na PvdA-ver Diploma voor twee bokssterretjes m Kris naar Broederlijk prikken Tien ontslagen bij Sportdienst? Raadsels om overval Sta op Maassluizer Dirk V. op vrije voeten Vandaag met: Eia vier jaar voor broedermoord +4-4- Nieuwe films Sport Rotterdan^e prof bikintree: Bij Unimills moeten 90 banen weg Geen geld voor Krol mm*m Politie in rep en roer na carnavalstrip Café-overval '*0$ë*0;'ï9 -ifetgif W$Ê^y0£'%' SCHIEDAM De PvdA in Schiedam heeft haar linkervleugel gekortwiekt. Tijdens een tumultueu ze ledenvergadering gisteravond in zaal Irene zijn alle radicalere kandidaten voor het raadslidmaat schap onverkiesbaar gezet of gedwongen zich te rug te trekken. Verschoven '„Veel lol" heeft Ome Rinus Krijger beleefd aan de bokslessen die hij twintig weken lang heeft gegeven aan Ma rianne van Zetten (links op de fotoen Roedie Borsje (rechts). De twee jonge Rotter- damsen zijn leerlingen van de Van Oldenbar- neveld t-scholengerneen- schap en volgden met veertien medescholie ren een bokscursus bij de ex-bondscoach. Gistermiddag legden ze een examentje af en volgens de bonds- seheidsrechters Mer- ceij en Franken was het peil erg goed. Ma rianne en Roedie be heersten de techniek beter dan heel wat nieuwelingen met wie s ze wekelijks te maken krijgen, vonden ze. De cursus omvatte alle mogelijke stoten en verdedigingen. Er mocht niet op het ge zicht worden geslagen. Kris Kristof ferson...op- treden van negentig minuten... VRUDAG 19 FEBRUAR11982 i ffffcfi'ï.P'ty. yO^>'^"v -;V Leden kortwieken links in Schiedam Toer afdelingsvoorzitter Hans Bakker vannacht om twee uur de balans van de bij eenkomst kon opmaken bleek het slagveld compleet. Niet al leen was er een dikke streep door de kandidatenlijst ge haald, ook het bestuur had een brevet van onvermogen gekre gen. De afdelingsvergadering vormde zo het voorlopige sluit stuk van vier jaar geruzie en gekissebis in de Schiedamse PvdA-fractie. Op den duur was daarbij niet meer bepalend wat gr werd gezegd en door wie. Aan die constante onmin had het bestuur een eind willen maken door wethouder Chris Zijdeveld, fractievoorzitter Gé Brouwer en raadslid Hans van Kleef onverkiesbaar te zetten. De "radicale" groep van vier In de fractie werd hoog op de kandidatenlijst geplaatst, aan gevuld met nog een aantal "ra dicalen". De in groten getale opgeko men "middengroep" van de partijafdeling besliste gister avond einders. De radicalen gingen zonder pardon omlaag op de lijst en de "uitgerangeer de" raadsleden omhoog. Woede en verslagenheid heerste er na afloop onder de leden van de linkervleugel. Dat werd geuit, via grove kritiek op de handelwijze van de te genstander. Gedeputeerde Jan Hoek van Dijke (PvdA), ingehuurd om de ledenvergadering "onpartij dig" te leiden had emotionele toestanden niet kunnen voor komen. Afdelingsvoorzitter Bakker constateerde na afloop dat de problemen van de fractie naar de ledenvergadering zijn ver schoven. Pas na de verkiezin gen bekijkt het bestuur of het consequenties uit de uitspra ken van de ledenvergadering moet trekken. ml (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Kris Kristofferson, het bebaar de vrouwenidool uit Ame rika, zal de absolute top per zijn op het vijfde In ternationale Festival of Country Music in sportpa leis Ahoy'. De zanger én acteur wil de alleen maar naar Rot terdam komen als hij ne gentig minuten lang mocht optreden. Organi sator Mervyn Conn heeft die eis „maar al te graag" Ingewilligd. Kristofferson treedt op Tweede Paasdag op. Op Paaszondag, de eer ste dag, fungeren Roy Or- bison, Don Williams en Boxcar Willie als pu bliekstrekker. Aan de op zet van deze lustrum country-tweedaagse is weinig veranderd. Belang rijkste verschil met vori ge Jaren is dat het pro gramma om vier uur 's middags begint in plaats van vijf uur. De dagindeling is als volgt: zondag 11 april tre den op Don Williams, Roy Orbison, Boxcar Wiilie, George