kampt met geldgebrek Vrouw met schrikpannekoek Mijnopruimers aan 't baggeren in tankgracht New York toeterde Lagere straffen Harleys Huiduitslag onder werknemers van specerijenhandel Winkelcentrum met auto's geblokkeerd Staten: PvdA kiest liberalen Vandaag"metStroomexperiment Waagstuk op Zuidplein 4- Sport Toch schoonmaak Overschie WEEK AGENDA m KOM HET WIEL OPNIEUW UITVINDEN BIJ AHREND '•m Ir ■m Prestatieloop 'Bart M. gewoon een geldwolf' enen M Uw m h- iet m mei C ie M, m (Van een onzer verslag gever PETER SLA VENBURG) ROTTERDAM Het driedaags theater- en muziekfestival in het Zuiderpark en Ahoy' gaat niet door. De orga nisatie komt 170.000 gulden tekort en ziet geen kans dat gat te dichten. Berend Lens tra: „Collecte ren, zoals ver leden jaar, heeft nu ook geen zin meer." De Dubbelkrant is aanwezig bij: 8 mei - Rotterdam jaarmarkt 8 mei - Rotterdam Openingsfeest Metro Wielerronde en Prestatieloop 12 mei - Rotterdam 13 mei - Dordrecht Internationale Markt DE DUBBELKRANT llSSÖill Ahrend Rotterdam is bezig aan een face-lift Vanaf volgende week bent u welkom om het resultaat te bezichtigen. Om ons te verzekeren van een vol huis, O hebben we behalve onze verfraaide showroom ook enkele fraaie aan- r% a r* r* f biedingen voor u in petto. Zoals een feestelijke introduktiekorting op een aantal van onze stoelen, VOL overheadprojectoren en kopieermachines. De tekenaars onder u kunnen 1/cph.H |C'*r kennis maken met oa.de nieuwste Combi-plotter, een computer die zelf iZ-iXli Or I de tekenpen ter hand neemt Verder kunt u een gratis inrichtingsvoorstel laten EN maken voor een kamer of kantoor. Het feest duurt van maandag 10 i/AAftrsrrf yim woensdag 19 mei V UUKUÉlÈzL VAN 10 T/M19 MEI OPEN HUIS BIJ Gh fQnÜ ROTTERDAM Vasteland 40,010 -14 4411 DONDERDAG ft MB 1882 La 7.30 l), ma- 9.15 i) RO* Popfeesl; valt in het T> fater "Teatro Fantastlco" had een driedaags volksfeest moeten worden. Berend Lenstra, van het organlsatieteam dat eer der de hand had in de succes volle Rotterdam New Pop-fes tivals in het Zuiderpark, zegt: "Vorig jaar na New Pop heb ben we gezegd: volgende zo mer (Joen we het anders. Het is ontzettend treurig dat we die belofte niet waar kunnen ma ken." Het festival was begroot op .630.000 gulden. Aanvankelijk was daarvan maar liefst 830.000 gulden ongedekt. Uit- eindelijk wist men bij de ge meente Rotterdam en het mi nisterie van CRM nog een klei ne 200.000 gulden los te peute ren. "Re3tte dus een tekort van 170.000 gulden en dat is uiter aard teveel." aldus Lenstra, die vorig jaar tijdens New Pop met de pet rond ging om een tekort van 10.000 gulden aan te zuiveren. „Zo'n collecte kun je maar één keer houden, vinden wij. Trouwens, op die manier kun je geen 170.000 gulden bijeen brengen. Vorig jaar konden we tijdens het festival net genoeg In Schiedam rijdt sinds dese week een vrouw rond met een zogeheten af- schrikpannekoek". Met hulp van de Eerste Neder landse Fietsersbond (ENFB) heeft de Schie- damse mevrouw Middel koop het apparaat op haar fiets laten monteren. De pannekoek, een inklapbaar plastic armpje dat achterop de bagagedrager van de fiets wordt bevestigd, moet verhinderen dat automobi listen te dicht langs fietsers rijden. Aan het eind van het "armpje" zit een dubbele reflector zodat ook bij mist en in het donker de panne- koek goed zichtbaar is. Het vernuftige apparaat kost 7,50 en is o.a. op 8 mei te koop op de Schiedamse wel- zijnsmarkt aan de Hoog straat. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Explo sieven Opruimingsdienst (EOD) start over enkele we ken een grote schoonmaakac tie in Overschie. Na een ver kenningstocht in het "piassen- gebied" neemt de EOD aan dat '•er inderdaad munitieresten uit de Tweede Wereldoorlog zit ten. -Die verkenningstocht ge keurde kort geleden met Over- schieënaar Jan Porsiil ais gids. Hij loodste een majoor -van de EOD, ambtenaren en pin gevolg van zes agenten jw>r het gebied. Conclusie: :ftankgracht" leegpompen en •4e vaart en sloten uitbaggeren. .