Wat uitverkocht!? Ik kreeg geen bijstand Ervaring in honderdduizendvoud: Briimij biedt u meer. En meer. Junival ten doop Politie ramt boom vandaag zes daKs duwvaai btUKgcea f§®P iM smmm Nog steeds tips over moordzaak me u SI Ridder in de fout Marijke Nieten exposeert:^ *-j— QOO (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM Om hun geloof weigeren tal van I Turken en Marokkanen huursubsidie. Als moslim mo gen ze geen rentevergoeding zoals ze deze rijkssubsidie beschouwen, accepteren. Ook wensen ze-uit een tradi- tioneel eergevoel geen geld te trekken van de staat. Luidkeels protesterend bezoek voor de Dordtse gemeenteraad. Burgemeester H. J. van Zuuren (met ketting) had het er even drwk mee. Feyenoord - Ajax uitverkocht? Wie gisteren de Rotterdamse Bijenkorf binnenliep, kon op de afdeling Video-apparatuur deze twee leurende jongelui aantreffen. In een keurige waaier boden ze achttien toegangsbewijzen (onder andere voor vak Ste koop aan voor "maar een paar gulden" bov.en de voorgeschreven prijs. Hoe ze aan de biljetten kwamen, wilden ze niet vertellen. Feyenoord zelf heeft er overigens veel aan gedaan om de zwarte markt dwars te zitten: op zondagmiddag na de wedstrijd tegen Heerenveen werden 13.500 kaarten verkocht; slechts één per per soon. Dat mislukte txoee maal. In het gedrang rukte een dief 32 kaartjes uit de handen van een lokettist, en even daarna 236. De verzekering dekt de chade van ruim 2600 gulden, de nummers zijn genoteerd. Meer dan honderdduizend ogen kijken door Briimij contactlenzen. En met al die ervaring doet u uw voordeel. De gediplomeerde Briimij contactlens specialist beantwoordt uw vragen, legt alles uit en helpt u bij de keuze van het juiste type. En begeleidt u in de aanpassingsperiode en daarna. De prijs is, als altijd bij Briimij, een aangename verrassing. En Briimij doet dat zonder abonnementen of moeilijke contracten. Contactlens-ervaring: één van de redenen om juist met Briimij in zee te gaan. Briimij biedt méér. Brilmij-Rotterdam, Kruiskade 73 Tel. 010-112846 (Tu'vr HiltonhUeUn Oorten j Berjerlandselaan 174 Tel. 010-198953 Zuidplein Hoog 783 Tel. 010-806370 'Vervreemdend' '.fm- aquarellen, litho's en olieverfschilderijen Geëxposeerd werk is te koop V «d - i- U —U* -■'liwï'-i- tïv^ïcv*UMVj; n sa— Huursubsidie is taboe voor buitenlanden Het weigeren van huursubsi- dies remt de spreiding van buitenlanders over Rotterdam. Buitenlandse woningzoeken den verhuizen niet naar bui tenwijken, die de gemeente speciaal voor hen heeft aange wezen, omdat ze er de huren veel te hoog vinden. Met subsi die zouden de woningen voor hen wel betaalbaar zijn. Uit een onderzoek van de gemeen te blijkt de helft van de mi granten, onder wie Surinamers ROTTERDAM/DOR DRECHT De schoolsta king groeit én wordt grim miger. Grote groepen jonge ren trekken vooral in Rotter dam door de stad. Daar de den zich gisteren en van morgen incidenten voor. Bij het scholencomplex Techni- kon in het centrum heeft de politie vanmorgen vier ar restaties wegens openlijke geweldpleging verricht. Bij incidenten gisteren in Rotterdam sneuvelden niet alleen ruiten van scholen. De politie hield ook leerlingen aan in verband met de mis hand iing van twee leraren. De vechtpartijen vonden plaats in Rotterdam-Schie- broek en Rotterdam-Zuid. Wél eensgezind bezochten enkele honderden leerlingen en onderwijskrachten giste ren de Dordtse gemeente raad. Uitgerust met een doodskist van het onderwijs en leuzen als "Retteketet, Deetman uit het kabinet" protesteerden zij aan het be gin van de gemeenteraads vergadering tegen bezuini ging op het onderwijs. Een ingekomen brief van de onderwijsbond