er is gedraai van Bakker zat -*• -*• Nieuwe tram stoort tv Drimmo nekt verzekeraar Mftller-Thomsen: 190 banen minder Horecaweek voor dames was nep Lucht moet schoner actuele stadsvernieuwing met: Angst Anti-gifmethode Spor Auto was ook al niet veilig Penpistool dit r/vn/ifc/i h/vn Nu ben je zelfs aan land met meer veilig! 1 SStln EDUBBËLKRANT 5Ik maakte Rijnmond belangrijk ma- -v o 'r' sim. m ,JB Van een onzer verslaggeefsters ROTTERDAM De gemeente Rotterdam gaat jpnieuw het faillissement aanvragen van K. L. lakker, eigenaar van honderden woningen in Rot- erdam, Dordrecht en Vlaardingen. Ze wil hier- nee een einde maken aan de oplopende schulden ?an de huisbaas, al ruim anderhalf miljoen gul len. Onderhandelingen met Bakker over een beta- ingsregeling zijn op niets uitgelopen. (concert ma. s: "Then seven", JTH TÊ WmÊÈÊmm ,fZwijn je, als je hen parels in een hnossel vindt?" Dat vroeg Marianne pan Leeuwen uit Capelle .zich af ioen zij eenmaal van de verbazing pas bekomen. „Gatverdikkie," had zij eerder ge roepen toen zij boven een bord dam mende mosselen ineens met een mond vol "troep" zat. jrEr zit alle maal zand in mijn mossel." Maar toen zij de korrelige inhoud van 'haar mond uitproestte rolden de pa- fels bij de familie van Leeuwen pver de tafel. Tien stuks. ,flu vraag ik je," zegt vader Van geeuwen, „ik heb in mijn leven al heel wat mosselen gegeten, maar zoiets heb ik nog nooit meege maakt Marianne zal van haar rijke vondst overigens geen bungalow kunnen laten bouwen; het zijn slechts bescheiden pareltjes, de grootste heeft iets weg van een spel deknop. Wat ermee te doen? Een ketting rijgenVoor iemand uit Maduro- dam zeker," lacht vader Van Leeuwen. yerelt: PlnïffiöB 8 De nieuwe tram:buiten dienst wegensnjver bod Isffi VANAF DONDERDAG IN DE BIOSCOOP Optimistisch Verdubbeling ai lit if V;'"> Daarna wil ik maandabonnement 19.11 het liefst een kwartaalabonnement 56.50 jaarabonnement ƒ223.20 ant* rach-ï gen- nt oml eum. 4- DINSDAG 2S OKTOBER 1382 - v ?3 *pW itrnm® er urn failliet Bakker zeil zegt van de fail lissementsaanvraag niets te weten. „Vorige week riep de ge meente nog geen faillissement aan te vragen, want dan zou ze geen cent zien. Nu willen ze me weer wèl failliet laten ver klaren. Het lijkt wel een ouwe wijvenclub die daar zit," aldus een verbolgen huiseigenaar, die tevens meldt alle nieuwe stappen van de gemeente via journalisten te moeten horen. „Of ik nou surséance van be taling zal aanvragen? Lijkt u dat niet wat voorbarig u dat mee te delen? Dit is toch geen nieuwsgaring meer, dit Is sen satiegaring." Bakkers schulden betreffen niet-betaalde rekeningen van GEB. Drinkwaterleiding, riool recht, onroerendgoedbelasting en aanschrijvingen wegens achterstallig onderhoud. De gemeente, die In het begin van dit jaar al beslag heeft laten Cad- .30 uur,; orst. Britan- .30 uur, makt- 0 uur. an de 5(15)2. 4998: en 22 4998: ien (16) leserto sn 2230 4998: 1 22 uur. 14: Van rods (16); Young 30, 6.45 12} 1-30. test Sids ERVA- ochweg agpau- jen van ano.dl ir Ja- i en en et een tn niet it of tege- d in de 3er liet nzien- ebben am wa- et Sint 5: The 5,6.45 leggen op de eigendommen van het Zakenbureau Karei Bakker, heeft eerder met een faillissement gedreigd. In februari spande Bakker een proces aan, dat, zo meent hij, de gemeente nu wil omzei len door hem failliet te laten verklaren. Wethouder Vermeu len (Stadsvernieuwing) liet gisteren blijken het gedraai van de huisbaas, vaak vergele ken met krottenkoning Fennis, moe te zijn. „Ons geduld is op. Drie we ken geleden hebben we geëist dat hij binnen veertien dagen met een voorstel kwam. Hij heeft niet gereageerd. Maar ondertussen krijgt hij wel huur binnen en blijven zijn schulden oplopen. Rotterdam zint op maatre gelen om ook andere particu liere huiseigenaren en specu lanten aan te pakken. Bouw- en Woningtoezicht heeft behalve bij Bakker voor nog bijna zes miljoen aan rekeningen uit staan voor reparaties asm slecht onderhouden huurwo ningen. Gevreesd wordt dat een deel van dit bedrag door geschuif met bv's niet meer is te