-. Jan Porsül was daar niet verbaasd over. Hij kent het ge- Wed als zijn broekzak. Vanaf -Al werkte hij er op een tuin bouwbedrijf aan de Achterdljk. ..Als veertienjarige passeerde "ij er toen elke morgen om half vier de bunker en opslag plaats voor munitie van de Duitsers. Op de Achterdljk stonden twee luchtdoel artille riestukken, een scheepsge schut en een kanon. "De Achterdijk iag toen be zaaid met mijnen. De bezetters loodsten mij over die dijk". Jan Porsül weet het bijna ze ker: ai die mijnen liggen er nog. Op scherp gesteld. Net ais de munitie die vlak voor de ca pitulatie in de "tankgracht" en zijsloten is gekieperd. "Als een officier ging vissen in de Wetering gooide hij geen hengel uit. Nee, hij donderde een paar granaten in het wa ter. Dan kwamen de vissen vanzelf", weet de Overschie- enaar nog. Porsül: "In '43 zijn er nog bommen gedropt die nooit ont ploft zijn. Als daar palen voor woningbouw de grond in gaan krijg je misschien een ontplof fing van jewelste". Jacob van Campenpiein Alexanderpoider 09.00 tot 17.00 uur Station Krallngse Zoom met Krallngse bos, tangepad start 19.00 uur. Admiraliteitsplein Wietwljk 10.00 tot 21.00 uur. bijeen schrapen." legt Lenstra uit. Het spijt de mensen van de Kunststichting (RKS) en de Lantaren, die het organisatie- team vormen, geweldig dat ze hun plannen moeten opbergen. Op artistiek gebied lag niets het welslagen van het festival in de weg. Het hele Zuiderpark en het Ahoy'-complex zouden drie dagen lang het domein zijn van theatermensen, musi ci, dichters, schrijvers, varié té-artiesten enzovoort. Lenstra: „Er was belangstel ling genoeg. Er is zo ontzet tend veel theater en muziek voorhanden, dat het geen enke le moeite zou kosten die drie dagen kwalitatief goed te be zetten." Moeilijker lag het met de sponsors. Er was naar verhou ding minder animo bij het be drijfsleven om geld te geven dan vorig jaar bij New Pop. „Ook de fondsen die normaal gesproken een bijdrage leve ren aan dit soort manifestaties hebben het laten afweten. Van de veertien die we aanschre ven was er één bereid vijfdui zend gulden te geven,", aldus Lenstra. De organisatoren hadden ge rekend op een klein miljoen be zoekers tijdens die drie dagen. .Nederlanders zijn nu eenmaal gek op dingen die gratis zijn," zegt Berend LentraJ Hij hoopt toch nog iets te kunnen organiseren voor ko mende zomer. Er wordt ge dacht aan theatervoorstelling in een tent in het Zuiderpark. „Dat is tenminste iets," vindt hij. Y1 V C" ROTTERDAM Zes leden van de Goudse motorclub Black Harley zijn vanmorgen door de Rotterdamse recht bank veroordeeld tot gevange nisstraffen variërend van an derhalf jaar met aftrek tot vier weken. Ze zijn onder an dere schuldig bevonden aan verkrachtingen, diefstallen, geweldplegingen, verboden wapenbezit en drugshandel. De vonnissen waren aanzien lijk lager dan de eisen. Eerder werden ai vier clubleden tot straffen van drie jaar tot zes maanden veroordeeld. Een aantal Harley's moet nog voor komen. ,(Midden in het hartje van Manhattan, op het New .YórkseTime» Square, heeft de Ridder- kerkse hoofdagente Alda van der Stouwe (23) het verkeer moeten regelen; In haar eigen Hollandse uniform trok ze direct en onweerstaanbaar de aandacht van de automobilisten. Sommigen toeterden, anderen stopten zelfs, draaiden de raampjes open en vroegen waar ze vandaan kwam. Alda, die met 33 Nederlandse politiemensen een tiendaagse;réis naar Amerika maakte en net weer terug is, vond het „een belevenis". Onder de hoede van een Amerikaanse collega stapte ze het kruispunt op en voor én achter haar flitste het verkeer voorbij. In het Polygoon Journaal in de bioscopen is nü te zien boe de regelkius haar afging. Opvallend vond ze dat haar Amerikaanse collega's veel minder snel verbaliseren. „Wij geven bij wijze van spreken een prent aan een fletser die door rood licht rijdt. In New York hebben ze daar geen tijd voor." Alda, die in het kader van 200 jaar vriendschappelijke betrekkingen tussen de VS en ons land op reis mocht, zag maar een enkele fletser Sn het verkeer. „En die bediende zich van een fluitje om zijn aanwezigheid kenbaar te maken." ROTTERDAM Van ochtend is voor de Bot-1 ter damse rechtbank de fraudezaak begonnen waarbij de BET en de aannemer Bart M, uit Maasdam zijn betrokken. Bart M. wordt ervan ver dacht met valse fakturen te hebben gewerkt en te hoge bedragen voor al dan niet geleverd mate riaal in rekening te heb- - ben gebracht. Een