18 ondén ziin niet bang voor banen Glasbak vorig jaar meer gebruikt Vrouwenkrant neemt fJIII wmsmm Museumvrienden naar Duitsland Mr. Blok stapt op 71.163 inwoners Einde van scin ■3 wegwijzer Ambtenaren helpen INFO- MOBIEL inspraakavond over minderhedenbeleid 1 m Sch Van een onzer verslaggevers VLAARDINGEN/SCHIEDAM De politiebonden vinden het inzetten van reserve-politie op dit moment nog acceptabel. Dit, terwijl de reservisten worden inge zet op terreinen die eigenlijk buiten de bedoeling van de wet vallen. Maar het wordt niet onwaarschijnlijk geacht dat in de nabije toekomst agenten het werk van de reservisten liever zelf opknappen. Oorlog Adressen •mm Vier van de zeven redactieleden bij elkaar vna links naar rechts: Hanny Kennen, Wil Kraan, Marianne v.d. Berg en Sies Meuwese. Onze eigen zingende straatmeid' Mar jol Flore inde Teerstoof. Zie Wegwijzer. DOKTER TANDARTS APOTHEEK ,Q- if; :\y i «ÉS; het rijdende servicekantoor van Het Vrije Volk en VVV Rotterdam staat iedere vrijdag in: Schiedam Emmaplein t/o Hema 13.30-16.00 uur leder die deze advertentie inlevert in INFOMO- BIEL krijgt een aardige attentie. Mi I li 15 ii het Vrije volk Schiedam 'Laat reserve-politie voorlopig maar blijven' Uit een enquête van de Vlaardlngse politiebonden, blijkt dat de vaste korpsleden in het algemeen geen bezwaar hebben tegen reserve-politie. Op de vraag ot een reserve- korps "noodzakelijk" Is werd echter verschillend gerea geerd. Een meerderheid van de leden die bij de christelijke politiebond zijn aangesloten vond van wel, maar de leden van de algemene bond vonden in iets kleinere meerderheid van niet. De laatstgenoemde groep vond dat de beroepspolitie "in principe elke politietaak aan moet kunnen; zonodig moet de sterkte worden opgevoerd," Is te lezen in het Korpsblad van de gemeentepolitie Vlaardin gen, waarin de uitslag van de enquête is afgedrukt. De Vlaardingse politiebon den, die de enquête organiseer den, wijzen erop dat de uren van reservisten "te weinig zijn voor een extra arbeidsplaats." Maar adjudant De Vette van de gemeentepolitie Schiedam denkt dat de onvrede met de reserve-politie wel eens groter zou kunnen worden. „Nu denkt men In Schiedam nog positief over de reservisten. Maar met' die economische recessie zou je best kunnen krijgen dat de vaste agenten liever zelf iets bijverdienen." De wet spreekt over het in zetten van reserve-politie "in tijd van oorlog, oorlogsgevaar en rampen". Zowel in Vlaar- dingen en Schiedam doet de reserve-politie echter uitslui tend dienst bij evenementen als een avondvierdaagse of een Sinterklaasintocht. „Kortom, In situaties waarbij we ook wat lévende dranghekken kun nen gebruiken," aldus een woordvoerder van de Vlaar dingse politiebonden. Die acti viteiten passen volgens hem toch in de wet omdat ze wor den aangemerkt ais "prakti sche oefeningen". Vlaardingen en Schiedam beschikken ieder over onge veer dertig reservisten. Deze mensen hebben doorgaans an der werk in het dagelijks le ven. „Maar we hebben er ook een aantal dat reservist is als vervangende dienstplicht," al dus de bonden. Voordat iemand In het korps reserve-politie wordt opgeno men volgt hij eerst een cursus, met een afrondend examen. De bonden spreken van een "pitti ge" opleiding, waarin bijvoor beeld ook schietlessen zijn op genomen. Als een reservist wordt inge zet draagt hij een uniform, dat volgens de bonden voor een burger op een gewoon