J Bukken tegen 9 [mqqr se hade viel wel mee Beeldend kunstenaar op weg geholpen Dronken aan t scheepsroer. Klanten mee naar rechter - mm v ai to iii 0 L (Van onze verslaggevers) DORDRECHT/SCHIEDAM/DELFT Het Sehie- damse college van B. en W. heeft gisteravond op de valreep een prikactie van AbvaKabo verboden. Een uur voordat werknemers van de openbare nutsbedrijven (ONS) tv-programma*s zouden gaan storen, kreeg ONS-directeur Van Willigen de opdracht de sleutels van het CAI-station in beslag te nemen. Enkele van de 250 ambtenaren van zes gemeentelijke diensten, die gisteren m Dordrecht twee uur staakten, wachten goedgemutst bij het Stadskantoor op de bur gemeester. Deze zou een petitie krijgen, die de gemeenteraad naast zich neer zou leggen. Sirenes Windkracht negen. Onder Rotterdamse torenflats is dat wind kracht twaalf. FOTO: BEN WIND Storm en regenweer, het meisje-loos uit het beroemde lied had er al last van. Rotterdamse zusters van haar giste ren ook: de beelden spre ken voor zichzelf. Schade heeft de storm tot windkracht negen niet in ernstige mate veroorzaakt. In het hele land werden bomen om ver geblazen, waardoor geparkeerde auto's deu ken opliepen. De groot ste malheur kreeg Arn hem te verwerken. Er werd een vrachtwagen combinatie van de weg geveegd, de bovenlei ding van de trolleybus sen werd beschadigd en de verkeerschaos werd compleet toen hele ver- keersllchtinstaliaties niet bestand bleken te gen de terreur der ele menten. Kabelbreuken bij Moerdijk en Goes strem den de treinenloop voor enkele uren. Voor ruim een ton schade werd in het Gel derse Kerkwijk aange richt. De voorkant van een grote loods waarin caravans, boten en per sonenwagens stonden gestald, werd door de wind een paar meter weggezet, wat uitbundi ge blikschade tot gevolg had. Tweeduizend varkens in Brakel (NB) kwamen met de schrik vrij toen de wind hun stal verniel de. Berichten uit het land vermelden in de lucht geblazen dakbedekkin gen, geknakte antennes en weggewaaide dakgo ten van hoge flatgebou wen. Epidemisch Lamlendig - j T> p y Tv-kabel dicht voor prilkactie ambtenaren Elders m Zuid-Holland slaagden honderden ambtena ren wél in hun prikacties tegen de bevriezing van de ambten arensalarissen In Delft leggen honderd medewerkers van de technische dienst van het eiec- trlciteitsbedrijf Delfland het werk voor een dag neer In Dordrecht staakten zo'n 250 le- ROTTERDAM „Dat kan een mooie boel worden op 14 januari op de Noordsingel," al dus groenteboer Wil Alders uit de Noordmolenstraat De groenteboer doelt op de hon derden klanten die hebben aangekondigd mee te zullen gaan als de groenteboer voor de rechtbank moet verschij nen Begin augustus van het vo rig jaar werd Wim Alders door een paar agenten op de bon ge slingerd omdat hij buiten ope ningstijd één krop sla aan een collega-winkelierster meegaf. (Van een onzer verslaggevers) KRIMPEN AAN DEN IJSSEL Burgemeester F. Bulder heeft gisteren op de Nieuwjaarsreceptie van het Krimpense ge meentebestuur de hand geweigerd van het PvdA- raadslid Rob Bakker „Nee, heer Bakker, dat doen we dit jaar niet," zei Bulder toen het raadslid zijn hand uitstak om de burgemeester een geluk kig nieuwjaar te wensen Bakker zegt „Ik vond dat niet plezant en ben toen maar doorgelopen naar wethouder Wil van Duyvendijk en de rest van het college die naast het burgemeestersechtpaar stond Bakker heeft jarenlang het door Bulder geleide Krimpense gemeentebe stuur gewaarschuwd voor "de verontreinigende akti- viteiten van EMK Eind vorig jaar vroeg een plaatselijke krant hem wat hij vond van het af scheidsfeest en cadeau dat Bulder kreeg als hoofdingeland van het Hoogheemraadschap Krimpenerwaard Bakker zei dat niet te kunnen begrijpen omdat juist Bulder verweten zou moeten worden dat hij zijn taak als hoofdinge land belast met het toe zicht op de waterkwaliteit niet behoorlijk vervuld heeft. „Uit de notulen blijkt dat Bulder al die