besturen en programmeren Plan speciaal centrum weer uit ijskast Bus 53 zet 'klanten' af bij politiebureau Rockblues en Nederlandstalige pop op Open Jongerendag in Blauwe Brug r Beurs winterkleding Sport en Spel is populair Bevolkingsonderzoek Voetbalkantine op zijn kop 41 Hu Sch (Van een onzer verslaggever^ i SCHIEDAM „Alladin" wordt het nieuwe troe telkind van de Nieuwland-jeugd, een eigen honk dat ze zelf gaan besturen, verbouwen en program meren. De afgebrande kleuterschool aan de Dr. Schaepmansingel is na maanden overleg uitgeko zen als meest geschikte plaats voor de jeugd die zich bij het Wibautplein ophoudt en eind vorig jaar in de gekraakte Mastenbroekschool verbleef. Niet alleen de inrichting maar ook de wederop bouw van het afgebrande pand wordt door de jon geren zelf ter hand genomen. Begin volgend jaar willen ze er in want het 'heeft nu allemaal wel lang genoeg geduurd'. SCHIEDAM Een centrum met theaterzalen, uitleenbalies voor muziek, kunst en boeken, res taurant, winkels en een historisch museum staat de VW en Schiedamse Gemeensehapdirecteur Ruud Piïlard voor ogen. Frans Eekloo met de 'boys' nu nog poserend voor het gebouw van de jeugdhaven Nieuwland aan de Albarda- straat. Zelf doen SCHIEDAM In spelend op de steeds populairder wordende Nederlandstalige pop muziek heeft het OJC op haar Jongerendag "klinkende namen als de Amazing Stroop wafels en het Klein Orkest in huis ge haald. Als toppers op de traditionele jonge rendag treden 's avonds de groepen Odeon uit Engeland en de Gravenites-Ci- pollona Band uit de Verenigde Staten op. Bioscopen woensdag Rotterdam Spljkenlsse TONEEL, MU ZIEK, ENZ. ROTTERDAM (Van R0 Slord mati: zorgt Rottf weer duize zal n HET VRUE VOLK schiedam 14 WOENSDAG 20 OKTOBER 1982 'Alladin' wordt naam van jeugdhonk voor Meuwland Valt het welzijnswerk door gaans over de gemeente als het nodig is een zaak snel af te werken, nu is de samenwer king prima. „Het duurt vaak erg lang door al die procedu res maar we merken sinds eni ge tijd dat de jongerenzaken, ook bij de provincie, voorrang krijgen", merkt Frans Eekloo jongerenwerker van de Stich ting Jeugdhaven Nieuwland. "In ons geval heeft ongetwij feld ook de kraakactie rond de Mastenbroekschool een steen- tje bijgedragen, de problemen van deze jongeren zijn daar door nog eens extra onder de aandacht gebracht- Maar ook bij de jongerenprojecten in Noord en Zuid gaat het nu op vallend snel." Ieder moment kan Gedepu teerde Staten het werkkrediet voor dit project afgeven en dan is het financiële gedeelte rond. Wel zijn er nog een aan tal 'hobbels* te nemen bij het wijzigen van de onderwijs-be- stemming die de kleuterschool nu nog heeft. Een maand terug zijn de omwonenden van de Schaepmansingel, het bestuur van de aangrenzende kerk en de naastgelegen school van het plan op de hoogte gebracht. "Wij wilden niet over deze mensen heen walsen, de afde ling CSJ wilde op haar beurt niet dezelfde procedurefout maken als destijds hij het jeugdhonk in Noord waar men de Inspraak van de buurtbewo ners vergat," verduidelijkt Eekloo. De reacties hierop waren nogal uiteenlopend maar ga ven geen reden tot ongerust heid. "Je verlegt de problemen van het Wibautplein naar de Schaepmansingel" of "krijgen we er nou