ABOP werd daarop door burge meester J. H. van Zuuren met voorrang behandeld. De Dordtse gemeenteraad nam even later onder luid ap plaus een motie aan, waarin ongerustheid over de kwali teit van het onderwijs werd uitgesproken." Vanuit Rotterdam zijn vanmorgen vroeg stakers en hun leerlingen met bussen vertrokken naar Den Haag. Daar zuilen zij op hun beurt na andere demonstraties eerder deze week laten horen hoe zij over de pian- nen van het kabinet denken. In verband met de steeds groter wordende animo voor de staking hebben de Rotter damse onderwijsvakorgani saties voor hun slotmanifes tatie aanstaande vrijdag een groter onderkomen gezocht. Het Theater Zuidplein is in geruild voor de Eemhal in het Ahoy'-compiex in Rotter dam-Zuid. In Schiedam hebben van morgen leerlingen van vier christelijke scholen het werk neergelegd. en Antillianen, liever in de oude stad te blijven wonen. Dit terwijl hun huidige woning vaak veel te krap is. Een moskee of buitenlandse winkels maken een spreidings- wijk voor Turken en Marokka nen nauwelijks aantrekkelijk. Veel meer waarde hechten ze aan kennissen en vrienden in de buurt. Voorlichtingsbrochu res in allerlei talen om de spreidingsgebieden te promo ten, halen ook al niets uit. De folders verdwijnen ongelezen in de prullenbak. Vooral Marokkanen en in iets mindere mate Turken zijn niet bereid om naar een bui tenwijk te gaan. De meeste wo ningzoekende Surinamers en Antillianen daarentegen heb ben wel belangstelling. Zij heb ben een duidelijke voorkeur voor een huis met een tuintje, terwijl andere migranten lie ver een eerste etage bewonen. Schiebroek en Overschie zijn het meest in trek bij Marokka nen en Turken, Groot-IJssel- monde en Lombardijen bij Su rinamers. M ROTTERDAM „Op uw kamerdeur moet u een groot stuk papier met daarop het woord 'neen' ophangen. Kijk er naar wanneer een maat je u vraagt samen een kraak te zetten. En blijf dan lekker thuis!" Deze welgemeende raad gaf rechtbankpresi dent mr. T. Fransen gis teren aan Robby van R. (29) uit Rotterdam, die met twee bekenden weer ens op de inbrekerstoer was geweest. En dat ter wijl hij de afgelopen tien jaar zo'n 4H jaar, we gens oneindige reeksen inbraken, in de gevange nis had doorgebracht. Robby van R. was kort na zijn ontslag uit het Huis van Bewaring weer in de fout gegaan door bij een sexshop aan de Hillelaan in te breken en allerlei spuiien. van por nofilms tot filmprojec tor, mee te nemen. „Ik kreeg geen uitkering van de Sociale Dienst," zo luidde zijn excuus. Het feit, dat hij voordien twee uitkeringen tegelijk genoot, was daaraan uiteraard niet vreemd. Robby van R. sleepte die binnen door twee ver schillende adressen één van zichzelf en één van zijn vriendin op te geven. Omdat Robby van R. in samenwerking met hulpverleners nu een an dere weg hoopt in te slaan, beperkte officier van Justitie mr. Jansen zijn eis tot acht maan den gevangenisstraf» waarvan drie voorwaar delijk met een proeftijd van twee jaar. Tegen de niet ter zitting versche nen mededader Jimmy van O. (22) uit Schiedam vorderde hij vier maan den. Vonnissen op 30 novem ber. Toch raam opc i in 'Ponskaart' (Van een onzer verslagge*. ers) ROTTERDAM Mag het raam open? Dat zal geen on zinnige vraag zijn in de Wee- na-wolkenkrabber (de "Pons kaart") die binnenkort wordt gebouwd. Ondanks eerdere twijfeis zegt architect Henk Klunder nu dat het waar schijnlijk verantwoord is ook op de hogere verdiepingen ra men te maken die open kun nen. Klunder: „We zijn wezen kij ken in Amerika en ook in Pa rijs, en daar blijken ze alle maal ramen te hebben die open kunnen. Dat heeft nieuw licht op de zaak geworpen. We hebben