ja ren meestal ontbrak op de vergaderingen van het Hoogheemraadschap Zel den waarschuwde hij zijn plaatsvervanger en als hij het wel deed, was het op het laatste moment De keren dat hij er dan nog wel was, mengde hij zich niet in de discussie Wel inde hij het presentie geld. Zo iemand komt toch met in aanmerking voor een feestelijk af scheid en een Delftsblauw bord dat betaald wordt met belastinggeld? Dat heb ik gezegd toen ik om commentaar werd ge vraagd De Krimpense burge meester heeft daarop te genover de plaatselijke krant gezegd. „Het raads lid Bakker gaat gebukt onder een milieusyn droom Gisteravond wei gerde hij de hand van Bakker dus. Het PvdA-raadslid zegt niet te begrijpen hoe Bul der zo fel kan worden: „Uit de gemeentebegro ting blijkt dat de Krim pense bevolking driekwart miljoen gulden moet op brengen om het EMK-ter- rein schoon te maken Voor advocatenkosten is onderhand al een kwart miljoen geleend. Dan is het niet jui3t om over het milieu m onze gemeente te willen zwijgen," aldus Bakker Burgemeester Bulder geeft als commentaar „De manier waarop Bak ker zich over mij heeft uitgelaten vind ik onheb belijk Het handgeven op zo'n receptie is voor mij een persoonlijke zaak Aan een gelukwens voor 1983 van de heer Bakker had ik geen behoefte, ook met op een receptie van het gemeentebestuur." den van AbvaKabo twee uur Schiedamse en Vlaardingse leden van deze ambtenaren- vaabond zijn vanmorgen via een vlugschrift op de hoogte gebracht van het ingrijpen van het stadsbestuur De voorzitter van de plaatselijke afdeling, de heer Koete, zegt dat de leden 'bijzonder boos' zijn De actie was nauwgezet voorbereid en vorige week besproken met de wethouders Scheeres en Post hoorn. „Ga je gang," zeiden ze toen, „maar laat het ons niet officieel weten Scheeres ontkende vanmor gen ingelicht te zijn over de actie „Ik en de andere college leden vernamen het gisteren pas uit de kranten Gister avond hebben we de ONS-di recteur er in een telegram op gewezen dat hij moet zorgen voor ongestoorde uitzendingen. Ingrijpen in tv-signalen is ver boden en volstrekt verwerp- baar" In Dordrecht maakten de stakende ambtenaren met ruim 120 voertuigen van alle gemeentelijke diensten, inclu sief brandweer en politie, een demorstratieve tocht door de binnenstad. Deze trok veel be kijks: door het aanhoudende en oorverdovende sirenegeloei was bij de bevolking de indruk ontstaan dat er een reusachti ge brand was uitgebroken. Aan het einde van de tocht, die het verkeer enigszins ont regelde. stelden de stakers zich met hun wagens in rijen van drie op bij het Stadskan toor Daar kreeg burgemeester J. H. van Zuuren een petitie aangeboden, waarin de Dordt- se raad wordt gevraagd een uitspraak te doen over de plan nen van minister Rietkerk. De raad, die diezelfde middag vergaderde, weigerde dat Hennie van Schelt, secreta ris van de afdeling Dordt van AbvaKabo, was zeer tevreden over de actie „De opkomst was geweldig geweest en bo ven verwachting groot." Bij het afdelingskantoor kwamen tal van steunbetuigingen bin nen, zoals van het Energiebe drijf Delfland en het GEB In Gouda. jij». '•VWO Grien golf is hier nog nic zo erg ROTTERDAM Het open bare leven wordt nog niet al te ingrijpend beïnvloed door de heersende Hong-Kong griep De kinderen kunnen nog ge woon op school terecht, de post valt nog dagelijks in de brie venbus en ook het openbaar vervoer rijdt nog Toch is er wei degelijk spra ke van een epidemische verho ging van het aantal griepge vallen. Dat zegt althans prof dr. N Masurel, directeur van het Nationaal Influenzacen trum Volgens Masurel, wiens naam altijd opduikt als het woord griep ter sprake komt, is het aantal griepgevallen tn de eerste week van december gestegen van negen naar zeve nentwintig per tienduizend personen Het ministerie van Volksge zondheid spreekt echter pas van een heuse epidemie als minstens vijftig op tienduizend mensen met griep cp bed