afscheidsetentj e Luchtbel van jewelste Orgelfabriek lijkt gered actuele informatie Voordeel-week! slaapzak nu 9.95 deken nu 9.95 dekbed nu 34.95 qpaithestetie =*v Maasland in trek bij jonge bruidsparen 5S: en Sport Vandaag met: Explosiegevaar in Spijkenisse Brieven \Tdtfie Stomerij 6 Actie voor Capelse evangelist nDE DUBBÉIKRANT 00 posu"9e'be,alen erkeersliehten tapotgesmelen ROTTERDAM „Nee dank u, het eten smaakt ons niet meer." In deze geest hebben de fracties van VVD, CDA en SGP laten weten dat ze niet willen deelnemen aan het traditionele afscheidsdi ner voor de vertrekkende gemeenteraad. STRAATtyR POSTCODE:PLAATS TELEFOON: 0- Daarna wil ik maandabonnement f 19.11 het liefst een kwartaalabonnement 56.50 jaarabonnement 223.20 Het Vrije Volk, afd. Abt. Service er BODEGRAVEN De werkgelegenheid van de 380 werknemers van de orgelfabriek Eminent is wellicht 'filig gesteld. De fabriek wil de afdelingen ontwikke- lmJ en verkoop uit het bedrijf halen, en die onderbren gen in een nieuwe onderneming. Volgens Eminent is M bijna genoeg startkapitaal voor die nieuwe ondeme- ning bijeengebracht. Dat is geen geld voor een krant Dat is bi|na weggeven; uitdelen. Treuzel met langer en maak gebruik van deze voordelige manier van kennismaken met He! Vr:ie Volk- Metropool. Noteer mi| voor deze kenmsmakingsaanbiedtng NAAM: extra lage prijzen voor het piekfijn reinigen van uw beddegoed. afgeleverd in een stofvrije hoes. Deze aanbieding geidt ook in de Palthe-filialen. ROTTERDAM De Rotterdamse politie heeft gistermiddag de 36-jarige J. S. uit Hcenviiet gear resteerd. nadat de man onder bedreiging van een antiek dubbelloops geweer de woning van zijn ex- vrouw aan de Walcherse- straat was binnengedron gen. •J O- Ongenoegen in raadl groeit: stee'Is verder Nu het ongenoegen over de uitsluiting van "rechts" in het nieuwe college van B. en W, elch ook op deze manier uit, hebben B. en W. resoluut een streep gehaald door het af scheidsdiner. Het uitluiden van vertrek kende wethouders en raadsle den. onder wie Jan van der Ploeg en Heiltje de Vos-Krul, beiden met dertig "dienstja ren". wordt daardoor een kale bedoening. Wethouder van Financiën Joop Linthort, die gisteren de laatste commissievergadering in de oude samenstelling leid de, kon zijn afscheidswoord ook slechts tot een viertal le den richten. WD en CDA lie ten zich hier al niet meer zien. Linthorst sprak de hoop uit dat in de nieuwe raad de zaken spoedig "weer als vanouds" zuilen gaan. De fracties van WD, CDA en SGP hebben inmiddels af gesproken hoe ze in de toe komst zich op de raadsverga deringen zullen voorbereiden. nu ze het commissiewerk ge heel boycotten. In een eigen adviescollege zullen alle raads- en commissiestukken worden besproken. Zo nodig zullen de fractes ambtelijke hulp en bijstand inroepen. Het oordeel van het adviescollege zal, net zo als een echte raads commissie dat doet, aan B. en W. worden kenbaar gemaakt. „Het enige verschil is, dat we niet meer in het verband van een raadscommissie wen sen te opereren. Maar we blij ven wét volledig met het voor bereidende werk meedraaien. Niemand zal ons kunnen na dragen dat we ons onttrekken aan dat deel van het raads werk." aldus CDA-fractieleider Bert us Bohré. WD. CDA en SGP zullen in de eerste raadsvergadering op 7 september niet meedoen aan de verkiezing van de diverse raadscommissies. Wel zullen ze bij de verkiezing van de nieuwe wetho-'ders met eigen kandidaten komen. Met een zelfgekweekste kanjer van Sl.S kilogram won schooltuinmedewerker A. G. Lutjes gistermiddag de wisselbekcr voor Rotterdams zwaarste