Kampeerders krijgen gelijk Fo ssielen lan 5 de havi mkant PvdA wil verder met de VVD in Rijnmond Ladder biedt uitkomst Twee miljoen is te veel Overlast bij rijen voor bordeel Bromfiets in stukjes terugge vonden Vandaag met: Havenstaking mag Conflict over renovatie en Sport Voorverkoop 3de Stones op vrijdag Dure emancipatienota Flora en fauna op postzegels Reddende sprong MiSlm Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Een falende bedrijfsvoering is volgens RET-topman drs. R. den Besten de be langrijkste oorzaak van de geruchtmakende mil joenenfraude bij het Rotterdamse openbaar ver voersbedrijf. Allerzwaarst in deze kwestie weegt dat een aan tal functies in het bedrijf niet was verdeeld over verschillende mensen maar in één hand was te rechtgekomen. Om die reden, aldus Den Besten, zal sneller dan gepland een nieuw type bedrijfsad ministratie worden ingevoerd mét een strenger toezicht op de financiële afwikkeling van facturen. Miljoenen RET-directeur R. den Besten: „..slechte beurt gemaakt.." Een onvermoede vind- plaats van fossielen M wordt gevormd door de beschoeiingen langs ha- ;.vens ëti rivieren in Rot terdam. Mark Leeu- wangh (8), Erik Aibers (13) en Gerrie Albertus (12) (vJ.n.r.) tonen hier bij de Willemsbrug trots enkele zojuist gevonden "schatten". Erik heeft aï een paar honderd ver steende varens, afdruk ken van de zegelboom en de schubbenboom; paardestaarten en ande re planten uit het car- boon verzameld- ROTTERDAM De PvdA in de Rijnmondraad is niet vies van een volgende samenwerking met de WD na de verkiezingen op 2 juni. De socialis ten noemen de WD een „loyale partner" die zij ..niet op voorhand afwijzen". Geen rem Geruchten BSBw liiy»: RETfraude mogelijk door falend beleid Over enkele weken ver schijnt een rapport waarin zal worden opgehelderd hoe het mogelijk was dat de enorme fraude binnen de RET meer dan tien jaar onopgemerkt bleef. De interne controle dienst van de RET heeft het onderzoek verricht en inmid dels haar conclusies getrok ken. Het rapport zal worden aangeboden aan wethouder J. Mentink. Die conclusies zijn: de interne procedures bij de RET moeten worden aange scherpt d.w.z. er moet voort aan strakker de hand worden gehouden aan de regels binnen het bedrijf; de interne controledienst moet strenger toezicht houden op alle financiële zaken; en, zoals al gezegd, de nieuwe bedrijfsadminis tratie die vanaf de komst van RET-directeur Den Besten op poten wordt gezet, moet in ver sneld tempo worden doorge voerd. „We hebben met deze fraude zaak natuurlijk een heel slech te beurt gemaakt bij het pu bliek" geeft de RET-directeur ruiterlijk toe. „Ik wil de zaken niet verdoezelen, maar de pre cieze omvang van de fraude kan ik niet vertellen. Ik zeg voorzichtig: enkele miljoenen. Wij hebben er binnen de RET alles aangedaan om de kwestie uit te zoeken, toen we vorig •0 r-:'"li;? - De PvdA heeft de afgelopen ner jaar met de WD gere geerd en noemt die samenwer- goed. „Het zou niet juist «jh om op dit moment andere Partijen van samenwerking uit je sluiten. Maar bij de onder handelingen zal een grote rol ®Pelen, hoe de partijen zich de «gelopen jaren hebben opge steld", aldus het PvdA-bestuur Rijnmond. be PvdA heeft gisteren haar verkiezingscampagne gestart voor de Rijnmondraad, onder het motto „Wikken, wegen en besluiten". Een „reëel beleid in het licht van de tijd" is vol gens de PvdA: kiezen voor eco nomische ontwikkeling en wo ningbouw en tegelijk rekening houden met het milieu. „Een zorgvuldig milieube leid behoeft geen rem te zijn op economische groei", aldus de PvdA. De PvdA mikt op 33 van de 87 zetels. De partij heeft er nu 38. „Wij zullen de campagne voeren met de oproep dat de kiezers het niet moeten laten afweten", zegt de partijleiding. Lijsttrekker Lenlc van Rljn- Vcllckoop vindt het sterk over dreven te stellen dat het ver trek van Jan Laan naar de Rotterdamse gemeenteraad de bestuurskracht van Rijnmond heeft aangetast: „Het beleid van de partij is niet afhanke lijk van het gehalte van de mensen. We denken dat we een sterke ploeg klaar hebben staan." ROTTERDAM De voor verkoop voor het ingelaste der de Rolling Stonesconcert in de Kuip begint vrijdag 14 mei. Het extra-optreden, dat plaats vindt op woensdagmiddag 2 juni, is een gevolg van de reus achtige belangstelling voor de Engelse popgroep. De Rotter damse concerten (op 4 en 5 ju