weer zo'n jeugdsoos bij ais die van de kerk?" zijn hiervan twee willekeurige voorbeelden. Deze mensen is uitgelegd dat de ingang van het nieuwe hor.k aan de ach terkant komt. wat de overlast rond sluitingstijd aanzienlijk zal verminderen. Ook moet er nog overleg ko men met het stichtingsbestuur van de betrokken school. De kleuters zijn na de brand on dergebracht in de Dominicus Saviusschooi. Vooruitlopend op het nieuwe basisonderwijs waarbij de lagere en kleuter scholen moeten integreren zou aan dit gebouw een extra vteu- In het sociaal-cultureel cen trum moeten ook zalen komen waar de verenigingen kunnen repeteren, vergaderen, cursus sen en creatieve activiteiten kunnen volgen- Bovendien hoort in zo'n multifunctioneel gebouw ook de WV en de ge meentelijke voorlichting een kantoor te hebben. Morgen wordt het plan op de stichtingsraad van de Schie damse Gemeenschap bespro ken. Het gaat dan niet om de vraag hoeveel het gaat kosten, maar om het uitgangspunt dat zo'n monumentaal centrum dringend nodig is. Voor de toekomst van het cultureel centrum heeft Ruud Pillard nog geen plaats in ge dachten. Hij vindt een onder zoek naar een geschikte locatie nodig. Pillard meent dat er voldoende mogelijkheden zijn die een nadere studie waard zijn. „Ik vind dat het gerommel met accommodaties maar eens afgelopen moet zijn. Er moet wat gebeuren wil het cul turele leven zich kunnen ont wikkelen en een goede accom modatie is daarvoor onont beerlijk." Of het ambitieuze plan dat al twee jaar geleden in een kerst vakantie door Pillard 1» be dacht, realistisch is vind hij niet belangrijk. „Het is een ideaalmodel waarin opgesomd staat wat ik allemaal zou wil len. En ik vind dit de tijd om er werk van te maken. Een nieuw bibliotheekgebouw is no dig. dat is een goede gelegen heid om een sociaal cultureel centrum erbij te betrekken. Za kelijk gezien zijn de muren al betaald, want de winkels vor men de mantel van het cen trum. In zijn plan noemt Pillard het centrum geen cultureel tempeltje, maar een cultuur- winkel (warenhuis) dat een ongedwongen logische ontmoe tingsplaats moet worden waar het sociaal-culturele artikel, artikel wordt onder de produk- tcn die winkeliers aanbieden. SCHIEDAM Passagiers van RET-bus 53 moesten maandagavond rond zes uur met lede ogen toezien hoe de bestuurder met grote spoed al le haltes voorbij reed en stopte bij het politiebureau aan de Lange Nieuwstraat, Aanlei ding voor deze vreemde route vormden een drietal jongeren die vanaf het Bachplein zonder plaatsbewijs meereden. Aan controleurs gaven ze on derweg een valse naam op. Na contact met het hoofdbureau van politie besloot men de he ren af te zetten bij de Lange Nieuwstraat. Daar kwam het tot ongere geldheden volgens de politie doordat twee Jongens weiger den de bus te veriaten. "We ge bruikten gepast geweld toen één van hen een collega van ons een schop in de liesstreek gaf," verklaart de politie. Mar tin, één van de arrestanten, overweegt een aanklacht tn te dienen tegen het optreden. "Ik had een valse naam op gegeven en moest mee. Verzet bood ik niet en gaf zelfs te ken nen de bekeuring te willen be talen. Eenmaal In het bureau werd Ik gewoon afgetuigd met gummiknuppel en vuistslagen, maar daar was geen enkele