7 CHANG CHUNG: Vlaardingse ampioenen ClON-voorzitter Reijgersberg: Toernooi Broleco HT Jubileum- toernooi Rotterdamse schaakbond i IS naast 't veld UêMm X:-% VLAARDINGEN SCHIEDAM HET VRIJE VOLKDONDERDAG 24 SEPTEMBER 1981 PAG. 5 li >0 an onze verslaggever ALEXANDER BAKKER ROTTERDAM In het kader van de culturele twisseling tussen de gemeente Rotterdam en de hinese havenstad Shanghai is op dit moment een binese tafeltennistrainer in ons land. De 39-jari- 3 Yu Chang Chung, bekend van diverse wereld- impioenschappen, staat twee maanden lang de 'deling Rotterdam van de Nederlandse Tafel ennis Bond (NTTB) met raad en daad ter zijde. De komst van Chang hung is voor de Ne- erlandse tafeltennis- «reld iets unieks. Iets nieks, waarvan alleen 85 bij de afdeling totterdam aangesloten ifeltennisverenigingen unnen profiteren. "Het eit dat die beste man er is heeft natuurlijk iet alleen een enorme iropagandistische iraarde," vindt afde- ingsvoorzitter Löwer. loot alle trainers en «geleiders is het werk aa- de heer Chang ïung hier een soort jscholing en voor alle jelers en speelsters is het mogelijk een grote stap vooruit." (Van onze sportredaktie) VLAARDINGEN De Vlaardingse sportkam- ioenen worden aanstaande dinsdagavond door et gemeentebestuur van Vlaardingen gehuldigd, lit "feest* vindt plaats in de ontvangstzaal van het emeentehuis en begint om half acht. De huldi- ing zal op de inmiddels bekende wijze door wet- ouder Cees Bot gebeuren. En dus niet door de voorzitters van de verschillende sportsecties van 3e Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie, tóals binnensport-voorzitter Van Rossum onlang 'iad voorgesteld. Binnensport-voorzitter Van Rossum van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie, heeft het dagelijks bestuur van deze overkoepelende or ganisatie enkele ideeën aan de hand gedaan om de opening van de tweede sporthal op grootse wijze te vieren. De Binnensport-voorzitter denkt aan bijvoorbeeld een straat-volleybaltoernooi om het kampioenschap van Vlaardingen. Bewoners van één straat of één wijk zouden dan een team oioeten vormen. Eenzelfde toernooi kan ook voor basketbal, badminton, zaalvoetbal, micro-korfbal en zaalhockey georganiseerd worden. •De voetbalvereniging Vlaardingen passeerde on langs de 400-Iedengrens. Het was voor de vereni ging uit de Broekpolder de tweede maal in de ge schiedenis dat dit heugelijke feit gevierd kon wor- "60. Na de eerste keer, in 1975, kende Vlaardingen eeó terugloop waar het het ledenaantal betreft, oiaar sinds de club naar de Broekpolder is ver huisd, gaat het allemaal weer beter, •De voetbalvereniging De Hollandiaan, RKWIK eo Satelliet kunnen een eenmalige subsidie van Het minder dan 10.000 gulden tegemoet zien. Staatsamateurs Toptrainer De Chinese tafeltennis trainer Yu Chang Chung in actie op één van de trainingenKo renbeurs-speler Hans Lingen luistert aan dachtig toe. Eer VLAARDINGEN Morgenavond opent de voet balvereniging CION haar nieuwe accommodatie aan de Samuel Esmeijerstraat. Dan is opnieuw een Vlaardingse vereniging uit de accommodatie- problemen geraakt. Voorzitter Piet Reijgersberg heeft een belangrijke rol gespeeld bij het tot stand komen van deze nieuwe huisvesting, die noodzake lijk werd, gezien de groei van de vereniging in de afgelopen jaren en de plannen om de jeugdafde ling verder te gaan ontwikkelen. Fusie WWfiïpv !HP ,-'5 ;*ftï mMvi -sf. jx 4Mifi fef nméMm tl Voorzitter Piet