Sociaal Cultu reel Plan nog steeds niet serieus genomen wordt. Te weinig be trokkenen uit het wel zijnswerk zijn bereid deel te nemen aan de voorbereiding. Dat is in feite onbegrijpelijk, want volgens de wet zit ten we de eerstkomende driekwart eeuw aan de ze manier van plannen makerij vast,* zo be klaagt zich wethouder Herman Posthoorn. VLiAARDINGEN Veel baardige types en meisjes in Indiakatoen. Die magere beschrijving klopt aardig wanneer men zaterdag tijdens het folkfestival om zich heen keek. De folk-fans arri veerden in het Oranje-park conform het zomerse weer zonder geiteharen sokken in hun sandalen. Jong en oud Drs. F. één van de presentatoren, wacht peinzend zijn beurt af. Moeilijkheden NP ÜFi Stef, èën van de bro deloze muzikanten, heeft zijn oude kraak- woning aan de Korte Achterweg verwisseld voor het pand aan de Noordmolenstraat. Onze fotograaf Arte Wapenaar kiekte de menigte voor het hoofdpodium even vanuit de positie die alleen door de muzikanten wordt ingenomen. Een vredig tafercel. I VtfeM -l P N - Bezwaarschriften van bewoners en middenstand Driemaal wordt btj B en W geprotesteerd tegen het feit dat bij de voorbereiding van de plannen onvoldoende in spraak zou zijn betracht. Vier bezwaren komen van midden standers. Zij zien door de plan nen bun broodwinning in ge vaar komen, vooral vanwege het laad- en losprobleem dat volgens ben zal ontstaan. Nu de Inspraaktermijn voor bij is zullen de bezwaarschrif ten. voorzien van commentaar door B en W, worden doorge stuurd naar het Openbaar Li chaam Rijnmond. Wanneer die de bezwaarschriften onge grond verklaart, hetgeen al leen kan door een steekhouden de argumentatie van Zijde veld, worden de nleuwbouw- plannen alsnog doorgestuurd naar Gedeputeerde Staten. Geeft het OLR echter géén verklaring van 'Geen Bezwaar' af. dan zullen de voornemens van Zijdeveld om volgende maand met de bouw te starten, de grond in zijn geboord. Tijdens de begrotingsbehan delingen van vorig jaar de- ÏK F ft fVan een onzer verslaggevers! SCHIEDAM Het voorma lige Bottelmagazijn van van Rijnbende aan het Groenweeg- je wordt tegen de vlakte ge haaid. Daartoe heeft het colle ge bestoten. Plannen om in het ruime pand atelierruimte te creeren of als opslagplaats voor grote museumstukken te gaan gebruiken worden met dit besluit te niet gedaan. On langs bracht een gemeentelij ke delegatie een bezoek aan bet pand Er moest worden on derzocht of het gebouw een nieuwe bestemming kon krij gen. Gebleken is nu dat daar te vee) geld in zou gaan zitten. Op korte termijn zal de Dienst Ge meentewerken een sloopbedrijf in de arm nemen om het pand met de grond gelijk te maken. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De jeugd uit het Singelkwartier gaat een week op kamp in Epe. Komen de zaterdag 11 juli om 13.00 uur vertrekt een bus vanaf de Van Swindensinget. die het ge zelschap naar kampeerboerde rij *De Berghoeve* zal brengen. Het kamp Is gelegen in een mooie, bosrijke omgeving, ver van alie stadslawaai. Nog niet alle plaatsen zijn echter bezet, reden waarom de organiseren de wijkvereniging gemakkelijk nog klwteren Mn plaatse». Ook ouders die geen Ud zijn van Het Singelkwartier kun nen hun kroost voor het kamp opgeven. Daarvoor moeten ze kontakt opnemen met de heer W. Vogel, teL 73 89 90. De kos ten per kind bedragen 93 gul den. 'Beroepskrachten moeten me niet in de steek laten' De Schiedam se bewindsman voor Cultuur, Sport, en Jeugd zaken laat er geen twijfel meer over bestaan dat het hem ernst is met het Socu-plan. Alle tegenwerpingen van verenigin gen, instellingen, beroeps krachten en vrijwilligers ten spijt. Wie tijdens de komende inspraakperiode geen kritiek levert op de in een nota neer gelegde hoofdlijnen van het Socu-plan. loopt kans de toorn van Posthoorn op zij» bals te halen. "Zodra Ik merk dat de be roepskrachten mij in de steek laten, ga ik geld overhevelen naar het vrijwilligerswerk.' riep hij ferm Ujdens de presen tatie van de nota. "Men moet zijn geestelijke