politle- uniform lijkt. Daarbij heeft de reservist dezelfde bevoegdhe den ais vaste politiemensen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Velen hebben beseft dat afvalglas niet in de grijze afzalzak thuishoort," melden de Openbare Nutsbedrijven Schiedam. Het jaar 1982 vertoont een sterke stijging in het gebruik van de glas bakken ten opzichte van het voorafgaande Jaar. Tegenover een Ingeza melde hoeveelheid glas van 470 ton in 1981 staat 606 ton in het vorige jaar. Daarbij is het percentage glas dat ln het huisvuil voorkomt gezakt van 12 naar 8 pro cent. Dit Is echter nog te veel, oordelen de ONS; van daar dat zij ook in de toe komst bij de Schiedamse burgers zullen blijven at tenderen op de fel geel ge kleurde glascontainers. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Prettig lees baar. In een smakelijke op maak en roldoorbrekend vond zij vorige maand haar weg naar vijfhonderd vrouwen. Ze ging van hand tot hand, want voor Tante Pos heeft ze geen geld. Wie haar doorbladerde kwam onderwerpen tegen als: 'Hoe leef je van de bijstand?', de Internationale Vrouwendag, "Het grote misverstand van de dubbele Inkomens' en een In terview met twee Schiedamse bijstandsvrouwen. De Schiedamse Vrouwen-1 krant ls uit. Na het proefnum mer nu het eerste nummer van de eerste Jaargang. "Schiedam kent veel verschillende vrou wengroepen," legt Hanny Ren nen, een van de zeven redactie leden uit. "Maar wat al die groepen doen is niet zo bekend. Die informatie bundelen en verspreiden is de gedachte ge weest achter de Vrouwen krant." Maar er is meer: "Met de krant willen we ook de belan-, gen van vrouwen bundelen en meer kracht bijzetten. We ho pen op een gunstige uitstra ling." De Vrouwenkrant wil aan dacht besteden aan landelijke zaken ("Niet alle vrouwen le zen Opzij of Serpentine"), maar ook plaatselijk vrouwen- gebeurtenissen onder de loep nemen. Redactievrouw Wil Kraan: "Zo schrijven we. ook over de de- kaan van de scholengemeen schap Schravelant. In de schoolkrant heeft hij het over meisjes die zo veel vrije keuze- mogelijkheden hebben. Wij schrijven dan dat de keuzes van meisjes helemaal niet zo vrij zijn." De Vrouwenkrant ls bedoeld voor zoveel mogelijk vrouwen. Op de achterkant van het eer ste nummer staan zoveel mo gelijk adressen van vrouwen groepen vermeld. Pas als de groepen toestemming gaven werden ze vermeld. Naast de Nederlandse Vereniging voor Huisvrouwen staat ook het adres van Wij Vrouwen Eisen. ,Wil: "De positie van de vrouw staat steeds centraal ln onze krant. We kiezen wél voor de zelfstandigheid van de vrouw." De redactie schrijft natuur lijk zelf stukken, maar ook bij dragen van buitenstaanders zijn welkom. De grens ligt bij de ingezonden brief van de man die het aanrecht als enig recht van de vrouw ziet. "Voor zo'n mening hebben we geen ruimte," zegt Wil Kraan. De krant wordt gedrukt bij Bedrljfsgemeenschap Schle- mond. Kant en klaar afgele verd ("De opmaak doen we zelf, gaat heel goed") rolt zij daar van de persen. Redactie vrouw Sies Meuwese: "Druk ken is wel wat duurder, maar met stencillen wordt het lang zo mooi niet. 't Is gelijk een echte krant hè?" Het Schiedamse Vrouwen- overleg gaf geld voor het eer ste nummer. De Vrouwenkrant heeft inmiddels bij de gemeen te aangeklopt voor subsidie. Het is de bedoeling dat de krant in de toekomst 'op eigen kracht' gaat draaien. 