I 3 lr r s u Bank Mees Hope nv Prestatielopen in Broekpolder Sehiedamse kampioenen gehuldigd Agressie op voetbalveld neemt toe 1 t!J! D 4 De Meesrente-rekening. Wij durven elke vergelijking aan. extra 4 - rt JT 1# I *1111 naast 't veld 40.1 SCHIEDAM VLAARDINGEN HErn VRIJE VOLK, DONDERDAG 5 NOVEMBER 1981 PAG. S srs, n tes I (Van één onzer verslaggevers) SCHIEDAM Met negen punten uit vijf wedstrijden en een voorlopige eer ste plaats doet de Sehiedamse voetbal vereniging PPSC het voor het eerste jaar in de tweede klasse (B) helemaal niet slecht. Goed zelfs, maar trainer Arnold Lobman wil meer. Wie niet? Lobman is al weer een poosje in het bezit van het B-diploma als voetbal oefenmeester. Hij zou dolgraag de A-cursus willen volgen, maar zijn werkzaamheden als leraar staan voorlopig nog in de weg. Anders is; ,-ï x-i f J§ ISM StiiK# li PU Arnold Lobman: "In Nederland zijn alle trainingen bij de profclubs zo'n beetje hetzelfde." Peddelen SCHIEDAM Burgemeester Te Loo van Schie dam liet tijdens de huldiging van de sportkam- pioenen, afgelopen vrijdag in het Stadskantoor, weten dat de gemeente het afgelopen jaar ruim vier miljoen gulden had geïnvesteerd in het ver vangen of vernieuwen van sport-accommodaties. -trainer 1, 17 688 I cr [Arnold Lobman ■-? in de leer bii S Fortuna Köln Om er nu toch eens wat bij te leren heeft Lobman de stou te schoenen aangetrokken. Schreef een briefje aan het be stuur van de Westduitse twee de Bundesliga vereniging For tune Köln, waarin hij verzocht een paar dagen trainingen van deze club bij te mogen wonen en na afloop de nodige vragen mocht stellen. Alles op eigen kosten, zo schreef de Schie dammer. "Geen enkel he rwaar," was het antwoord. En zo stak Arnold Lobm..- ln drie dagen tijd heel wat o\> bij Fortuna Köln. Hij verte't daarover: „Het was een ontzet tend leerzame tijd. Na terug komst in Schiedam heb ik met een wat oefeningen uitgepro beerd. -Dat is goed bevallen. Niet alleen bij mij, maar ook bij mijn spelers." Het was overigens niet de eerste keer dat de Sehiedamse oefenmeester bij zijn profes sionele collega's zijn licht op stak. Maar al te vaak neemt hij een kijkje bij de trainingen van Feyenoord en Sparta. „Ook bij Thijs Libregts heb ik vaak staan kijken toen hij nog bij Excelsior zat. Van dat soort trainingen steek je altijd wei wat op," vertelt Arnold Lobman. Alleen, in Nederland zijn al die trainingen bij de profclubs zo'n beetje hetzelfde. Ik ben nu naar West-Duits- iand gegaan omdat in mijn ogen daar op een andere ma nier gevoetbald wordt. De trai ningen moesten dus ook an ders zijn. Bovendien wilde ik na afloop van een training aan een trainer kunnen vragen waarom hij een bepaalde oefe ning doet of waarom hij een bepaalde oefening zus of zo or ganiseert. Dat vragen, dat kan in Nederland haast nooit." Daar bij Fortuna Köln heb ik toch bepaalde zaken ge leerd, die ik op de cursus nooit' 'heb gehoord. Bij PPSC keken ze de eerste keer wel vreemd op, ook al had ik ze gewaar schuwd dat ik wat nieuws ging proberen. Gelukkig ging het al lemaal goed." Als hët aan Arnold Lobman ligt. blijft het niet bij deze ene keer. Graag zou de Schiedam mer eens een kijkje in Enge land willen nemen. „Ooit heb ik daar eens een paar wedstrij den gespeeld," legt hij uit. „Uit nieuwsgierigheid heb ik daar natuurlijk wat trainers aan gesproken en hun gevraagd wat zij zoals deden. Veel loop-, werk, antwoordden zij. Ik wil dat wel