Bluswater ver te zoeken &jgf 149.- Gifwijk sit met dubbele lasten Nog geen geld voor Moermanonderzoek IS BBC TE ZWAK VOOR KABELNET? Rotterdam kapt 5000 bomen Vandaag met: Davido//~sigaar in Rotterdam Stukgoed -1-+ UIT Sport ter meulen natuurlijk i Cafédealers opgepakt wsm. msmtmé* WEEK AGENDA Eemshaven wil fruitterminal (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Inbrekers hebben in Rotter dam een nieuwe berovingstaktiek ingevoerd, die door de politie ais "schokkend en lafhartig" wordt gekenschetst. Vergissing Boele wil niet dokken 'Rotterdamse dag' Dijkzigt s^nT* DEDUBBELKRANT Twee en drie deurs... WmÈÊÊmmmm Geen WDR 1 Televisie - w Oude bomen moeten om. DONDERDAG 4 NOVEMBER 19B2 Schokkende inbras k Slachtoffer van de jongste dieventruc is de invalide me vrouw M. van de Berg (75). Zij werd midden in de nacht haar huis aan de Gerdesiaweg uit gelokt met een telefoontje "dat haar nichtje in uiterst kritieke toestand in het Dijkzigtzieken- huis" lag. Toen mevrouw Van de Berg na een vergeefse rit naar Dijkzigt weer thuiskwam, bleken dieven haar hele wo ning overhoop te hebben ge haald. "Ik ben er nog helemaal ka pot van," vertelt mevrouw Van de Berg, die hart- en longpa- tientc is. "U spreekt met het academisch ziekenhuis Dijk zigt, zeiden ze aan de telefoon. Uw nichtje mevrouw Akker mans en haar man hebben een ernstig auto-ongeluk gehad. Wilt u met de meeste spoed naar het ziekenhuis komen, want haar toestand is uiterst kritiek. Ik schrok me dood. Het klonk allemaal zo echt." "Het leek of ik door de grond zakte, want mevrouw Akker mans is mijn lievelingsnichtje, ze geeft me altijd veel hulp. Maar alleen kan ik de straat niet op en daarom belde ik een kennis die me met een taxi kwam ophalen." aldus me vrouw Van de Berg. Invliegende vaart reden me vrouw Van de Berg en haar kennis daarop naar Dijkzigt. Daar bleek, na lang zoeken en telefoontjes met andere zieken huizen. dat mevrouw Akker mans helemaal niet was opge nomen. "Het moet een vergis sing zijn geweest," aldus het Dijkzigt-personeel. "Vanuit het ziekenhuis belde ik toen het huis van m'n nicht je," vervolgt mevrouw Van de ROTTERDAM De schuldvraag over het omvallen van de Texelse veerboot op de werf van Boele Bolnes is zo belang rijk, dat de rederij van de veerdienst naar de rechter wil stappen. De „Mars diep" viel bij onder houdswerkzaamhe den in een dok in Bolnes om en werd zo ernstig bescha digd dat hij zeker niet voor begin vol gend jaar in de vaart kan worden geno men. Reparatie kost meer dan 1 miljoen. De werfdi- rectie ziet schade vergoeding niet zit ten. Zon. 14 november 1982 Rotterdam, gebouw Hulstkamp MAASKADE 120 Exposities, films, boeken, kalenders, gedichten, stadsgezichten oud én nieuw, ruilbeurs, live music. Berg. "God zij dank kreeg ik haar aan de lijn. Om wat op adem te komen ben ik daarna nog even met m'n kennis mee gegaan. Toen ik daar een kopje koffie zat te drinken, schrok zij ineens: Meid, d'r is iets heel anders aan de hand. Misschien was het wel een smoesje om je huis leeg te kunnen halen." Na weer een taxirit ontdekte mevrouw Van de Berg even la ter dat haar huis in een com plete ravage was veranderd. "Alle kasten waren leegge haald, m'n mooie fauteuils wa ren opengesneden, zelfs de wc hadden de inbrekers - op zoek naar geld - ondersteboven ge kieperd." Mevrouw Van de Berg miste een spaarpotje waarin ongeveer 500 gulden aan rijksdaalders en guldens zat, wat flessen