s zint op tegenmaatregelen Gezin op zee gered Dat ding moet de haven in I Peper blij met Roods ommezwaai Chevron: korter werken kan niet Neil nog 'n dag Aanrander (15) gegrepen Bezem door geklieder actuele informatie en Sport Vandaag met: Eerste baby voor Kara Klap met bijl 3 Bewakers, bedankt! Hulp voor orgelfabriek UPSPlf^# I' dedubbelkrant PIP* n (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De coalitiepartners PvdA, )'66 en klein links bezinnen zich op maatregelen egen de boycot-actie van de VVD en het CDA in Rotterdam. Nu de twee partijen ontslag hebben fenomen uit alle raadscommissies uit woede met iet linkse akkoord, komt de bestuurbaarheid van totterdam in de knel. K :/mz sv ?4om* 'f;,: mm Afkoelen in de haven. M gebeurde gisteren net een cilinder acety- eengas die bij een brand 'P het Vlaardingse Lies veld oververhit was ge in* raakt. De brand ontstemd gistermiddag in een in aanbouw zijnd winkel pand naast de Hema, waarschijnlijk door een defect in een lasinstalla- tie. Wegens ontploffings gevaar was het verkeer op het Liesveldviaduct korte tijd afgesloten. De brandweer had weinig moeite met het blussen, maar bleef zeer voorzich-. tig met de gasfles, die nog lang werd natgehouden. voldoende was ging zij op de Toen deze afgekoeld, schouders naar de haven om 24 uur te worden on dergedompeld. Op het politie bureau van Hoek van Hol land wordt het echtpaar Muller met koffie op ver haal gebracht Tiofine Omdat het concert dat de Amerikaanse popzanger Neil Young op maandag avond 20 sep- tember in het Rotterdamse Sportpaleis Ahoy' geeft al binnen korte 'tijd uitver kocht was, geeft hij een extra concert. Een dag later, op dinsdag avond 21 sep tember. T l l Dat is geen geld voor een krant. Dat is bijna weggeven; uitdelen. Treuzel niet langer en maak gebruik van dezel voordelige manier van kennismaken met Het Vrije Volk-1 Metropool.. Noteer mij voor deze kennismakingsaanbieding I NAAM:1 STRAAT:NR POSTCODE:PLAATSI TELEFOON: 0-1 Daarna wil ik het liefst een maandabonnement kwartaalabonnement jaarabonnement 19*11! 56.501 223.201 Het Vrije Volk, afd. Abt Service Antwoordnummer 1579, I I VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1982 Rechtse boycot zet tadsbestuurlem ia. IS, litis 1ty: elu- 12); Enkele commissies kunnen voor, dat een* commissie pas liet verder vergaderen. Het mag vergaderen als meer dan •eglement van orde schrijft de helft van de commissiele den aanwezig is. De commissie Sociale Zaken moest gistermiddag om die re den worden afgelast. De leden van de stuurgroep Stadsver nieuwing wilden echter door vergaderen. Door absentie van de WD en het CDA had deze commissie slechts de status van een "informeel onderons je" met wethouder Van der Ploeg. De Raadscommissie voor Sport en Recreatie be staat voor meer dan de helft uit PvdA-leden, zodat deze ge woon kon doorvergaderen. Dat goid ook voor de commissie Kunstzaken. De commissieleden van Sport en Recreatie wilden een boze brief schrijven aan hun absente collega's van VVD en CDA. Zij vonden hun wegblij ven op deze laatste vergade ring van de raadsperiode "on collegiaal". Wethouder Van der Have i *4*^ - „.he, i> SA "4 y'MÏ/s, 4//'44 4y, KW/s//, 4 in li# weigerde de brief te onderteke nen, omdat de boycot een apar te behandeling vereist. De PvdA, D'66 en de kleine link3e partijen hebben diverse mogelijkheden om de boycot in toom te houden. Het is moge lijk om de commissies het recht van advies te geven. Een andere mogelijkheid is om de commissies het karakter te ge ven van informeel overleg. Dan hoeft het reglement van orde niet te worden gewijzigd. Wethouder Van der Ploeg oppert het idee om de VVD en het CDA schriftelijk om advies te vragen. Dan kunnen wethou ders toch voorstellen aan de raad voorleggen, vergezeld van de nodige adviezen. CDA en WD willen echter dat alle zaken volledig in de gemeenteraad worden behan deld. Dat kan marathonzittin gen tot gevolg hebben. Burgemeester Bram Peper zegt.dat daartegen nauwelijks is op te treden. In plaats van iedere twee weken, zou de ge meenteraad elke week bijeen moeten komen. De PvdA bezint zich op spreektijdbeperking. De WD heeft ooit zelf een