WKSmm De stier is los9 Vader steekt in op zoontje (7) Burgemeester ontsnapt aan emmer zeepsop Geurvreter middel tegen hondevuil GESPANNEN SFEER BIJ WANDELING Vandaag met: RET-oplichter komt voor Bomgooier afgevallen 4- Sport Neergestoken voor café Uitgestelde verkoop huizen in discussie mm. Rechter buigt zich over Gulf-ontslagen Fatale val Sch (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Een rechtse splintergroepe ring, de lijst Houkamp, heeft met valse handteke ningen Rotterdammers kandidaat gesteld voor de gemeenteraadsverkiezingen. De "grote man" ach ter deze partij is de ultra-rechtse Arnhemmer Joop Zwart die in zijn woonplaats zelf een kandi datenlijst aanvoert. y>. WmMz Rasechte Indiase sfeer in hartje Rotterdam. On der de Hindoestaanse su permarkt Tibiti in de Vier am bach tsstraat, waar een flinke tempel werd ingericht, gewijd aan de god Krishna, leidt deze week de goeroe Prem Acharya Sjastri een acht dagen durend feest dat Shirmad Bhagvad Ma- ha Jag heet. De goeroe kwam er speciaal voor over uit India op uitnodi ging van de Rotterdamse familie Ramdjiawan die maandenlang botje bij botje legde om het feest te kunnen bekostigen. De plechtigheden, opgeluis terd door verscheidene Hindoestaanse muziek groepen, worden op 3 mei afgesloten. (Foto Patrick Poirier) ij f II mm Vaak op emotionele xoijze uitten de bewoners in Zuid hun kritiek bij burge meester Peper. m Si Politiestaat (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Op het Centraal Station in Rotterdam is opnieuw een explosieve situatie ont staan nadat de spoorwegpolitie gistermiddag on geveer dertig junks uit de restauratie had verwij derd. inter' werkt met valse handtekeningen De Rotterdamse groepering van Zwart-volgelingen wordt aangevoerd door de 29-jarige Leo Houkamp die één van de drijvende krachten is achter de tv-piraat Lover TV. In uit zendingen van deze piraat die alleen nog in Capelle aan den IJssel op het kabelnet ver schijnt, verzorgt de 70-jarige Zwart al enkele maanden poli tieke praatjes. Deze week heeft de lijst Hou kamp in enkele Rotterdamse wijken op grote schaal pam fletten verspreid. Daarin voor komende verkiezingsleuzen zijn: voor beperking van gast arbeiders, afweren van buiten landse misdadigers, stop sub sidies aan actiegroepen die ge weld gebruiken. Op de achterzijde van het pamflet worden de leuzen on- Wföestjeri y"* ROTTERDAM De onder nemingsraad van Gulf in Rot terdam is naar de rechter ge stapt, omdat volgens de o.r. de directie te hard van stapel loopt met ontslagplannen. Don derdag zaf de president van de Rotterdamse rechtbank zich in sen kort geding over de kwes tie buigen. Gulf wil de chemie-afdeling sluiten, waardoor 200 arbeids plaatsen overbodig worden. Op 2 april is een vooraankondi ging ingediend voor collectief ontslag van 200 mensen. Begin mei kan dan pas definitief een ontslagaanvrage bij het ar beidsbureau worden ingediend. In brieven aan het personeel wordt echter al meegedeeld wie wel en.wie niet ontslagen zullen worden. Te vroeg, meent de o.r. Bij de Ondernemingskamer m Amsterdam loopt nog een procedure, die dc o.r. heeft in gezet, omdat hij niet in de ont slagplannen is gekend. Guif, waarbij in Rotterdam 600 mensen werken, is één van die Amerikaanse bedrijven die in principe geen zaken doen met vakbonden en dan ook geen CAO kennen. (Van een onzer verslaggevers) KRIMPEN AAN DE LEK Zorgeloosheid van chauf feur en bijrijder van een veewagen waser gisteren de oorzaak dat de politie van Krimpenaan de L met de nodige risico's achter een 800 kilo wegende stier aan moest. De - kolos was bestemd voor een slager aan de Rijs- dijk. Nadat de achterklep van de veewagen was neer gelaten en de stier losge maakt, gingen beide man nen de slagerijbinnen om op hun gemak een praatje te maken. Bij terugkomst bleek dc voor de slacht bestemde stier zelf de veewagen te hebben verlaten. De chauf feur en bijrijder vonden het dier uiteindelijk bij het Krimpens bestuurscentrum terug waar het rustig op een