Acht keer boven gevarengrens Black Harleys in april voor rechter Dordt eist steun in gifkwestie 'WiUemstimnel sneller bouwen' Zestienhoven niet dicht, zegt Kamer meerderheid 50 '.7alvis onthuld in Bo uwe en' en Spor Poedeltje waarschuwt na overval lane a a Salem-zaak loopt door I Klein feestje na 250ste Madam in Luxor Matroos dood na val in ruim Tikkers laten vogels zingen üsïfi?| Conny Stuart vier de gister avond in het Rotterdam se Luxor- theater een klein feestje. Samen met de andere acteurs en actrices van Annie MG Schmidts succesvolle musical "Madam" hield zij een korte recep tie, omdat de 250ste voor stelling ach ter de rug was. "Ma dam" draait nog tot eind deze maand in Luxor. «MM (Van een onzer DORDRECHT Het nog tot zeker april 1983 chloroform bevatten. versl agge vers Dordtse drinkwater zal een te hoge concentratie If (Van een onzer verslaggevers) GOUDA De Goudse politie wil het onderzoek naar de handel en wandel van motorrijdersclub de Black Harley's volgende week afronden. Vol gens hoofdinspecteur Nel de Ruijter zijn geen nieuwe aanhoudingen meer te verwachten. Ook denkt zij dat alle vrouwen, die door leden van de Black Harley's zouden zijn verkracht of verne derd, daarvan inmiddels aangifte hebben gedaan. w*. Als loodsen per helicopter aan boord van een schip kunnen komen moet het een fluitje van een cent zijn een vaartuig te betreden als het voor de wal ligt. Maar dat is niet altijd het geval. Foto graaf Ben Wind legde vast dat dat nog flink wat moeite kan kosten. Zelfs een houten laddertje blijkt dan nodig om niet tussen wal en schip te recht te komen. Het schip op de foto is de Ned- lloyd Rhoneliggend bij Muller-Thomsen in Ka- tendrecht. AYV r*"%: f .A* J .1^ WOENSDAG 17 FEMUAM tM2 Veel chloroform in Bordts drink1 vater Pas als dan een ozon-instal- latie in gebruik wordt geno men en er niet meer zo veel chloor aan het water behoeft te worden toegevoegd, zal het chloroformgehalte verminde ren. Chloroform is een bedwel mende stof. Volgens ir. E.A. van Naers- sen, hoofd laboratorium van het GEB in Dordrecht, is de hoge concentratie chloroform "ongewenst", maar "onvermij delijk". "Het is een stof die niet in het drinkwater thuishoort en die we er daarom uit willen hebben. Maar om het water bacteriologisch onschadelijk te maken moeten we wel chloor toevoegen, waardoor inder daad de verbinding chloro form blijkt te ontstaan." De waarde van de concen tratie is acht microgram per liter water. De gevarengrens is vastgesteld op één micro gram en dat is tevens het EG- richtniveau. Er is geen vastge stelde "maximum toelaatbare concentratie". Ir. Van Naers- sen vindt niet dat gesteld mag worden dat in Dordrecht het chloroformgehalte acht maal te hoog is. Volgens hem is een concentratie van zeventig mi crogram per liter nog toelaat baar. "Maar acht microgram vind ik zelf al te veel, hoewel nie mand er iets van merkt. Je proeft het niet en je ruikt het met. Het is ook absoluut met gevaarlijk. Integendeel, we moeten chloor bij het water doen om het vrij van bacteriën te maken." Het waterleiding bedrijf van de gemeente Dordrecht be trekt het ruwe water momen teel uit het Wantij dat in ver binding staat met de Rijn. Het smerige, zoute water hiervan vereist het toevoegen van gro te hoeveelheden chloor. Over vijf maanden zal de pijplei ding tussen de met Maaswater gevulde spaarbekkens in de Brabantse Biesbosch en het waterbedrijf aan de Baanhoek- weg in gebruik worden geno men. Aan het veel minder zoute Maaswater behoeft minder chloor te worden toegevoegd. Ir. Van Naerssen: "Als we dat Maaswater uit de Biesbosch gaan gebruiken zal het chloro formgehalte toch met onmid dellijk verminderen. Het zal trouwens altijd noodzakelijk blijven chloor toe te voegen." Het hoge