motie inge diend, die voorschrijft, dat raadszittingen niet later dan 12 uur 's avonds mogen zijn af gelopen. Dat is voor de PvdA een "aardig" handvat om spreektijd in te korten. HOEK VAN HOLLAND Voor de kust van Hoek van Holland is gisteravond een verbouwde Westduitse traw ler vergaan, nadat er aan boord brand was uitgebro ken. De drie opvarenden, het echtpaar Muller uit Dussel- dorp en hun hond, konden zich redden met een rubber- vlot. Even later nam de toe vallig in de buurt zijnde veerboot Koningin Juliana het drietal aan boord en zet te hen in Hoek van Holland aan land. Een uit de hand gelopen brandje in de kombuis was de oorzaak van het scheeps- ongeluk. Toen mevrouw Muller uit de kombuis liep, sloeg de vlam in een pan met patat. Kort daarop ex plodeerde één van de buta- gas flessen. „Ik heb nog geprobeerd om het vuur te blussen, maar dat lukte al niet meer," zei mevrouw Muller gisteravond in een hotel in Hoek van Holland waar ze met haar man en de hond was ondergebracht. De heer Muller: „Ze had achteraf be ter eerst mij kunnen roepen maar het was haar eerste reactie." Op het moment dat de brand uitbrak, had me vrouw Muller de wacht op het schip. Vlak nadat de brandmel ding in Hoek van Holland binnenkwam, voer de sleep boot Smithbank uit. Pogin gen om het vuur aan boord van de tot zeiljacht omge bouwde trawler te blussen, slaagden niet. Rond acht uur in de avond verdween het schip, de Helle Munsh, in de golven. De rivierpolitie heeft de brand in onderzoek geno men. Het pleziervaartuig ligt in een vaargeul en zal waarschijnlijk moeten wor den gelicht. Nog steeds raadselachtig is de brand, die vorige week het luxe kajuitjacht Emily op het Haringvliet bij Helie- voetsluis vernielde. Tiental len mensen hebben gezien hoe het zeilschip in vlam men opging en tenslotte zonk. De eigenaar van de Emily had het schip een dag voor de brand in de Heliuahaven van Hellevoetsluis afge- meer. De rijkspolitie te wa ter van Willemstad veron derstelt dat er sprake is van brandstichting, maar dat de daders de eigenaar van het grotendeels uit kunststof op gebouwde jacht niet kenden. ''Zet extra politie op fraude-zaken' ROTTERDAM Burge meester Peper is erg tevreden met het besluit van minister Rood (Binnenlandse Zaken) om de politiekorpsen van de vier grote steden uit te breiden met 125 agenten. Peper ziet in de beslissing een erkenning van de zware druk waaronder agenten moeten werken en de hoeveelheid werk die op de korpsen in de grote steden af komt. (Van onze sociaal- economische redactie) ROTTERDAM De olie maatschappij Chevron wil niet egemoetkomen aan de eis van orter werken van de 500 Tknemers van de raffinade- van dit concern. De CAO- mderhandelingen zijn giste- en, na drie gesprekken, vast lopen. De vakbondsleden Jbij |®t bedrijf gaan zich nu bera- len over verdere stappen om «nog een vijfploegendienst af dwingen. Chevron wilde per 1 oktober oigend jaar een gecombineer- vier-vljfploegendienst in- oeren, met een werkweek van 5.5 uur. De werknemers wil- •n een 'echte* vijfploegen dienst van 33,6 uur. Een toe- ?i>ï>ing van Chevron voor nog an of twee dagen per jaar ex- te vrij was voor onderhande- Jar Piet Schede van de Indus- nahond FNV niet voldoende. Oe bond wil bovendien dat 'hevron iets doet om de koop- ïacht van de werknemers te Andhaven. Door de grote pre miestijging is de prijscompen- atie niet genoeg om de koop recht op peil te houden, aldus de bond. Eis was oorspronkelijk 2% loonsverhoging, later V4 per cent. Ook daar wilde Chevron niet aan meedoen. Andere olie concerns hebben die loonsver hoging wel gegeven. Ook bij het chemisch bedrijf Tiofine is een conflict ontstaan over de arbeidstijdverkorting. De Industriebond zegt dat het bij dit bedrijf zelfs tot actie kan komen. Tiofine wil zelfs geen werk week van 35,5 uur invoeren, waar Chevron dus al wel aan toe is. Tiofine wil slechts de huidige CAO doortrekken, en daarbij geen garantie voor de prijscompensatie geven. Twee jaar geleden hebben de 350 Tiofine-werknemers genoe gen genomen met een heel ma gere CAO, zegt de Industrie bond. Afgesproken werd toen dat overgebleven CAO-eisen in het nieuwe contract zouden ko