Hamilton IV, Bon nie Donegan, Jerry Fos ter, Jeannie C. Riley, Su san McCann, the Super- pickers, Carey Duncan, Guy Clark, Terry McMil lan, Tulsa en Sterling. Een dag later: Kris Kristoffer son, Jerry Lee Lewi3, Marty Robbins, Billy Swan, Rose Marie, Silver Eagle Express, Cool Bree ze, Clampett Gang, Chuck Memphis, New Deal en Dorsiey Edition. Presentator is Gerard de Vries. De organisatie rekent op eenzelfde op komst als vorig jaar toen in totaal 9000 country-lief- hebbers naar Ahoy* kwa men. DORDRECHT Een jour nalist van het dagblad De Dordtenaar die de politie dacht te voorzien van een waardevolle tip over een op handen zijnde overval, blijkt het Dordtse politie korps nodeloos te hebben gealarmeerd. Vanuit zijn kantoor zag de journalist gisteren op het Bagijnhof een auto met drie gemaskerde personen staan. Hij sloeg meteen alarm maar toen de politie arriveerde was de bewuste wagen ai snel weggereden. Na een snelle zoekactie in de stad werd de auto alsnog opgespoord. De gemaskerde inzittenden bleken vrouwen in camavalskledij. (Van onze sociaal-economische redactie) ROTTERDAM/ZWÏJN- DRECHT Nog dit jaar moe ten bij de Unilever-dochter Unimills in Zwijndrecht 90 van de 740 arbeidsplaatsen ver dwijnen. Dat is de belangrijk ste conclusie in het reorgani satieplan van de Unimills-di- rectie dat aan de onderne mingsraad is voorgelegd. De 90 desbetreffende werk nemers zouden echter bij an dere ondernemingen van Uni lever aan de slag kunnen- De Industriebond wil met behulp van deskundigen het reorgani satieplan gaan beoordelen. Lafheid politici nekt economie (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Zo lang de Nederlandse politici te laf zijn om de belasting- en premie druk voor de bedrijven krach tig te verlagen kan de econo mie zich niet herstellen. Subsi dies aan bedrijven die willen investeren helpen niet. Subsi diëren is de weg van de minste weerstand voor de politici, maar die subsidies leiden tot hogere belastingen en jagen de bedrijven dus weg. ROTTERDAM Papier prikkers van de Sociale Werkplaats kregen gister ochtend plotseling gezel schap van een andere ploeg prikkers van dc Plantsoe nendienst. Broederlijk naast elkaar visten zij pa piertjes uit de beplanting van het Züidplcin. "Toch iets te veel van het goede," reageerden omwo nenden. Een woordvoerder van de Sociale Werkplaats: "Er is iets misgegaan met de coördinatie. Zoiets is nog nooit voorgekomen." Pa pierprikken is een uitster vend vak. Steeds minder mensen hebben er zin in. De woordvoerder hoopte dan ook dat de toch al spaarza me prikkers in Rotterdam geen dubbel werk meer zul len verrichten. ROTTERDAM Tien per soneelsleden van de Rotter damse Dienst voor Sport en Recreatie lopen kans op ge dwongen ontslag, volgens di recteur Hans Aalberts. Bij Sport en Recreatie verdwijnen door de bezuinigingen tachtig arbeidsplaatsen. "De pijn valt mee," aldus Aalberts. Volgens hem gaan dertig personeelsleden met de VUT en zullen er door natuurlijke afvloeiing veertig mensen ver- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het is de 83-jarige M. A. Butter een volslagen raadsel hoe inbre kers woensdagmorgen zijn woning in de Buitenhofstraat zijn binnengedrongen en brand hébben kunnen stich ten. Vier nog onbekende mannen openden omstreeks vier uur de deur, die op het nachtslot zat, en doorzochten zijn huis. Met een zware revolver bedreigde een van hen de Pakistaanse man en zijn vrouw en dwong hen onder de dekens te kruipen. Nadat de Indringers het huls had den verlaten, brak op vijf plaatsen brand uit. De 25-jarlge echtgenote van Butter en zijn 3-jarige zoontje kwamen veilig uit het brandende huis weg. Ge kleed In ondergoed waar schuwde de man zijn buur vrouw en haar twee doch ters, die een verdieping ho ger wonen. Ook zij konden ongedeerd het brandende pand verlaten, hoewel dat in middels vol rook stond. Over het motief voor de brandstichting