is van Ontslagen op til in onderwijs Kapitein op Cyprus drie maanden cel in Gif-'ratjetoe in Hoogvliet DOE MEE MET UW DUBBELIDEE! donderdag zaterdag voordeel-donderdag zaterdag voordeel - donderdag 289.- Vandaag met: Eén front tegen supermarkt Punker gedood Sport PvdA racet Van Agt achterna ONKRUIT BEZET DIRECTIE- KANTOOR Inbrekers pasten schoenen TWEE WETEN MEER DAN ÉÉN "**13.50 Funktionele zonwering 18: 119.- Lichtgewicht vrije- arin naaimachine DE DUBBEIKRANT All-round trekkerstent mm I 2?' m erópooj 3*9*26- 27c opvolger van de ver trekkende ambtenaar Wonds tra- (foto boven krijgt 1700 gulden voor één dag werken. (Van een onzer verslaggevers) CAPELLE AAN DEN IJSSEL Het topsalaris van 1700 gulden per dag voor een invaller-ambte naar op het stadhuis van Capelle aan den IJssel heeft in deze plaats grote beroering gewkt. T"~* JL «F ■«mm- De leerlingen van de Rotterdamse Den Hertighschool en ouders eens: geen inkrimping, geen grote klassen tijn het met hun leerkrachten (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Junkie"-dominee Hans Vis ser heeft in een open brief geprotesteerd tegen openlijke discriminatie door de spoorwegpolitie op het Rotterdamse Centraal Station. Na een "schoonveeg"-aetie maandag door NS-politieman- nen in de stationsrestauratie, is de spoorwegpoli tie heroïneverslaafden gaan weren. Zie pagina... de Grote Dubbeikrant Wedstrijd gaat van start Met elke twee weken aantrekkelijke dubbelprijzen. Met een dubbele droomreis als hoofdprijs! Z&r- WC-garnTtuur batastore de luxe VROOEVmDREESMANN WOENSDAG 28 APRIL 1982 .-v3 •»- Rumoer rond te dure ar tb 1 temsiair PvdA-woordvoerder Bonte komt op 170.000 gulden per noemt het inkomen, dat uit- jaar voor gemiddeld twee werkdagen per week, „van de dolle". Het D'66-raadslid Derk- sen heeft in schriftelijke vra gen al om opheldering ge vraagd. De invaller-ambtenaar wordt aangetrokken in ver band met het vertrek van de heer Woudstra, hoofd van de "ROTTERDAM Tussen de Hdriderd en honderdvijftig Rot terdamse leerkrachten op la-' gére en kleuterscholen moeten dit -jaar naar éen andere baan uitkijken. De gemeente pro beert hen zoveel mogelijk op een andere school te plaatsen. Van bijna zeventig onderwij zers staat op dit moment nage noeg vast dat ze in augustus op wachtgeld worden gezet. Dit aantal wordt tussen mei en *Ljffl» definitief vastgesteld. De ontslagen en verschuivin gen zijn het gevolg van lande lijke normen die worden ge hanteerd bij het toewijzen van f. leerkrachten. Terwijl de noor delijke Maasoever het pro bleem van ontslagen al langer voelt, wordt het nu ook nijpend ïn, het zuidelijk gedeelte van Rotterdam. Oudercommissieleden van de*Den Hertighschool op Zuid hébben aangekondigd de in krimping van het leerkrach tenbestand niet voor lief te ne men. Ze zijn een grote handteke ningenactie gestart en willen di|_ uitbreiden tot heel Rotter dam en het liefst tot alle scho- lerTin Nederland. „Onze school raakt het volgend schooljaar twee onderwijzers kwijt, om- diit'we vijftien leerlingen min der'-hebben. We hebben tien scholen op Zuid benaderd, zij blijken met hetzelfde probleem te-kampen." De ouders hebben grote be zwaren tegen de inkrimping. „Nu zijn er nog mogelijkheden om de slechtlerende kinderen een beetje bij te spijkeren, maar volgend jaar is dat afge bogen. En denk maar niet dat de moeders zullen inspringen," ■J? fciam gemeente-afdeling Financiën. Woudstra die gisteren officieel afscheid nam, wordt directeur Financiën in de gemeente Nij megen. Burgemeester Van Leeuwen noemde Woudstra's benoeming in Nijmegen gisteren „een on derscheiding" maar toch werd dezelfde Woudstra enige tijd geleden gepasseerd toen in Ca pelle aan den IJssel de vacatu re van gemeentesecretaris moest worden ingevuld. In po litieke kringen in de plaats is het een bekend feit dat er tus sen Woudstra en het college van B. en W. ernstige spannin gen waren. Ook daarom was niemand verbaasd toen eind januari be kend werd dat Woudstra naar Nijmegen zou vertrekken. Hij liet wel een onvoltooide meer jarenbegroting achter. Omdat voor dit werk in Ca pelle geen andere geschikte ambtenaren zijn, aldus het col lege van B. en W., is gezocht naar een invaller van buiten. Die man moet 1.700 gulden per dag gaan