luiheid'maar eens overwinnen en gaan mee denken. Zo niet, dan zal dat zijn weerslag vinden in de vaststelling van prioriteiten. In sommige gevallen zal dat de werksoorten in een aantal wijken niet ten goede komen,* aldus de wethouder. Eén van de punten van kri tiek op het Socu-plan is dat iedereen die voor subsidie in aanmerking .wil komen, zich moet verdiepen in een materie die bijna ondoorgrondelijk is. Ook het specifieke taalgebruik zou voor veel axnateurgroepen en vrijwilligers nauwelijks te hanteren zijn. Bovendien vra gen veel betrokkenen zich af welk nut dat allemaal voor hen zou hebben. Posthoorn: ledereen moet. zich realiseren dat het voor het eerst in de geschiedenis mogelijk is dat gemeenten een eigen welzijnsbeleid bepalen. Aan een beleid heeft het tot op heden helemaal ontbroken, want CRM modderde maar wat aan. Welzijnswerkers re deneren nu. dat er met een So cu-plan ook geen veranderin gen komen en zeker geen ver regaande, omdat dat nooit Is gebeurd.' "Maar er kunnen wel veran deringen worden doorgevoerd, ook al gaan die stapsgewijs. We zullen gaan saneren waar dat nodig is. Het aantal arbeid splaatsen zal gelijk blijven, maar er kan een herverdeling van beroepskrachten plaats vinden. Posthoorn vindt niet dat het zijn taak is te proberen meer instellingen bij de voorberei ding van het Socu-plan te be trekken. Het is een moeilijke materie, maar die is gewoon noodzakelijk om tot een beleid te komen. Daar kan niemand zich vanaf maken door zich er niet mee te bemoeien. Toch is het ook niet zo dat diegenen die zich afzijdig houden, daar van direct nadeel ondervinden. Er zal geen voorkeursbehande ling plaatsvinden van de in stellingen die wel zitting heb ben ln de gemeentelijke werk groep. Tijdens een onlangs gehou den discussie-avond over het Socu-plan kwam naar voren dat het wellicht beter zou zijn een lijst aan te leggen van wat aan welzijnsvoorzieningen ont- tasetósfa Schiedam. Dat in plaats van een opsomming te maken van alle bestaande acti viteiten. Jan Kemps, beleidsmede werker van de afdeling C.SJ~ "Zo"n argument mist voor mij iedere overtuigingskracht. De instellingen moeten niet zeu ren over wat ze missen Schiedam heeft de laatste ja ren steeds meer geld vrijge maakt, dan in alle redelijkheid kon worden verwacht. Zeker in verhouding met andere ge meenten en de bedragen die CRM toeschuift. Wat wij wil len is dat de instellingen die nu hard boe roepen eens op pqpier zetten waar ze mee-bezig zijn. Met welke middelen en welke bedoelingen. En zodra ze op basis daarvan aantonen meer geld of middelen nodig te heb ben, heeft dat tenminste zeg gingskracht.' aldus Kemps. 'Het moet nog groeien' Met het overig publiek, dis- co-pubers in mini-rok en pun kers erbij geteld, kwamen zo'n 8000 mensen op het muzlekge- beuren af. Wél 12.000 minder dan verwacht, maar zoals een organisator hoopvol uitsprak: „Het moet nog groeien. We hebben nu wat bekendheid ge kregen. Misschien komt er vol gend Jaar meer volk." Het Oranjepark bleek een goede keus voor het zevende folkfestival Ruimte was er ge noeg: twee welden hadden een podium en ertussendoor dwar relden de toeschouwers heen en weer. Tijdens een optreden lagen de meesten dan languit in het gras, of aan de waterkant. Iedereen kwam aan zijn trekken door een programma- keus die niet vastgepind bleek op uitsluitend folkmuziek. Men moest niet vreemd opkijken wanneer plots de ondergrondse basstem van Astrid ijk doe wat ik doe" Nijgh klonk, of Ju lian With een rassenvraagstuk in dichtvorm liet horen. Het kon allemaal Organisa tor Jan van Rij: „We hebben folk als opzet genomen, en theater als sluitstuk." Mechini- cal Horsethrough spande hier bij de kroon. De stevige blote blllenpartlj van een der muzi kanten bleek een blikvanger van het ln de zon soezende pu bliek. Men schrok even wak ker. Wie niet was geïnteres seerd ln de grappen en grollen van het Engelse trio kon altijd nog met gezwinde spoed naar het tweede podium snellen, waar anderen hun entree