gehalte chloroform wordt pas verminderd ais een nieuwe ozon-installatie in ge bruik kan worden genomen. In plaats van chloor toe te pas sen, worden de bacteriën dan onschadelijk gemaakt met ozon. jv V- C' (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De 60-jarige blinde sigarenwin kelier J. C. Krulder, die gis terochtend in zijn winkeltje aan de Rotterdamse Schiet baanlaan op brute wijze werd overvallen, is buiten levensgevaar. Hij ligt op de intensive-care van het Dijk- zigtziekenhuis. De winkelier werd gisterochtend hevig bloedend achter de toonbank van zijn kleine winkeltje ge vonden nadat zijn poedeltje buiten zat te janken. Het hondje was altijd bij zijn baa3 in de winkel. De heer Krulder is ver moedelijk met een stomp voorwerp op zijn hoofd ge slagen. De onbekende over valler ging er vandoor met de portefeuille die de winke lier altijd op zak droeg. Vol gens omwonenden is het ze ker niet de eerste keer dat de heer Krulder is overval len. Op de achterbank van een auto in de straat werden en kele bivakmutsen gevonden van het model waarmee maandagavond een overval in de Spaansepolder werd gepleegd. Dezelfde soort mutsen zijn ook gebruikt bij de moord vorig jaar op de Rotterdamse schilder Wil lem Martinus Fischer. De politie vindt het echter te voorbarig om al conclusies te trekken uit de vondst. In 'ot^al heeft de politie van Gouda 19 Black Harley's aan gehouden, van wie er nog 16 vastzitten. Onder hen zijn zes van de negen bestuursleden. Een vrouwelijke verdachte, die bij een verkrachting betrokken zou zijn geweest, is weer vrij gelaten. Negen vrouwen uit Gouda en omgeving hebben aangifte ge daan tegen leden van de mo torrijdersclub. Tezamen dien den zij elf klachten in. Die va rieren van het moeten plegen en ondergaan van sexuele en sadistische handelingen, tot het aanzetten van prostitutie. De zaak tegen de Black Har ley's zal begin april dienen voor de Rotterdamse recht bank. Officier van Justitie mr. D. Hart zal hen individueel aanklagen, hoewel sommige delicten in vereniging zijn ge pleegd. Mr. Hart zal de motorrijders aanzet tot prostitutie, sadisme, verkrachting, handel in cocaï ne en poging tot moord ten las te leggen. „Sommige Black Harley's zijn slechts zijdelings bij de zaak betrokken geweest. Anderen hebben een groot aan deel in verschillende vergrij pen", aldus de officier. De maximum straffen die de motorrijders boven het hoofd VLAARDINGEN De 23-ja- rige matroos Mate Vukas uit het Joegoslavische Split is gis teren overleden na een val in het dertien meter diepe ruim van het vaartuig Patty in de Vulcaanhaven te Vlaardingen. De verwondingen waren van dien aard dat de man onder weg naar het Dijkzigtzieken- huis overleed. hangen varieren van 9 tot 12 jaar gevangenisstraf, maar mr. Hart zegt zover niet te zul len gaan in zijn eis. Na onderzoek door het Ge- rechterlijk Laboratorium is komen vast te staan, dat de in houd van de plastic zakjes die op 21 januari in het clubhuis van de Black Harley's. geen verdovende middelen bevat ten. Wat dan wel, is met duide lijk. Behalve enkele handwapens en 17 brandbommen, zijn ook geen vuurwapens gevonden. Wel.trof de politie kogelgaten aan in de keldermuren van de Bunker aan het Nonnenwater. De gemeente Gouda, die het voormalige GEB-gebouw als clubhuis heeft verhuurd, over weegt het huurcontract op te zeggen. Voor men daartoe overgaat wil men eerst een ge sprek met het bestuur van de motorrijdersclub. «Sk ROTTERDAM De Rotterdammers die in de buurt van de sneltramhjn komen te wonen moeten niet vreemd opkijken als ze straks worden verrast op getjilp, gezang en ge kras van mussen, spreeuwen, lijsters en merels. Die vogels komen af op de zogenaamde tikkers bij de oversteekplaatsen van de sneltram. Tikkers geven