verdiener voor ge middeld twee werkdagen per week. „Als dat waar is," aldus PvdA-woordvoerder Bonte, „is dat een ongelooflijke absurdi teit. In elk opzicht. Ik kan me haast niet voorstellen dat het om zulke bedragen gaat. Dat is toch van de dolle?" Ook WD-fractievoorzitter IJpema vindt het salaris wel erg groot. Hij wijst er echter vergoelijkend op dat het om een tijdelijjke baan gaat. D'66-vragensteller Derksen wil intussen weten waar Capel le het gld vandaan haalt om de invatler/ambtenaar te betalen. De gemeentewoordvoerder ontkent de salarishoogte niet. aldus één van de moeders. De oudercommissie wil bij de regering bepleiten dat de inkrimpingsnorm niet al te strak wordt gehanteerd. Bo vendien is de moeders geble ken dat veel onderwijzers be reid zijn tegen behoud van uit kering toch werkzaam te blij ven op hun scholen. Een eerste gesprek hierover hebben ze op 6 mei met de afdeling onder wijs van de gemeente Rotter dam. ROTTERDAM De Neder landse kapitein Berend van der-Laan (43) moet drie maan den in een Cypriotische cel zit- tcnjfllj kreeg deze straf giste- ren*yan een rechtbank op het "-priejese gedeelte van Cyprus, omdat hij drie maanden gele den met zijn schip een Turks- Cypriotische havenstad had aangedaan Kaptiteln Van der Laan is Inmiddels vanuit de havenstad Larnaca, waar hij werd ver oordeeld, op transport gesteld naar de hoofdstad Nicosia. Zijn schip, de kustvaarder "Margit", is vrij om te vertrek ken. De Rotterdamse scheep vaartmaatschappij Vertom, die het manegement voor de Margit doet, heeft een advo caat op Cyprus hoger beroep laten aantekenen. Het schip is eigendom van de Rotterdam mer T. A. Belstra. Volgens de scheepvaart maatschappij is de kans groot dat kapitein Van der Laan weer op vrije voeten komt. Het hoger beroep tegen zijn ver oordeling kan nog deze week dienen. "De kans is negentig procent dat Van der Laan ver volgens wordt uitgewezen," al dus Vertom. ROTTERDAM Na premier Van Agt heeft nu ook de PvdA in Rijn mond de racefiets als verkiezingswapen ont dekt. De socialisten wil len voor wat ze de "snel- fietsers" noemen specia le routes aangelegd zien. Ze zijn tot dat stand punt gekomen niet om de CDA-leider te behagen maar de enorme toene ming van het aantal ra- ee-fietsers. De PvdA heeft er een apart verkie- zingspunt van gemaakt. Enkele overige punten uit het programma zijn: LPG-stations moeten de woonwijken uit, meer preventief onderzoek voor kankerbestrijding en dagrecreatie bij het Oostvoornse meer. (Van onze verslaggever ONNO BUITER) ROTTERDAM De Kinheim in Hoogvliet, een vroegere bin nenhaven, is ernstig verontrei nigd met een "ratjetoe" van chemisch afval. Eén van de aangetroffen stoffen is het uiterst giftige cyanide. Het is zelfs zo erg, dat een groot ge deelte van de grond moet wor den afgegraven. Zo'n operatie zal in de miljoenen guldens lo pen. De grond Is ook verontrei nigd met een grote hoeveel heid olieafval. Volgens Bureau Milieuzaken Rotterdam is het afval in de vijftiger jaren ge stort om de haven en het ka naal in Hoogvliet te dempen. Daarvoor is indertijd ook ha- venslib gebruikt. Het olieafval is vermoedelijk afkomstig van Shell, denkt Rotterdam. De herkomst van de cyanide is on bekend. Milieuzaken had al lang het vermoeden dat er in de grond van de Kinheim gif lag. Tij dens onderzoekingen stuitte Milieubeheer Rijnmond de af gelopen weken op verfrommel de vaten en op cyanide. De heer Stillebroer van Mi lieuzaken Rotterdam noemt de vondst een "ratjetoe" van vele stoffen. Volgens hem is alleen de cyanide gevaarlijk. „Verder liggen er geen ernstige gif soorten", aldus Stiliebroer. Enkele duizenden tonnen grond moeten voor de reini-' gingsoperatie worden afgegra ven. Na het afgraven wordt de Kinheim weer opgevuld met schone grond. Het havenslib blijft liggen, maar wordt afge dekt met een schone kleilaag. Hoogvliet wil de Kinheim gebruiken voor de afbouw van het centrum. Het warenhuis Galeries Modernes heeft plan nen om haar vestiging op de Kinheim uit te breiden. De eer ste paal zou er nog dit jaar in moeten. ROTTERDAM Meteen na zijn mislukte circus- avontuur is André Hazes, Nederlands populairste vertolker van het „levenslied", begonnen aan een toernee langs Nederlandse discotheken. Komend