nu de maquette in de windtunnel staan om het wind- gedrag rond het gebouw ver der te onderzoeken. Het is voor 80 tot 90 percent zeker dat de ramen open mogen." Klunders mededeling was een verrassing voor de raads commissie Ruimtelijke Orde ning, die gisteren zes bezwaar schriften tegen de 120 meter hoge woontoren behandelde. Een van de reclamanten voerde aan dat het gebouw, waarin de bewoners zich opge sloten zullen voelen, onver- huurbaar zal zijn. Twee reac ties: er is grote belangstelling (zie ook onze krant van giste ren) en er kunnen waarschijn lijk beweegbare ramen worden aangebracht. De Kamer van Koophandel kreeg gelijk in haar bezwaar tegen het grote aanta! vierkan te meters winkeloppervlak in de Ponskaart. Hier was ten de le sprake van een tekenfout, die zal worden uitgestuft. De gemeente heeft geen machtsmiddelen om het Hil- ton-hotei te vrijwaren van GORKUM De ex-burgemeester van Gorkum, mr. L. R. J. Ridder van Rappard (76) heeft gisteren vergeefs geprobeerd een parkeerboete te ontlopen. Een maand of wat geleden zette bij zijn auto „even" neer op een invali denparkeerplaats in Gorkum en kreeg daarvoor een bon. Van Rappard vocht dat schriftelijk aan bij de kantonrechter, maar die vond dat zelfs een adellijke ex-burgervader niet méér rechten heeft dan de gewone bur- geq. en veroordeelde Van Rappard tot 45.- boete. Brilmii Contactlenzen PEARLE VISION CENTER bouwoverlast. Maar ook bij de kort geleden begonnen bouw van de flats hoek Weena-Hof- plein is in overleg met op drachtgever en aannemer de overlast voor dc gasten rede lijk gebleven (met heien voor acht uur, had Hilton ge vraagd). De raadscommissie advi- leert B. en W. aile ingediende bezwaarschriften ongegrond te verklaren. Namens de PSP/ PPR-fractie verklaarde het commissielid Neiis Oosterwijk enkele bezwaren te onder schrijven: „Zo'n gebouw werkt vervreemdend en is met leef baar. Het is een slechte zaak als we met dit project een ope ning zouden geven voor meer van dergelijke hoT^uw." (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Nog steeds komen er tips bij de Schiedam- se politie binnen na de tv-uit- zending van maandagavond over de moord op crulse-pur- ser Bernard van Hek (45) uit Schiedam. "Het succe3 van die uitzending verbaast ons, maar tegelijkertijd zijn we er blij mee," aldus politievoorlichter hoofdinspecteur J. P. van Hoff. Opvallend is het dat veel tips, ruim 70 in totaal, afkomstig zijn van buiten Rijnmond en omgeving. "Maar," aldus h.i.p. Van Hoff, "een duidelijke rode draad in de nieuwe gegevens hebben we nog niet. Over an derhalve week hebben we alle tips verwerkt en weten we meer." ROTTERDAM Het nieuwste boek van Jan Wolkers „De Ju nival" wordt vrijdagavond (19 november) offi cieel ten doop ge houden in Rot terdam. Wolkers ont vangt het eerste exemplaar van ,JDe Junivaluit handen van Dolf Hamming sinds 1 novem ber directeur van uitgeverij De Bezige Bij 'x avonds 19.00 uur Voorhoeve Dietrich op Lijnbaan (171). Daarna zat de schrijver zijn boeken signeren cn eventueel van opdrach ten voorzien. om bij en de 5-29 november 1982 Ma-vrij dagelijks 10.00 tot 17.00 uur WITTE DE Wlf HSTR. 25, ROTTERDAM, TEL. 147400 ROTTERDAM Een sur- veiilance-auto van de Rotter damse politie is gisteravond op dc Bosdreef frontaal tegen een boom gereden. Een 22-jari- ge politieman liep daarbij ern stig hoofdletsel op. De wagen was met hoge snelheid op weg naar een inbraakmelding toen, vermoedelijk als gevolg van het slechte weer, de 29-jarige chauffeur in een slip raakte en de macht over het stuur ver loor. De chauffeur werd niet ernstig gewond.

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 1