drank en een paar sieraden. Volgens de politie, die van een "schofterige zaak" spreekt, komen dergelijke "fake"-tele- foontjes zelden voor. Politievoorlichter Ger de Jong: „Je verwacht niet bij dergelijke ernstige telefoontjes dat er grappen worden ge maakt of dat ze als excuus worden gebruikt voor het ple gen van een misdaad. Daar zijn het te emotionele toestan den voor". Uit het politierapport blijkt dat de daders een balkondeur hebben ingeslagen en op die manier het huis van mevrouw Van de Berg zijn binnengedro- nen. De inbrekers moeten ove rigens goed op de hoogte zijn geweest van de omstandighe den van de bejaarde vrouw. W. Bosma van de afdeling public-relations van het zie kenhuis Dijkzigt zegt: „Dit is de eerste keer dat wij van zo'n geval hebben gehoord. Oproe pen die wij zelf laten uitgaan WW WA'S,/////.;. ROTTERDAM Met de allergrootste moeite heeft dc Rotterdamse brandweer gisteravond een uitslaande brand in de scholengemeenschap Romanohof aan de Berni- nistraat beperkt tot één dependance. Doordat men niet snel genoeg over blus water kon beschikken, dreigde een aangrenzende houten getfouw eveneens vlam te vatten. Het dichtstbijzijnde aansluit- punt voor brandslangen ivas enkele honderden meters van de brand vati- daan. Vanuit een sloot moest daardoor aanvan kelijk bluswater ivorden aangevoerd. Tien lokalen gingen vol ledig in vlammen op. In de houten school was de LEAO cn MAVO van de Romanohof gevestigd. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. De schade bedraagt meer dan honderdduizend gul den. Tijdens de brand deed zich op de Prinsenlaan een kleine kettingbotsing voor, waarbij drie perso nenauto's betrokken raak ten. Eén van de bestuur ders werd door de huizen hoge vlammen afgeleid cn reed in op zijn voorgan ger. Niemand raakte ge wond. naar familieleden om zo snel mogelijk naar Dijkzigt te ko men zijn in 99,9% van de ge vallen juist". „Toch is het goed om na het ontvangen van zo'n oproep de zaak even te checken. Dat kan via onze receptie-afdeling (tel. 010 - 639222). Bij deze receptie staan beeldschermen die pre cies vertellen wie en waar iemand in Dijkzigt ligt." „Daarvoor moet men wel als het kan de volledige naam met initialen en het huisadres van de betrokkenen geven." „Foutjes kunnen er namelijk altijd gemaakt worden. Ook van onze kant. Zo'n check voorkomt paniektoestanden en misschien het rijden naar het verkeerde ziekenhuis." Bij het ambulancevervoer komt het namelijk voor dat men met een verkeersslachtof fer inplaats van naar Dijkzigt naar het Franciscusziekcnhuis rijdt." „Simpel omdat tijdens dc rit met de ziekenwagen via de mobilofoon blijkt dat onze af deling vol is en die in St. Fran- ciscus of in een ander zieken huis nog niet." „Zo'n extra telefoontje kan dus veel ellende voorkomen", aldus Dijkzigtwoordvoerder Bosma. kasten met schuifdeuren Soli de kasten in grenen folie uit gevoerd 1/j leg en Vz hang of Vi hang en Vsieg Zien is kopen' Tweedeurskast 95 x 60 x 170 cm (bxdxh) Ongemonteerd Van 199,- voor 3-deurskast (147 x 60 x cm) van 259.