Niet alle pavilj oenhouders enthousiast noch prostitu aan Loekie isko kwijt mè Speurtocht in slooppanden Agent geschorst BADHANDDOEK Negen jaar voor grote cocaïne smokkel mvzzm Vat velt man (Van een onzer verslaggevers HOEK VAN HOLLAND Rotterdam wil van Hoek van Holland een badplaats met allure maken. Binnen vijf jaar moet de Hoek zijn omgetoverd in een echt strandcentrum. PLannen vergevorderd stadium. daarvoor verkeren in een Ban Bakker van "De Blaasbalg" wijst aan hoe hoog het water stond tijdens de storm: „Ik zoek een veiliger plek in de duinen." Msmm 4^ v Valdmir Ca bral: al twee weken ver mist (ABONNEE WERFT ABONNEE BADHANDDOEK) asns dedubbelkrant llMaian^r boule1 mrd strand Hoek va L De gedachten gaan uit naar een boulevard met winkels, pa viljoens en diverse andere at tracties. Mogelijk wordt ook een hotel en een bungalowpark in de plannen opgenomen. Ideeën daarvoor worden uitge werkt. - Dat Rotterdam nu echt werk wil maken van het Hoekse strand komt geen moment te vroeg. De stormen van de af gelopen weken hebben het strand tot vlak aan de pavil joens weggeslagen. Twee pa viljoens verdwenen in de gol ven. Het platform met de ver rekijkers is eveneens wegge slagen. De strandexploitanten zien de zomer met vrees tegemoet. Er is nauwelijks meer sprake van een strand. Het ziet er uit alsof er een bom is ingeslagen. Exploitant Bos: "Als het zo blijft loopt met elke vloed het zeewater tot aan de tenten. Bij laag water blijft het strand nat en op een nat strand zal geen mens gaan zitten." Een nieuwe opspuiting van het strand lijkt de enige ma nier om nog iets te redden, maar Rijkswaterstaat heeft te kennen gegeven, dat dat er niet inzit. De zandafslag is voor de kustverdediging In Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Terwijl vanochtend op het Rotter damse stadhuis opnieuw een hoorzitting gehouden werd over de vestiging van een eroscentrum aan de Keileweg, waren bouwvak kers bezig de laatste hand te leggen aan een geheel ander superbordeel. Op honderd meter afstand van de omstreden plek aan de Keileweg wl! de Rotterdam mer Henk Smol zeer bin nenkort twaalf prostituées achter de ramen zetten. Smol is een goede bekende van Ger van Driel-Vis die van het begin af aan een be langrijke rol op de achter grond speelt bij de vesti ging van een eroscentrum. Beide heren hadden in vroe ger jaren negentig pocent van de illegale casino's in Rotterdam in handen. Om dat de inkomsten uit het clandestiene gokwezen te ruglopen heeft het tweetal zijn aandacht verplaatst naar de prostitutie. Het nieuwe eroscentrum zou moeten komen in een gebouw van All Air. een fir ma in airconditioning. De gemeente zegt niets van het plan te weten. Smol is huur der van het pand. Het ach ter de ramen zetten van twaalf prostituées ('om mee te beginnen") wordt in kringen van het stadhuis gezien ais een 'domme, pro vocerende actie". Dezelfde bedrijven die nu te hoop lo pen tegen een eroscentrum op het terrein van Inverpak aan de Keileweg kunnen aan de rechter bij wijze van spreken kopieen van hun aanklachten indienen. Op het stadhuis werd vanochtend gepraat over de beroepsprocedure bij de ge meenteraad tegen de bouw vergunning. De Raad van State heeft alle activiteit in het Keilewegcentrum ver boden zolang die procedure niet is afgewerkt. Hoek van Holland niet veront rustend. Uit angst voor nieuwe stor men slaan strandexploitanten hun voorraden en meubels op in containers aan de strand weg. Op hun verzoek zijn die vliegensvlug geplaatst. Eén stranttenthouder heeft zijn halve onderkomen voor alle (VP-V"JftZÜ w.(..v.-, 5 H 6 1 I -i«-s Ï<N yi ROTTERDAM Lockie Metz is haar kop kwijt. Dat wil zeggen: het bronzen borstbeeld van ko ning Beatrix dat de Rotterdamse kun stenares vorig jaar vervaardigde is ver kocht. Mr. Maarten Vrolijk onthult over enkele weken het beeld in het Provin- ciehuis van Zuid-Hol land te Den Haag. Het in brons gego ten portret, op ander half maal ware grootte, dat door de kunstenares zelf als „die kop" wjidt aan geduid, is het resul taat van twee po seersessies van ko ningin Beatrix. Loeki Metz (6J/) werkte verder aan de hand van foto's en enkele zelf gemaakte teke ningen. zekerheid maar afgebroken en in de container opgeborgen. "Mijn zaak hing tijdens de storm voor de helft in de lucht, of beter: de handel dobberde op de golven. Vliegensvlug heb ik met hulp van anderen de zaak afgebroken. Bij mijn twee bu ren viel niets meer te redden." Verplaatsing is voor de meeste paviljoens niet