'AJM V sterft te vroege dood Kop op spijkei Dief dringt door tot wethouder naar Camping andere plaats Nood in bouw groeit ter meulen natuurlijk 798° SS Actie tegen kernwapens in Kralingen Guyanees uitgeleverd "liest vrouw ekfce O?e rva11ennemer Bordeel dichtgeplakt V. m mm I Sch een V-.,vj*pSPfr§Iie< Pijnlijk ME-groepen wmm, Het nieuwe politiebureau in de Euro poort (foto links) moet uit de verte iets weg heb ben van een zeilschip. Burgemeester A. Peper, die de politiepost officieel open de, liet zich door Riverpo- litie-commis- saris J. van der Meer (ge heel rechts, onderste foto) voorlichten over het werk in het gebied van Capelle tot aan de Noordzee. Pijsrjfi SS Geen tips voor het nieuwe schooljaar... 'sand el. )- srui*. M- 1.00 ii-y - nftW V iJIWIMJiiliW^ lII iiii'njgs aw" ter -l t Sr Itlië? "tlx -«aassasi JUU 19S2 Ruzie over 'goede tv* kost gemeente 4 ton (Van een onzer verslaggeefsters) BOTTERDAM Rotterdam is vier ton armer, veertig uur film rijker en toch komt de ha ven niet op de buis. De vijftig uur haventelevisie ter gelegen heid van het vijftigjarig be staan van het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam gaan niet door. Voornaamste oor zaak is een verschil van me ning over het maken van „goe de" televisie. Hoofdrolspelers in het gesoe bat achter het scherm zijn het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam en Radio Rijn mond. Het Havenbedrijf was er echter zijdelings bij betrok ken. Het had het werk uitbe steed aan de Stichting Haven TV. De opdracht was ambitieus. De hekken en slagbomen rond de haven in Rotterdam moes ten worden neergehaald. Niet letterlijk. Met filmcamera's moest de Rotterdammer weer eens in contact worden ge bracht met z'n meestal on zichtbare haven. Het gaat niet door. De Stich ting Haven TV heeft zijn op dracht teruggegeven, waar mee voor het Gemeentelijk Havenbedrijf de kous af is. Wat er met de tot september ingehuurde medewerkers en het geproduceerde materiaal gaat gebeuren, wordt mis schien vandaag nog beslist. De mogelijkheid bestaat dat zowel mensen als materiaal worden ingezet op de traditionele dit jaar nog feestelijker dan anders Open Havendag 24 september aanstaande. Radio Rijnmond de zend gemachtigde voor vijftig uur haven-televisie betreurt bij monde van Henk Tiesma dat het plan van de baan is. „Die Politie voortaan snel in Euro poort Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De Rotter damse politie heeft een nieuwe steunpost in het Europoortge- bied- Het geheel uit hout opge trokken bureau bij de Rozen- burgse sluis is gisteren offi cieel geopend door burgemees ter Peper. Een politiepost in de Euro poort stond al meer dan tien jaar op het verlanglijstje van het Rotterdamse korps. Lange tijd gingen de gedachten uit naar een drijvend steunpunt voor de Rivierpolitie. Dat idee iiet de politie "varen" omdat ook de Geüniformeerde Dienst dringend behoefte had aan een extra post in de Europoort. Tot nu toe kon de politie bij meldingen vaak pas na minu ien rijden in actie komen in het afgelegen gebied. Ook de Rivierpolitie, belast met onder meer de grensbewaking en de paspoortcontrole van zeeva renden, zag het als een handi cap dat het bureau aan de Sint Jobsweg, praktisch in het cen trum van Rotterdam is geves tigd. Het gebied waar de Ri vierpolitie optreedt strekt zich uit van Capelle aan den IJssel lot de Noordzee. Het nieuwe bureau is ook in gericht voor de ontvangst van grote ME-groepen, die bij cala miteiten zoais onlangs de Jchippcrsblokkades in het Waterweggebied worden inge- tet De burgemeester en de korpsleiding toonden zich te vreden met het gebouw dat ,meer dan een miljoen gulden heeft gekost Hoofdcommissa ris A. Vermeij: „Vooral de Ri vierpolitie kan met deze post 'n z'n sas zijn. Met deze nieu we thuisbasis zal het werk soe peler kunnen verlopen. Ook de Geüniformeerde Dienst met zo'n 1600 meldingen per jaar, zal nu efficiënter en sneller kunnen werken." De afgelopen jaren heeft de Rotterdamse politie drie nieu we bureaus op de Linker- Maasoever in gebruik geno men. De huisvesting op de an- «ere oever laat volgens de hoofdcommissaris nog veel te wensen over. Er is echter te weinig geld voor verbouwin gen of nieuwbouw. Zelfs de Noodzakelijke onderhoudsbeur ten schieten er uit geldgebrek log wel eens bij In, aldus de -«ommissaris. Burgemeester Peper ver klaarde' gisteren dat de huis- Vesting van de politie hem erg ter harte gaat, maar dat hij weinig gehoor krijgt op de ver- acniiiende ministeries bij ver- *oeken om geldelijke steun. Het nieuwe bureau heeft vanaf het water het uiterlijk van een