pompoen. Onder de leiders van verschillende schoohcerktui- ncn tras dit jaar spontaan deze competitie pompoen-kweken gestart. Op het kindertui nencomplex aan dc Scottstraat in Lombar- dijen lagen gisteren de twaalf grootste en zwaarste pompoenen op de ivecgsehaal van „keurmeestem" Bram Harrebomce en Otto Beau jon. Snel werd duidelijk dat de dikste en rondste pompoen helemaal niet de zwaar ste hoeft te zijn. De kenners spraken van grote, en kleine luchtbellenin het bin nenst e ran de pompoen die de doorslag ge ren. De trotse winnaar Lutjes: ,Jfet is niet zo moeilijk om pompoenen te kweken. Goed de grond los houden, af en toe bemesten en de zon doet de rest." Tweede bij de wed strijd werd een pompoen van een tuin uit de Scottstraat zelf met een gewicht van 27,5 kilo. I t i Modebaas: Vul in Kn»p ut! en stuur op «n open envelop naar: Antwoordnummer 1579, /di/5' 3000 VB da -r v VLAARDINGEN - Een de- ;Wt aan een Vlaardingse ver- tfisrsinstallaiié op de hoek »an de Driftstraat-Burge- "neester Pruissingel-Riouw- iaan bleek gisteren niet te zijn veroorzaakt door een los «aadje of een stroomstoring f®aar door het uitdraaien ooor een onbekende) van alle 5 lampen. Deze iagen kapot csmeten op het wegdek. De 'Utie heeft de zaak in onder- k. Nodig was eerst wel een uit stel van betaling, dat inmid dels is verleend. Dat geeft ons de tijd om dc herstructurering van het bedrijf eerst af te wik kelen, aldus Eminent. Als de opzet lukt. zal geen werkgele genheid verloren gaan, ver wacht de orgelfabriek. Emi nent raakte de afgelopen jaren in moeilijkheden doordat het bedrijf te snel was gegroeid. Een duur nieuw gebouw bleek veel te groot, de leiding van het familiebedrijf werd ver vangen door buitenstaanders. Ook het veroveren van een po sitie op dc Amerikaanse markt mislukte, evenals het ontwik kelen van een aparte chip voor elektronische orgels. zet straat op stelten de politie dupeert me WEÜB VOOR F 8,80 Van woensdag 1 t/m dinsdag 7 september. (Van een onzer verslaggevers) MAASLAND Trouwen In Maasland is razend populair bij bruidsparen. De manier waarop twee huisvrouwen in deze gemeente de huwelijks plechtigheden voltrekken slaat zo aan dat steeds rnecr trouw lustigen uit dc randstad zich in Maasland in dc echt laten ver binden. Meer dan de helft van alle trouwerijen bestaat uit mensen van buiten dit dorp. Enkele jaren geleden trok de afdeling burgerlijke stand van Maasland twee huisvrouwen aan om de huwelijksplechtig heden te verzorgen. Mevrouw Visser-van Roon en mevrouw Mattern-van Drutcn tot die tijd full-time huisvrouwen werden beëdigd tot onbezol digd ambtenaar. Zij zijn in middels befaamd om hun per soonlijke toespraakjes bij dc trouwerijen. „We besteden er inderdaad erg veel zorg aan," aldus mevrouw Mattern. Bij familieleden verzamelen we zoveel rhugeiijk informatie over het bruidspaar en ver werken dat in onze toespraken. Dat wordt erg op prijs ge steld." Ook de gemeente Maasland is biij met de twee huisvrou wen. „Mensen van buiten de gemeente moeten twee keer zoveel betalen, dus we verdie nen er ook nog aan." aldus een tevreden ambtenaar. Van onze verslaggever LAURENS BORST ROTTERDAM De weer op vrije voeten gestelde directeur Louis Pothoven (35) van het in Rotterdam gevestigde model lenbureau New Face Interna tional overweegt bij Justitie een klacht in te dienen tegen de politie. Volgens de directeur van het onlangs in opspraak gebrachte modeilenbureau heeft de politie geen middel achterwege gelaten om zijn pas opgerichte bedrijf de grond in te boren. Pothoven werd vorige week maandag in zijn kantoor aan de Lombardkade