eens zien. Loopwerk, met of zonder bal, is zo ongeveer het saaiste wat je als trainer kunt bedenken. Ik wil wel eens zien hoe dat er daar op een training aan toe gaat. Hoe houden trainers daar een training aantrekker- lijk met al dat loopwerk? Ik ben benieuwd. Waarom ik zo benieuwd ben? Wel, wie weet krijg ik ooit nog wel eens een speler in mijn' team die ontzettend veel van dat loopwerk houdt. Hoe moet' ik het voor zo'n jongen dan ge zellig houden?" —VA-W»».. WW. W\NN\\XV\\\v^v\v s-.s-S- Van onze medewerker PIETER SPEK VLAARDINGEN Vlaar- dingen is een sportvereniging rijker. Afgelopen maandag avond werd Natsec opgericht, een kanovereniging die ont staan is uit deelnemers aan de diverse cursussen kanovaren van de Vlaardingse raad voor Sport en Recreatie. Voor de cursussen bestond een grote belangstelling. Jos Lamens, een van de initiatief nemers: "Omdat het ons alle maal erg goed is bevallen, heeft een aantal oud-cursisten in september jongstleden een bijeenkomst gehouden om te onderzoeken of er belangstel ling bestond om tot de oprich ting vaneen vereniging te ko men. Die belangstelling be stond er inderdaad en er werd Intelligent sparen. Met de Meesrente rekening. Intelligent sparen. Dat is: hoge rente, en toch veel vrijheid. Ruime mogelijk heden om direct over Uw geld te beschikken. Daarom hebben de reken meesters van Bank Mees Hope de Meesrente-rekening gecreëerd. Hoge rente. Het percentage wordt maandelijks vooraf vastgesteld. In november 1981 bedraagt het 103/»°/o. Een uiterst florissante rente, die éénmaal per jaar wordt bijgeschreven. Hoge vrije opname. U kunt elke maand tot f 3.000,- opnemen. In de dure decembermaand zelfs tot f 6.000,-. Méér geld opnemen? Zoals U wilt. Maar dan geldt een opzeg termijn van 24 maanden. Anders betaalt U 2% opnamekosten over het bedrag boven de vrije opname. Onroerend goed. Geld nodig voor de aanschaf van onroerend goed? Uw Meesrente-rekt. ling is er goed voor. Zonder opzegtermijr zonder opnamekosten. Loop binnen of bel op. Wij infetneren U gaarne persoonlijk over de eesrente-rekening. Ook over de mogelijkheid om thuis te sparen, gewoon via Uw postgiro- of bankrekening Schiedam, Oranjestraat 64; (010) 34 02 22; Vlaardingen, Schiedamseweg 53; (010) 34 02 22. een werkgroep samengesteld, die zich inmiddels al heeft om gevormd tot een voorlopig be stuur." Het voorlopige bestuur heeft een drukke tijd achter de rug. "De werkgroep ging op zoek naar een opslagruimte voor kano's en bekeek ook de finan ciële kanten van het oprichten van een vereniging. Ook orga niseerde men een eerste geza menlijke kanotocht door het Westland", laat Jos Lamens weten. De nieuwe Vlaardingse ver eniging heeft zich voorlopig in gesteld op veertig 4 vijftig le den. "Maar uiteindelijk moet de groep uitgroeien tot hon derd leden, daar is de organi satie op dit moment op afge stemd." Het voorlopige bestuur heeft zich vooral laten Informeren door medewerkers van de Ne derlandse kanobond, die ook geholpen hebben bij de cursus sen en de deelnemers de eerste beginselen van het peddelen hebben bijgebracht. "Maar nu moeten wij het zelf gaan doen, alhoewel het de bedoeling is, dat er een instructeur aan de vereniging verbonden blijft om de nieuwe leden op te vangen en te begeleiden," aldus La mens. Het is de bedoeling dat de nieuwe vereniging zich voorlo pig alleen op het recreatieve kanovaren zal richten, maar de kans is ook niet uitgesloten