Reijgersberg geflankeerd door penningmeester Jan van Saus rechts MIC odi- nst--, zien VC," ent,;-, iter»;- •ing T erk loet 'er-' eur or- 40 len lok tn. t nrt) :IE|. Meer training, minde" tv kijken' Voor het twee maanden du rende verblijf van de Chinese tafeltennisser, hij is op dit mo ment al drie weken in ons land, heeft het afdelingsbe stuur een wekelijks terugke rend programma opgesteld. Zo zal Chung Chang op zondag de afdelingsjeugd training (de A- en B-training) verzorgen en neemt hij op dinsdagavond de regionale topjeugdtraining voor zijn rekening. Op woens dag wordt iedere keer een be paald gedeelte van de afdeling, die hiervoor in acht districten is verdeeld, voor een propa- gandisUsche training aange- 'daan. Donderdagavond krijgen de afdelingstrainers instruktie en de twaalf sterkste afde lingsspelers en speelster zijn op vrijdagavond aan de beurt. Al eerder vertrokken een De lijst van 'te huldigen tampioenen' ziet er als volgt at: Individueel: Cees en Fred van Vliet, [Europees kampioen zeilen in le Sixnoun 485 klasse. Jeffrey van Loon, Neder- ids kampioen jeugd zwem- jmen voor gehandicapten op de [onderdelen schoolslag, rugslag [en vrije slag en vrije slag se- [nioren. Marjolein van Unen, judo- jkampioen van Nederland in de igewichtsklasse tot 72 kilo. Tij- ■de'ns de Europese titelstrijd jfeshaaide zij een derde plaats. Leo van Oosten, judo-kam- jpioen van Zuid-Holland tot 86 'Blogram. Verder behaalde hij in het afgelopen seizoen een .derde plaats op de nationale kampioenschappen en eindig de hij als derde in de open ca- [tegorie. Bovendien behaalde [Van Oosten een vijfde plaats [tijdens de Europese titelstrijd. Miranda Penning, provin ciaal kampioen badminton meisjes tot 14 jaar. Erwin Hee seman, proYinciaalwkampioen badminton jongens tot 14 jaar. Ellen Alberts, ruiterkam- ipioene in de middenklasse van het knngverband Delftland. y?. ^Brinkman, biljartkam- [pioen van het district en het gewest in de hoofdklasse libre bovendien titelhouder in het tweede klasse drie banden klein. Mevrouw M. van der Beemt, kampioene biljart zesde klasse hbre district Nieuwe Water ing Noord. F. de Ruyter, Biljartkam- poen vijfde klasse libre district NWN. C. J. van Loon, biljartkam pioen eerste klasse libre dis- Wet NWN. G. Waardenburg, biljartkam pioen derde klasse drieband klein district NWN. Angelique van Haren, turn kampioen van het district Rot terdam. Peter Terhoeve, turnkam- pioen district Rotterdam. Marcel Comelisse, turnkam- pioen bij de jongens 1213 jaar district Rotterdam. Joost Sandifort, turakam- ploen jongens 910 jaar dis trict Rotterdam, Max Kuipers turnkapioen van het district Rotterdam he ren junioren. Caroline Vis, tenniskampioe ne district Rotterdam meisjes tot 12 jaar. Jacqueline Claas, zwemkam- pioen ZRO 100 meter rugslag voor meisjes. Siem Dusseldorp, zwemkam- pioen ZRO 100 meter rugslag jongens. Conny Boer-Buys, zwem- kampioen ZRO 110 meter vrije slag dames. Peter de Bruin, Europees kartkampioen en tweede bij de nationale titelstrijd. Hans Hoogendijk, nationaal en districtskampioen judo bij de senioren tot 65 kilogram. Rob Hoogendijk, district kampioen judo heren tot 60 ki logram. De teamkampioenen: De dames van de handbal vereniging WIK, de dames van de voetbalvereniging DSS, de voetbalvereniging Fortuna, de Gymnastiekvereniging Testo (dames), de groep heren-lange mat van de turnvereniging WEK, de Squashvereniging Vlaardingen (heren), de rui- terclub