achterhalen. Woonruimtezaken zed eerder dan nu gebeurt huizen vorde ren voor urgent woningzoeken den. Bovendien heeft de wet houder aangekondigd bewo ners te "bombarderen" met in formatie over speculatie en met waarschuwingen om geen gesplitste woningen te kopen in stadsvernieuwingsgebieden. ROTTERDAM De RET heeft de nieuwe stadstrams, die dienst doen op lijn 1. tijde lijk op stal gezet. Ze blijken ernstige storingen te veroorza ken op radio en televisie. Ook gehoorapparaten knetteren ais de nieuwe tram voorbijrijdt. Pas als de trams storingvrij zijn gemaakt, mogen ze weer de straat op, zo heeft de RET- direetie beslist. De technici verwachten het euvel te kun nen opsporen en verhelpen zonder inschakeling van de le verancier van de elektrische uitrusting, het Nederlandse Holec-concern. "De oorzaak kan een kleinig heidje zijn," zegt RET-voor- lichter Hans Reinders. "De nieuwe trams zitten voi met de modernste elektronische snuf jes, die onder bepaalde om standigheden inderdaad wel storing kunnen geven." De Duitse Düwag-fabriek heeft inmiddels 21 van de 33 bestelde tramstellen afgele verd. Ook op mechanisch ge bied heeft de RET te kampen gehad met kinderziekten. ROTTERDAM Drimmo, de onroerend goedmaatschap- pij die uitstel van betaling heeft, dreigt nu ook de levens verzekeringsmaatschappij De Wereld naar de ondergang te voeren. Drimmo is de enige aandeelhouder van deze kleine Rotterdamse levensverzeke raar. Volgens het tijdschrift Het Verzekeringsblad is het niet onwaarschijnlijk dat Drimmo het beleggingsLjleid van De Wereld te eenzijdig gericht heeft op de markt voor onroe rend goed. Het ineenstorten van die markt brengt nu ook De Wereld in grote problemen. Bovendien werkte De Wereld met zeer lage premies, zodat andere levensverzekerings maatschappijen het verzeke ringspakket van De Wereld niet snel zullen overnemen. Bij Drimmo, noch bij De We reld wil iemand commentaar geven op de nieuwe problemen. (Van onze soc.-econ. redactie) ROTTERDAM Het Rot terdamse stukgoedbedrijf Mül- ler-Thomsen gaat modernise ren én inkrimpen. Het wil zich gaan concentreren op de ter minals aan de Prinses Bea- trixhaven en aan de Waalha ven (pier 1 en 6). Het aantal arbeidsplaatsen zal daardoor teruglopen van 720 nü tot 530 in 1985 (inclusief 100 mensen uit de arbeidsre serve, de SHB-pooi). De in krimping kan volgens Müller- Thomsen worden bereikt zon- ROTTERDAM Voor zestigduizend gulden aan juwelen is gister middag gestolen uit een op het Schouwburgplein .geparkeerde auto. De eigenaresse van de juwelen, een 45-jarige vrouw uit Rotterdam, had de grote hoeveelheid kostbare sieraden van huis meegenomen. Ze was bang dat, onder het boodschappen doen, bij haar thuis zou worden ingebroken. Een angst, waaraan ze al menig maal lucht had gegeven. Gistermiddag bleek - «aar auto echter ook geen veilige opberg plaats. Terwijl ze aan het winkelen was, wer den een deurstijl gefor ceerd en de juwelen meegenomen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De wer ving van "tweemaal veertig dames" ten behoeve van de Zwitserse horeca blijkt geen Ruivere koffie te zijn. Adver tenties in een aantal ochtend bladen stelden begin deze maand tachtig jonge vrouwen werk in de Zwitserse horeca in het vooruitzicht. Men zou via het Rotterdamse Opleidingsin stituut voor de Zwitserse Hore ca een betaalde opleiding (ƒ640 netto per maand) kun nen krijgen. Echter, na onderzoek van de Stichting Vakopleiding Horeca in Zoetermeer blijkt het Oplei dingsinstituut van de heer Schalkwijk niet te zijn inge schreven bij de Rotterdamse Kamer van Koophandel en on bekend te zijn bij het Schwei- serische Wirtenverband. waar mee het instituut zou samen werken. de Zwitserse ambas sade liet bovendien weten geen werkvergunning voor de jonge dames te zullen geven. Honderden belangstellenden, die zaterdagochtend 16 oktober' de voorlichtingsbijeenkomst in Utrecht bijwoonden, zijn dan ook teleurgesteld huiswaarts gekeerd. De lm-- Schalkwijk kon die bijeenkomst al niet meer voorzitten, omdat hij met hartklachten zou zijn op genomen. De Stichting Vakopleiding