ni) waren in een recordtempo uitverkocht. Mick Jagger en z'n collega's, zélf verrast door de enorme animo, hebben de start van hun Europese toemee *nu met twee dagen vervroegd om niet drie dagen achter elkaar In ac tie hoeven te komen. Ook voor dit derde concert zal een dikke 50.000 kaarten van 32,50 en 40 gulden ver krijgbaar zijn bij de bekende voorverkoopadressen. jaar december het vermoeden kregen dat er binnen het be drijf sprake was van corrup tie." Den Besten is niet van plan om op eigen initiatief ambte naren aan te pakken die b.v. hun achtertuintje hebben laten ophogen door werknemers van de Maaslandse aannemer/ boksliefhebber Bart M. Ook te gen andere RET'ers die in de privésfeer werk lieten uitvoe ren. worden geen maatregelen overwogen. „Er volgen alleen discipli naire stappen," aldus Den Bes ten, „wanneer werkelijk bewij zen op tafel komen dat mensen privé-dingen lieten uitvoeren. Van politie-zijde heb ik ge hoord dat die mensen trou wens niet zullen worden ver volgd." Tegen drie RET-ers, onder wie hoofdopzichter Ti- nus S., is in de fraudekwestie tot dusver proces-verbaal op gemaakt. Bij twee anderen wordt dat overwogen maar over hen is nog geen besluit gevallen. Volgens de RET-directeur heeft de negatieve publiciteit over de RET geen merkbare invloed op het gedrag van het publiek. Intern ligt dat anders. Den Besten: „Vooral op de af deling Onderhoud Gebouwen en Terreinen is de stemming er niet beter op geworden. Er is een geruchtenstroom op gang gekomen tegen mensen die ervan worden verdacht met de fraude van doen te heb ben. De enige manier omdie stemming om te buiten is de hele kwestie zo open en eerlijk mogelijk te behandelen." Als hoogste RET-baas zegt hij zich voor de fraude-affaire verantwoordelijk te voelen. Hij heeft er geen bezwaar tegen dat de gemeentelijke accoun tantsdienst de totale financiële administratie over zeer lange tijd gaat navlooien. Tijdens het vooronderzoek tegen aan nemer Bart M. is door de poli tie slechts de administratie van de laatste drie jaar nage trokken. ROTTERDAM De huurders van de twee Hoekse campings kunnen de vlag uitsteken. De drastische tariefsverho gingen zijn van de baan. Mensen met een lager inkomen dan het wettelijk netto minimumloon wor den helemaal ontzien. Zij worden vrijgesteld van dat deel van de tariefsver hoging, dat boven de trendmatige stijging uit gaat. VARA-Ombudsman Frits Bom nam het enige tijd geleden op voor de ge troffen huurders, van wie velen hun boeltje zouden hebben moeten inpakken. In een TV-uitzending he kelde hij de forse verho gingen, die al door de ge meenteraad wagen goed gekeurd. De Rotterdamse wet houder Van der Have wil de aanvankelijk niet veel weten van nieuwe tarie ven. Maar het college van B. en W. is nu in principe akkoord met een nader ta- riefsvoorstel van de be heerscommissie van de kampeervereniging Rot terdam Aan Zee en Poort van Europa. eind april had de leden vergadering van de be- t.okken kampeervereni gingen al ingestemd met dit voorstel. Dat voorstel houdt on der meer een verlaging in van de huurprijs per vier kante meter. Voor een ka vel van iets meer dan hon derd vierkante meter moest in het oude voorstel 889 gulden worden be taald. Dat is nu 863 gul den. Verder wordt voor de 71 grote kavels de oorspron kelijke tariefsverhoging van 93 procent terugge bracht naar 26 procent. Het reeds bestaande tarief voor onderverhuurver- gunningen, dat in het oor spronkelijke voorstel was afgeschaft, wordt weer in gevoerd. B en W van Rotterdam zuilen nu een nieuw ont- •werp-besluit over de "kampeertarieven" aan de gemeenteraad voorleggen. De raad zal zich op 27 mei over de zaak buigen. Deze drie bewo ners van een kraak pand aan de Schie- damse Kortland straat vonden giste ren de onderverdie ping van hun huis dichtgemetseld: een trapleer bood uit komst bij de verhui zing. (Van een ohzer verslaggevers) ROTTERDAM „Twee mil joen gulden voor vrouwen emancipatie is te veel," vindt de commissie Financiën In Rotterdam. „Natte vinger werk" noemen politici de be dragen die de emancipatie commissie in de Maasstad vraagt in haar nota Vrouwen bestaan. Vooral struikelen zij over drie ton voor het verrichten van een onderzoek naar rol- doorbrekend lesmateriaal voor scholen. „Dat is belachelijk veel geld voor een onderzoek," aldus de PvdA-er Hoogen- doorn. Een bedrag van drie ton voor voorlichting over