zeilboot. Het is ont worpen door de Rotterdamse architect Van Slricn. Het ge bouw werd in negentig dagen JJtergezet en Is zonder enig heiwerk op staal gefundeerd. Bij het bureau ligt een ponton voor boten van de Rivierpolitie cn Havendienst. [>W5 W/Ayfo vier ton zijn op. Mensen heb ben er tijd en energie ingesto ken," zegt hij. Over de oorzaak van het re sultaat van vier maanden wer ken én soebatten verschillen de meningen enigszins. Radio Rijnmond ontkent dat er spra ke is van "competentiekwes ties", maar het Havenbedrijf Rotterdam vat dc problemen in een officiële overklaring wel zo samen. Het Havenbedrijf spreekt verder van een "pijnlijke ont knoping" en van een "principi ële belangentegenstelling". Radio Rijnmond neemt zo blijkt uit de antwoorden van Tiesma een iets andere hou ding in. De plannen voor de ha ventelevisie zijn niet goed voorbereid, waren uiterst am bitieus én... er is meer geld no dig. „Vijftig uur televisie. Dat is het hele seizoenprogramma van de VPRO. Dat wegstoppen in één week en maken met zo'n korte voorbereidingstijd? En met gebrek aan vakkundige mensen?" aldus Tiesma. (Zie ook pagina U) Zo is het dus gegaan, de plaatsing van de mcctpaal voor de kust bij Hoek van Holland, 's Werelds grootste kraan schip, dat meestal bezig is bij en rond de olieboorplat forms op de Noordzee, heide vorige week de zeventig me- ter lange stalen paal (buis) in de zeebodem. Toen die stond, werd de "kop"1 op de spijker gezet, het eigenlijke meetpiatform, tien bij tien meter groot en drie meter hoog. De paal staat in dertig meter diep water en steekt ook zo'n dertig meter in de zeebodem. Vanaf deze plek, 75 kilometer vóór de havenmond en bekend op de zeekaart als positie Euro-O (nul), krijgt de scheepvaartverkeerslei ding in Hoek van Holland gegevens over de waterstand, de golfhoogte en andere meteorologische waarnemingen. Deze nauwkeurige informatie is .noodzakelijk om straks volbeladen tankschepen veilig door de verdiepte vaargeul te kunnen toodsen. De meetpost is onbemand. Gewonde dader op igeheime plaats (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Uit veilig heidsoverwegingen heeft de Rotterdamse politie gisteren de gewonde dader van de aan slag op de Turkse consul-gene raal K. Demirer, naar een ge heime plaats in Nederland overgebracht. De man, ver- moedelijk een Armeniër, was na de aanslag in de Volmarijn- straat neergeschoten, en lag met een maagwond in een zwaarbewaakt Dijkzigtzieken- huis. De politie heeft de man gis teren korte tijd gehoord, maar dat heeft geen uitsluitsel opge leverd over zijn nationaliteit of motieven voor de aanslag. Vol gens een woordvoerder van de Rotterdamse politie is de man nog te ziek en moet hij eerst verpleegd worden. Hij ver keert echter niet in levensge vaar. Van de overige drie daders ontbreekt leder spoor. Interpol is ingeschakeld, maar de poli tie wil niet zeggen of er signa lementen bekend zijn van de voortvluchtigen. BOTTERDAM Op zijn eigen kamer in het Rotter damse stadhuis Is wethou der Van der Have bestolen van een1 polstasje met waardepapieren en ruim 1000 gulden aan Hollands en buitenlands geld. Het is d&tweede keer dat Van der Have op hèt stadhuis slachtoffer Is geworden van dlelstab Ook gemeenteraadsleden en personeel worden regel matig in het Rotterdamse raadhuis, bestolen. ."Het stadhuis is een -openbaar gebouwen dus eigenlijk niet te beveiligen-. Iedereen kan bier somaar In- en uit lopen," aldus bode Van der Velden die inmiddels In i sljn sectie van de wethou dersvleugel "alles op slot beeft gedraaid". Van der Have was na een stafvergadering even z'n hamer afgelopen toen de diefstal werd gepleegd. Zijn polstasje met een cre ditcard, een kentekenbe wijs en het geld zat In een korter die onder tafel stond. Ómdat hij op het punt stond met vakantie te gaan was Van der Have vooral gedupeerd door het verlies van z'n kentekenbewijs. Met hulp van de politie kreeg hij de volgende dag een nieuwe, waardoor hij alsnog kon beginnen aan zijn trip naar Duitsland, Oostenrijk en Frankrijk. HOEK VAN HOLLAND/ ROTTERDAM De gemeen telijke camping aan de Abel Tasmanweg in Hoek van Hol land krijgt een andere plaats. Overwogen wordt om de kam peerders een stuk grond toe te wijzen dat direct aan de huidi ge camping grenst. Dit is gis teren in nauw overleg tussen Rotterdam, deelgemeente Hoek van Holland en de kam peervereniging besloten. Op de kampeerplaats aan de Tas manweg komen huizen te staan. De bewoners van het in de volksmond genoemde „Huisjeskamp" vreesden aan vankelijk dat dit het einde zou zijn van hun recreatie en dreigden met een