l Moeder Katrijn en de oedheiligman dkki Alug relukkig zijn' Pim Scheenloop: Eend- machtiging Joop van Broekhoven Jongeren centrum Merman Noordegraaf: n Hart voor de stad' Peter Boon 'Vandalen in de zak' Jan udde: Kernwapens in de zak' Gerard erhulsdonk: Jen zak vol wijsheid f I B MN /OOR 2 WEKEN GRATIS HF.'1 WfEV 3S K SCHIED/ ÏXTRi i I I Hoofdredacteur Herman Wïgbold, Kantoor: Hoogstraat 76, Schiedam. Tel. 26 87 98 of 26 52 05 Donderdag 3 december 1981 Zeven bekende Schiedammers laten we op deze pagina aan het woord. Aan ieder van hen legde de HVV-redactie drie vragen voor: Wat vraagt U dit jaar aan Sint Nicolaas? Wat zou U aan Schiedam cadeau doen? Wie zou U in de zak mee naar Spanje willen sturen? Deze Schiedammers zijn: Pim Scheenloop, van Radio Boemerang; Herman Noordegraaf, milieuvriendelijk raadslid; Jan Gudde, 27 jaar hofsinterklaas; Hakki Aluc, Turkse tolk; Joop van Broekhoven, jeugdconsulent, Peter Boon, kraker van de Mastenbroekschool en Gerard Verdulsdonk, raadslid-bonbonbakker. f5 n jv Mt 1E i.9ö >M Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 J.V 11 8 s S was 'Voor Sinterklaas vraag ik een Turkse tolk in vaste dienst bij de gemeente. In Schiedam wonen on geveer 2000 Turken, die ook op het Stads kantoor komen met vragen over hun vwoonomgeving. Meestal begrijpen ze weinig van de amb telijke antwoorden die ze te horen krij gen. Een tolk zou daarbij goed werk kunnen doen. ïk heb geen materiële wen sen. Het enige wat Ik mezelf zou toewen sen is gewoon geluk kig zijn,' aldus Aluc. Pim Scheenloop, be stuurslid van de po pulaire etherpiraat Radio Boemerang, heeft een zendmach tiging bovenaan zijn lijstje staan. 'Daar zitten we nu al zo lang op te wachten, dat Radio Boeme rang al hun werk om de lokale radio in Schiedam van de grond te tillen nu wel eens gehono reerd wil zien. Wan neer ik Sinterklaas was zou ik Schiedam een goed functione rende lokale omroep schenken. Eentje die voor iedereen wat leuks te bieden heeft. Ben enkele reis naar Spanje krijgen van mij de hoge heren die de ontwikkeling van de lokale radii in Nederland dwars bomen. Dat kunnen zowel gemeenteamb tenaren zijn, als mensen van het mi nisterie van CRM, die een eindbeslis sing moeten nemen.' 'Ik geef Schiedam een hart voor de stad, in de hoop dat nu eindelijk eens wat in het centrum gaat gebeuren. De woningbouw moet er snel van de grond. Mijn eigen schoenen zet ik dit jaar neer om er een pannenset naast te vinden. Ik vind niet dat mijn rouw persé derge- Hjke huishoudelijke spullez: moet vragen. Als Sint Nicolaas zou ik alle automobilis ten die de verkeers regels op de Harre- wég overtreden mee in de zak naar Span je nemen. Als dié zijn afgevoerd naar Spanje wordt bet weer rustig op de Harreweg en hebben ook de parende kik kers er geen hinder meer van'. Een realistisch man met idealen, noemt jeugdconsulent Joop van Broekhoven zich. Een innemend medemens, met een groot hart voor jon geren noemen wij hem. Bovenaan zijn verlanglijstje staan ontmoetingsplaatsen voor de Schiedamse jeugd. 