Bezuinigen op onderhoud Hongerstaker ziekenhuis in Toch betalen voor museumbezoek maar: Boete voor bokser iemand wil meer naar Katendrecht f 100.- tot f 140.- VOORDEEL PER STUK* Enkele voorbeelden; - andaag met: Ook centrum Gouderak bedreigd e+++ Stukgoed +4-+- en or or u flanel mantel met capuchon lzt99f-nui imitatie suède mantel - m geheel teddy gevoerd £339;- nu T IW•- mohair mantel m geheel poplin gevoerd £24$;-nu T I modieuze wollen mantel m o.a. marine, raf, blauw £2rt9T,- nu Y I IV»- modieuze velours mantel r OO o.a. marine, bordeaux £239;- nu T wT•- £339;-nu £249;- nu £2f9;- nu MS MAAKT MODE BETAALBAAR Witte bedjes staan afgedekt 1 ijl 1mr lil m a o (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het [zal nooit meer goed ko men met de straten en wegen van Rotterdam. Veertig percent van het wegdek is slecht tot bar en boos» veertig percent matig en slechts twin tig percent goed. Nie mand in de Maasstad hoeft er op te rekenen dat die situatie in grote trekken de komende ja ren zal verbeteren. ■ï"- Putten en verzakte tramrails in .stadscentrum, com pleet met protestkreten van ENFB. Elf miljoen M iiiSi Fietsers Laat ik eens een rolbevestigen.de foto maken, ter afwisselingzo dacht fotograaf Ben Wind onlangs. En ja hoor, na een lange speurtocht door de wijken van Rotterdam stuitte hij in de Frederikstraat (Crooswijk) op dit welhaast klassieke tafereel. Niet alleen de krulspelden vervolmaken het beeld; de tussen de tanden geklemde wasknijper is de kern van de zaak. en nog vele andere aanbiedingen in 85 winkels In Nederland. Zolang de voorraad strekt. Rotterdam: Zuidplein, Noordmolenstraat, Hoogstraat. Vlaardlngen. Schiedam. JL Rotterdam moet leren leven met gaten in de weg De Rotterdammers zullen ten Ieren levensmet plas- 1 putten» verzakkingen en wippende stenen. Gemeente werken ziet er geen gat meer in» nu de bezuinigingen ook de ze dienst dwingen tot mondjes maat wat betreft herstel. Er zat in de eerstkomende jaren steeds minder geld zijn voor kleine reparaties» het zoge noemde EHBO-hersteiwerk. Daardoor is volgens somrtiige deskundigen de verkeersveilig heid in het geding. Meer nog voor fietsers, brommers en motorrijders, dan voor auto mobilisten. In de commissie verkeer en vervoer bleek gisteren dat er zoveel moet worden ingele verd. dat verbetering van de huidige toestand er niet meer inzit Het bijhouden van de we gen in de Maasstad is in grove lijnen in drie manieren onder te verdelen: de kleine straatre paraties. daar waar de straat weer giadgetrokken moet wor den en als duurste aanpak de straatvernieuwing. De elf miljoen gulden die men moet bezuinigen op het onderhoud van de 1800 hectare verhard oppervlak (weg, straat, stoep en plein) zal Ge meentewerken halen uit een andere aanpak. In de eerste plaats is er geen mogelijkheid meer voor sier en opsmuk; de straataanpak zal van nu af zo sober mogelijk gebeuren. Het goedkoopste oplappen (het EHBO-herstelwerk) zal per ROTTERDAM Totaal dienstweigeraar Kees-Jan Roeland - die tot achttien -maanden gevangenisstraf is veroordeeld is al sinds 26 oktober in hongersta king. Hij drinkt alleen wa ter en thee. Roeland wil met zijn actie z'n vrijheid herkrijgen. Hoewel Roeland volgens de directie van het Rotter damse huis van bewaring aan de Noordsingel „niet ernstig is verzwakt" is hij toch overgebracht naar het Penitentiair Ziekenhuis in Scheveningen. De dienst weigeraar (die behalve de militaire ook de vervan gende dienst weigert te