maakten. gens best naar zijn zin. Ner gens ontevreden gezichten, maar wel opvallend waren de lauwe reacties van het publiek tijdens de optredens. Gezongen en gedanst werd er amper, zelfs het applaus was matig. Een bejaard echtpaar dat toevallig aan bet wandelen was, onwetend dat er 5000 mensen door het park dwarrel den, moest „even wennen". I >t tweetal keek wat ongelukkig om zich heen. ,Jk weet niet of lk het nou wel, zo mooi vind" sprak de vrouw moeizaam, terwijl ze haar man onderzoe kend in de ogen keek. De korte blik van verstandhouding gaf haar meer zekerheid: „Toch wel mooi als Je t even aan hoort, hè KarelT" Leeftijdgenoot en ras-VIaar- dinger H. K. van Minnen liet zich gedetailleerder uit over het festijn. „Heel gezellig" noemde deze oud-wethouder het buitengebeuren. Als voor zitter van de Land en tuin- bouwvereniging was hij zelfs over de terrelnkeuze te spre ken: vertrapte grassprietjes of niet. Tussen de bedrijven door ontstonden er weinig moeilijk heden onder de toeschouwers. De politie was doelbewust slechts hier en daar aanwezig om niet te veel de aandacht van het publiek te trekken. „Het was erg rustig", aldus een agent „Niemand beeft moeilijk gedaan." Drie onenge* broken auto's moesten'maar over het hoofd worden gezien. De agent: „Dat gebeurt toch al tijd. Het val nu nog mee." Ook commissaris van Toledo waardeerde het festival, „t Gaat wel goed zo", «prak hij. „Ik zat thuis en lk hoorde héle maal geen lawaai." Tegen half tien was Ensem ble Havadna de laatste groep. Toen kwam Harry Verme- gben, ééo van de drie presenta toren, aan het woord De an ders zo welbespraakte mede werker van Tussen start en fi nish stoot sober de dag af: Viaardingen: het folkfestival is voorbij." cember, nam de gemeenteraad een motie aan van de PvdA-er Nicolaj Dielemans, die stelde dat de eerste paal nog deze zo mer de grond ln zou gaan. Bij de presentatie van de nleuw- bouwpl&nnen in juni van dit jaar, sprak Zijdeveld de hoop uit dat dit hem zou lukken. Ge zien de tijd die bezwaarschrif ten doorgaans innemen, Ujkt die kans nog maar erg klein. Tenzij Zijdeveld bewijst van goeden huize te komen, zal het complex van 100 woningwet woningen nog even op zich la ten wachten. -sft x* - NS\\ '\s''ïïVn Sm- s. •F- (Vat. een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Drie popgroepen, deeluitmakend van muzi kantencollectief Het Slachthuis, hebben twee panden in ge bruik genomen aan de Noordmolenstraat. Een woning op nummer 6 en het voormalige pakhuis van destilleerderij Van Gent op nummer 4, zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag door ongeveer 25 mensen betrokken. In een brief aan het college van B en W wijzen de bezet ters op het feit dat de pan den al 1,5 jaar leeg staan en dreigen te verkrotten. De be zetters noemen zich bewust geen krakers, omdat ze vin den dat het woord een nega tief beeld oproept. Ze verwij zen verder naar een onder zoek in de panden, gehouden door de Stuurgroep 1 en 2 persoonshuishoudens. Daar uit zou zijn gebleken dat de woning en.het pakhuis niet geschikt zijn om ër Van Dam-eenheden van te ma ke 1 hun brief verzoeken de bezetters de panden te mo gen benutten voor muzikale doeleinden. Men is van plan een oefenruimte te creeren in het souterain. Door zijn ingegraven ligging biedt die ruimte een goede geluidsiso latie. De muzikanten zeggen dat de toewijzing van de zol der van,de St. Joris Doele en de Bunker achter het Nolet- ziekenhuis vooralsnog niet geschikt zijn als oefenruim te. Met eenvoudige middelen zou het pakhuis wel te ge- bruiken zijn. Eén van de bezetters heelt zijn oude kraakwoning aan de Korte Achterweg verlaten en verwisseld voor de wo- - ning aan de .Noordmolen straat 6. Zijn oude onderko men bestond uit een aan alle kanten lekkend en tochtend, krot. Daarvoor wordt hij we-- kelijks gekort op zijn bij standsuitkering, omdat hij met de gemeente een zoge naamd 'krakerscontract' heeft gesloten. dat Kfkaroc tbanh eroort

Het Vrije volk | 1981 | | pagina 2