ligt Het griepcljfer komt tot stand door pcilstations (huis artsen over iiet hele land) die" het aantal griepgevallen door geven Het beeld dat hierdoor voor Rotterdam ontstaat is misleidend, omdat er op het platteland minder griep heerst dan in de grote steden De kans op besmetting is m de stad namelijk veel groter dan op het platteland Masurel noemt mede een ho ger cijfer dan het Ministerie omdat hij ook de gegevens uit het laboratorium erbij haalt „Er worden de laatste weken aanmerkelijk meer griepvirus sen geïsoleerd", aldus de Rot terdamse professor Het bedrijfsleven wordt nog met al te zwaar getroffen door de griepgolf Er is wel sprake van verhoogd ziekteverzuim, vermoedelijk door de griep, maar de meeste bedrijven we ten nog wel een mouw aan de situatie te passen De drogisterijen en apothe kers kunnen de iets toegeno men vraag naar de bekende middelen gemakkelijk verwer ken Antigrippine is nog overal volop op voorraad Traditione le middelen als Aspro en Aspi rine verdienen volgens HW- arts Faddegon trouwens dc voorkeur boven griepbestrij- ders als Antigripine, Coldrex en Citrosan De eerste werken hetzelfde als de laatstgenoem de middelen maar zijn wel veel goedkoper Als de griep toeslaat moeten de mensen rekenen op een ziekbed van eén tot twee we ken De kenmerken van deze Hong-Kong-griep zijn koorts, hoofdpijn, kncbelhoest en een lamlendig gevoel ROTTERDAM Dc Drem- pelprijs 1982 van de Rotter damse Kunststichting veer tienduizend gulden, bedoeld om "de moeilijke periode tus sen academie en praktijk te overbruggen" is toegekend aan de jonge beeldend kuns tenaar Hans van der Pennen Van der Pennen studeerde vorig jaar af aan de Rotter damse Academie voor Beel dende Kunsten in de studie richting plastische- en ruimte lijke vormgeving Samen met werk vein Gerard van Wijk, aan wie de Rotter damse Drempeiprijs 1981 werd toegekend, is werk van Van der Pennen van vrijdag 14 ja nuari tot 6 januari te zien in de nieuwe Galerie Westersingel 8 Daar zal de laatste prijswin naar bovendien een skulptuur in klei vervaardigen. Zijn werk zal ook te zien zijn op een ex positie in museum Boymans- van Beuningen die in de loop van februari begint (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Rotter damse rivierpolitie heeft de af gelopen nacht tot drie maal toe een dronken Duitse coas ter-kapitein in het juiste vaar water proberen te houden Er kwamen twee achtervolgingen te water aan te pas om zware scheepsongelukken te voorko men De 41-jange kapitein werd uiteindelijk aangehou den De affaire begon toen de ri vierpolitie vannacht de mel ding kreeg dat er zich aan boord van een Nederlandse coaster m de Elbehaven een man bevond die zich niet wilde verwijderen. Het bleek te gaan om dc Duitse kapitein F.F. Van de coaster Antilope, die onder invloed verkeerde van sterke drank De rivierpolitie voerde F daarop met zachte drang naar zijn schip Korte tijd later kreeg de waterpohtie te horen dat de Antilope zigzaggend door het nauwe Calandkanaal voer Pohticboot P4 zette de ach tervolging in, twee agenten sprongen aan boord van de coaster en ontdekten dat de nog steeds dronken kapitein F. aan het roer stond. De politie mannen wekten de stevig sla pende stuurman van de Antilo pe en gaven het stuurwiel aan hem over De P4 vertrok weer naar z'n steiger. Maar even later kwam wéér de noodkreet „De Antilope zwalkt door het Calandkanaal andere zeeschepen kunnen aanvaringen ternauwernood voorkomen" De nu wat geïrriteerd ge raakte rivierpolitie enterde het Duitse schip opnieuw Het bleek dat de stuurman-aan- het-roer tiaar goed Duits ge bruik blindelings de bevelen van zijn (nog immer aange schoten! kapitein F. opvolgde. Ten einde raad haalde de poli tie toen de kapitein maar defi nitief van de brug. De stuur man kreeg nu zelf het com mando en een brigadier fun geerde zolang als loods voor de stuurman

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 1