p^C" - yyX'^l Stadhuis Rotterdam op stelten ering BINNENSTADSLEVEN BLOEIT OP Baggerkoorts loopt op Vrouw op straat verkracht Beroering rond havenfeestweek Niemand bij Seaport zomaar op straat im' ter meulen natuurlijk t t 1750 f ly J&SËli&& NCRV zei punt achter minivoetbal Baby grijpt in stekker :CL'~C^ HotT>ac';:!t:M: eeritiu f Laatste kans op redding m Ml (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Op het Rotterdamse stadhuis is rumoer ontstaan over de excentrieke inrichting van de werkkamer van havenwethouder Jan Rie- zenkamp. a (Van e«n onzer verslaggevers) Prokudent. 28 tabletten voor het reinigen van uw kunstgebit van 2,35 voor Max Factor nagellak. Ultra lucent nagel lak in 10 moderne kleuren- van 5,95 voor nutrdc t' Nutrlx creme. van lancöme. ideale gezins- creme voor een goed verzorg de huid voor ai 3 $^ik P mi i ssM DINSDAG 6 APRIL 1982 ?n Werkkamer voor 80 mille! wel een paar Jaar. Er» duurder ia het niet,** aldus Riezenkamp. „We zijn strikt binnen het bud get gebleven. Er is zelfs iets op bezuinigd." Door zijn vertrek lijkt de persoonlijke inrichtlrg wegge gooid geld. maar R»« zenka rap Voor tachtigduizend gulden zijn kunstenaars een jaar lang beziggeureest de kamer geheel naar de persoonlijke smaak van Riezenkamp in te richten. Ket nu de kunstenaar klaar zijn met hun karwei neemt de wethouder afscheid van de Rotterdamse politiek- Wethou der Joop Linthorst die nu de kamer krijgt voelt zich opgela ten tussen het 'gedurfde' meu bilair. Gemeenteraadsleden en sommige ambtenaren spreken er schande van. Mevrouw Hof- Brouwer van de PvdA: "Op zich heb ik niet zo veei moeite met het bedrag. Ik begrijp best dat een wethouderskamer re presentatief Ingericht moet werden, maar ais het naar per soonlijke smaak gebeurt vind ik bet te gek worden. Als een wethouder vertrekt, wil zijn opvolger het weer anders heb ben. Dan kost het weer een ka- pttaaL" De kunstenaars Victor Maai en Chiel van der Stelt van de werkgemeenschap Utopia heb ben de bewuste kamer een ha- venaanxien gegeven, met veel verchroomde buizen en "hijs- kraanacbtig* geei Ook de ka mer van wethouder Vermeu len hebben zij voor 80 mille op geknapt. In deze 'zeer witte* kamer ligt een parketvloer die ingelegd is met echte dubbel tjes. t Vermeulen die de porte feuille financien beheert vindt «fat de dubbeltjesvloer leuk bij zijn werkterrein past. Overi gens zouden houten rondjes ter grootte van dubbeltjes twintig cent per stuk gekost hebben en das is Rotterdam in zekere zin Mg goedkoop uit Riezenkamp en Vermeulen acggen dat bet moet kunnen, dat de kamers een persoonlij ke sfeer uitstralen. „Tenslotte zitten de meeste wethouders er bestrijdt daf „Rotterdam bouwt hiermee misschien een aardige reputatie op. Het in de hele wereld gezaghebbende Italiaanse blad Domus voor binnenhuisarchitectuur heeft interesse getoond om de ka mers te publiceren." Riezenkamp maakt geen ge bruik meer van de kamer. Hij is op vakantie en begint op 1 mei als plaatsvervangend se cretaris-generaal op het minis terie van CRM. De opknapbeurt van de wet houderskamers is een onder deel van de renovatie van het stadhuis, die tussen de 15 en de 20 miljoen kost. Enkele wet houders moesten daarvoor in tern verhuizen. De politie wil hen in één "wethoudersgang hebben. Op die manier kan de politie hen meer waarborg voor hun veiligheid bieden in geval van kapingen, bezettin gen of demonstraties. Zie verder pagina 17. Nü bij FOXY: Kuitbroek Leraar terug na Van een onzer verslaggeefsters ROTTERDAM Het ont slag van muziekleraar René Coenradie, die zich kwetsend over God en kerk zou hebben uitgelaten, moet ongedaan worden gemaakt. De Christe lijke Nationale school in Hei- nenoord moet de homofiele le raar. die ook enige bekendheid geniet als brenger van een ca baretesk travestieprogramma, weer in dienst nemen. Dit heeft de ambtenarenrechter in Rotterdam gisteren bepaald. Coendradie had bezwaar aangetekend tegen zijn ont slag. Met zijn vriend Sandor Gora doet hij het programma "Juffrouw Sonika en tante Gré". In een plaatselijke blad bleek Sandor in een interview gezegd te hebben "de schurft te hebben aan de kerk" en dat "alle narigheid van God komt." René Coenradie zei gisteren