- voor 249,- 173 DORDRECHT Be woners van koopwonin gen uit de Dordtse gif- wijk Merwedepolder hebben de gemeente voor de rechter gedaagd. Zij eisen dat de gemeen te toezeggingen nakomt over het vergoeden van dubbele woonlasten voor mensen die elders een woning hebben gekocht of daarop een optie heb ben genomen. Het kort geding dient vandaag voor de president van de Dordtse rechtbank. Enkele bewoners heb ben er op aanwijzing van de lagere en hogere overheden, voor gezorgd dat zij op 1 september over een andere woning konden beschikken. Op die datum zou immers begonnen worden met het slopen van de eerste 22 woningen in de Mer wedepolder. Die termijn is door trage, ambtelijke voor bereidingen al ruim schoots overschreden. Dit heeft tot gevolg ge had dat sommige bewo ners nu voor zware las ten zijn komen te staan, of gedwongen werden hun nieuwe woning te la ten schieten omdat de verkoper niet langer wil de wachten. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het Ko ningin Wilhelmina Fonds (KWF) heeft besloten voorlo pig niet in te gaan op een sub sidie-aanvraag ter grootte van 2.5 miljoen gulden voor een on derzoek naar de kankerthera pie, van de omstreden Vlaar- dingse arts Moerman. Het besluit viel gisteren bij het vaststellen van de begro ting voor 1983. Het KWF houdt overigens wel de mogelijkheid open om volgend jaar alsnog een Moerman-onderzoek te la ten verrichten. Het verworpen onderzoeks voorstel was afkomstig van de stichting Kankeronderzoek Ne derland. Het is beoordeeld door twee adviescolleges van het KWF-bestuur: de Commis sie voor Klinisch Vergelijkend Onderzoek en de Wetenschap pelijke Raad voor de Kanker bestrijding. Commissie en raad menen dat de voorgestelde onder zoeksmethode met toereikend is om dc vraag te beantwoor den of de Moerman-therapie werkt. Daarnaast is het voor ste! naar hun mening nodeloos duur gemaakt, doordat het (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De uitbrei ding van het aantal radiopro gramma's op het Rotterdamse kabelnet gaat tegenvallen. De laatste tijd blijkt de ontvangst van de Franse en Engelse ra diozenders matig tot slecht. Bij eerdere proefnemingen sprak het GEB van matig-re- delijk. Wanneer begin volgend jaar het kabelnet is omgebouwd, zal dus niet ten volle van de uitbreiding tot 22 kanalen kun nen worden geprofiteerd. Voor enkele programma's die het GEB wilde gaan doorgeven lijkt de kwaliteit te slecht. Dc nieuwe antennes op het dak van de Medische Faculteit zullen ook geen verbetering kunnen geven van de thans maar matige ontvangst van de Westduitse radioprogramma's. Het plan is dan ook WDR 1 te laten vervallen, zodat maar één Duits programma over blijft, WDR 2. De gemeenteraad moet vol gende week vaststellen welke zenders op het kabelnet zullen worden doorgegeven. Als dc kwaliteit van de ontvangst te slecht blijkt te zijn, kunnen B. en W. later besluiten dc door gifte te staken. Wat de televisie betreft mag ook niet te veel worden ver wacht van de ontvangstkwali teit van de Engelse program ma's die straks op het net ko men. De belangstelling voor deze programma's lijkt echter groot, constateren B. en W. De televisiezenders die van af begin volgend jaar worden- doorgegeven zijn Nederland 1 en 2, BRT 1 (nieuw) en 2, Duitsland 1, 2 en 3. Bclgie-F- rans 1 (nieuw) en 2, Frankrijk- TDF 1 (nieuw) en drie nieuwe Engelse programma's, BBC 1 en 2 en ITV. De nieuwe radiozenders die men. afhankelijk van de kwali teit. wil doorgeven zijn Belgi- e-Frans 1, 2 en 3, Frankrijk- TDF 1 2 ~en 3, de Engelstalige zenders voor dc Amerikaanse en Britse strijdkrachten in Duitsland (AFN en BFBS) en dc BBC-programma's Radio 3 en 4. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Slechte stukken bos in het Zuider park gaan voor de bijl. Op drie plaatsen in het park moeten oude en met verrot ting bedreigde wilgen, treur wilgen, populieren en abeelen plaats maken voor nieuwe aanplant. In totaal zal een halve hectare bos worden ge kapt en vervolgens beplant met bomen van betere kwali teit en langere levensduur. „Deze ingreep is noodzake lijk.' zegt Johan Schot, chef van de plantsoenen in Rotter dam-Zuid. „Die bomen zijn behoorlijk teruggevallen in vitaliteit. Ze zijn volgroeid, hun levensduur nadert het eind. Néé, er is geen sprake van een boomziekte." In totaal zullen vijfduizend nieuwe bomen (Schot spreekt van veren) worden aange plant op de gekapte stukken. Het gaat om duurzame soor ten als berken, eiken, beuken en essen. Schot: „Met deze bosver- jongjng streven wij naar een evenwichtige leeftijdsopbouw van het park." „Hierdoor hebben dc gene raties na ons ook nog plezier van het Zuiderpark." In het voorjaar ia reeds een deel van het Zuiderpark ver jongd. Langs de Pendrechtse- weg zijn duurzame boom soorten geplant. In het kader van de bezuinigingen zal in het Zuiderpark binnenkort UZ.* ook worden gestart met het omvormen van het bosplant soen. In sommige delen van het park zullen de sierhees ters. die veel onderhoud ver gen, worden vervangen door ruigere heestersoorten. Aan het aangezicht verandert hierdor weinig. Het Zuiderpark Is aange legd tussen 1953 en 1960 op oorspronkelijk bouwland, ak kers en boomgaarden. De bo men die toen werden geplant vallen voornamelijk onder de categorie "waaiebomenhout" met een levensduur van zo'n 25 Jaar. Het Zuiderpark is ruim 63 hectare groot en is een druk bezocht recreatiege bied. De drie stukken waar deze week met het kappen is be gonnen liggen in dc buurt van het volkstuincomplex De Zuiderhof, de kanovijver en achter het sportpaleis Ahoy", voorziet in een grote hoeveel heid bloedonderzoek, waarvan het verband met de Moerman therapie met duidelijk is. Dit bezwaar is eerder aange voerd door de artsen die zich hebben verenigd in de stich ting Artsenwerkgroepen voor Niet-toxische Tumortherapie. Deze stichting wil op korte ter mijn met het KWF overleggen over een minder uitgebreid Moerman-onderzoek. Omdat het KWF een dergelijk onder zoek op zichzelf van groot maatschappelijk belang acht is er in dc begroting toch ruimte voor gelaten. ROTTERDAM Het over slag- en transportbedrijf Lom- merts wil in de Eemshaven bij Delfzijl een hypermoderne fruitterminal gaan vestigen die aan 100 mensen werk biedt. De directeur van het bedrijf, A. J. Koeneman, heeft dat gis teren in Rotterdam meege deeld. De terminal, die het dis tributiecentrum voor fruit van Nocrd-Duitsland moet worden, vergt een investering van 160 miljoen gulden. Een van die Amerikaanse bedrijven die interesse heeft voor Groningen is United Brands. De multinational ver plaatste vorig jaar zijn bana- nenverschepingen van Rotter dam naar Antwerpen. ROTTERDAM Politie mannen hebben vannacht een inval gedaan in een café aan de Kruiskade in Rotterdam. In het pand werd een kleine hoe veelheid verdovende middelen gevonden. Twaalf mensen wer den aangehouden, van wie acht korte tijd later werden vrijgelaten. Drie mannen en een vrouw blijven in hechtenis op verdenking van handel in verdovende middelen. De inval vond plaats na klachten over overlast van buurtbewoners. Een 31-jarige Dordtenaar is gisteren bij het Amsterdamse Centraal Station dood aange troffen na een te grote dosis heroïne.

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 1