gazonnetje stond te grazen. Omdat het gevaarte weiger de te vertrekken, schouder de een agent zijn karabijn en legde het beest met éen welgemikt schot voorgoed neer. ROTTERDAM De 30-jari- ge D. M. Silva Gomez uit Rot terdam is gisteravond met een mes in zijn rug gestoken. De dader, de 37-jarige A.R.R., eveneens uit Rotterdam, Is nog' voortvluchtig. De steekpartij ontstond na een vechtpartij in café Het Gouden Zwaantje aan de Ma- thenesserdijk te Rotterdam. Toen de vechtpartij buiten werd voortgezet werd met het mes gestoken. Het slachtoffer is opgeno men in het Dijkzigtziekenhuis. (Van een onzer verslaggevers) RIDDERKERK De Rid- derkerkse politie heeft een 37-jarige inwoner van die plaats aangehouden op verden king van poging tot moord op zijn 7-jarige zoontje. De man, Th. K., had het kind zo ernstig met een mes mishandeld dat in het ziekenhuis veertig hech tingen In de rechterhals moes ten worden aangebracht. De' politie, gewaarschuwd door de werkgever van K„ trof de man met een doorgesneden pols aan In zijn woonkamer. Boven lag het zoontje hevig bloedend op bed. K. was in zeer depres sieve toestand en dacht dat zijn zoontje dood was. De moe der was op dat moment niet thuis. dersteund met „enquêtecij- fers" van het totaal onbekende bureau Rondvraag dat duizend mensen zou hebben onder vraagd in Rotterdam, Amster dam en Arnhem. Volgens de Rotterdamse lijstaanvoerder Leo Houkamp die zich mode-adviseur en pop-' journalist noemt, heeft Zwart de leuzen en de begeleidende teksten geleverd. Zwart is vol gens hem ook de maker van het politieke programma waarmee hij de gemeenteraad in Wil om naar zijn zeggen in Rotterdam een rijker cul tuurbeleid en vrije televisie tot stand te brengen. Onder dat motto heeft hij sa men met z'n broer Thijs onge veer dertig Rotterdammers bereid gevonden de lijst Hou kamp te ondersteunen met een handtekening. Daartoe behoort ook de 28-jarige Rotterdamse journalist L. Dumouiin die gis teren tot zijn verbazing ont dekte dat zijn naam op de kan didatenlijst was gezet. Zijn handtekening op de verklaring voor kandidaatstelling was na gemaakt. Dumouiin heeft gisteren op het laatste moment nog bij de Raad van State bezwaar kun nen aantekenen. Ook andere namen zijn op onjuiste wijze op de kandidatenlijst terchtge- komen, maar betrokkenen heb ben daarvan nog geen aangifte gedaan. ROTTERDAM Bij een on geval op de Verolmewerf in het Botlekgebied is gisteren de 45-jarige Spanjaard P. S. San- chez-Garcia om het leven ge komen. De man viel bij werk zaamheden aan een kraan- werkschip in een achttien me ter diepe tank en was op slag dood. De Arbeidsinspectie stelt een onderzoek In. DINSDAG 27 APftlL 1382;y j #?1 i'afi. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Burge meester Bram Peper is gis termiddag op het nippertje aan een nat pak ontkomen. Tijdens een wandeling door de wijk Bloemhof trok een jonge vrouw in de Oleander straat een raam op de eer ste verdieping open en wierp een man vervolgens een emmer zeepsop naar be neden. Peper werd op een haar na gemist, mensen die hem vergezelden moesten de wandeling voortzetten met een nat pak. De burgemeester had zich onlangs laten ontvallen „nog nooit op Zuid" te zijn ge weest. De tocht door ver schillende wijken in Rotter dam-Zuid gistermiddag was bedoeld als eerste kennis making. De sfeer was gespannen. De overmacht aan agenten die de burgervader bege leidde werkte op de zenuwen van de bevolking. Peper verzocht hoofdinspecteur G. Koenders zijn ruim twintig manschappen te laten in rukken. Hoewel de politie man dat beloofde, bleven vier wagens met agenten de wandeling van de burge meester en wethouder Wim van der Have op hinderlijke wijze volgen. „Het lijkt hier wel een po litiestaat". riepen buurtbe woners. „Zijn wij slechtere burgers dan in andere wij ken?" Ook de plotselinge schoonmaakactie van de ROTEB, enige uren van te voren beviel de omstanders niet Ontevreden jongeren verspeldden hier en daar opengescheurde vuilniszak ken op straat, daar waar