onder zoek naar kanker aan de baar moederhals en borstkanker valt bij de commissie ook In slechte aarde. „Medici hebben bedenkingen over die voorlichting en twijfe len aan de zin van de onder zoeken. Moeten wij daar dan zoveel geld voor uittrekken?" aidus de commissie. Ook wet houder Linthorst (Financiën! zet zijn vraagtekens bij de du re plannen. De politici stemmen wel in met de inhoud van de nota Vrouwenbestaan, die achter standen van vrouwen op alle fronten wil wegwerken. Alleen het CDA is het niet eens met maatregelen, die de vrouw via speciale maatrege-' len meer kansen geeft. De CDA-er mevrouw Van der Maesen neemt afstand van dat fractiestandpunt. De emancipatiecommissie in Rotterdam heeft jaren aan de nota gewerkt. Het veelvoud van voorsteilen omvat onder andere positieve discriminatie van de vrouw in gemeente dienst, deeltijdarbeid, uitbrei ding van kinderopvang, instel len van een middenschool in Rotterdam om meisjes en jon gens gelijke kansen te geven en het bcvordereri van om- en bijscholingscursussen voor vrouwen. VLAARDINGEN Vier op varenden van een motorjacht je, de 40-jarige Vlaardinger L. H., diens dochter en twee vriendinnen zijn de Vlaar- dingsevaart ingesprongen na dat het vaartuig plotseling in lichterlaaie stond. Een voorbij ganger hielp hen op het droge. Vader H. bleek brandwonden te hebben opgelopen aan beide onderarmen en in het gezicht. De drie meisjes waren onge deerd. Het vuur, vermoedelijk ontstaan door kortsluiting, werd door de brandweer ge blust. (Van een onzer verslaggevers ZWIJNDRECHT „Tja, wat is nu precies seksoverlast van borde len? Ik denk dat rijen voor de deur van een bor deel, gevormd uit klan ten die op nummer wor den bediend, typisch een geval is van overlast." Aldus de Zwijndrechtse burgemeester mr. C. Pijl Hogcweg gisteravond in een raadscommissie waar een toevoeging in de Algemene Politic Ver ordening (APV) werd besproken die in de toe komst Zwijndrccht moet vrijwaren van bordeel houders. Aanleiding was de klacht van de bewoners van „een nette straat" waar zich enkele maan den geleden een bordeel vestigde dat zeer veel klandizie trok en zodoen de, volgens de omwonen den. „Katendrechtse toe standen" veroorzaakte. De vraag wat nu pre cies seksove-last van bordelen is, werd niet op gelost. Burgemeester Pij! Hogcweg vroeg zich af of de APV-toevoeging trouwens zoden aan de dijk zou zetten. „Maar," zo meende hij, „met zo'n regeltje heb je tenminste iets achter de hand, als stok achter de deur." Van een onzer verslaggevers KRIMPEN AAN DE LEK Een inwoner van Krimpen aan den Lek heeft gisteren na een zoektocht met een kennis, zijn gestolen bromfiets én de die ven teruggevonden. De bromfiets was ai geheel gedemonteerd. De daders, drie jongelui in de leeftijd van 16 tot 18 jaar, hadden de voor hen bruikbare onderdelen onder ling verdeeld en de rest in de Lek gemikt. De bromfietseigenaar had zijn voertuig bij het plaatselijk pontveer neergezet omdat hij met het veer een bezoekje moest afieggen aan de overzij de van de Lek, in Kinderdijk. Bij terugkomst was de brom mer verdwenen. Omdat hij vermoedde dat z'n voertuig niet ver weg kon zijn, onder nam hij met een kennis een speurtocht en vond even later, op een stille plek, de drie jon gelui druk bezit met het verde len van de buit. ROTTERDAM Deze maand wordt in de Rotterdam se Diergaarde Blijdorp een postzegeltentoonstelUng ge houden onder de naam "Flora en Fauna onder de loep". Tij dens deze tentoonstelling zijn voor tien gulden drie "Beeldfl- latelie" enveloppen met specia le afstempeling te besteilen op gironummer 384741 t.n.v. Dier gaarde Blijdorp. Vanaf 18 mei zijn de enve loppen op de tentoonstelling verkrijgbaar. De opbrengst is bestemd voor de renovatie van het apenhuis. Dc tentoonstel ling is iedere dag tot 28 mei geopend van 9.00 tot 17.00 uur. Deze maand zullen verder op de woens- en zaterdagen in Blijdorp gratis speciale rond wandelingen worden georgani seerd die een kijkje geven ach ter de schermen van de dier gaarde. Dc rondleidingen zijn op de woensdagen vanaf 13.00 uur en op de zaterdagen vanaf 11.00 uur. Het verzamelpunt Is in dc Rivèrahal bij de boeken stand. Zoals bekend valt op 19 mei het hoogtepunt van dc viering van het 125-jarige bestaan van dc Rotterdamse Diergaarde: dan is er een open dag. Toe gang gratis!

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 1