Politie bewaakt late dienst Nachtmerrie op overweg Bezuinigen; na de vetrand :m ook mies in tiet vlees ter meulen natuurlijk 199.- Politie pakt prostitutie hard aan ter meulen natuurlijk Spijkenisse blijft toch koud van Esso Vandaag met: Herman Klomps zit bij de pakken neer Stukgoed Sport Kaartjes voor Kuip leveren 2 piek op Chantage met gif mislukte 12 km file Bemiddelaar in stukgoed? Bejaarde Dordtenaar vermoord? e se#» Wm m Marijke Nieien exposeert: ithe~ .De* <- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Grcfepjes baldadige jongelui gaan in autobussen soms zo ver over de schreef dat de poli tie in èn om Rotterdam late autobussen weer extra in de gaten houdt. W(Y4hI ÉËÉSitl wg;/' De chauffeur van deze vermorzelde vrachtwa gen moest gisteren op de spoorwegovergang aan de Reeweg in Rotter dam-zuid hollen voor z'n leven' toen z'n wagen op de overweg klem werd gezet tussen de slagbo men. Terwijl een trein met drie locomotieven en dertig kolenwagons na derde, kon hij geen kant meer op omdat één van de- slagbomen de remlei dingen van z'n vracht wagen had doorgesne den. De chauffeur bleef maar één ding over: snel uit de cabine springen en rennen voor z'n leven. Even later boorde de trein zich achter z'n rug in de vrachtwagen. Treinmachinist en vrachtwagenchauffeur bleven ongedeerd. De ra vage was grootDe spoorwegovergang waar- van de bomen automa tisch worden bediend, bleef enkele uren ge stremd. voor de laagste prijs ter wereld... made m japan Linthorst: "Kabinet houdt ons worst voor.' Altijd goed... DONDERDAG 2S NOVEMBER 1982 Jkste het ide laar itasle hie- ;n- i het /erge. d, idige 'roe- ss- n de len esse, rd in- 0- iet Jlitie- id ook laan .lo- dat naar; r- de af het de i op her- 3 hie- ad se. alf tij- inge- le ilder niet ,lk kij- a- -V i fers on- 3<S ioe- CONTROLE DISCOBUS SCHERPER ROTTERDAM/AL PHEN AAN DEN RIJN De diefstal van onge veer tweehonderd kaart jes voor Peljenoord - Ajax (zondag in de Kuip) is voor de 19-jari ge R. B, uit Alphen aan den Rijn in alle opzich ten op een sof uitgelo pen. De man had voor de kaartjes, die op de zwar te markt goed geld zou den moeten opbrengen, in totaal maar 500 gul den gekregen, iets meer dan twee gulden per stuk. Bovendien is hij tegen de lamp gelopen. De po litie greep hem gisteren en tracteerde hem op een proces-verbaal. Zij kon R. vinden omdat de Vaknummers van de kaarten (die hij op 16 no vember tijdens de voor verkoop uit de handen van een verkoper wist te grissen) bekend waren. R., die na de uitreiking van het proces-verbaal naar huis kon terugke-" ren, was op 16 november overigens niet de enige die kaartjes voor de uit verkochte voetbaltopper stal. De Rotterdamse po litie zoekt verder naar nog enkele kaartjesdie- ven. Sinds kort krijgt de laatste zaterdagavondbus van Berkel naar Rotterdam CS politie-es- corte. Tot de gemeentegrens van Rotterdam rijdt de rijks politie van Berkel en Roden rijs voor of achter de laatste bus mee. Daarna neemt de Rotterdamse politie die taak over. De laatste zaterdagavondbus van Rockanje, via Oostvoorne en Brielle naar Hoogvliet wordt ook scherp bewaakt. Bij elke halte staat duidelijk zicht baar een politiebusje opge steld. Afgesproken is dat de po litie ingrijpt als een in het nauw gebrachte buschauffeur met z'n koplampen knippert. Volgens de maatschappij West-Nederland die met bus lijn 170 de route Berkei-Rotter- dam v.v. uitvoert, doen de moeilijkheden met de jeugd zich vrijwel elke winter voor. Uit voorzorg stuurt de maat schappij met de laatste'bus uit Berkel een controleur mee. Als de situatie uit de hand loopt, zal men op het traject recher- cheurs-in-burger laten meerij den. Tot dusver, aldus bedrijfslei der Jansen van West-Neder land, is het steeds gegaan om „kleine probleempjes". In de late Bcrkel-bussen die op za terdagavond dikwijls afgela den zijn met jeugdige passa giers, worden af en toe vernie lingen aangericht. Het gaat daarbij om zaken ais het ver nielen van tl-buizen en derge lijke. Volgens de West-Nederland bedrijfsleider hebben de chauf feurs consigne gekregen om niet direct op kleine ordever storingen in te gaan. Dat doen we