bij de ambtenarenrechter zich niet net zo onparlementair als zijn vriend te zullen uitdruk ken. maar hij verklaarde het De zon brengt de natuur maar ook het stadsleven in beweging. Want zie: tus sen de ver plaatsbare boompjes op het terras duikt een straatmuzi kant in hemdsmou wen op. Het Rotterdamse Stadhuisplein lééfde giste ren kortom weer evenal bleken veel jassen nog aan. Maar dat het dure seizoen wél is begon nen, zien we aan de ober geheel links in de hoek: hij heeft de kassa al bui len gezet om zijn drinkgeld op z'n snelst te kunnen in nen. wel met hem eens te zijn. In een speciale vergadering van het bestuur van de Chris telijke schooi werd geconclu deerd dat het interview van René's vriend voldoende reden was om de' muziekleraar te ontslaan. Voor de ambtenarenrechter stond gisteren niet het school bestuur. maar burgemeester L. Vleggeert terecht als ge daagde. De gemeente is de of ficiële werkgever van Coenra die. Vleggeert tijdens de zitting: „We zijn het eigenlijk niet eens met de argumenten van het schoolbestuur, maar we moe ten tot ontslag overgaan, om dat terugkeer naar de normale werkverhoudingen niet meer mogelijk was." De rechter heeft nu bepaald dat de gemeente niet zorgvul dig genoeg gehandeld heeft. Of René Coenradie gebruik zal maken van de mogelijkheid weer ais muziekleraar op de Heinenoordse school aan het werk te gaan is overigens on zeker. DEN HAAG „De laat ste kans." „Het werk op de werven loopt gevaar." „Het wordt een gigantische mi lieuramp." Deze drie uit spraken waren gisteren te horen in het „baggerparle- ment" een in Den Haag gehouden hoorzitting van de Stuurgroep Berging Baggerspecie. Onderwerp van het over leg vormde de twintig mil joen kubieke meter giftige slib, die elk jaar uit het Rotte ramse havengebied moet worden gebaggerd. „Voor een vrijwillige op lossing hebben we nog maar zes maanden de tijd," aldus de Zuidhollandse Mi lieugedeputeerde J. Hoek van Dijke. „Daarna is het rijk verplicht om via nood wetgeving stortplaatsen aan te wijzen. Dit is de laatste kans." Volgens de werkgevers staat het voortbestaan van drie reparatiewerven (Ver- olme/Botlek, Wllton/Ftje- noord en Niehuis van de Berg) op het spel. „Binnen zes maanden moet er 700.000 kubieke meter slib uit de havens van deze wer ven worden bebaggerd. An ders worden de dokken voor de schepen onbereik baar." aldus de werkge vers. Het voorstel om haven- bagger te storten bij de grote siufterlosw&l ten zui den van de Maasvlakte wordt door bioloog P. van der Aart een „gigantische milieuramp" genoemd van wege de 1,6 miljoen kilo cadmium die dan vrijkomt. ROTTERDAM - Een 19-ja- rige tandartsassistente is op de Rotterdamse "s Gravendijk- wai het slachtofer gewonden van een verkrachting. Zij werd op straat aangesproken door drie mannen, die haar achter het standbeeld bij de Wolfert van Borselenschooi sleurden. Twee hielden haar vast, de derde verkrachtte haar. De ze denpolitie zoekt getuigen. Een van de mannen is 40 jaar. droeg een donkergrijze regen jas en is 1.80 lang. De twee an deren zijn 20 a 22 jaar oud en eveneens ongeveer 1.80. Eén van hen had een rood honkbal petje bij zich. ROTTERDAM - Waar haait het gemeentelijk haven bedrijf de 700.000 gulden van daan die het nodig denkt te hebben voor de viering van rijn SO-jarig bestaan? De raadscommissie voor de finan- efan heeft zich dat gisteren «rustig afgevraagd. De wet- ROTTERDAM - Volgend «interseizoen la er in sportpa leis Ahoy* opnieuw minivoet bal, echter niet onder de vèr- «xvtwoordelijkheid van de ÏICRV Televisie. De omroep beeft besloten na een traditie van acht jaar een jaartje rust te nemen. In 1989 ia Ahoy* self van pfam om met Europese •polara een nieuwe competitie op Ui sotton» De minivoetbalshows wor- gespeeld op de donderdag, •tart op 7 oktober I982 de laai- «te wedstrijd is op 12 mei 1983. houder voor de financiën. Joop Linthorst, wist het ook niet precies. „Ik heb zo links en rechts eens geïnformeerd." zei Linthorst, „maar ik ben er nog steeds niet achter." Het toppunt van het gouden jubileum van het havenbedrijf moet een serie tv-ultzendingen worden vla de plaatselijke ka bel. In september zouden een week lang tien uur per dag