'De oudere ge neratie moet besef fen, dat de jeugd de toekomst heeft en ze er in de samenleving bijhoren. Te vaak worden jongeren nog afgeschilderd als tuig en relschoppers. Aan de jeugd van Schiedam-Noord wil ik een jongerencen trum cadeau doen. Het perspectief dat de bouw doorgaat is al gunstig^ nu moet het nog worden uit gevoerd. In een grote zak mag van mij al bet gevaarlijke vuurwerken alle mensen die daaraan geld willen verdie nen, vooral de men sen die illegaal en slecht vuurwerk ver kopen.' Deze goedwillende woordvoerder van de grootste Schiedamse krakers beweging heeft bovenaan zijn verlangiijstje een jeugdcentrum staan voor de Wibaut- jeugd. Daarnaast zou hij er ook veel meer aan de stad ca deau willen doen, omdat 'de wijkagent ons heeft verteld dat de vernielingen rondom het Wibaut- piein al met 80 pro cent zijn afgenomen, sinds jullie de Mas tenbroekschool heb ben gekraakt'. Peter wil het liefst alle - vandalen in de zak naar Spanje meege ven, die de veel gro tere groep jongens en meisjes die niets vernielen een slechte naam bezorgen. Sinds jaar en lag de enige echte Sint van Schiedam, heeft op zijn gouden lijstje met krullet ters een koptelefoon geschreven, 'Dan heb ik eindelijk de gelegenheid mijn mijter af te zetten, zonder direct mijn waardigheid te ver liezen. Aan de stad Schiedam wil ik een heleboel centjes ge ven, om daarmee de werkloosheid op te lossen en alie kale plekken op te vullen met betaalbare wo ningen. Ik heb mijn Pieterbazen op dracht gegeven alle kernwapens in de zak te stoppen. Niet zozeer uit Schiedam, als wei uit heel Ne derland. Op de te rugreis naar Spanje zullen we nadenken waar we al die troep netjes kunnen opber gen.' Bij het VVD-raadslid Gerard Verhulsdonk kloppen we eigenlijk op een onmogelijk moment aan. De gro te vraag naar zoetig heid in de Sint Nico- laas-periode geeft hem als bonbonbak ker handenvol werk. Toch hebben we na een uurtje zijn ant woord op de redac tie. Nummer één op Verhulsdonk's ver langlijst staat de platenbon met stip genoteerd. Schiedam zeil krijgt van hem een wei zeer nuttig cadeau: "een zak vol wijsheid voor het College van B en W." De PvdA kan zich opmaken voor een reis naar spanje. Verhulsdonk wil de voltallige fractie in de zak 'wegens de onderlinge verdeeld heid die het socialis me de nek omdraait. Als liberaal veront rust dat mij'. Xi ■■y 'x u "f *4 3 4 i Mi Fotorolletjes voor tO uu lobrach? do«»Wd# dag na 5 uur klaar 't PRINTSJOPPIE k«>9«lr«M 180, Schlwlam TH. 268235 /'DEO FILMS HUREN? M-tn Vans? 7,50 par waak >i 8 »P®el/«©M films m E Er ,oor hela waak. Hï.i« 5>. Schiedam. ^t2*712*- Gsopend v. «MS u. Margreet Willems was al weer maanden weg. In Schie dam begon men net zoeken naar haar geleidelijk aan op te geven. Margreet wist zich intussen wel te redden, maar het werd steeds moeilijker. Ze was wel handiger geworden in het her en der stelen van voedsel zonder herkend te worden, maar het werd steeds kouder. Het* was dan ook al bijna december... Sint Nicolaas was inmiddels met het nodige vertoon in Schiedam aangekomen. Zijn witte paard steigerde en de Zwarte Pieten buitelden over elkaar heen en strooiden han den vol pepemoten. Er hadden zich massa's kinderen op de Markt verzameld, de meesten vergezeld van hun ouders. Er was ook een delegatie van de kleinere Weeshuiskin- derer onder leiding van Ka trijn Jans, hun binneninoeder. Ze