Nutsbedrij /en verwachten ;oede oj.br ïrij ;st Hulpverlener vrijuit Schoolruit breekt: vier kinderen verwond cV i Eerste paal voor nieuwbouw Mr 'iastraat Werkzaamheden aan overweg i tui 0 aan de rond inbraak bij .roei iteboer CM AVAN CHi B0VEH80UW meer uren - extra personeel P.C. van Gent n speciaalzaak A V E :V\ W - - Wm pti afeeiuudÜ Dtiea! SPA ANSI POLDER 1 1 fi Sch Oele twee de van links) moest het gisteren zonder een zuchtje wind ■stellen. Rechts van hem burge meester te Loo en wet houder Scheeres. SCHIEDAM Een windmolen in gebruik ne men op het moment dat er geeh zuchtje wind aan wezig is. Dat overkwam gistermiddag voorzitter A. P. Oele van de voorlopi ge Algemene Energieraad bij het in werking zetten van een windmolen op het terrein van dc Openbare Nutsbedrijven (O.N.S.) Ook de wi?idmolentjes van de prijswinnaars van een lagere school kwamen maar niet in beweging. koffieconcert DOKTER TANDARTS APO THEEK hoortoestellen b.v. Hoogstraat 145 Tel: 010-352551 Vlaardingen f G <bodi topj 'sept !der; geot' Mat ■van ■Hef- ige| ii Modehuis Kom passen. Voel de kwaliteit. Zie de afwerking tot in de perfektie. En maak op uw gemak een keuze. Links: een juweel van een calw-lama mantel. Maten 3S t/m 50 599,-. Rechts: een mantel die u móet zien. De allermooiste kwaliteit lama curi. Maten 35 t/m 48 749,-. A Broerstvest 109 Mantelsre|ds vanaf --- i >*.- if# - HET VRJJH VOLK 5 3 oh s^dam 11 DONDERDA NOVEMBER 1M2 Windmolen in werking gezel DEN BOSCH/SCHIEDAM - Het gerechtshof in Den Bosch heeft het vonnis van de rechtbank in Breda, waarhij de 48-jarige Schie dammer H. B. werd veroor deeld tot een boete van 650 gulden omdat deze de 15-ja- rige jongen Daniel van D. vorig jaar maart aan het over hem gestelde gezag had onttrokken, vernietigd en de hulpverlener vrijgesproken. D" procureur-generaal mr W. Uiterwaal had bevesti ging van het vonnis ge vraagd. Op de zitting twee weken geleden toonde de Bredase advocaat mr. O. Muurmans echter aan dat de onttrekking was geschied in het kader van zorgvuldige hulpverlening. De jongen was tegen zijn zin in uit een tehuis in Oos terhout overgeplaatst naar Groningen, waarna hij ten einde raad contact had opge nomen met het Jac in Breda, omdat hij daar al eens eer der was opgevangen. B.. als hulpverlener bij het Jac in Breda werkzaam, was vervolgens voor een gesprek naar Groningen vertrokken en had de jongen daarna meegenomen en hem onder dak verleend, na de betref fende instanties daarvan op de hoogte te hebben gesteld Zelfs dc kleurige windmo- lentjes die de kinderen van de Smt Catharinaschool opstaken, wilden niet in beweging ko men. Toch waren zij niet hele maal voorniets naar het offici ële gebeuren gekomen. Op de derde verdieping van O.N.S. hing een muurkrant over duur zaam energiegebruik, die de leerlingen hadden samenge steld. De 25 meter hoge windmolen is daar een voorbeeld van: die moet een kwart van de electri- citeitsbehoefte van de Nutsbe drijven opwekken „De windmolen is in tech nisch opzicht niet zo spectacu lair," liet wethouder Scheeres (economische aangelegenhe den) weten, maar hij past heel goed in de filosofie van een openbaar Nutsbedrijf, name lijk een voorbeeld geven'als het gaat om duurzaam ener giegebruik." Volgens voorzitter Oelt van de voorlopige Algemene Ener gieraad neemt Schiedam een "enigszins riskante, maar be langrijke stap." „Er is voor het gebruik van deze molen moed nodig, want alles is nog in een experimenteel stadium en Schiedam zal er geld voor moeten bijleggen," aldus Oele. Toch verwacht de O.N.S. een goede opbrengst van de wind molen: „De ligging van Schie dam is gunstig om energie, die bij wind in de lucht aanwezig is. in andere energievormen om te zetten," aldus de O.N.S. De molen (totale kosten ƒ135.000.