geluidssignalen, die slechtzienden moeten waarschuwen voor de komst van de sneltram. WD-er Jan Kerstholt waarschuwde gisteren in de Rotterdamse raads commissie Verkeer en Vervoer voor deze tik kers. In Japan, zo had hij gehoord, waren de men sen bijna gek geworden van de met aflatende stroom vogelgeluiden. Rotterdam moet de tik kers nog aanschaffen. (Van een onzer verslaggevers) DORDRECHT Licht wan trouwen in de uitspraken van staatssecretaris Lambers-Hac- quebard is er de oorzaak van dat de Dordtse gemeenteraad gisteravond unaniem heeft be sloten dat de kelders van alle 230 woningen in de gifwijk Merwedepolder een afdeklaag van asfalt of beton moeten kunnen krijgen. Het besluit, vastgelegd in een motie, kreeg ook de steun van het gemeentebestuur. Wethouder C. de Kovel (Mi lieu) wees erop dat mevrouw Lambers geen maximum aan tal woningen heeft genoemd. De staatssecretaris heeft al leen erklaard dat zij "geen bovenhmiet" stelt aan het aan tal woningen dat voor de afde klaag in aanmerking komt. De wethouder kondigde ove rigens aan niet van plan te zijn om alle 230 woningen onder handen te laten nemen. „Voor die afdeklaag zullen we eigen normen hanteren," aldus De Kovel. „Het is niet zo dat wie het hardst roept wél, en wie al les in stilte verwerkt niét in aanmerking komt." In een brief heeft een ambte lijke werkgroep de Merwede- polderbewoners laten weten dat ze hun tuin kunnen laten afgraven. Als men niet wil, hoeft dat met. „Als sommigen tot drie meter in hun tuin wil len graven, zal er dus een nieu we laag grond van drie meter op moeten," verduidelijkte een woordvoerder van de gemeen te vanmorgen. In de brief staat verder dat bewoners die menen dat hun huis door de gifvondsten in waarde is gedaald, geen finan ciële vergoeding krijgen. DEN HAAG Aan de bouw van de Willemsspoortunnel in Rotterdam moet grote voor rang worden gegeven. Dat hebben CDA en PvdA minister Zeevalking van Verkeer en Waterstaat gevraagd. PvdA-woordvoerder Castri- cum stelt zelfs voor om de plannen voor verbreding van de Briencnoordbrug uit te stel len om op die wijze wellicht geld te kunnen vinden voor de bouw van w lemsspoortun- nel. De minister heeft vóór 1981 geen grote bedragen ter be schikking om de bouw van de tunnel op gang te brengen. Die tunnel zou dan op zijn vroegst in 1995 klaar kunnen zijn. Cas- tricum wil met de bouw dit jaar al beginnen. ROTTERDAM De Rotterdamse za kenman A. Reidel, sleutelfiguur in de ge ruchtmakende Sa- lem-affaire, moet over een paar maan den voor de recht bank verschijnen. „Stap voor stap wordt de zaak rond ge maakt," aldus de Rot terdamse officier van Justitie mr. D. J. Cop per. Intussen is het bedrijf Beets Spincic BV, waar drs A. Rei- del jr adjunct-direc teur i3, failliet ge gaan. Dit bedrijf is gelieerd aan de hol dingmaatschappij Pieter Beets BV, waarvan A. Reidel di recteur is Naar ver luidt zou het faillisse ment te maken heb ben met moeilijkhe den als gevolg van de Salcm-affaire. (Van onze parlementsredactle) DEN HAAG —.De Rotter damse luchthaven Zestienho ven mag niet worden gesloten, vindt een meerderheid van de Tweede Kamer. CDA en WD hebben dit ge steld bij de behandeling van de begroting van Verkeer en Wa terstaat. Een motie van deze strekking krijgt ongetwijfeld de steun van de kleine rechtse partijen, waardoor er een meerderheid Is. De indieners van de motie stellen dat voldoende andere terreinen in en om Rotterdam voorhanden zijn om de komen de 20 jaar in de gewenste wo ningbouw te voorzien, waar mee volgens hen een motief voor sluiting vervalt. CDA en VVD vinden dat Zes tienhoven zich moet kunnen ontwikkelen tot een goede re gionale luchthaven. Rotterdam, Oude Binnenweg 46d, tel. 142784

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 1