blokkade. ROTTERDAM - Het bor deel aan de Pleinweg in Char iots is vanmiddag gesloten. Buurtbewoners hadden daarop aangedrongen bij de deelge meente. Ze klagen over urine ren In portieken. Een rechercheteam van vijf tien mensen houdt zich bezig met het onderzoek. De politie heeft na de aan slag geen tips uit het publiek binnengekregen. Wel zijn er enkele getuigenverklaringen afgelegd. De "stille getuigen" een schoen en polstasje die op de Westersingel zijn gevon den hebben ook nog geen aanwijzingen opgeleverd. Ook in de vluchtauto werden behal ve de vuurwapens diverse goe deren aangetroffen die wel licht aanwijzingen opleveren in de richting van de daders. Dc politie wil hier echter "in het belang van het onderzoek" geen mededelingen over doen. De Turkse consul K. Demi rer werd woensdag vlakbij zijn consulaat van twee kanten on der vuur genomen. De aanslag mislukte omdat de auto waar in de consul werd vervoerd, zwaar gepantserd was en werd bewaakt door een speciaal po litieteam. Het "Rode Armeense Leger" eiste later op die dag de verantwoordelijkheid op voor de aanslag. ZWIJNDR ECHT/DEN HAAG De onderne ming Schokbeton (725 werknemers) staat aan de rand van een faillis sement. Besprekingen tussen directie en ban ken, die vandaag zijn be gonnen, worden beslis send genoemd voor het voortbestaan van het be drijf. Dc ingestorte bouw- en huizenmarkt gaat dezer dagen nog ccn „slachtoffer" eisen: de Haagse groothande laar in huizen Harry Hil- ders. zit in grote geld nood. Voor tien van zijn 35 personeelsleden heeft hij ontslag aangevraagd. Hilders bezit honderden huurwoningen en win kels in Rotterdam, Den Haag en Noord-Brabant. De personeelsvermin dering bij Schokbeton, met 225 mensen, die en kele maanden geleden al werd afgesproken, blijkt niet toereikend om het bedrijf van de onder gang te redden. Volgens directeur J. J. Prohn gaat het om ongeveer 7 miljoen gulden, maar de banken wijzen cr op dat alleen ccn veel rigorcu- zerc sanering tot nieuwe kredietgaranties kan lei den. Schokbeton heeft be drijven in Zwijndrecht. Koudekerk cn Kampen. Het concern heeft voor ongeveer drie maanden werk. maar maakt op die orders geen winst. De Industriebond FNV in Dordrecht zei vanoch tend eerst de besprekin gen met de banken te willen afwachten omdat die zouden passen in eer der gemaakte afspraken. Huizenhandelaar Hil ders is inmiddels bezig om zijn vele bv's dras tisch te reorganiseren. Hij klaagt evenals spe culant Bakker uit Rid derkerk over de hoge kosten voor het onder houd van zijn panden. Op sommige van zijn in waarde gedaalde huizen rusten enorme hypothe ken. In totaal moet de speculant rente en aflos sing betalen over tiental len miljoenen aan hypo- thcckiastcn. Behalve het instorten van de huizenmarkt, heeft ook de vertraging bij de aanleg van een jachthaven in Spanje hem de das omgedaan. Hilders financiert deze haven. Een leuk buro met bruin me talen frame en wit kunststof blad (afm. 45 x 100 cm). Met twee laden Onge monteerd, van 129,- voor (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De mani festatie tegen de kernbewape ning op zaterdag 4 september zal plaatsvinden in het Kra- Hngscbos bij het strandbad. De protestoptocht die aan de ma nifestatie vooraf gaat zal be ginnen op het Grotekerkplcin. Dwars door het centrum, on der andere via de Cooisingel, zulten de demonstranten naar het Kralingsebos lopen. De organisatoren van de grote anti-kernbewapeningsde- monstratie ("Stem voor je me demens, kies tegen kernbewa pening") hebben in de afgelo pen dagen in nauwe samen werking met de Rotterdamse politie en de gemeente voor de ze route en manifestatiepiaats gekozen. Het organisatiecomité, dat bestaat uit vertegenwoordi gers van diverse vredesgroe pen, is inmiddels versterkt met mensen die betrokken wa ren bij de organisatie van de grote vredesdemonstratie op 21 november vorig jaar in Am sterdam. Ook de organisatie Stop de Neutronenbom heeft ondertussen medewerking toe gezegd. DELFT Op verzoek van Denemarken heeft de politic in Delft een 26-jarige van poging tot moord verdachte man uit Guyana aangehouden. Via In terpol was om de arrestatie gevraagd. Delftsc agenten die het ver zoek onder ogen kregen, herin nerden zich dat ze man on langs hadden gezien bij een verkeerscontrole. Toen ze hem weer in de binnenstad ontdek ten, hielden ze hem meteen aan. Na zijn arrestatie bekende de verdachte dat hij in ccn ca fé in Kopenhagen had gescho ten op een bezoeker. Deze werd daarbij zwaargewond. De ver dachte zal op korte termijn worden uitgeleverd.

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 1