-) zal 100.000 Kilowatt uur per jaar moeten leveren. Na drie jaar moet de installa tie rendabel zijn. Eerder zijn bij de O.N.S. een warmtepompinstallatie en een warmtepomp in gebruik geno men. Beide installaties moeten ook een duurzaam energiege bruik bevorderen. SCHIEDAM In de Mariastraat be gint deze maand de nieuwbouw. In de afgelopen weken is het terrein bouwrijp gemaakt. De eerste paal zal op 22 no vember de grond ingaan. De firma Muys en de Winter uit Rot terdam zal de nieuwbouw uitvoe ren. Burgemeester en wethouders hebben inmiddels de toezegging oin- nen van het Minis terie van Volkshuis vesting en Ruimte lijke Ordening dat de financiering rond is. Volgende week donderdag 11 no vember zullen de toekomstige bewo ners geïnformeerd worden over de hoogte van de huur, de opleve ring, bouwwijze en zaken als kleur van' het tegelwerk en keukenkastjes. Die avond kunnen be woners zich defini tief inschrijven voor de nieuwe woning. De informatiebij eenkomst wordt gehouden in dien stencentrum De Vief Molens aan de Nieuwe Damlaar 766. Aanvang acht' uur. i „V "W w-< Jtór;, SCHIEDAM Bij de spoorwegover gang in de Nieuwe Damlaan wordt zondagnacht be gonnen met de aanleg van de nieu we trambaan naar Schiedam-Noord De nachtelijke werkzaamheden duren tot dinsdag morgen half zes. Bij de spoorwegover gang zullen enkele seinpalen worden verplaatst en rails opnieuw aan elkaar worden gelast. Dit werk zal plaatsvin den tussen de nachtelijke treinen loop door. De werkzaamheden beginnen steeds om half twaalf en duren tof half zes SCHIEDAM De 31-jarige autobe stuurder H. V. heeft zijn auto op het parkeerterrein aan de Roosbeek laag aan de grond te ruggevonden. Een onverlaat had in de nachtelijke uren de vier wielen onder zijn wagen vandaan geschroefd: een te. genvalier van ne genhonderd gul den. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM Leerlingen van de Willem de Zwijger-MA- VÖ in de St. Liduinastraat hebben glasscherven over zich heen gekregen. Het ongeluk gebeurde tijdens het middag uur, waar een glaswand van 1.70 bij 1.70 meter aan duigen g""S- Een stoeipartijtje tussen twee scholleren die de trap op liepen naar de eerste etage, was uit de band gelopen. Een van de jongens kreeg een duw en kwam prompt tegen de ruit aan die naar beneden kwam zetten, juist op het moment dat de kinderen de school bin nengingen. FILMCLUB De Duitse film "Wir Kinder vom Bahnhof Zoo" wordt vrij dag gedraaid bij de filmclub Schiedam in de Nieuwstraat 12. De film gaat over het leven van Christiane, die op haar dertiende in aanraking komt met heroïne, verslaafd raakt en al snel zich moet prostitue ren om haar verslaving te kun nen betalen. Over haar erva ringen bij het afkicken gaat de film. Aanvang half tien. Toe gang vijf gulden, voor dona teurs J 3,50. TEEBSTOOF In zoldertheater De Teer- stoof zingt vrijdag en zaterdag de Brabantse troubadour Di- mitri van Toren. De zanger is stamgast in de Teerstoof. waar hij ooit een live-elpee opnam. Kaartjes a tien gulden zijn te bestellen bij de VW, 73 30 00 of bij De Teerstoof. tel. 26 94 55. Aanvang negen uur. TROLLENBOS Het poppentheater Marianne Rijpma brengt zaterdagmid dag voor de kinderen het sprookje Het Trollenbos in De Teerstoof. Het spel begint om half drie en is zonder pauze. Het spannende sprookje vertelt de lotgevallen van Grotebroer die her, aan de stok krijgt met de trollennimf dse heerst over het trollenbos. De poppenvoor- stelling kost