Die Flardingha, bil jartvereniging Wilskracht, korfbalvereniging Spirit, de Vlaardingse damvereniging, de dames van de voetbalver eniging VFC, de waterpolover- eniging VZC, de Vlaardingse Bowling Bond en de heren van de handbalvereniging De Hol landlaan. Rotterdamse voetbaltrainer en een handjevol Rotterdamse bridgers naar Shanghai. Toen de gemeente Rotterdam aan de beurt was om eens een Chi nees te ontvangen, is de keus gevallen op een tafeltennistrai ner. In China is tafeltennis zo'n beetje een dagelijkse bezig heid. Wat voetbal in Nederland Is, is tafeltennis in China. "De hele sport wordt daar veel intensiever dan hier beoe fend, legt afdelingsvoorzitteri Löwer uit. "De training is daar dus ook veel specifieker met als gevolg dat de technieken in China enorm geperfectioneerd zijn. In dat land zijn de goede spelers en speelsters een soort staatsamateurs. Aan de trai ning wordt vanuit de overheid erg veel waarde gehecht Vandaar dus dat wij heel erg blij zijn met de komst van een Chinese tafeltennistrainier naar ons land en dan wel spe ciaal naar onze afdeling. Wij hebben voor hem een pro gramma opgesteld met als doel dat hij de topjeugd en de topsenioren van onze afdeling een stuk vooruit kan helpen. Daarnaast is het de bedoeling dat alle trainers wat bijge leerd wordt Voor alle aange sloten verenigingen worden trainingsdemonstraties gege ven. Wat die man allema&i kan laten zien, ongelooflijk. Hij slaat ballen, die een gewone af delingsspeler nog nooit van z'n leven heeft gezien In die eerste drie weken dat Chang Chung in ons land is, zijn alle ervaringen alleen maar positief te noemen. "Zelf is hij enorm enthousiast" ver telt Löwer. "Voor alle spelers en speelsters geldt hetzelfde. Voor die demonstratietrainin gen bestond bij de clubs ook erg veel belangstelling. Van al le uitnodigingen "ontvingen we tachUg procent positieve ant woorden." Yu Chang Chung zelf heeft er ook enorm veel plezier in, alleen zou hij graag een groep je van acht jongens en meisjes in die acht weken elke dag wil len trainen. "Hij kan zich maar moeilijk voorstellen dat een dergelijk iets bij ons in fei te onmogelijk is. De jeugd moet hier naar school en heeft daarna een heleboel huiswerk te doen", aldus de afdelings voorzitter. Maar liefst vijf toernooien om de wereldtitel prijken er op het prestatielijstje van Yu /A/z/S/ss/ W/s/'.'. Chang Chung, die van 1959 tot en met 1975 voor de nationale Chinese selectie speelde. Hij nam deel aan de wereldkam pioenschappen in 1961 in Pe king, in '63 in Praag (5e plaats enkelspel, 13e plaats wereld ranglijst), in *65 in Ljubjana (Joegoslavië, 3e plaats heren dubbelspel), in "71 in het Ja panse Nagoya en in '73 in het Joegoslavische Serajewo (3e plaats mixed). Daarnaast is Yu Chang Chung nog voorzit ter van de technische mis sie van de afdeling Shanghai. Hij beschikt over de hoogste trainersgraad in China en staat bekend als dé toptrainer. "Over het algemeen ben ik enorm tevreden over mijn ver blijf hier," laat hij via een vriendelijke tolk weten. "De getroffen regelingen voldoen aan de eisen die ik vooraf ge steld heb. Het is alleen jam mer dat de tijd die ik hier ben maar zo kort is. Er wordt hier per week vefel te weinig ge traind. Wil een sportman op een hoger niveau komen, dan zal hij of zij veel meer moeten trainen. Ook al ben je amateur. In al je vrije tijd moet er ge oefend worden. De jeugd moet maar wat minder naar de tele visie