Schiedam 14 'Het komt m'n strot uit' net M Mini-badhuis op proef open Uitkeringstrekkers sneller in beroep VAKANTIE OP HET US WelaÉJasmarfet te commercieel Drie in de pan Fiesta en Paul in Stadsgehoorzaal Toch fflmprojector voor vrouwenpand Begrenzer weer op agenda tmimm %mm mmmmÊÊmmm wémê. tmm tfasm Sch SCHIEDAM Er komt definitief geen nieuw sociaal medisch centrum in Zuid. De commissie welzijn en volksgezondheid stemde gisteravond in met een voorstel van Burgemeester en Wethou ders om het idee te laten vallen. CPN'er Collé vond dat het gebouw er wél moest komen. "Als je het neerzet wordt het vanzelf ge vuld. Als de gemeente het nu niet doet, gebeurt het nooit, terwijl het in Zuid hard nodig is." Hafkamp: "Voor twee participanten is medisch cen trum niet redelijk". Volop span ning aan het net. Links de ploeg van Spierings- hoek 2, aan de andere kant Spie- ringshoek 4. tills ili IWmmf- fa Wam wn/rn, IfiiiiÉf mm 0 HET VRUE VOLK -%0' a w^-5^ vt»vA vt *fS> s Medisch Centrum van de baan SCHIEDAM „Het komt me onderhand de strot uit" riep jongerenwerker Frans Ekel de leden van de commis sie Welzijn gisteren toe. In de cember is hem beloofd dat de jongeren van Jeugdhaven Nieuwland naar de Masten- broekschool aan de De Mees- terstraat konden. „Er is nog niets gebeurd", al dus Frans. Wethouder Haf kamp kreeg van verschillende commissieleden het nadrukke lijke verzoek spoed te zetten achter de verbouwing van de school. De aanwezige ambte naar Mulder 'schatte' dat dit zo rond het begin van de schoolvakantie in orde zou zijn. "Te laat" was daarop de re actie van CPN'er Collé. Het be drag van 160.000 gulden dat de verbouwing van de school gaat kosten is al gereserveerd door de gemeente. Het wachten is op een 'overleg' over de inrich ting van het pand. De jongeren in Nieuwland zullen, als het pand klaar is, in hun eerdere 'kraakstekkie' trekken. Ruim een jaar gele den waren de jongeren het wachten op een pand al beu. Na de kraakactie werd een ge deelte van de Gabriëlschool toegewezen maar deze brand de op nieuwjaarsdag af. SCHIEDAM De geluidsbe grenzer voor de Blauwe Brug zal weer op de agenda van de gemeenteraad komen. Het ap paraat, dat 28.000 gulden kost. werd in december door de raad te duur bevonden. Na dit besluit kreeg de Blauwe Brug te horen dat alle versterkte muziek verboden was in ver band met geluidsoverlast voor omwonenden. Het centrum was bedoeld voor vier instanties, de kruis vereniging, het maatschappe lijk werk, de raad voor het be- jaardenwerk en twee fysiothe rapeuten. Het bejaardcnwerk haakte vorige maand plotse ling af ondanks de subsidies die de gemeente aan de instel lingen (behalve de twee thera peuten) had toegezegd. De the rapeuten vonden het centrum te duur. Truus de Nijs-De Loos van de PvdA vond dat er teveel naar het geld werd gekeken.. "Er zijn andere dingen die be langrijker zijn. De noodzaak van een centrum in Zuid is overduidelijk." Het centrum zou ingebouwd worden in een project van 45 bejaardenwoninkjes op het ter rein van de voormalige Bethel- kerk aan de Nieuwe Maas straat. Om het centrum te kun nen realiseren moest een zes tal woningen wijken. "Nu er maar twee deelne mers overblijven is er geen sprake meer van een sociaal- medisch centrum," zo verde- dlgde wethouder Hafkamp het voorstel. Hij vond het niet re delijk om voor deze twee in stanties, de kruisvereniging en, het maatschappelijk werk, minder bejaardenwoningen te bouwen. Opbouwwerker Armand van Puyvelde namens de bewo nersvereniging Zuid kwam met een verzoek aan Burge meester en wethouders om nog één keer met het bejaarden- werk te gaan praten. "Het Is een rare gang van zaken. Het is voor het bejaardenwerk nooit een probleem geweest." Volgens Hafkamp was er al genoeg gesproken en had dat niet geleid tot andere gedach ten. Begin april wordt met de bouw van de bejaardenwonln- gen begonnen. In het complex komt ook een kerkelijk een*, trurn als vervanging van de gesloopte Bethelkerk. W y Z/ïWmv •ys „Z, V'c. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „De kwaliteit is niet zo hoog, hoor. Die is In voorgaande jaren wel beter ge weest." Ambtenaar sportzaken Jan Tjassens kijkt in sporthal Margriet vanaf de brug naar beneden. Op de vloer is het een drukte van belang. Op acht velden krioelt het van de jeug dige volleybalspelers. Drang hekken houden het publiek op veilige afstand. Ballen worden opgegooid en met klapbordjes worden de standen bijgehou den. Na precies 25 minuten loeit een sirene: de ploegen moeten wisselen. Gisteren stond de sporthal van '3 morgens half negen tot '3 middags vijf uur in het te ken van het schoolvolleybal- toernooi. 52 Jongensteams, be staande uit leerlingen van het voortgezet onderwijs hielden een competitie waarmee be kers en medailles waren te winnen. Er stond niet één meisje op het veld, maar dat was begrijpelijk, want die ko men vandaag aan de beurt. „Vroeger zijn er wel ge mengde toernooien gespeeld," zegt Tjassens, „maar het Is veel praktischer om dat niet te doen." Zo is de controle in de kleed kamers veel makkelijker als belde seksen niet door elkaar heenlopen. En op het veld hangt het net bij de meisjes wat lager dan bij de jongens, (omdat het toernooi wordt ge speeld volgens 'internationaal geldende spelregels'). De EHBO was paraat om wonden te verbinden, maar ge lukkig vielen de blessures mee. Een jongen moest voor contro le naar het Schleland zieken huis nadat hij een elleboogs toot tegen zijn neus had opge lopen. Van een onzer verslaggevers VLAARDINGEN Een half jaar tot een jaar mogen de be zoekers van het badhuis aan de Rotterdamseweg er dou chen tegen betaling van ƒ1.50. Maar ze moeten de kabines wel zelf schoonmaken. Met dit compromis willen burgemees ter en wethouders de bezwaren wegnemen tegen sluiting van het verliesgevende badhuis per 1 Januari van dit jaar. Het ging dicht in het kader van de gemeentelijke bezuini gingsoperatie. Naar aanleiding van de protesten daartegen is op het stadhuis nog eens gere kend. Twee douches in het Kol- pabad bouwen zou 27.500 kos ten. Goedkoper bleek het open houden van het badhuis (ƒ8.900), maar dan zonder per soneel. Met personeel kostte het badhuis, dat 1 Va dag per week open was, plus het aan grenzende jeugdgebouw in 1981 ƒ72.191,83. Het badhuis trok in dat jaar 3413 bezoekers. De raadscommissie stads vernieuwing/stadsontwikke ling wordt op de hoogte gehou den van de ervaringen met de doe-het-zelf proef. Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM Steeds meer Schiedammers met een uitke ring vechten de hoogte van het bedrag aan bij de Raad van Beroep. De Gemeentelijke So ciale Dienst constateert in zijn jaarverslag over 1981 dat het aantal beroepszaken met ne gen percent is gestegen. In 1980 ging vijftien percent van de mensen die vonden dat ze onterecht werden behan deld, in beroep. In 1981 heeft 24% een bezwaar- en beroeps schrift ingediend bij de Raad van Beroep. De uitkeringsgerechtigden zijn ook vaker in het gelijk ge steld. 