150 Vrouwen hebben al een abonnement. Voor zes num mers per jaar betaalt men tien gulden. Losse nummers kosten f 1,75. Adres: Postbus 4103. SCHIEDAM Zaterdag 26 maart maakt de vereniging Vrienden van het stedelijk mu seum Schiedam een speciale museumtocht naar Duitsland. Op het programma staan be zoeken aan de Kunsthalle in Düsseldorf en het stedelijk museum van Mönchenglad- bach. Al om acht uur in de ochtend vertrekt men per luxe touring car vanaf het Stationsplein in Schiedam. Ook komt men de zelfde dag weer terug in Schie dam om 21.30 uur. De kosten van de museumtocht bedragen 35 gulden, waarbij de iunch en diner voor eigen rekening zijn. Nadere inlichtingen zijn ver krijgbaar bij mevrouw C. Zuidgeest, Pr. Kamerlingh On- neslaan 159b. Schiedam, tele foon: 010-264438. Men wordt verzocht zich voor 19 maart op te geven. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Gemeentese cretaris mr. M. J. Blok heeft besloten om eind dit jaar ge bruik te maken van de VUT- regeling. Per 1 december zal hij zijn post opgeven. Dat hij zijn beslissing nu al bekend heeft gemaakt, ls vanwege de uitgebreide selectieprocedure die vooraf gaat aan de benoe ming van een nieuwe gemeen tesecretaris. De gemeente streeft ernaar om mr. Blok in december direct te laten opvol gen. SCHIEDAM Met een ne gatief geboorteoverschot van acht en een eveneens negatief vestigingsoverschot van 110 is het aantal Inwoners van Schie dam per 31 januari 1983 71.163. Uit de maandelijkse bevol kingscijfers van de gemeente secretarie blijkt verder dat zich in de maand januari li huwelijken hebben voltrokken, tegenover een zeventienta! scheidingen. ÉfiÉMÉfê S v,: SCHIEDAM De zwaar ver bleekte schut ting in de Hoog straat waar achter in totaal 16 woningen en winkels wor den gebouwd heeft haar langste tijd ge had. Eind april zal zij worden afgebroken en hoeven buren en winkelend publiek zich niet langer te storen aan de vaal geworden teksten en teke ningen op het hout. Volgens make laar Dupont uiordt er haast gezet achter de verkoop van het huizen- en winkelblok (te genover eethuis De Stal). In de eerste helft uan dit jaar hoopt de makelaar al le panden te hebben ver kocht. FILMCLUB Spartacus heet de film die de Filmclub Schiedam op vrij dag 4 maart draait ir> gebouw De Teerstoof (Nieuw- straat 12). De film gaat over een zwaardvechter die een opstand van slaven ontketent en een gevecht met de Romeinse legers aangaat. Met Kirk Douglas, Peter Us tinov en Tony Cur tis. Spartacus be gint om 21.00 uur. MARJOL FLORE 'Onze eigen zingen de straatmeid' wordt ze wel ge noemd. 'Humor en hartstocht' heet haar programma. Ze zingt Frans, Duits en Engels ais- of het haar moe dertalen zijn en we kunnen nog om Marjol lachen dok. Liefhebbers van haar talent zijn vrij dag 4.en zaterdag 5 maart welkom in theater De Teer stoof (Nleuwstraat 12). Een kaartje kost ƒ12.50. Reser veren -ij het VW (73 3(j Dj of bij het theatei (26 94 55). Aanvang 21.00 uur. JEUGDSHOW Voor kinderen van 4 tot 7 jaar treedt zaterdagmiddag 5 maart Valery Pres ton op. Met Jan Klaasèn en zijn hond Jodocus, die ren van ballonnen en de clown André. In theater De Teer stoof. Aanvang 14.30 uur. Voor een kaartje betaal je ƒ3,50 KOFRE-CON- CERT Wie niet goed raad weet met de zon dag kan op 6 maart terecht in De Blau we Brug (Bachplein 590). Vanaf 12.30 uur speelt muziek groep Excelsior Ne gro-spirituals en Operette-muziek. De toegang is gra tis. POP Le Corridor des Af faires treedt op zondag 6 maart