de burgemeester zijn route zou volgen. Contact tussen RO TEB en politie leidde tot verscherpt toezicht op de jeugdige vervuilers. Uit on genoegen hingen buurtbewo ners hier en daar vuilnis zakken aan viaggestokken. In het wijkgebouw in de Violierstraat uitte voorzitter van de Bewonersorganisatie Bloemhof, Carel Nas, zijn ongenoegen over het ge meentelijk beleid. Hij eiste binnen twee weken een ant woord op vragen over par keren. verpaupering, groen, sporthallen en stadsvernieu wing in zijn wijk. „Zo niet, dan staken wij aile onder handelingen over stadsver nieuwing. Laat dus uw goe de wil zien", aldus Nas. Zie verder pag. 19. Junkgroep weer uit CS gezet De herolneverslaafden zijn laaiend op de spoorwegpolitie en de directie van het restau rant omdat ze vinden dat ze gediscrimineerd worden. De Rotterdamse Junkiebond heeft al nieuwe acties aange kondigd uit protest tegen het „mensonterend beleid" vein de restauranthouder Servex uit Utrecht. Bijna twee maanden geleden gooiden leden van de Junkie bond rookbommen op het sta tion nadat hun de toegang tot het restaurant was ontzegd. De dertig junks werden gis termiddag rond vier uur door vijf personeelsleden van de spoorwegpolitie uit het restau rant gezet. Dat gebeurde onder luide protesten van de ver slaafden, die beweren in het restaurant geen drug3 te ge bruiken. Volgens dc Spoorwegpolitie veroorzaakten de verslaafden wel degelijk overlast: voor res- tauratiepersoneel en andere reizigers. De Junks zenden luidruchtig zijn, met dt voeten op stoelen zitten en stiekem "dubbele sherry's" nemen in glazen die maar voor één con sumptie zijn bestemd.BIJ ver storing van rust en orde op het station, hebben wij het recht op te treden", aldus een woord voerder van de spoorwegpoli tie. „Wij zitten alleen maar in het restaurant omdat we ner gens anders plaats hebben in de stad. We moeten toch er gens naar toe. In het verleden .hebben we willen praten met de beheerder. Die weigert ech ter met ons aan de tafel te gaan zitten," aldua Nico Ad- riaanse van de Junkiebond. Aan het einde van de mid dag hadden alle Junks zich gis teren verzameld op de stoep buiten „onder de klok". Dreige menten waren niet van de lucht. „Binnen enkele dagen vliegt hier alles in de fik," al dus één van dc junks. Volgens de Junkiebond zou den junks in de toekomst niet langer dan vijftien minuten op één consumptie in het restau rant mogen verblijven. Wie dan niet weggaat zou een boete riskeren van 150 gulden, zo zou hun meegedeeld zijn door de Spoorwegpolitie. Volgens de Spoorwegpolitie klopt deze mededeling. „We handelen daarmee op grond van het Spoorwegreglement," aldus het commentaar. saiionopper kuitbroek (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Er is een nieuw middel tegen honde- poep, en de gemeente Maas sluis gaat het begin mei uit proberen op een kinderspeel plaats. Onder het motto ,fMeer fleur en minder geur" heeft de fir ma Rcmion een ,Anti-poep- spray" op de markt gebracht. ,,Als blijkt dat het werkt gaan- we er alle fervente poepplek- jes mee te lijf', aldus de ge meentelijke voorlichting in Maassluis. Het middeldat „Curb" heet. bevat slechts voor een tiende procent gifstof. Het is gevaar loos voor kinderen. Maar hoe uk rkt dit nieuwe middel dant Producent J. II. Roekebakker: „Op puien en stoepen slaat dan een geelachtige waas neer, dat een voor mensen onwaar neembare geur uitstraalt, maar waarvan honden en kat ten niets moeten hebben". De gemeente Rotterdam heeft er al mee geëxperimen teerd en is razend enthousiast. ROTTERDAM Op za terdag 10 april publiceer den wij een artikel over een nieuwe methode van huis eigenaren om hun leeg staande woningen kwijt te raken via een nieuwe me thode, de zogenaamde uit gestelde verkoop. Wij ont vingen daarover een brief van mr. Henkct, optredend namens de Vereniging tot Verbetering van Volkshuis vesting Dordrecht, Hemog BV en Eigen Haard BV. Op pagina 21 gaan we op zijn argumenten in.

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 1