27% tegen 21% in 1980. De Sociale Dienst noemt dat een opvallende stijging. Overigens ging niemand in beroep bij de Centrale Raad van Beroep, een hogere be roeps-instantie. W/// 'C/'j//. Krokusvakan tie vieren op het ijs. Twee weken geleden had geen groot mens er in ge loofd. Kinde ren hebben geen minuut getwijfeld dat er ijs op komst was. Hier spe len twee jon gens langs de Molensingel ijshockey. Een ongelijke par tij, want de jongen rechts op de foto draagt geen schaatsen en daardoor is hij, als hf. erop aankomt, min der snel dan zijn tegenstan der. Op de ach tergrond wor den de eerste rondjes uitge probeerd. Een waarschu wing kan niet achterwege blijven: lang niet overal is het ijs veilig. Volgens de po litie is het ijs alleen be trouwbaar op de vijvers van het Prinses Beatrixpark en op de lan- dijsbaan langs de Schiedam- seweg. Op an dere plaatsen dreigt een nat pak.' SCHIEDAM De welzijnsmarkt gaat dit jaar niet door. Deze jaarlijkse eve nementendag in september waarop alle welzijnsinstel- lingen zich presen teren, is te com mercieel geworden. •Dat is de uilkomst van een enquête die vorig jaar is ge houden onder de deelnemers. "Een welzijnsmarkt zon der commerciali teit, betekent min der verdiensten en minder kraam pjes," waarschuwt het bestuur van de Schiedamse Ge meenschap dat daarom voorstelt de welzijnsmarkt eens in de twee jaar te houden. Een andere over weging om de markt dit jaar niet te organiseren, is dat het Emmaplein niet kan worden gebruikt vanwege de werkzaamheden aan de tramlijn. Verder wordt in september ook een Lange Havenfeest georganiseerd, on der auspiciën van jeugdvereniging De Rode Valken. Die wil de restauratie van de Appel- marktbrug extra luister bij zetten met een groots bin- nenstadsfeest. Twee activiteiten in dezelfde maand zouden teveel kos ten met zich bren gen. Het Lange Ha venfeest alleen al, blijkt zonder spon sors de drieduizend gulden te boven te gaan. Een uitge werkt plan van dit feest rond de Ap pelmarktburg komt in april. De welzijnsfnstellin- gen vinden de jaar lijkse markt te commercieel omdat het aan de man brengen van allerlei koopwaar niet strookt met de acti viteiten en hulpver lening van het wel zijnswerk. Wat gebeurt er als je schipbreuk lijdt en je komt op een onbekend tropisch eiland terecht? De Mountles en Joke Bruijs geven hierop het antwoord in de voorstelling "Drie in de pan" die op dinsdag 22 februari Is te zien in het Passage Theater (Passage 9-13). De klucht begint om 20.15 uur. Kaarten kosten 22,-. ƒ20,- en 15,-. —SR De Spaanse dans en zanggroep Fies ta Gitana en Paul van Vliet met zijn originele humor en vreemde typetjes staan volgende week In de Stads gehoorzaal. Paul van Vliet treedt op donder dag 24 en vrijdag 25 februari op. Twee oude beken den, de gids uit het Van Rappard-re- servaat en Bram, zijn weer terug in Pauls show, die verder ondermeer een wilde fantasie over zijn dood en begrafenis bevat. Kaartverkoop vanaf vrijdag 18 februari, dagelijks van 10-14 uur. Zaterdag en zondag is de kassa gesloten. Fiesta Gitana treedt op zaterdag 26 februari op met haar grote Flamen co-show. Een pro gramma waar de vonken afspringen met „Ei Baile de la Pelea de dans van het gevecht. Verder treden op El Toro en Louisa Or tega. Kaartverkoop vanaf 21 februari. SCHIEDAM Na een aanvankelijke weigering zal de subsidieaanvraag voor een filmpro jector voor het nog in te richten vrou wenpand aan de Lange Kerkstraat nog een keer door Burgemeester en Wethouders behan deld worden. Na een levendig pleidooi van Truus de Nijs-de Loos (PvdA) ontspon zich gisteren in de vergadering van de commissie Welzijn een drie kwartier durende discussie over de projector. De werkgroep Vrouwenpand heeft van de gemeente een subsidie gekre gen van 23.500 gul den voor het opzet ten van een ont moetingscentrum voor vrouwen. Het gemeentebe stuur weigerde echter 5500 gulden te geven voor ge- luidsapparatuur en de projector. „Alsof we eerst moeten bewijzen dat we hem nodig heb ben", zo stelde Truus de Nijs. Zij kreeg geen steun van haar twee vrouwelijke CDA- collega's Van Lam- balgen-Brouwer en Hellwig-Kuipers die vonden dat de vrouwen een pro jector konden le nen ot het geld er voor door bijvoor beeld een bazar bijelkaar konder brengen.

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 2