dat als de leden daar belang stelling voor hebben om aan wedstrijdvaren te gaan doen. "De mogelijkheden zijn er voor in deze omgeving," laat Lamens weten. Naast het actief bezig zijn, heeft het bestuur ook plannen om andere activiteiten te gaan De Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie maakt het voor alle enthousiaste volleyballers in Vlaardingen mogelijk, om deze sport te beoefenen. Dit recreatie-volleybal heeft een geheel vrijblijvend karakter en zal voornamelijk bestaan uit het spelen van gezellige wedstrijden. Deze sportieve activiteiten staan open voor iedereen vanaf 18 jaar. Het gebeuren vindt plaats in de recreatizaal in de Oosterstraat op zondagmiddag tussen twee en vier uur. Het geheel staat onder deskundige leiding. Voor verdere informa tie kan men terecht bij de consulenten sportieve recreatie van de gemeente Vlaardingen tel.: 010 - 355888. Problemen voor de hockeyers van Pollux en voor het dis trict van de KNHB. Van de acht competitie-weekeinden zijn er vier door de slechte weersomstandigheden afgelast en bij Pollux doet zich nu het trieste feit voor, dat een aantal teams pas twee wedstrijden gespeeld heeft. Er is nu al bepaald, om straks niet in de problemen te komen, dat wedstrijden door moeten gaan op het veld van de tegenstander als dat wel bespeelbaar is. Schaduw-aanvangstijden zijn daarom door de KNHB al vastgesteld voor de komende weken. Zorgen voor het bestuur van de Vlaardingse vereniging, dat moet bepalen of er gespeeld kan worden op de velden en indien dat in beperkte mate wel kan, door wie. De teams die het minst aantal wedstrijden gespeeld hebben krijgen voor rang. De scheldsrechtersverenlging Schiedam krijgt op 12 no vember bezoek van de Scheidsrechterscommissie van de RVB. Bedoeling van deze avond is van gedachten te wisselen over actuele aangelegenheden in de voetbalsport. Op 19 no vember houden de scheidsrechters een discussieavond over positieve en negatieve ervaringen in het veld. ontplooien. „Daarbij wordt ge dacht aan instructie-bijeen komsten en films over het ka novaren", vertelt Lamens. „Probleem is echter dat wij nog geen geschikt onderkomen hebben om deze activiteiten te gaan uitvoeren. Maar, daar zal in de komende maanden hard aan gewerkt worden." De kanovereniging wil zich niet direct op Vlaardingen richten. „Al worden wij een vereniging die in Vlaardingen gevestigd zal zijn, hei is duide lijk de bedoeling dat wij ons verder zuilen richten op de re gio. Erg veet kanoverenigin gen zijn er niet in deze omge ving." Het bestuur hoopt de vereni ging op 1 januari 1982 officieel op te richten, waarbij dan de sportieve recreatie er voor het eerst voor heeft gezorgd, dat door haar inspanningen een echte vereniging is ontstaan. VLAARDINGEN De at letiek vereniging Fortuna or ganiseert aanstaande zater dag een aantal prestatielo pen in de Broekpolder. Er kan deelgenomen worden aan afstanden over 1000 me ter (voor de jeugd tot 12 jaar), 2, 4, en 6 kilometer. Het programma begint om 14.50 uur met de jeugdpresta- tieloop en om 15.00 uur zal het startschot vailen voor de ove rige afstanden. De start vindt plaats op de Watersportweg en het in schrijfgeld bedraagt 3,~ (voor de jeugd ƒ2,-). Elke I deelnemer ontvangt na afloop I een fraaie herinnering aan de- I ze Broekpoldercross. 