re den toe". gel worden gebouwd. Komende maandag zal de gemeenteraad waarschijnlijk akkoord gaan met de noodzakelijke uitbrei ding van het schoolgebouw. Het nieuwe honk zal formeel worden beheerd door de Stich ting Jeugdhaven Nieuwland en jongerenwerker Frans Eekloo volledig in beslag nemen. Maar het zijn wel de gebrui kers zelf die er de dienst gaan uitmaken. Al enige maanden is een werkgroep bezig met de voorbereidingen, de leden zijn uit hun midden gekozen. Alles officieel, met voorzitter, pen ningmeester en secretaris. Ook de statuten stellen ze met hulp van Frans zelf op, daarin wordt globaal vastgelegd wat er in „Alladin" allemaal mag en kan gebeuren. „Zelf doen" is het motto tij dens de bouw. Samen met de gemeente wordt het plan uitge werkt om de verbouwing in handen te geven van vijf jon gens uit de groep die een vak opleiding hebben. De gemeen tekas krijgt hierdoor een fiks voordeel want hun salaris komt dan binnen als subsidie voor een 'alternatief werk pro- Jekt'. Ook de jongeren zelf hebben hieraan een voordeeltje; ze kunnen precies die voorzienin gen treffen die ze in hun eigen bouwbestek hebben omschre ven. De 'bunkerruimte" voor aktiviteiten met veel geluid, de algemene ruimte met bar, door de reclassering geschon ken videoscherm en tafelvoet bal. En dan niet te vergeten de sleutelruimte waarvoor gulle gevers al een draaibank en een boormachine beschikbaar stel den. De jongens hebben inmid dels al duidelijk gemaakt dat ze er veel aan zullen doen om het project te laten slagen. Zo zal hun eigen ordedienst er op toezien dat er na sluitingstijd rond het nieuwe gebouwtje geen herrie meer wordt ge maakt. „Maar." zo constateert Frans Eekloo, „met de verbou wing moet nu wel snel worden begonnen want allerlei Vrije jongens' zijn nu bezig het ge bouwtje kaal te plukken. Kope ren leidingen, zinken dakbe dekking en onderdelen van de centrale verwarming zijn al gejat. Nog even en de kosten die onze bouwploeg heeft gere kend op grond van het bestek kloppen aan geen kant meer." De Ama zing Stroopwa fels bekend van oud- Nederland se liedjes en de le vensge vaarlijke act met de contrabas van Wim Kerkhof, zijn ook present op de Open Jongeren dag. Werd vorig jaar nog uitge weken naar het Passage theater, dit keer Is de Blau we Brug het centrum van de swingende popdag. Het Pas sagetheater leende zich toch niet voor een uitgeladen pop festijn en dat belooft het za terdag in de bal en In de kleine zaal van het wijkcen trum te worden. De hele dag kfinkt in de hal muziek terwijl eten en drinken volop verkrijgbaar is. Om twee uur bijt de Vtaardlngse formatie de Amazing Stroopwafels het spits af met hun Ne r- landstallg repertoire. Di ar- na kan er geswlngt worden op de muziek van Tiger die tussen vier en vijf uur van ztch laat horen. Tussen zes en zeven uur kan muziekminnend Schie dam even naar huls voor het avondeten of om nieuwe schoenen te balen om beter te kunnen dansen. Om half acht treedt Het Klein Orkest op. Deze groep had enige tijd geleden een geweldige hit met „laat mij maar al leen", en staat garant voor tal van prima Nederlandsta lige liedjes. Tegelijk wordt er In de kleine zaal de spannende film „Een dodenrace in het Jaar 2000" gedraaid waarna van 21.25 tot 2230 de