Horeca, die de nep-aanbieding ontrafelde, vermoedt dat de meisjes naar het kanton Wallis zouden worden gebracht waar een groot tekort aan horeca- personeel heerst. SCHIEDAM Oplettende agenten van de Schiedamse politie hebben bij een 28-jarige automobilist uit Maassluis, die in beschonken toestand tot stoppen werd gedwongen, een zg. penpistool gevonden. De man, C. C. van K-, had het klei ne wapen aan een koord om zijn nek hangen. Voor beide overtredingen kreeg hij een procesverbaal. ROTTERDAM Een amb telijke werkgroep gaat bekij ken welke maatregelen nodig zijn om de luchtverontreini ging in Rijnmond beter aan te pakken. Staatssecretaris Lam- bers-Hacquebard (Milieuhygi ëne) heeft er opdracht toege geven. De ambtenaren moeten met name een programma opstel len dat de uitworp van stoffen als zwaveldioxide, stikstofoxy- den en benzeen sterk zal terug dringen. De voorstellen moe ten eind volgend jaar zijn inge diend. der gedwongen ontslagen, door natuurlijk verioop, de regeling voor 57,5-jarigen in de haven en door omscholing. Dat blijkt uit het beleidsplan dat directeur W. Mouton giste ren aan de ondernemingsraad en de vakbonden heeft voorge legd. Het plan vergt de komen de jaren 24 miljoen gulden aan investeringen en i3 goedge keurd door de moedermaat schappij Internatio-Müller. Die heeft wel de voorwaar den gesteld dat de inkrimping van personeel écht wordt ge realiseerd, de omzetverwach- tingen haalbaar zijn en dat de oude terminals aan de Jobsha ven, Schiehaven, Maashaven en Merwehaven voor een re delijke prijs kunnen worden verkocht aan de gemeente Rotterdam. Het gemeentelijk havenbe drijf is daarover overigens ook optimistisch. De plannen van Müller-Thom3en passen In het herstruktureringsproces van het stukgoed, waarvoor Rot terdam zich sterk heeft ge maakt. Müller-Thomsen eist nog wel een oplossing voor zijn fruitbe- handeiing aan de Merweha ven. Het terrein daar wordt vrkocht aan de gemeente. Daarna wil Müller-Thomsen samen met het stuwadoors be drijf Seaport Terminate, dat op de aangrenzende Fruitpier te gevestigd, de fruitoverslag ter hand gaan nemen. De gemeen te verhuurt dan de terreinen aan de bedrijven, zo te het plan. Het terrein aan de Beatrix- haven. waar een terminal voor moderne en veeteoortige stuk goederen komt, moet worden verdubbeld tot 10 hectare door toevoeging van het achterlig gende terrein. Directeur Mouton zegt niet van plan te ztjn gebruik te ma ken van de financiële regeling van Rotterdam voor herstruk- turering van het stukgoed (gunstige leningen). Uit de verkoop van de oude lokaties moeten de investeringen wor den betaald, aldus Mouton. De Vervoersbond FNV staat positief tegenover de plannen. „Het is voor het eerst sinds lange tijd, dat wij bij dit be drijf worden geconfronteerd ir*»t plannen die tot doel heb ben de activiteiten te verater ken," zegt districtsbestuurder Kees Voormeulen. ROTTERDAM "Het werk van Rijnmond is de afgelopen jaren verbe terd. Ik zal niet de ge schiedenis ingaan als de gene die het openbaar li chaam tot de allerbe kwaamste heeft gemaakt. Wel wordt Rijnmond nu serieus genomen". Aldus voorzitter A. P. 'Oele gistermiddag bij zijn afscheid van Rijn mond- Hij wordt commis saris van de Koningin in Drente. In zijn afscheidsrede zei Oele, dat Rijnmond de relaties tussen de 23 Rijn mondgemeenten heeft verbeterd en vooral in de woningbouw en de verbe tering van het milieu goed en belangrijk werk doet: „Rijnmond werkte voor de gemeenten als bliksemafleider. Ik hoop dat zij niet terugvallen in hun oude verhoudingen als de provincie een feit is". If Dat is geen geld voor een krant. Dat is bijna weggeven; uitdelen. Treuzel niet langer en maak gebruik van deze voordelige manier van kennismaken met Het Vrije Volk- Metropool. Noteer mij voor deze kennismakingsaanbieding NAAM: STRAAT:NR POSTCODE:PLAATS TELEFOON: 0- Vul in knip uit er» stuur op in open envelop naar: Het Vrije Volk, atd. Abt. Service Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam. De postzegel betalen wij.

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 1