ƒ3,50. TEKENWEDSTRIJD In het bewonerspandje van Zuid aan de Zwartewaalse- straat 16 wordt zaterdagmid dag bekend gemaakt wie prij- zer heeft gewonnen bij de te kenwedstrijd. De afgelopen weken zijn op alle scholen in Zuid in de creativiteitsuren te keningen gemaakt, die zater dag bewonderd kunnen worden vanaf één uur. BINGO DANSANT In wijkcentrum De Blauwe Brug is zaterdag weer een ge zellige dansavond met een bin go. Het begint om acht uur en iedereen vanaf 21 jaar is in het centrum aan het Bachplein welkom voor een dansje en een spelletje. QUIRUS In café Quibus aan de Lange Haven 28 kan de jeugd zondag middag om twee uur genieten van het poppentheater De Troep dat het stuk "De leerling elf" speelt. Toegang gratis. Voor de ouderen speelt 's avonds om half tien de forma tie Dandylion een mengeling van reggae songs en rockmu ziek. Zangeres Saskia Rie- mens. toetsenman Robert Ber ger. gitarist Jan Kasteelen, bassist Paul van Eijk en drummer Hans Wcijergang staan garant voor goede mu ziek. VRIJE ENTREE In dienstencentrum 'De Vier Molens' aan de Nieuwe Dam laan wordt zondagmiddag van half twee tot vier uur een vrij entree gehouden. Iedereen is welkom voor een praatje, spel letje of op koffie. Er wordt een demonstratie volksdansen ge geven en in de bibliotheek is weer een ruilbeurs voor mun ten en postzegels. De Harmonie Wilton Feijen- oord geeft zondagochtend om elf uur een koffieconcert in het Passage Theater. Werken van A.E. Kelly, Haydr Wood. J. de Mey. F. Ruelle en F.H. Schorer worden ten gehore gebracht. De muzikale ieiding is in han den van dirigent J. Gruter. Kaartjes kosten 2,50 en zijn verkrijgbaar bij de VVV en de kassa van het Passagetheater. K KINDERBINGO De vereniging Het Singel- kwartier organiseert zondag middag een kinderbingo in zaal Marijke, Broersveld 121. Het spel begint om twee uur. SCHAKEN Bij de schaakclub Schiedam kan de jeugd maandagavond om zeven uur in het clubge bouw op de werf Wilton- Feijenoord weer oefenen voor het schaakdiploma. De schaakexamens zijn op 22 no vember. De jeugdschakers kunnen drie soorten diploma behalen. Om de kans op succes te vergroten wordt er maan dag een oefenexamen gehou den voor alle diploma's. Het proefexamen wordt 15 novem ber besproken, waarna op 22 november de "echte" vuur proef is. Iedereen is welkom. Meer informatie bij Frans Groeneweg, 70.12.15. BINGO De wijkvereniging Nieuw- ïand houdt dinsdag haar maandelijkse bingo-: vond in dienstencentrum De Vier Mo lens. Aanvang acht uur. De zaal is vanaf zeven uur ge opend. BLOEMSCHIKKEN Maandag begint in wijkge- bouw De Blauwe Brug een nieuwe cursus bloemschikken. Wie interesse heeft kan zich aanmelden bij de balie van het wijkcentrum of bellen naar 70.10.49. Elke dinsdagmiddag van 13.30 tot 15.00 uur is er ge legenheid tot volksdansen en op donderdagochtend kan iedereen meedoen aan de vrije-spelenochtend. CADEAUTJES In het M. C. M. de Groothuis begint vanavond een cursus cadeautjes en kerstversierin gen maken. Een cursus voor mensen die met technieken als droog- en strobloemen, brood deegfiguren, of schilderen fraaie geschenken en versie ringen willen maken. Het kost voor zes donderdagen van 20.00 tot 22.00 uur 45,-. In schrijven bij de SG, Buitenha venweg 9, telefoon 733000. VISSEN Zaterdag start bij de Noord- vest een visconcours die be staat uit drie wedstrijden en een finale op 27 november. De aanvang is acht uur. De inleg van alle wedstrijden is ée gulden en de kantnummers kunnen ter plekke worden ge haald. SPORT EN SPEL In Sporthal Margriet is elke dinsdag van 09.00 tot 10.30 uur een sport en spelinstuif voor vrouwen. Het