kijken." Over het niveau hier in de afdeling Rotterdam is Chan Chung best te spreken. Hij had zich er weliswaar geen voor stelling van gemaakt, maan "het valt over het algemeen niet tegen. Het niveau van de topjeugd en -senioren is vrij redelijk. Maar met veel meer training kan het niveau veel beter worden." Het 'uitstapje' naar Rotter dam is voor Yu Chang Chung een grote eer, zoals hij het zelf noemt. Toen zijn superieuren hem verzochten naar ons land af te reizen, hapte hij direct toe. Zelfs een éénjarig contract met de Joegoslavische tafel- tennisbond schoof hij hiervoor van tafel. "Dat was niet alleen omdat ik zo graag hier naar toe wilde," vertelt hij. "Ik vond een jaar net iets te lang om van huis te zijn. In het kader van de vriendschappelijke be trekkingen tussen Rotterdam en Shanghai wilde ik wel graag hier naar toe." Voor Chang Chung is het niet de eerste keer dat hij een dergelijke 'stage' doet. Al eer der was hij op eenzelfde basis een poosje in Nieuw-Zeeiand en Australië. "Hier is iedereen erg positief," besluit hij. "On danks de korte tijd zal ik zo veel mogelijk ervaring op technisch gebied proberen over te brengen. Ook de trai ners zijn erg enthousiast, al staan ze eigenlijk nog maar aan het begin. Er valt nog veel te verbeteren." 'Nu gezonde basis leggen' Van onze medewerker PIETER SPEK „CION heeft ook terwille van de Vlaardingse sportwereld steeds een stapje terug gedaan, om andere verenigingen die in de problemen zaten te helpen", zegt Piet Reijgersberg, die na een onderbreking van één jaar weer de voorzittershamer ter hand nam, Reijgersberg was daarvoor vijf jaar praeses van CION. „Onze huidige accommoda tie" vervolgt hij, „daar Is iedereen van overtuigd, is der mate verrot en voor ons te klein dat vervanging noodza kelijk werd. Onze mogelijkhe den lagen oorspronkelijk in de Broekpolder. Maar, de investe ring die wij daar moesten doen lag ver boven onze begroting. Daarom kwam van onze kant de 'suggestie om de hockey- verenigïng Pollux daar heen te laten verhuizen. Voor de ge meente geen slechte ontwikke ling omdat er daardoor in die Broekpolder een spreiding van sporten zou plaatsvinden. In middels had ook de voetbal vereniging Vlaardingen haar koffers gepakt om te gaan ver huizen naar die lokatie". Toen door de verhuizing CION dacht haar plaats in het Zuldbuurt-complex definitief gevonden te hebben, diende zich een nieuw probleem voor. ,De voetbalvereniging Sun light. nu DSS'26, moest haar terrein aan de Deltaweg nood gedwongen verlaten. WIJ heb' ben toen de plaats van Vlaar dingen in de Zuidbuurt afge- .staan aan DSS, ondertussen waren er wel gesprekken op gang gekomen om CION en DSS te laten fuseren. Twee oorspronkelijke bedrijfsvereni gingen zouden het zeker met elkaar moeten kunnen vinden en zou er één accommodatie probleem wegvallen", aldus Plet Reijgersberg, die het nog altijd jammer vindt, dat de le denvergadering van zijn ver eniging zo'n fusie in de weg stond. Voor het geplaagde CION stond er niets anders op, dan zich te richten op het bestaan de terrein. Gezien de bezuini gingen op de gemeente-begro-' ting schoven de plannen van de Vlaardingse zaterdagver eniging ook steeds verder naar achteren op. „Eigen initiatief .was toen geboden, omdat voor al het uitblijven van een Jeug dafdeling bij ons op de lange duur problemen zou geben. Er was niet voldoende doorstro ming, een vergrijzing ging zich duidelijk aftekenen", iaat Reijgersberg