verrichten) heeft wel veel aan gewicht verloren. Hij zou niet meer in staat zijn trappen te lopen. De direc tie van de Noordsingel had Roeland onder de controle van de inrichtingsarts ge plaatst, maar wist verder eigenlijk niet wat ze met de hongerstaker moest aan vangen. In overleg met Roeland en zijn ouders is hij naar het gevangenisziekenhuis overgebracht. Dat zou zijn gebeurd omdat Roeland weigerde zijn ouders te ontvangen op de Noordsin gel. In Scheveningen zou bezoek beter mogelijk zijn. Kees-Jan Roeland is de derde totaaldienstweige raar dit jaar die uit protest tegen zijn gevangenisstraf in hongerstaking is ge gaan. De andere twee ver blijven momenteel even eens in Scheveningen. 53®asas8 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - De PvdA Rotterdam gaat akkoord Wet de entreeheffing voor het wuseumbezock. De partij had in het verkiezingsprogramma opgenomen, dat het bezoek featis moest blijven. Het voor- Hel om entree te heffen heeft het PvdA-collcge daarom vo rig jaar teruggedraaid. Maar nu de nood aan de man «omt bij dc bezuinigingsronde i» het geld toch nodig. De ge westelijke vergadering heeft het verkiezingsprogramma gisteravond op die manier ge wijzigd. Het voorstel, dat al ter be handeling bij de gemeenteraad ligt. houdt in dat per bezoek 2,50 moet worden betaald. Men kan ook een jaarkaart ko pen voor ƒ6,- voor alle Rotter damse musea. Voor jongeren met een Cultureel Jongerenpa spoort is die te verkrijgen voor 1.- per jaar. Jeugdigen tot 16 jaar houden gratis toegang. WOENSDAG 1 DECEMBERJ9B2 jaar worden teruggebracht van 30 hectare naar 15. Het strijkijzerwerk zal per jaar worden opgevoerd van 30 naar 45 hectare, waardoor men hoopt dat de grote vernieuwin gen deels achterwege kunnen blijven. De commissaris van de ver keerspolitie, G. J. van der Beek, wees er op dat "vooral motorrijders in Rotterdam ge vaar lopen" wanneer het weg dek m grote lijnen zo slecht blijft als het nu is. Voor hem hangt de verkeersveiligheid ten nauwste samen met de toe stand van de wegen. De echte Nederlandse Fiet sersbond (ENFB) gelooft ook dat de bezuinigingen direct voor meer risico's zuilen zor gen. "Fietsers wijken daar straks vaker uit voor slecht wegdek of grote plassen en dat betekent levensgevaarlijke si tuaties". Geenszins een over dreven voorstelling van zaken, meent men. "Is het soms zo dat kwestbare weggebruikers in een tijd waarin het econo misch minder goed gaat de eersten zijn die daaronder moeten lijden?" Paul Klunder. voorzitter ENFB Rotterdam, wil dan ook dat de gemeenteraadsleden te gen de voorstellen tot bezuini gingen op wegenonderhoud stemrnenvof zodanige wijzigin gen aanbrengen dat het "fiets- vriendelijke" Rotterdam de tweewielers ontziet. ROTTERDAM Europees bokskampioen Rudi Koopmans (34) is vanmorgen wegens op lichting van een verzekerings maatschappij door politierech ter mr. J. W. Heijman veroor deeld tot een maand voorwaar delijke gevangenisstaf plus een geldboete van 4000. Koop- mans erkende ruiterlijk dat de oud-bokser Henny Thooncn zijn Alfa Romeo had meegeno men teneinde deze wagen, die regelmatig mankementen ver toonde. „weg te werken". Rudi Koopmans deed daarop bij de politie aangifte van diefstal van deze wagen, stelde de as surantiemaatschappij van een en ander op de hoogte en in casseerde de verzekeringspen ningen ten bedrage van ƒ26.000. „Dat geld is inmiddels terug betaald," aldus Koopmans, die stelde er door de kringen rond om Henny Thoonen min of meer