1 De Vlaardingse vereniging I organiseert verder in de Broekpolder een aantal wed- strijdlopen voor KNAU-atleten. Dit programma begint om j 13.00 uur. Te Loo noemde de lichtin stallatie van SVV (ƒ290.000,-), restauratie van het hoofdveld van DHS (ƒ230.000,-), aanvang gemaakt met herstel van wie lerbaan (ƒ15.000,-), aanvang aanleg jachthaven De Schle (ƒ350.000,-), twee nieuwe gym nastieklokalen (ƒ2.500.000,-), bouw kleed- en wasaccommo- daties veldsporten (ƒ280.000,-) en aanleg twee verharde h&nd- balvelden op het sportpark Thurlede (ƒ650.000,-). Overigens was de huldiging niet zo sfeerloos als vorig jaar, maar de muzikale omlijsting van dit gebeuren paste echter niet. Het Stadskantoor was bij na te klein om het grote aantal sporters, die voor een huldi ging in aanmerking kwamen te bergen. Gehuldigd werden van de boksvereniging De Haan Aii Yer, Peter de Ruiter, Aad Ver gouwe, John Vergouwe en Yavusz Yeyia. Wim Verhagen van de sportschool Peter La gerwaard. Alie Hendriks van de Autocross Club Schiedam, R. J. Trooster van de Hengel sportvereniging Schiedam. P. J. Warmerdam van de biljart vereniging DVK en J. Pil van de biljartvereniging DKC. J. van Gelderen en A. Smit van de bridgeclub Schiedam. Rob van Eijk en Ron Heusdens van de damvereniging Schiedam. Ejder Ince en Linda Westdijk van de gymnastiekvereniging Arma. A. A. van Herk van de Sehiedamse Politie Sport "er- eniging. Dennis van Alphen van de Sehiedamse Zwemclub. Willem Noorduin van de inva liden sportvereniging De Ooievaars en Hans Lingen en Nico van Slobbe van de tafel tennisvereniging De Koren beurs. Bij de teamsporten behaal den de volgende ploegen een kampioenschap: Handbalver enigingen DWS, HVK en UVG. De cricketvereniging Excel sior '20. Sehiedamse Tennis club Spieringshoek. The Smas hing Fellows. Softbalverenl- ging Schiedam. Zaalvoetbal- vereniging BFC. Gymnastiek verenigingen Alliantie en Ex celsior. Volleybalvereniging Both en Partners. Tafeltennis vereniging Reling. Schaakver eniging Schiedam. Bowling Bond Schiedam en de voetbal verenigingen PTT, DRZ, FCN, PPSC, SFC en Ursus. VLAARDINGEN Uit het overzicht van de afdeling strafzaken van de KNVB afde ling Rotterdam blijkt, dat de agressie op het voetbalveld hand over hand toe neemt. Bij het senioren-voetbal steeg het aantal officiële waarschuwin gen in het afgelopen seizoen van 925 naar 961 (zaterdag voetbal) en van 1323 naar 1329 (zondag-voetbal). Ook het aantal onderzoekzaken liep hier op, van 328 naar 405. Een klein lichtpuntje is het feit, dat in het totale zaterdagvoetbal afgelopen seizoen vijf wed strijden minder werden ge staakt dan het seizoen ervoor. Opvallend in het overzicht Is verder, dat het uitsluiten voor een bepaalde tijd juist in de leidinggevende sector van het junior-voetbal sterk is geste gen. In het afgelopen seizoen werden niet minder dan 22 Ju- niorlelders grensrechters ge schorst. Het seizoen ervoor waren dat er nog "maar" 13. Duidelijk is dat er fian het op- leidlngs- en begeleldlngswerk nog veel gewerkt moet wor den. Nog een cijfer uit het jaar overzicht, waaruit blijkt dat ook de agressie bij de jeugd hand over hand toe neemt. Het aantal gestaakte wedstrijden steeg van 31 naar 35. Tien wedstrijden werden achteraf ten onrechte gestaakt, blijft toch het saldo over van 25 wedstrijden die terecht ge staakt werden. In schril contrast staat hier bij het optreden van de da mes, een steeds groter wor dende groep in de KNVB. In het afgelopen seizoen werden slechts 13 waarschuwingen uitgedeeld.

Het Vrije volk | 1981 | | pagina 5