op in café Quibus aan de Lange Haven 28. De driemans formatie is daar vanaf 22.00 uur te horen. KINDERVOOR- STELIing Zondagmiddag om 14.00 uur treedt de Kobus Kuch BV voor kinderen tot 12 jaar. Plaats: ca fé Quibus aan de Lange Haven 28. De toegang is gra tis. POP (2) De Schiedamse for matie The Klef is zaterdag 5 maart te gast in sociëteit QT (Nleuwstraat 12). De muziek die ze maakt is New Wa ve. Vanaf 22.30 uur. Een kaartje kost 5 gulden. BELLENEA Deze winkel in tweede hands kle ding kleding en zelfgemaakte siera den gaat zaterdag 5 maart open. Van af 14.00 uur Is iedereen welkom aan de Lange Kerkstraat 56, al waar een muziek- combo de feest vreugde zal verho gen. «PSORIASIS De Psoriasis Ver eniging Rotterdam en Omstreken houdt op maandag 7 maart een infor matiebijeenkomst in het Holy Zieken huis in Vlaardingen. Mensen die meer willen weten over deze lastige huid ziekte zijn welkom. De avond begint om 20.00 uur. WF HARMONIE Het Jaarlijkse win- terconcert van de Harmonie Wilton- Fijenoord vindt.op zaterdag 5 maart plaats in de Stads gehoorzaal in Vlaardingen. Ook het tamboerkorjSè f-T en het jeugdorkest y komen op de plan- - ken. Na afloop is er bal na in zaai Har monie. Het concert l begint om 20.00 uur. v>ü' DRAAIORGELS iti Aanbidders varthet draaiorgel en ande- re liefhebbers kun- nen op zondag 6: maart hun hart op- halen in Diensten centrum De 4 Mo- lens. -n Van 13.00 tot 17.00 uur zijn daar allerlei- mlniatuurorgelsite. ic zien waarvan de.-, y meeste echt kun nen spelen. Trek pleister is de geres taureerde Blauwe Gavioli uit Den 2 Haag. Adres: Nteu-f we Damlaan 7 68. 1- Wie dit weekeinde een dokter nodig heeft kan bellen met de boodschap pendienst, telefoon 206611. Voor spoed- receptèh 4 bellen naar tele- -a.f foonnummer - t- 261480. Wie last krijgt van zijn tan- den en kiezen kan bellen naar tand-t" arts A. J. Mosk. Burg. Knappertlaan'"' 39. Telefoon 734629. Wel eerst "-: een afspraak ma- ken voor het - f spreekuur opzater--y dag en zondag.van'sJ 17.00 tot 18.00 uur. EHBO WEEK ENDDIENST"- Het Schielandzie- kenhuis aan dé Burg. Knappertlaan heeft dit weekelndè- EHBO-dienst vanaf vrijdag 18.00 tot -vi. maandag 8.00 uur. Telefoon 733733. Voor een ambulan- ce bellen naar nummer 333300 :rSL SCHIEDAM Vanavond wordt in het Stadskantoor de laatste in spraakavond ge houden over het gemeentebeleid in zake culturele min derheden. De in spraak wordt ge daan aan de hand van een speciale beleidsnotitie van het college van B en W. die al in het najaar van 1982 is uitgegeven. Sindsdien zijn al vier inspraakavon den gehouden en hebben tal van be trokken instellingen de tijd gehad om zich een oordëèi rg, over de materie te V'. wormen. Met deuH4<V,i komsten van van- avond wordt de noff/ titie mogelijk iets bijgesteld, om.jn een later stadium door de gemeen teraad te worden behandeld. VLAARDINGEN Op drie plaatsen kunnen bejaarden en mindervaliden terecht voor hulp bij het invullen van hun aangiftebiljet. Dat meldt de Stich ting Raad voor het Ouderenwerk Vlaardingen. Een en ander kan in de periode van 4 tot en met 25 maart. De plaatsen zijn de dienstencentra Em ma, Holy en West. Voor de precieze y - )SH. ff ,-vié 5^ data en tijdstippen wordt men vèrzoch. te bellen meféén van de centrat";De nummers zijne 346013 (Emma), |- 741032 (Holy) en t* 355931 (West).: i u ii I. t Al 1 i j „5* u u li it f 70O f

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 2