Engel- se Odeon zal proberen wat voetjes van de vloer te krij. gen met aanstekelijke rock. Het popfestival wordt af gesloten met de roek en blues-groep Gravenites-Ci- poline. Bandlid Nick Grave- nites speelde In de band van de overleden rock- en blues zangeres Janis Joplin en schreef voor haar heel wat uitstekende en bekend ge worden nummers. John Ci- pollina is een gerenom meerd musicus en heeft met veel bekende musici samen gespeeld. De band bestaat verder uit Al Steahelay jr en Greg Elmore uit de oude Quicksilver Messenger Ser vice. De entree voor de hele dag Is vijf gulden en kaartjes zijn In de voorverkoop ver krijgbaar bij Free Record Shop aan het Broersvest en bij de Blauwe Brug. SCHIEDAM - Buurthuis Nieuw land organiseert morgen van tien tot vier en van zeven tot negen uur 's avonds een winter- kledingbeurs. Truien, vesten, das sen, jassen, rok ken. jurken en pak ken: er is voor groot en klein een keur aan tweede- handskleding aan wezig. Ook op vrij dag van half tien toi één uur kan iedereen even neu zen tussen de aan geboden spullen. De tweedaagse kle- dingbeurs biedt de bezoekers een eer ste kop koffie gra tis aan. Paskamer en kinderoppas iv eveneens aanwe-* zig. Het buurthuis is gevestigd aan rj Albardastraat 65. SCHIEDAM De sport- en spelins- tuiven in de Mar griethal en het gymlokaal aan het Bachplein worden goed bezocht. De dienst Sport en Re creatie heeft nu bij de dames sport en spelinstuif ook een kinderoppas geor ganiseerd. Eike dinsdagochtend van negen tot half elf kunnen vrouwen ongestoord mee doen aan ritmische gymnastiek, volley bal. badminton, basketbal, bewe gen op muziek, korfbal, indoorirai- ning, zaalhockey, tafeltennis en nog veel meer speelse spel- en sportvor- men. Deze instuif loopt tot april 1963 en kost 2.50. «Tv Voor de jongeren jj er elke zaterdag, morgen een insttpj. in de gymzaal aars" het Bachplein. Jon- geren van tien tot veertien jaar kun nen terecht van all tot half een. Jonge- ren van veertien tót achttien jaar daan na van half een tot twee uur. Deze in stuif is gratis. SCHIEDAM Het onderzoek naar baarmoederhals kanker wordt vanaf maandag tot en met 9 november voortgezet in een verplaatsbare on derzoekruimte na bij het Stadskan toor. Het gaat om vrouwen die gebo ren zijn in de jaren 1930, 1933, 1936, 1939, 1942, 1945 en 1948. Zij krijgen een persoonlijk ge richte oproepkaart met datum, tijd en plaats voor het on derzoek. De afgelopen we ken is in het kruis- gebouw aan het Bachplein al een eerste ronde afge sloten. Het uitstrijk- je wordt gemaakt door vrouwelijke artsen en om de kosten te drukken wordt een vrijwillige bijdrage van vijl gulden gevraagd. Dit bevolkingson derzoek maakt deel uit van een lande^ lijk onderzoek in drie proefregio's, waarvan Schiedam er één is. SCHIEDAM De kantine van de voetbalvereniging Martinit is in een ravage veranderd nadat inbrekers er hadden huisgehou den. De kantine in het sportpark Thur- fede is van onder tot boven onder zocht, kasten wer den opengebroken en overhoop ge haald, kisten ka potgeslagen en de bingoprijzen die de vereniging in huis had zijn allemaal verdwenen. Zij ver tegenwoordigden een waarde van zeshonderd gulden. Ook het kleingeld in het tafelvoetbal spel is gestolen en tenslotte