kost 2,50 en er is een keur aan spelen. Kinder oppas is aanwezig. MUSEUMTOCHT De vereniging Vrienden van het museum gaat zaterdag 13 november naar Brussel waar drie tentoonstellingen worden bezocht uit de Griekse cn By zantijnse periode. De excursie kost 37,50. Daarbij is de en treeprijs inbegrepen. Vertrek om acht uur bij het stations plein. Aanmelden via nummer 264438. DE KREEK In clubhuis De Kreek aan de Lange Haven 92 is elke dins dagmiddag van 15.45 tot 17.00 uur een timmerclub bestemd voor kinderen van acht tot twaalf jaar. Opgeven ij de Kreek, telefoon 267767. Wie van handenarbeid houdt kan op zolder woensdagmiddag van 13.30 tot 15.00 uur leuke dingen maken. Het kost één gulden per keer. Bovendien is er die middag volksdansles. Op dins dagavond om zeven uur kun nen kinderen toneelstukjes maken. MUSEUM In het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 112 exposeren diverse kunstenaars. In hun werk staat vooral het polder landschap centraal. Het mu seum is dagelijks geopend van tien tot vijf uur cn op zondag van een tot vijf uur. Wie dit weekeind een dokter nodig heeft, kan bellen met de boodschappendienst voor de dienstdoende arts, telefoon 206611. Voor spoedrecepten bel len naar telefoon 261480. Tand arts J. B. Schummer, Over de Veste 137, staat dit weekeind gereed om u te verlossen van kie; en tandpijn. U moet tevo ren bellen voor het spreekuur, dat op zaterdag en zondag wordt gehouden tussen 17.00 en 18.00 uur. Telefoon van tand arts Schummer: 268604. EHBO WEEKEINDDIENST Het Schielandziekenhuis, lo catie Stadhouderslaan. heeft dit weekeind EHBO-dienst van vrijdagavond zes uur tot maandagochtend acht uur, te lefoon 733733. Voor een ambu lance bellen naar 333300. Preventief onderhoud van bet chassis en de bovenbouw verlengen de levens duur van uw caravan. Maak r.og deze 'week een afspraak voor een GRATIS f chassis controle. Rechtstreeks bij vakman r Dn es. C0NTROILE DRIES CARAVAN-SERVICE Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam Tel. 010 - 154540 -sr I f De 12-jarige D.M. kreeg daarbij een stuk glas in zijn rug en moest met spoed wor den overgebracht naar het Schielandziekenhuis. Daar werd geconstateerd dat een glasscherf de linkerlongzijdc had geraakt. Hij zal enige tijd de school moeten missen. Drie andere kinderen raak ten minder ernstig gewond aan handen en hoofd en kon den na behandeld tc zijn bij de EHBO-afdeling naar huis. Een tweede ongeluk gebeur de op het schoolplein, waar de 14-jarige R.W. een been brak. Hij was met een vriendje aan het ravotten maar kwam bij een val verkeerd terecht. SCHIEDAM Bij een groentewinkel aan de Laurens Costerstraat zijn bij een inbraak Antmo- zegels ter waarde van duizend gulden gestolen. Ook het kleingeld uit de kassa en de aan wezige rookwaar werd meegenomen SCHIEDAM Uit breiding van het aantal consultatie uren zal nodig z/jn wil de Kruisvereni ging Schiedam de groeiende dienst verlening kunnen bijbenen. Dit stelt de Kruis vereniging in de meerjarenplanning tot 1986. Het is nodig dat in de komende jaren zes wijkverpleeg kundigen en drie ziekenverzorgen den extra worden aangenomen. On der meer de aan-, dacht die nodig is voor het groeiend aantal buitenlandse kinderen, maakt extra mankracht noodzakelijk. t Hei twint •sinds schai en hi holla [Hekk teren - "i 1 elefoon 010 - 2674Ifi Oinclerctat; tot 21 00 uur koopavond R01 stukgi haven flict. leden' FNV h'et b] sen lienst »verw ftrsd iff tj 'oerst pandi oorkc 'i'. (Prei e re jaagd npr Berst «t pu d en' Pi ndere gte Zowi erkg, idivic lebber zij ken

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 2