weten. Toen de verhuizing van Vlaardingen naar de Broekpolder een feit werd en DSS een plaats kreeg in dc Zuidbuurt nam CION een houten-accommodatie van Heerjansdam over. ,Dle keet heeft toen een aan tal maanden ln de Broekpolder gestaan en is toen op ons veld terecht gekomen. WIJ zijn toen aan het werk geslagen om die accommodatie voor onze ver eniging geschikt te maken", vertelt de ClON-voorzitter. Daar is de afgelopen ma&n- i'"- 3.; 1 den hard door CION aan ge werkt. .De hele renovatie heeft een kleine 90.000 gulden gekost. Veel geld. maar we heb'»en daarvoor wel de nodige ruimte gekregen om onze beleidsplan nen voor de toekomst gestalte te geven", zegt Piet Reijgers berg. CION krijgt nu de beschik king over vier kleedkamers, een kantine en bestuurskamer. „Belangrijkste is nu dat de jeugdafdeling, die nu alleen uit pupillen bestaat, met C-, B- en A-junioren uit te breiden om een gezonde basis te leggen voor de toekomst", besluit Piet Reijjersberg. VLAARDINGEN De Vlaardingse volleybalvereni ging Broleco heeft voor aan staande zondag, een week vóór de competitiestart, een sterk hcrentoernooi georganiseerd. De mannen van speler/coach Joop Tinkhof moeten het opne men tegen de ere-divisieploe- gen Zaan '69 uit Zaanstad en het Bredase Brevoc en de eer ste divisieclub Reflex uit Kam pen. Het toernooi dat wordt ge houden in de Vlaardingse sporthal Westwijk begint zon dag om 11.00 uur. ROTTERDAM In het ka- der van het 50-jarige bestaan heeft de Rotterdamse Schaak Bond (RSB) een jubileumtoer- nooi georganiseerd. De eind ronde van dit evenement wordt gespeeld op zaterdag 21 november ln het clubhuis van de schaakvereniging Chariots/ Europoort. Voor de voorrondes is de af deling Rotterdam verdeeld in acht districten. Elk district heeft zijn eigen t jrnooi, waar van de maximaal 80 deelne mers de winnaar overgaat naar de eindronde. Op de 'gro te feestdag" spelen die groeps winnaars in vier klassen over vijf ronden. Voorts is er een ere-groep, een groep waarin de wedstrijdleiders van de voor- rondetoemooien tegen elkaar uitkomen, een groep RSB-com- missieleden en een dubbel ron- dig toernooi tegen het Belgi sche Gent-Mariakerke. De acht voorrondes worden gehouden in: Regio Krimpen, scholenge meenschap de Krimpener- waard te Krimpen aan den IJssel op zaterdag 24 oktober. Organisatie Schaakvereniging Krimpen. Regio Capelle, Ontmoetings centrum In den Speelman te Capelle aan den IJssel op za terdag 31 oktober. Organisatie: Capelse Schaakvereniging. Regio Drechtsteden, Bonds- bureau Koninklijke Nederland Dam Bond te Dordrecht op za terdag 31 oktober. Organisatie schaakvereniging Groot Hoofd. Regio Eilanden dorpshuis De Swaer.svoet te Nieuw Beijcrland op zaterdag 24 okto ber. Organisatie: schaakver eniging Rocado. Regio Waterweg, Boerderij Landvreugd te Schiedam op zaterdag 24 oktober. Organisa tieschaakvereniging Groe- noord. Regio Rotterdam-Zuid, Cle- menshuis in de Grutoostraat op zaterdag 24 oktober. Orga nisatie: Schaakvereniging Shah Mata. Regio Rotterdam-West/Cen- trum Oost, Gebouw Prorege aan de Oude Dijk op zaterdag 24 oktober. Oraganisatie: schaakverenkiging Onesimus. Regio Noord. Romijnshof te Ommoord op zaterdag 17 okto ber. Organisatie: schaakver eniging SO '81. Het eindtoemooi wordt op zaterdag 21 november, gehou den in het clubgebouw van de vereniging Charlois/Euro- poort, Siinge 250 Rotterdam- Zuid. Aanvang 10.30 uur. - '1

Het Vrije volk | 1981 | | pagina 13