stonden daar keurig netjes in het gelid. Men had in het midden van de Markt een ver sierde zetel voor de Goedhei- ligman neergezet. Toen hij plaatsnam viel er een indruk wekkende stilte. Je kon een speld horen vallen toen de Sint zijn wit gehandschoende hand hief. „Kinderen, klein en groot", begon hij, „dit jaar zal ik één van jullie bij ae roepen en aan diegene zal ik drie vragen stellen." Zijn ogen gingen de schare rond en bleven rusten op de binnenmoeder van het Weeshuis, die met vochtige ogen in de verte stond te sta ren. Katrijn dacht aan Mar greet en aan waar dat kind •el mocht uithangen. Want Katrijn was haai allerminst vergeten... „Komt u maar eens naar vo ren juffrouw Jans", bulderde de Sint, want hij kende haar wel, in Schiedam kwam im mers al jaren dezelfde verkle de bisschop. Beduusd deed Katrijn een paar stappen naar voren, dat was wel hét laatste wat ze verwacht had. „Let op, hier komen de vragen!" „Wat zou u dit jaar aan mij willen vragen?" vroeg Sinter klaas, terwijl hij zijn borsteli ge witte wenkbrauwen optrok. „Voor ieder weeskind een spe culaaspop en een suikerhart", zei Katrijn, „en dat Margreet terugkomt...", fluisterde ze er achter aan. „Dat eerste is geen probleem, maar dat tweede zal wat meer moeite kosten' antwoordde de Sint ogenschijnlijk onverstoor baar.. „Vraag twee. Wat zou u, als u Sint Nicolaas was, aan Schiedam willen geven?" „Voor ieder kind een stel lief hebbende ouders", antwoorde Katrijn zonder blikken of blo zen. „Dat is een opdracht die ik moeilijk kan vervullen, maar allen die hier aanwezig zijn hebben u gehoord", zei Sint Nicolaas ernstig. „Nu de laatste vraag. Wie zouden er, volgens u, mee moeten naar Spanje, in de zak?" Katrijn zuchtte diep. „Ik", zei ze, .omdat ik Mar greet niet bij me heb kunnen houden." „Kom, kom, juf frouw," zei de bisschop, „ik weet dat u voor alle andere kinderen onmisbaar bent,, dus we laten u netjes hier. En U heeft een geschenk verdiend." Zwarte Piet gaf haar een kleu rig verpakte wollen sjaal, die Katrijn meteen omsloeg. Eenmaal thuis, vroeg Sin terklaas, die eigenlijk Leen Dam me heette: „Zeg, hoe zit dat eigenlijk met die, Mar greet?" „O," zei Arie alias Piet, terwijl hij zijn zwarte gezicht waste, „ik geloof dat 11 weet waar ze uithangt." „Dan gaan we op weg", zei de Sint. En zo kon het gebeuren, dat Margreet, na een van haar strooptochten, bij haar inmid dels verstevigde hut een Sin terklaaspakket vond. Het bevatte een speculaas pop, en suikerhart en een briefje, dat luidde: „Kom voor Kerstmis terug naar het Weeshuis, als je een moeder hart tenminste niet wil bre ken". Maar Margreet brak het suikerhart, en at de stukjes langzaam en aandachtig op... HENRIETTE VAN ALDER- WERELT samen met de donderdagbijlage Bezorg mi] 4 weken Het Vrije Volk, waarvan de eerste twee weken gratis. Ik betaal dus slechts 8,20. Daarna beslis ik of ik abonnee word, Maak mij maar meteen kwartaal-abonnee Ik ontvang Het Vrije Volk eerst twee weken gratis. Aankruisen wat van toepassing is Naam Adres Postcode Woonplaats Stuur de bon volledig ingevuld in een open c envelop zonder postzegel aan Het Vrije Volk, T Antwoordnummer 1579,3000 VB Rotterdam w I

Het Vrije volk | 1981 | | pagina 3