ingeluisd te zijn. De wa gen was naderhand, geheel uit gebrand, in Belgie teruggevon den. Officier van Justitie mr. H. de Doeider zei geen vrijheids straf te willen eisen, omdat het feit reeds geruime tijd geleden was gepleegd en omdat Koop mans het uitgekeerde schade bedrag inmiddels heeft terug betaald. Hij eiste wegens op lichting een maand voorwaar delijke gevangenisstraf plus een boete van 4000. Raadsman mr. Van Wijk stelde dat Koopmans, „geeste lijk eenvoudig van structuur is en daardoor gemakkelijk te beïnvloeden", onder druk van onjuiste adviseurs („de aasgie ren rond de boksring") had ge staan. Hij beklemtoonde dat de bokser er veel schade, o.m. an nulering van een reclamecon tract, van heeft ondervonden. Mr. Van Wijk verzocht in ieder gevai geen gevangenis straf op te leggen, omdat dit voor Koopmans fatale gevol gen. schorsing door de Neder landse Boksbond en het ontne men van zijn Europese titel, zou betekenen. Politierechter mr. Heijman, die van een ern stig feit gewaagde, veroordeel de Rudi Koopmans uiteindelijk conform de eis. ROTTERDAM Rotter dammers willen niet op Katen drecht wonen. De belangstel ling voor zowel nieuwe als oude woningen is uiterst ge ring. Er dreigt zelfs een mas sale leegstand. Voornaamste oorzaak van de verhuurproblemcn is het imago van Katendrecht. Het is en blijft in de ogen van buiten staanders een hoerenwijk. Vooral in de Atjehstraat wil niemand wonen. Het imago dat Katendrecht bij de buitenwacht heeft, is volgens projectcoördinator stadsvernieuwing Flip Koiet in een brief aan de Stuurgroep Stadsvernieuwing niet heie- maai ten onrechte. "Een jaar geleden leken de inspanningen om Katendrecht van de overlastgevende prosti tutie te verlossen resultaat te hebben. Dit resultaat is slechts twee weken lang te merken ge weest. Daarna is de prostitutie weer toegenomen," aldus Ko iet. Gisteren trad de politie toch weer op tegen de prostitutie in de Atjehstraat. Twee panden werden door Gemeentewerken dichtgetimmerd. Een vrouw en twee mannen werden aan gehouden. De verhuurproblemcn op Katendrecht beginnen nijpend te worden in verband met de oplevering van 162 nieuwbouw woningen op het Nemag-ter- rein. Binnenkort volgen nog 36 huizen in dc Tolhuisstraat en medio 1983 zijn 133 gereno veerde huizen klaar. Ruim 80 percent van de nieuwbouw huizen is bestemd voor de huidige bewoners van de wijk. Deze gegadigden voor de nieuwbouw laten echter een oud huis achter, waarvoor nauwelijks belangstelling be staat. De Atjehstraat. waar nog de grootste concentratie prostitu tie zit, vormt volgens Flip Kc- Iet het grootste probleem. De trek naar de nieuwbouw is daar het grootst, zodat juist op die plek de meeste oudbouw- woningen vrijkomen. De stadsvernieuwing blijft f n» Kolet in de brief aan i irgroep Stadsvernieu- ivaar lopen totdat de d itie Is uitgebannen, nol probleem zal zich in 1985 bij de oplevering van 850 te bouwen woningen in veelvoud aandienen," waarschuwt hij. ROTTERDAM Voor meer dan 1000 lichamelijk- en gees telijk gehandicapte kinderen uit Rotterdam is het morgen ochtend groot feest in de Rot terdamse Schouwburg. Tijdens het traditionele 'Witte Bedjes- feest' dat van tien uur tot twaalf uur wordt gehouden, komt een groot aantal arties ten opdraven. Hoogtepunt is de komst van Sinterklaas en zijn Pieten, die ieder kind met een surprise zullen verrassen. Het Sinterklaasfeest wordt georga niseerd door de Dienst Sport Recreatie.

Het Vrije volk | 1982 | | pagina 1