ha* venprogramma's worden uit gezonden. Een speciale zend machtiging ia hiervoor nog niet verstrekt, maar het ha venbedrijf verwacht niet dat minister Van der Louw daar moeilijk over zal doen. Twee Groningse program mamakers zijn al een poosje bezig met voorbereidingen voor de feestelijke televisie- week. Totnogtoe is door Rot terdamse kunstenaars en in stellingen niet erg enthousiast gereageerd. De Rotterdam mers zijn bang dat het Haven bedrijf voor een dubbeltje op de eerste rang wil zitten. Ze ven ton mag dan veel geld lij ken. maar een week tang tien uur televisie per dag sou nor maal gesproken nog wel iets meer moeten kosten, zeggen veei Rotterdamse kunstenaar». Zij vreen wel ideeën te mogen leveren, maar weinig geld te krijgen voor medewerking. Zonder pardon zet de Rotter damse Plant soenendienst momenteel gro te aantallen bo men la de stad in hun blootje. Ze lijken ge snoeid naar het model van de Verscheurde Stad, het be roemde beeld van Zadkine. Het zg. ontkro- nen van de bo men - ka nda le beren zoals de deskundigen het noemen - is een laatste red middel om de slachtoffers van gaslekka- ges, afkalvende waterkanten en straatvemieu- wing overeind te houden. B? (Van onze soc.-econ. redactie) ROTTERDAM - Het stuwa- doors bedrijf Seaport Termi nals zal de 140 overgebleven havenwerkers die nog overbo dig zijn, niet gedwongen ont slaan. Volgens directeur F. E Verkade zal Seaport wat be treft deze mensen zich houden aan het akkoord dat is afgesto ten door de werkgevers en de vakbonden over het voorko men van gedwongen ontslagen bij inkrimping van het klassie ke stukgoed. Tot grote woede van de Ver- voersbond FNV heeft Seaport wel ontslag aangevraagd voor vier werknemers van 57.5 jaar en ouder. Deze oudere haven werkers waren niet ingegaan op een afvloeiingsregeling die Sëapörf had aangeboden. Ruim vijftig andere 57.5 plus sers waren daar wel op inge gaan. Achter die regeling staal echter niet de Vervoer»bond FNV. De vakbond vindt dat de problematiek van Seaport deel uttmaakt van de totale inkrim ping in de klassieke stukgoed- sector. In de gesprekken met de werkgevers is daarover na moeizame onderhandelingen een akkoord bereikt. Daarin Is ook de e.g. 57,5-jarige regeling opgenomen. Volgens de Ver- voersbond FNV is die echter beter dan de eigen regeling van Seaport. De mensen die nog niet van die Seaport-rege- ling hebben gebruik gemaakt, komen dan ook volgens de bond in aanmerking voor die andere regeling, waaronder ook de moedermaatschappij van Seaport, Furnesa, zijn handtekening heeft gezet. Directeur Verkade beroept zich er echter op dat de eigen regeling ai was aangeboden voordat gesprekken over do hele haven begonnen. En over het gedwongen ontslag nü van de vier oudere havenwerkers: "Wij kunnen niet stilzetten wat ai langer loopt en wij doorbre ken geen afspraken." Over de inkrimping van de overige 140 werknemers wil Seaport de gesprekken met de vakbonden heropenen in het kader van het havenakkoord. In dat herstruktureringspian zijn diverse regelingen getrof fen voor overtollige havenwer kers (onder meer een vrijwilli ge opstaprcgeling mét een pre mie en omscholingamogelljk- heden). Voorts heeft Seaport een beroep gedaan op collega ondernemers om havenwer kers over te nemen. Vakbondsbestuurder Kees Voormeulen van de Vervoers- bond FNV blijft het onverteer baar vinden dat Seaport vier oudere werknemers, die gewei gerd hebben de eigen regeling van het bedrijf te aanvaarden, nu de dupe laat worden. Ais Seaport die aanvraag voor ont slag bij het gewestelijk ar beidsbureau niet intrekt, zou de vakbond vanmiddag een werkonderbreking In de diver se iokatles van het havenbe drijf organiseren. (Van een onzer verslaggeefsters) DORDRECHT Een kapot te stekker van een elektrische kachel heeft In Dordrecht het leven gekost aan een Turks meisje van nog geen Jaar oud. Toen de moeder van het bind de kamer uitging om melk warm te maken, kroop hef kind naar de kachel toe en greep de stekker. Het porselei- nen beschermingsgedeelte,er van ontbrak zodat het* kind werd geëtektrocutcerd. Ijii een ziekenhuis: in Dordt is,.ver- geels geprobeerd bet meisje te redden.

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 1