werd met een spuitbus met kunstsneeuw aan stootgevende kre ten op de muren gespoten. In diezelfde nacht is ook bij de tennis vereniging aan de Stadhouderslaan ingebroken. Hier werd uit de kassa een enveloppe met 450 gulden ge haald. een suéde jack wisselde van eigenaar en het snoepgoed is mee genomen. Ook hier zijn in het pand vernielingen aange richt. Men is bin nengekomen door een deur open te breken. enda ALHAMBRA 1, tel. 330293: Les uns et les autres (al.) 8 uur ALHAMBRA 2, tel. 330293: Pinkfloyd - the wall (12) 7,9.30 uur CALYPS01, tel. 131855: Young doctors in love (al.) 7, 9.30 uur CALYPSO 2, tel. 131855: Pol tergeist (16) 6.45, 9.15 uur CALYPSO 3, tel. 131855: Cad- dyshack (al.) 7, 9.30 uur CENTRAAL, tel. 138210: Anyo ne but my husband (18) 7.30, 9.15 uur CINEAC AO (Beurs), tel. 138082: Te vuur en te zwaard (a.l.) 7, 9.30 uur CINEAC NRC (Bijenkorf), tel. 121139: Goldfinger (12), 6.45, 9.30 uur CINERAMA 1, tel. 115300: The road warrior (16) 7, 9.30 uur CINERAMA 2, tel. 115300: Ren voor je leven (al.) 7,9.30 uur CINERAMA 3, tel. 115300: Stri pes (al.) 6.45,9.15 uur CINERAMA 4, tel. 115300: The soldier (16) 7.15, 9.45 uur CINERAMA 5, tel. 115300:1, the jury (16) 6.45, 9.15 uur CORSO, tel. 121110: Grease II (a.l.) 6.45, 9.30 uur KRITERION, tel. 128615: Bri tannia hospital, 7, 9.30 uur LUMIÈRE 1, tel. 117744: Time is on pur side (a.l.) 7, 9.30 uur LUMIERE 2, tel. 117755: Por- ky's pikante pretpark (16) 7, 9.30 uur LUMIÈRE 3, tel. 117755: The blues brothers (a.l.) 6.45,9.15 uur LUMIÈRE 4, tel. 117755: De smaak van water (16) 6.45, 9.15 uur METRO 2, tel. 844393: Cat people (16) 7,9.30 uur REX, tel. 772793: Op het por nopad (18), 10.00-20.00 uur THALIA, tel. 111555: Van de koele meren des doods (16) 6.45, 9.30 uur 't VENSTER 1, tel. 364998: - Morgan a suitable case for treatment (16) 19.30 uur, Fitz- carraldo (16) 22.00 uur 't VENSTER 2, tel. 364998: Filmliga (16) 20.00, 22.30 uur 't VENSTER 3, tel. 364998: Verschillende films (16) 19.30, 22.00 uur EURO: Young doctors In love (a.l.) 6.45, 9.15 uur. The soldier (16)6.45, 9.15 uur DE DOELEN, tel. 132490, gro te zaal: Concert door James Galway, fluit en Philip Moli, piano, wo. 20.15 uur DE SCHOUWBURG, tel. 111766: Publiekstheater met „Spaarvarken", wo. 20.15 uur HOFPLE1NTHEATER, tel. 662044: De Hortensia door o.a Luc Lutz en Simone Rooskens, wo. 20.15 uur PICCOLO THEATER, tel. 111766: F Act met „De moed om te doden", wo. 20.30 uur DE LANTAREN, tel. 364996, zaal 1: Radeis met „Vogels", wo. 20.30 uur, zaal 2: De Nieu we Dansgroep met „Osmose", wo. 21.00 uur LUXOR, tel. 138326: Roe meens Staatsballet met „He! Zwanenmeer", wo. 20.15 uur TREFCENTRUM, Westersingel 18: Spektakel met ,,0...ik zoo nog liever dood zijn", wo. 20.30 uur PACO, B.LRottekade 323: j Harry Verbeke-4, wo. 21.00 uur Het dingen zijn v de Rot draagl dinger „Het brand' vervai Prevei regeln waar brand pat 0 in d rukkei neer c weena i b ec ROT vijf b wegge lira. i nog s wacht van I ringer ookst De voor h en hai gen m worde KvK i aantrc maat dam". Geb stad r voor kunne meent ROT ning a Rotter gebrai 33-jari Broek drie k vier j Zij ht derda k Met I rook In ze dekc vorm Verk blanl mass wit k wam bah- Per< f

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 2