gearresteerd op verdenking van oplichting. Hij zou «mkelc honderden aspi rant-modellen geld afgetrog geld hebben terwijl er geen te- gensprestatie tegenover stond. Na vier dagen werd de direc teur vrijgelaten zonder dat de politie de bewijsvoering tegen Pothoven rond had gekregen. Desondanks houdt een politie woordvoerder vol dat de direc teur „sleehts koeien met gou den hoorns beloofde." De be wijzen voor deze stelling wil de politie echter niet openbaar maken omdat het onderzoek nog niet is afgerond. Pothoven beweert dat de po litie geen poot heeft om op te Louis Pothoven... ik heb de schijn tegen me... staan en dat hij alle beschuldi gingen tijdens zijn arrestatie heeft weerlegd. „Al in maart informeerden rechercheurs bij aspirant-modellen die ik ont ving in het Hiltonhotel in Rot terdam. Drie weken voor mijn arrestatie heb ik uit eigener beweging nog een rechercheur mijn administratie iaten zien. Pas toen een krant één en an der over mijn bureau publi ceerde werd ik aangehouden," aldus Pothoven, die wel toe geeft dat hij de schijn tegen zich had. (Zie verder pag. 15) Vader Na bemiddeling van de wijk agent en een hoofdinspecteur Een scherpschutter van een speciale politie-ccnheid houdt S. vanuit een tegenover liggende woning onder schot. Onder toezicht van de wijkagent (wit over hemd) en een pnlitie-in- specteur praat S. in de deuropening met zijn dochter van politie gaf de man zich over. Bij de actie raakte nie mand gewond. S. belde omstreeks half vijf aan bij zijn ex-vrouw. Onder bedreiging van het geweer eis te hij zijn 14-jarige dochter te spreken. Bij het zien van het wapen vluchtte de vrouw ge schrokken de straat op. terwijl de man naar de eerste etage rende. Zijn dochter was echter niet thuis. S. gaf daarop de kennen dat hij explosieven bij zich had. Een speciale polltie-ecnheid van het Bureau Opsporing en Aanhouding werd vervolgens ingezet. Vanuit een huis tegen over de achterkant van de wo ning werd een scherpschutter in stelling gebracht. Na lang praten konden de wijkagent en een hoofdinspec teur van politie de overspan nen man uiteindelijk overre den zijn wapen af te staan en zich over te geven. Op de stoep van zijn woning mocht hij, ten overstaan van een grote me nigte even met zijn inmiddels gewaarschuwde dochter spre ken. Daarna werd S. overge bracht n ar het bureau Maas haven. Over het motief van de man bestaat nog onduidelijkheid. S. leefde al vier jaar gescheiden van zijn ex-vrouw en dochter. De politie wil niet zeggen of het antieke wapen geladen was. De man had bij zijn aan houding geen explosieven bij zich. ROTTERDAM Paul de Kloe, de 22-jarige evangelist die wegens het ver spreiden van bijbelse lectuur in Marokko is veroordeeld tot 2 jaar gevangenis straf, maakt volgens de mensen die hem bijstaan goede kans in hoger beroep te worden vrijgespro ken. Volgens D. J. Groot, secretaris van de Christelijke Stich ting Hulp aan Gewe tensbezwaarden is de veroordeling van de onderwijzer uit Ca- pelle aan den IJssel een voorbeeidstelling van de Marokkaanse regering. „We heb ben goede hoop dat de Marokkaanse re gering onder interna tionale druk zal zwichten." aldus Groot. In een tele gram aan Koningin Beatrix heeft de stichting gevraagd gratie voor De Kloe te bepleiten bij Ko ning Hassan II. De internationale hulp organisatie Christian Solidarity in Zürich heeft een Europese handtekeningenactie in Europa gestart. Volgens de moeder van Paul maakt haar zoon het goed. „Hij is mentaal sterk en vredig." aldus me vrouw De Kloe van ochtend.

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 1