om de zaak niet te la ten ontploffen." De meeste joneren, in de late Berkel-bus hebben hun avond doorgebracht in de jeugdsoos Willem Huigens in Berkel. Be drijfsleider Jansen: „Het gToepje baidadigen is eigenlijk maar klein. De grote meerder heid vindt het zelfs niet prettig om in die bus mee te rijden." vvs y/* w, 4. s-y/vy, y0'Wt. ZEVENHUIZEN Speculerend op de angst van winkeliers om klan ten te verliezen, hebben twee jongemannen uit het Zuidhollanse Zeven huizen geprobeerd een supermarkteigenaar 10.000 gulden af te per sen. De twee, 17 en 21 .jaar oud, liepen daarbij echter al snel in de ar men van de politie. De Zevenhuizenaren hadden de winkeliers verteid dat zij bepaalde levensmiddelen in de su permarkt met gif had den bewerkt. "Als u ons nu 10.000 gulden betaalt, zuilen wij vertellen wel ke artikelen het zijn," zo chanteerden de twee de eigenaar. Deze sprak met hen af dat hij het geld later op een plek in Zevenhuizen zou komen overhandigen. Ondertussen waar schuwde de winkelier de politie, die de twee af persers eenvoudigweg opwachtte op de afge sproken plek. Maar in plaats van de beloofde tienduizend gul den werd hun op het po litiebureau even later een uitgebreid proces verbaal overhandigd. Van vergiftigde waar bleek overigens geen sprake te zijn. Cosma CS-2 volautomatische spiegelreflex-kamera met wisselobjektief. 1,7/50 mm Diafragma voorkeuze met automatische belichtmgs- regeling. Sluitertijden zichtbaar in de zoeker. Sluiterkorrektie van +2 tot -2 stop. Sluiter elektronisch gestuurd van 8 sek. tot 1/1000 B Elektronische zelfontspanner. Met 1,7/50 mm multicoated objektief. met meest voorkomende bajonetvattmg voor Pentax-K-, dus ongelooflijk veel uitbreidings mogelijkheden. Winder aansluiting. 1 jaar garantie, van 579,- voor de éénmalige stuntprijs ROTTERDAM Rotterdam moet opnieuw fors bezuinigen. De eerste bezuinigingsoperatie van 150 miljoen gulden is on toereikend om het hoofd de ko mende jaren boven water te houden. Extra besnoeiingen van nog eens 150 miljoen zijn onontkoombaar. „We hebben de vetrandjes weggesneden, maar nu moeten we ook in het vlees en de bot ten het mes zetten," aidus wet houder Joop Linthorst van Fi nancien. Linthorst had de tegenval lers in september al aangekon digd. maar niemand vermoed de dat de situatie zo uit de hand zou lopen. Linthorst voorspelt dat zich de komende jaren „donkere wolken" boven Rotterdam samenpakken. Het rijk bezuinigt, het GEB en het Havenbedrijf maken minder winst en de Sociale Dienst ziet een leger van uitkeringstrek kers op zich afkomen. Binnen de extra bezuinigin gen zit ook een bedrag van 45 miljoen, dat Rotterdam daar mee vrijmaakt voor het bekos tigen van knelpunten, zoals aankoopacties voor de stads vernieuwing en het beheersen van de woonlasten. Linthorst noemt de eerste bezuinigingsronde „goed ge slaagd". Hij vindt het een pres tatie dat Rotterdam er in is ge slaagd te bezuinigen wat het zich had voorgenomen. Alle voorgaande „zoeklichtacties" mislukten destijds. Twee bezuinigingen gaan niet door: de veegdienst van de Roteb wordt niet ingekrompen en er wordt drie miljoen min der gesnoeid op het wijkwel- zijn. Rotterdam handhaaft het voorstel om het uitrukken van de brandweer in rekening te brengen. De gemeenteraad be handelt de bezuinigingen in de cember tijdens de begrotings debatten. Op kritiek van de vakbewe ging tegen het wegvallen van 850 arbeidsplaatsen bij de ge meente zegt hij: „Wij bezuini gen zoals geen enkel particu lier bedrijf zich kan permitte ren, alleen dankzij onze reser ves die wij aanspreken. De bonden kunnen niet meer ver langen. Beter kan het bijna niet." Grote kritiek heeft Linthorst op het nieuwe kabinet. Dat heeft voorgesteld, dat gemeen ten hun tarieven sterker mo gen verhogen: „Dit kabinet houdt ons een worst voor, die nog erger is dan het paard van Troje. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Rotter damse politie heeft opdracht gekregen om de prostitutie en heroïnehandel in Katendrecht, Middelland en Cool snel streng aan te pakken. Een werkgroep onder leiding van burgemees ter Peper heeft daartoe beslo ten. In de werkgroep zaten ook twee wethouders en hoofdcom missaris Vermeij van de poli tie. De poiitie zal volgende week al enkele bordeien, die sinds kort op Katendrecht zijn te ruggekeerd, sluiten. In Middel land en Cool zal de politie zeer intensief blijven optreden. Ook daar zijn snel acties te ver wachten tegen bordeien en he ro mecaf és. ROTTERDAM Een onbe duidende aanrijding op de zui delijke inrit van de Benelux- tunnel had vanochtend om half negen grote filevorming tot ge volg. Tussen de tunnelinrit en de Aveling in Hoogvliet stond het verkeer lange tijd muur vast. De file groeide in de an dere richting -tot voorbij Rhoon. In de loop van de och tend loste deze geleidelijk op. om zulke mooie flanellen nachthemden met Sinter klaas kado te geven in twee modellen Van 100% ka toen Diverse dessins en kleuren Maten 56 t/m 50. Van 29,95 voor ROTTERDAM Het plan om ongeveer achtduizend hui zen in Spijkenisse te verwar men met de restwarmte van de Esso-raffinaderij in de Bot lek is van de baan. B. en W. van Rotterdam hebben op het laatste moment afgehaakt. Reden daarvoor is dat Esso geen keiharde garanties wil geven dat er steeds voldoende restwarmte beschikbaar zal zijn. Esso zegt "verrast" te zijn nu het plan, waarover drie jaar is onderhandeld, niet doorgaat. Bij de onderhande lingen was ook de Nederlandse Ontwikkelingsmaatschappij (NEOM) betrokken. Ook die ziet volgens Rotter dam geen heil meer in het Spijkenisser projekt. "Esso wilde alleen maar vrije vage toezeggingen doen over de le vering van warmte. Het zou onverantwoord zijn als wij op grond daarvan 150 tot 200 mil joen zouden investeren," aldus een woordvoerster van de ge meente. Esso zal vanaf eind 1986, als een nieuwe flexicoker in be drijf komt, normaal gesproken 25 tot 45 megawatt restwarmte overhouden. In plaats van die op het op pervlaktewater te iozen (wat voor het milieu schadelijk is) wilde men er woningen in Spij kenisse mee voorzien van ver warming en heet water. Dat zou op den duur leiden tot een besparing van 30 miljoen ku bieke meter gas. Op dat moment zag het er naar uit dat Esso snel een zo geheten intentieverklaring zou ondertekenen waarin het be drijf zonder meer beloofde vol doende warmte te leveren. Es so zegt daartoe in beginsel nog steeds bereid te zijn. Het bedrijf merkt echter op dat er omstandigheden zijn (rampen, olieboycot, sterk ver anderde economische situatie) waarin het mogelijk te weinig warmte kan leveren. Esso wil aquarellen, litho's en olieverfschilderijen -Geëxposeerd werk is te koop 5-29 november 1982 Ma-vrij dagelijks 10.00 tot 17.00 uur - li ia wl WITTE DE WITHSTR. 25, ROTTERDAM, TEL. 147400 dan de warmtelevering kun nen staken zonder door Rotter dam financieel te worden aan gesproken. De gemeente zegt dat met dit soort omstandigheden in de intentieverklaring wel reke ning is gehouden. "We hebben Esso bepaald het vel niet over de neus getrokken. Het bedrijf gedraagt zich als iemand die wei een liefdesverklaring geeft zonder zich definitief te willen binden." ROTTERDAM De Ver- voersbond FNV wil een buiten staander-laten bemiddelen in het conflict om de haven-cao. Dat voorstel is bij de SVZ, de havenwerkgevers, op tafel ge legd. De eerste reactie in die kring was vanochtend niet erg enthousiast. DORDRECHT Dr. J. Zel- denrust heeft vanmorgen sec tie verricht op het lichaam van de 68-jarige Dordtenaar F. J. P., die gistermiddag op het terrein van de voormalige va- tenhandel Briels en Zonen aan de Noorderstraat is gevonden. De recherche vermoedt dat de man door een misdrijf om het leven is gebracht, omdat hij „onder verdachte omstan digheden" is aangetroffen. Woordvoerder F. J. W. M. Kooiman wilde daarover van ochtend verder niets loslaten, evenmin over de doodsoor zaak. „Het slachtoffer had in ieder geval geen zichtbaar uit wendig letsel," aldus Kooiman. Het lichaam werd even na twee uur ontdekt door burgers die onderweg waren naar tankschepen in de naburige haven. Afhankelijk van het sectierapport beslist de Dordt- se politie vanmiddag of het re gionale recherchebijstands team wordt ingeschakeld. «p

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 1