moge lijk. Twee uit steen opgetrok ken restaurants zouden ge sloopt en herbouwd moeten worden. De exploitanten hebben toe stemming om damwanden te slaan om het water tegen te houden, maar dat kost hen ieder minstens 20.000 gulden. De deelgemeente Hoek van Holland wil wel medewerking verlenen, maar heeft geen geld. Exploitant Ben Bakker van "De Blaasbalg" ziet het slaan van damwanden niet zitten. "Dat is uitstel van executie," zegt hij. "Ik hoop dat we ver der voor storm gespaard blij ven en dat we de komende zo mer toch een beetje normaal kunnen draaien. Maar de vol gende winter zie ik het niet meer zitten. Ik ben van plan mijn paviljoen te slopen om in de duinen een verplaatsbaar restaurant neer te zetten. Ais het wat wordt met het plan voor dat nieuwe strandcen trum kan ik mijn nieuwbouw daarbij laten aansluiten." Bakker ziet wel wat in die plannen: "Als je nu om je heen kijkt, is het toch niet meer dan een provisorisch geheel. In vergelijking met andere bad plaatsen stelt De Hoek nauwe lijks iets voor." Anders reageert de heer Bui tendijk, exploitant van restau rant "De Noorderpier". Hij be gint volgende week met het slaan van damwanden. "Er zit niets anders op," zegt hij. "Ik heb geen geld om de zaak hier af te breken en mij in de veili ge duinen te nestelen. Mis schien houd ik het daarmee voorlopig vijf jaar uit."' Hij heeft geen interesse in een nieuw strandcentrum: "Daar moeten ze vooral in deze moei lijke tijd mee komen. ROTTERDAM De Rotter damse rechtbank heeft twee Colombianen veroordeeld tot negen jaar gevangenisstraf wegens hun aandeel in een grote eocaine-smokkel. De twee (vooraanstaande leden van een organisatie die in no vember vorig jaar zeven kilo zuivere cocaine van Colombia naar Nederland smokkelde) moesten controleren dat de drugs zonder problemen wer den afgeleverd in een Rotter dams hotel. Ook moesten zij het geld ervoor in ontvangst nemen. De cocaine werd in Rotter dam afgeleverd door drie Co lombiaanse zeelieden. Zi] brachten de drugs bij een man, die de verdere distributie in Nederland moest verzorgen. Hij kreeg zeven jaar celstraf, de drie zeelieden drie en vijf jaar. ROTTERDAM De Rotter damse politie heeft de hoop praktisch opgegeven dat het sinds ruim twee weken ver miste Kaap-Verdiaanse jonge tje Valdmir Cabral (4) nog le vend wordt teruggevonden. Hoewel duidelijke aanwijzin gen ontbreken is de politie er tijdens het onderzoek steeds meer van overtuigd geraakt dat het jongetje na zijn plotse linge verdwijning een ongeluk moet hebben gehad. "We slui ten een misdrijf niet helemaal uit," zegt hoofdinspecteur Co Reints van de Jeugd- en Ze denpolitie, "maar geloven meer in een ongeval. Volgens de Rotterdamse hoofdinspecteur heeft de poli tie aiie mogelijke moeite ge daan om te achterhalen waar het jongetje is gebleven. "Het afgelopen weekeinde hebben we nog folders verspreid op Laag Zestienhoven, waar Kaap-Verdiaanse voetbalploe gen speelden. We zijn er echter niet veel wijzer van gewor den." Valdmir verdween ruim twee weken geleden tijdens een bezoek mei zijn ouders Maria Cabral en Antonio Pie- rade aan de zaterdagse weék- markt aan het Grote Visserij plein. Zijn vader en moeder misten hem rond het middag uur en sindsdien is hij nog en kele malen door getuigen in de omgeving van het marktter rein gesignaleerd. "Verschillende mensen heb ben het hullende jongetje ge probeerd te woord te staan. Hij was echter onhandelbaar en wild," zo is volgens Reints uit het onderzoek gebleken. "Eén van de getuigen heeft hem ge zien in de buurt van het water aan de Spangense Kade. Zoek acties daar hebben echter niets uitgehaald." De Rotter damse politie sluit niet uit dat het jongetje een ongeluk heeft gehad in een siooppand in de omgeving. "Misschien is hij zo'n pand binnengegaan en is daar gevallen of vast blijven zitten. We weten het gewoon niet. We hebben talrijke pan den onderzocht." Bij de politie druppelen nog steeds tips binnen naar aanlei ding van kranteartikeien en twee oproepen op de televisie. Tot nu toe hebben ze echter niet tot een ontknoping van het familiedrama kunnen leiden. "Wij hebben alles gedaan. Zelfs buitenlandse ambassades zijn ingeschakeld. Tot nu toe allemaal vergeefs. Onze ideeen raken uitgeput. We hopen nog steed3 op een gouden tip, maar we vrezen het ergste," aidus hoofdinspecteur Reints. L- SE ga at geen jacht maken op ;hn abbelaartjes (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM De Rotter damse Gemeentelijke Sociale Dienst (GSD) gaat niet aktief speuren naar fraude. De wette lijk voorgeschreven jaarlijkse controle van alle uitkeringen én grotere aandacht voor tips vindt GSD-directeur drs. P. H. La man voldoende. Wel komt hij volgende maand met een voorstel om anonieme tips over fraude, die nu in de prul lenbak verdwijnen, voortaan toch te behandelen. De directeur van de Rotter damse GSD is niet erg onder de indruk van de door staats secretaris De Graaf (Sociale Zaken) aangekondigde harde re aanpak van misbruik. „Het stopzetten van uitke ringen in bepaalde gevallen, gebeurt al. De wet biedt die mogelijkheid. Het lijkt me ech ter niet verstandig mensen met een kleine bijverdienste hun inkomen te ontnemen," al dus Laman in een eerste reac tie op uitspraken van De Graaf gisteren in de Sociale Verzeke ringsraad. Fraude en de controle op fraude kwam gistermiddag ROTTERDAM Wegens het doorspelen van strafblad- gegevens is gisteren de 27-jari- ge Rotterdamse rechercheur F. van E. van het bureau Slin- ge geschorst. De politie ver denkt de man ervan de infor matie te hebben geleverd aan het detective-bureau van een voormalig collega. Het is de tweede schorsing var een agent in deze zaak die al enige weken in onderzoek is bij de rijksrecherche. Eerder werd een rechercheur van het bu reau Groot IJsselmonde om dezelfde reden geschorst. De voormaiige rechercheur die het detectivebureau leidde is na zijn aanhouding inmiddels weer vrijgelaten. ROTTERDAM Bij werk zaamheden op het terrein van Leys Ferryservice aan de Smirnoffweg is de 43-jarige C. Schuurmans uit de Wevers- hoekstraat gisteren ernstig ge wond geraakt. De man kreeg een vat op zijn hoofd dat van een vorkheftruck afrolde. Hij is door de GGD onmiddellijk naar het Zuiderziekenhuis ge bracht. De man verkeert in middels buiten levensgevaar. ook ter sprake in een vergade ring van de Rotterdamse raadscommissie Sociale Za ken, waar Lamans verzoek om uitbreiding van het GSD-perso- neel met vijftig mensen op de agenda stond. Slechts een klein aantal mensen zal worden in gezet voor de controle. Laman maakt zich meer zorgen over de voortgang van het gewone werk van de GSD (ondermeer schuldproblemen van klanten) dan over de con trole op uitkeringen. Het leeuwendeel van het ook door wethouder W. van der Have (Sociale Zaken) warm aanbe volen extra personeel heeft de GSD nodig om de komende ja ren op de been te blijven. „Als ik zie wat er in Rotter dam en omgeving aan be drijfssluitingen dreigt, houd ik mijn hart vast," aidus Laman. De raadscommissie sociale zaken, die de personeelsuit breiding steunt op voorwaarde dat er zoveel mogelijk deeltijd banen komen, kreeg gisteren ook de laatste cijfers van La man. De GSD Rotterdam heeft op dit moment 56.500 klanten. Het aantal stijgt met een gemid delde van duizend mensen per maand en zal als de huidige trend doorzet in 1985 tussen de 80.000 en 85.000 schomme len. Laman noemde de plannen voor een iets uitgebreidere controle op de rechtmatigheid van uitkeringen gisteren niet meer dan een logisch gevolg van de groei van het aantal GSD-klanten door de explosief toenemende werkloosheid. Directeur Laman: „De klan ten zitten bij ons niet op de verdachtenbank." De GSD streeft er volgens een brief van Laman aan de wethouder Sociale Zaken ver der naar alle relevante tips over fraude te gaan behande len. Nu komen er zo"n duizena ondertekende tips per jaar bin nen. De GSD behandelt er ech ter na een eerste selectie slechts driehonderd. Voor de rest is geen tijd. Van de driehonderd tips, zo vertelde Laman de raadscom missie, klopt tweederde. In de ze gevallen stapt de GSD naar de officier van justitie, biedt in de meeste gevallen een schuld regeling aan óf stuurt de klant een waarschuwingsbrief. Formaat 100x50 cm. exclusief gemaakt voor u met de nieuwe me tro als dessin. U krijgt deze rulle kwaliteits-badhanddoek van ons als u een nieuwe abonnee via deze bon aanmeldt Natuurlijk ont vang! hi|/zi| de dubbelkran! eerst twee weken gratis IK HEB RECHT OP DE BADHANDDOEK. NAAM' STRAAT:nr:-. POSTCODE:PLAATS: TELEFOON: 0- MIJN NIEUWE ABONNEE IS: (voor minimaal 3 maanden) NAAM: STRAAT: POSTCODE:PLAATS: TELEFOON' 0- Hij/zij betaalt D/ 20.41 p. mnd, O ƒ60.40 p. kwartaal Maak nog geen geld over Wacht op onze acceptgirokaart. Vul m, knip uit. en stuur op sn een gesloten envelop naar. Het Vrije Volk, atd. Abt.Service Antwoordnummer 1579 3000 VB Rotterdam De postzegel betalen w.'j /Or) f

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 1