en an-1 der zou zijn gebeurd met medeweten van hoge - RET-ambtenaren. Het proces startte met het verhoor van getuige - Piet M. (53) uit Maasland die dertien jaar. lang voor Bart M. als opzich-: ter bij de BET werkte. De opzichter noemde xijn - werkgever "een geldwolf, die zich nauwelijks om zijn bedrijf bekommerde, doch uitsluitend op de f centjes speelde." M. ver- klaarde verder dat hij in opdracht van hoogge plaatst RET-personeel "verschrijvingen" aan- bracht op nota's om daarmee werkzaamhe den onopgemerkt te kun nen laten plaatsvinden. ROTTERDAM Werkne mers van de specerijenhandel Verstegen In de Spaansepolder moeten werken met gevaarlij ke en deels volstrekt onbeken de stoffen. Zij klagen over huiduitslag, zweren en bloed neuzen als gevolg van aanra king met deze stoffen. Tot de wel bekende gevaar lijke stoffen boren nitriet, dat in de open lucht wordt ver werkt en nitraat", aldus be stuurder Piet Jansen van de Industriebond FNV. Deze vakbond heeft de direc tie van Verstegen gevraagd om een gesprek over de ar beidsomstandigheden in het bedrijf, waar ongeveer tachtig mensen werken. Voor drie van hen heeft Verstegen ontslag vergunning aangevraagd; on der meer omdat ze te vaak ziek zouden zijn. Directeur B. J. Driessen van Verstegen Specerijen wil geen enkel commentaar geven op de brief en op de gang van zaken in zijn bedrijf. „Ik ben nu in onderhandeling met het ar beidsbureau. Belt u over een paar maanden maar eens te rug, als we deze zaak afge werkt hebben. Ik heb nu rust nodig, ook al om een antwoord te sturen op de brief van de In dustriebond", aldus Driessen. De Industriebond FNV heeft vandaag de Warenwet inge schakeld. Die moet uitzoeken met welke gevaarlijke of even tueel zelfs verboden stoffen de werknemers van Verstegen in aanraking komen bij hun werk. De vakbond hoopt dat dit snel kan gebeuren. De bond heeft aanwijzignen dat de di rectie van Verstegen zo snel VLAARDINGEN De bin nenstad van VI aar dingen zit vanmiddag potdicht. De toe gangswegen naar het centrum zijn met auto's geblokkeerd en de winkeliers hebben twee uur eerder hun zaak gesloten. De actie van bewoners en middenstanders is bedoeld als protest tegen de gemeentelijke plannen om het autoverkeer naar het centrum in andere banen te leiden. De gemeente raad van Vlaardingen verga dert vanavond over dat ver keersplan. De 250 winkeliers en een aantal bewoners protesteren al langer tegen de plannen. "We doen het voor de klan ten." zegt woordvoerder J. Bul- va. "Die moeten met de auto het centrum kunnen blijven be reiken." Hij verwacht begrip bij de klanten die voor geslo ten winkeldeuren komen. Met grote raambiljetten zal de ac tie worden verklaard. mogelijk wil proberen de ge vaarlijke stoffen te laten ver dwijnen. Volgens werknemers kreeg de magazijnmedewerker waar deze stoffen liggen opge slagen. gisteren ineens andere klussen te doen. Verder kregen vier perso neelsleden het verzoek aan staande zaterdag overwerk te doen. iets wat normaal nooit voorkomt bij Verstegen. (Zie verder pag. 19) (Van een nzer verslaggevers) DEN HAAG Het CDA be zet in Juni de meeste zetels in de Provinciale Staten van Zuid-Holland, maar moet met 't minst aantal gedputccrdcn genoegen nemen. Van de te verdelen acht plaatsen in G.S. nemen PvdA en WD er elk drie voor hun rekening. Dat is het resultaat van onderhande lingen van delegaties van de drie partijen, die ook het oude college vormen. De Partij van de Arbeid kwam in een gunstige uit gangspositie toen na het ver lies van 13 van de 34 zetels bij de statenverkiezingen zowei WD als CDA zeiden het inle veren van één socialistische gedeputeerde genoeg te vin den. Jan Hein Boone, Joop Borgman en Jan Hoek van Dip ke mochten op hun post blij ven. Het CDA, dat met 22 zetels er écn meer heeft dan PvdA en ook dc VVD, viel uit de boot toen dc PvdA een akkoord be reikte met de WD. Fractie voorzitster Marietje van de Molen zegt: „Onze voorkeur ging naar dc WD uit omdat we in de afgelopen periode met die partij op provinciaal ge bied meer op één lijn zaten dan met het CDA. Bij het CDA wisten we vaak niet waar we aan toe waren. Die fractie heeft verschillende keren ver deeld gestemd".

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 1