men. Omdat Tiofine dat nu niet wil afspreken, verwacht de Industriebond dat de werk nemers tot acties willen over gaan. PAPENDKECHT Met bedankbrieven en soms een aardigheidje hebben inwoners van Papendrecht iaten blij ken hoezeer zij de goede zorgen van de politie in de vakantie op prijs stellen. Liefst vierduizend wo ningen en een groot aan tal winkels, scholen en kantoren heeft de rijks politie op verzoek in de gaten gehouden tijdens afwezigheid van de be woners. Papendrechters die voor langere tijd op reis waren, konden door het insturen van een kaart vragen om bewa king. Vorig jaar rea geerden nog maar twee duizend mensen. Volgens de politie- heeft de bewaking suc ces. In de afgelopen va kantieperiode ia het aan* tal inbraken in wonin gen met tweederde ge daald (ten opzichte van 1980). Hetzelfde geldt voor kantoren. In scho len en winkels werd niet éénmaal Ingebroken, in bedrijven echter twee keer zoveel als in de zo mer van 1980. J •&-v:-.V/ S -;v v ROTTERDAM Een 15-Ja- rige scholier heeft twee aan randingen in het Kralingse bos bekend. Postende rechercheurs arresteerden de jongen giste ren op de plek, waar hij op 16 augustus een 34-jarige vrouw met geweld misbruikte. Na zijn aanhouding bekende hij afgelopen maandag op de zelfde wijze geprobeerd te heb ben een 22-jarige vrouw te ver krachten. Bij die poging werd hij gestoord en vluchtte weg. In belde gevallen hebben de vrouwen aangifte gedaan bij de politie. Volgens de burgemeester kan de uitbreiding een goede stimulans betekenen voor de reorganisatie van het politie werk. De aanvankelijke weige ring van de minister om het aantal agenten uit te breiden, had bij velen de motivatie om te veranderen weggenomen, zegt hij. Hoewel hij nog gesprekken moet voeren met de Rotter damse korpsleiding, denkt Pe per de uitbreiding vooral te ge bruiken om fraude-zaken aan te pakken. Ook wil hij meer mensen bij het wijkwerk inzet ten. zoals minister Rood voor staat. Peper wijst erop dat Rotterdam echter al veel meer "straatwerk" doet. De minister mag in deze niet afgaan op Amsterdamse onderzoeken, vindt hij. Ook de politiebonden zijn zeer ingenomen met de beslis sing van de minister. Voorzit ter Van der Linden van de Ne- derlande Politiebond spreekt van "een verstandig besluit". Met de toezegging van de mi nister om in het vervolg voor- WADDINXVEEN Minis ter Terlouw (Economische Za ken) wil de orgelfabriek „Emi nent" te hulp schieten. Hij gaat op korte termijn rond de tafel zitten met mogelijke nieuwe aandeelhouders die bereid zou den zijn het in financiële moei lijkheden verkerende bedrijf te redden. Ais het mogeiljk is het ver eiste risicodragend kapitaal bijeen te brengen, is Terlouw bereid een achtergestelde le ning ter beschikking te stellen van de fabriek met vestigingen in Waddinxveen en Bodegra ven. Dit heeft hij toegezegd in een onderhoud met Tweede- Kamerleden die vragen had den gesteld over de problemen bij „Eminent." af met de politiebonden te pra ten over wijzigingen in de per soneelssterkte. is het aange kondigde kort geding van de politiebond van de baan. Tijdens het interpellatiede bat in de Tweede Kamer over de uitbreidingskwestie keerden vooral PvdA, WD en CDA zich sterk tegen de voorgeno men bevriezing van de groot stedelijke politiekorpsen. PPR, PSP en D'66 waxen voor. (Van een onze verslaggevers) ROTTERDAM Op twee fronten strijden Rotterdam mers tegen op gebouwen en RET-wachthuisjes opgeplakte of met'viltstift geschreven leu zen. Vanavond gaan antiascis- tische activisten de stad in om racistische en fascistische leu zen weg te poetsen. Negentig leden van het Rot terdamse Studenten Gezel schap maken dinsdag in het centrum trams en wachthuis jes schoon. Linkse politieke partijen, buurtorganisaties en particu lieren zijn vanavond op beide Maasoevers met de schoon maakactie actief. Ze keren zich met name tegen het ge- kladder van extreem rechtse organisaties omdat volgens hen justitie en politie daar tegen te weinig tegen optreden. 4 'WEKEN VOOR F 8.30 Vul in knip uit en stuur op in open I envelop naar: 3000 VB Rotterdam. De postzegel betalen wij.

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 1