tast de Rot terdamse politie nog in het duister. De heer Butter had hét pand in de Buitenhof straat onlangs gekocht. Hij Is tegen brand verzekerd. Zo wel het Pakistaanse gezin als de bovenburen hebben el ders onderdak moeten zoe ken. dwijnen. "De tien anderen zul len we zoveel mogelijk her plaatsen, anders moeten ze in de loop van vijf jaar worden ontslagen." Gemeenteraadsleden hebben het personeel van Sport en Re creatie geprezen voor hun "re delijke" opstelling tegenover de maatregelen. De medezeg genschapscommissie (de "on dernemingsraad" van de amb tenaren), gaat akkoord met het verlies van de tachtig ar beidsplaatsen, mits de werkge legenheid niet verder wordt aangetast. "Ik merk dat de mensen met belde benen op de grond staan. Zij weten met wat voor moeilijkheden de ge meente heeft te kampen," al dus mevrouw Ridderhof van de PvdA. ROTTERDAM De Rotter damse topambtenaar Krol, die zegt dat hij om politieke rede nen is ontslagen, zal van B. en W. geen miljoen gulden smar- tcgeld krijgen. uit het flesje.met het Spa etiket.Gebotteld bij de bron Dat heeft prof. dr. E. J. Bom- hoff gisteren gezegd bij zijn of ficiële ambtsaanvaarding als hoogleraar aan de Erasmus Universiteit. Volgens hem ont breekt het de Nederlandse po litici aan moed om iet3 te doen aan de hoge overheidsuitga ven. Bovendien leent de over heid uit gebrek aan politieke moed te veel geld, aldus prof. Bomhoff. Hij vindt bovendien dat „Den Haag" voortdurende onzeker heid veroorzaakt, die schade lijk is voor de economie. „Het is permanent Prinsjesdag: de ene bezuinigingsronde is nog niet halfslachtig uitgevoerd of Den Haag start de volgende operatie." De staatsschuld het ver schil tussen inkomsten en uit gaven van de overheid loopt volgens de Rotterdamse hoog leraar veel te snel op. „Dc poli tici stellen hun pijnlijke beslis sing liever uit, maar de huidi ge verhouding tussen ont vangsten en uitgaven leidt tot exploderende rentelasten", meent prof. Bomhoff. Naar zijn mening zouden we het ons alieen kunnen permit teren dc huidige hoge belastin gen te heffen ais de Nederland se werknemer echt vele malen ijveriger en intelligenter zou zijn dan de Duitse of Belgi sche. „Is dat niet het geval, dan vernielen we onze eigen verzorgingsstaat", aldus prof. Bomhoff. ROTTERDAM Bij een overval in café Union aan de Coolsestraat is eigenaresse mevrouw W. Jansen-Royers (58) levensgevaarlijk gewond geraakt. De vrouw werd gis termiddag bewusteloos in haar zaak gevonden. Ze had een wond boven het rechteroog. Uit de kassa wordt 2500 gulden vermist. ROTTERDAM Zakenman Dirk V. (37) uit Maassluis, die onder meer opzien baarde met ambitieuze plannen voor een veerdienst per draagvleugel boot tussen Maassluis en Lon den, is door de rechtbank vrij gesproken van de beschuldi ging zich aan flessetrekkerij op grote schaal te hebben be zondigd. Hiervoor was acht maanden gevangenisstraf te gen hem geëist. Dirk V., die bij zijn manier van zaken doen een spoor van faillissementen en lege bv's nagelaten zou hebben, stond te recht omdat hij rekeningen tot een bedrag van circa 35.000 gulden niet betaald had. De rechtbank achtte het wettig en overtuigend bewijs inzake fles setrekkerij echter niet gele verd. De zakenman Imponeerde zijn leveranciers met een on berispelijk uiterlijk, een vlotte babbel en een grote auto. Hij won hun vertrouwen door de rekening voor een bestelling direct te voldoen. De man plaatste daarop een nieuwe or der en liet betaling dan achter wege. Dirk V. liet onder meer zijn kantoor luxueus inrichten, maakte verre reizen en ge bruikte copieuze diners zonder één cent tc betalen. Er zouden nog zo'n 25 leveranciers op geld van de zakenman zitten te wachten. Rechtbankpresident mr. P. Broekhoven gaf bij het uitspreken van het vonnis geen toelichting op de overwegin gen, die tot dc vrijspraak heb ben geleld.

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 1