weekeinde maakt hij in dit kader zijn „come-back" in Rotterdam. Zaterdagavond 1 mei en zondagavond 2 mei treedt hij vanaf 23.30 uur op in Charleston '79, dat voor Hazes' optreden de toegangsprijs van vijftien gulden berekent. PAPENDRECHT Twintig leden van de aktiegroep „On; kruit" hebben vanochtend het direktiekantoor van de Fokt ker-vestiging in Papendrecht twee uur lang bezet gehouden: De aktie is geweldloos beëin digd. Tientallen ME-ers in bur gerkleding en agenten van rijkspolitie slaagden erin de aktievoerders te overreden het gebouw te verlaten. Twee toi taaiweigeraars werden gever; balisecrd. De aktievoerders verrasten de portiers toen deze om half acht de poorten open" deden om de honderden werk-? nemers binnen te laten. Zij barricadeerden de deuren van het direktiekantoor en hingen spandoeken uit de ramen. Een deel van de groep bleef buiten de poort om stencils uit te de len. J unkie-d ominee NS discrimineren Dominee Visser nam de proef op de som. Hij mocht de restauratie binnen, maar zijn metgezel werd door de politie geweigerd omdat deze als "junk" bekend stond. Als toe lichting op deze weigering kreeg Visser te horen dat "groepen junks en leden van andere minderheidsgroepen als Turken en Marokkanen" de afgelopen dagen onrust had den veroorzaakt. Dominee Vis ser beschouwt dat al3 "openlij ke discriminatie van medebur gers". Rotterdamse junks hebben zelf gisteren in het middag spitsuur pamfletten uitgedeeld op het Centraal Station. Daar in protesteren ook zij tegen het weren van junks uit de sta tionsrestauratie. Het pas opge richte "Breed Front voor de Vernieuwing van het Drugbe leid" heeft zich in een tele gram aan de Nederlandse ROTTERDAM Zeven jon gens van 14 tot 17 jaar zijn gis teravond betrapt bij een in braak in een schoenenwinkel aan de Lijnbaan. De jongelui waren binnengedrongen door de deur van Sacha Shoes met geweld open te breken. Nadat ze uit de kassa geld hadden ge stolen, gingen ze op hun ge mak schoenen zitten te passen. Op dat moment kwam de poli tie binnen. De inbraak van de jeugdige Rotterdam mertjes werd ontdekt door een veilig heidsbeambte die zag dat de deur van de schoenenwinkel wijdopen stond. Spoorwegen achter deze be zwaren geschaard. Volgens J. Witteman, chef van de Rotterdamse spoorweg politie, zijn er inderdaad men sen geweerd uit de restauratie. „Dat is gedurende enkele uren gebeurd, na de laatste schoon veegactie", aldus Witteman. Hij erkent dat zijn medewer kers de opdracht hadden ge4 kregen om iedereen te weren die tot "de groep" behoorde lof "van wie dit uit ervaring bé kend was". Hij sluit niet uit dat daarbij enkele mensen on juist zijn behandeld, want "iedereen kan fouten maken", aldus Witteman. ..De enige aanleiding voor öc nieuwe actie van de spoorweg politie was dat twee mensen elkar in dc restauratie een klap gaven. Alleen die twee hadden moeten worden verwij derd". aldus Nico Adriaans, woordvoerder van het Breed Front. "7 Volgens politiechef Witte man is dc maatregel intussen opgeheven, maar zal die weer worden ingesteld als zich nieu we problemen voordoen. Zie verder pagina 19. 'yjXV'pfraïfD bi mvyyr M i» wring*t»g k Monaco. Biedt royaal ruimte aan 4 volw.i- senen. 100% katot kleur oranje/bruin, ge wicht ca. 2D kg. Inge naaid kuipgrondzeil. Inkl. 12 mnd. tent-en bagage-tyerzehaapg. Damesmuiltjes Verstelbare gesp, lederen voetbed, lichte kurkhak en sterke zool. Marine of beige. Maten 36 t/m 4f Met klosetborstel. reserverollen-staaf en houder voor o.a. luchtverfrisser. Div. kleuren. Gemakkelijk en snel te bevestigen. Div. breedtes, vanaf 40 cm. met 10 cm. oplopend tot 260 cm. Max. hoogte 210 cm. Kompl. met steunen en monta ge-handleiding. Nu nóg voordeliger. 260 cmj»- 52.- 140cm.34- 30.- 40cmJ4^ ttwiiytf Herenpyama In div. unikleuren met kontrast- boorden. Tricot 67/32 katoen/viscose. Maten S. M. L en XL. .23- Philips computer elektro nenflitser 28 BCS Richtgetal 28 bij 21 din/100 ASA. Instelhoek reflektor 0°-90°. Interval 0.5-10 sek. 4 Penlite batt. 5.- Type 248. Portable met 3 naaldstanden, dus vol zig-zag, ver- zinkbare transpor teur en véle nuttige steken. Inkl. op- bergetui. 498^ ook geldig op de plaatselijke koopavond 2800A-1126-1

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 1