Wêsêêêêêêêê^ mm 'Slecht beleid' oorzaak van ontslagen Sociaal raads vrouwe stapt op Afgraven giftige tuinen begonnen VW wil af van inhalen Sint Verhuizing gemeente in voile gang College kent onderzoek SSSN üroersvest aan kant klaar een 'Sloop is niet nodig' mm IIPP Hagenaar aan ongeluk ontsnapt «fiPifi (Van een onzer verslaggevers) l SCHIEDAM Hoewel de eerste officiële uitzen ding van Radio Boemerang gisteravond vlekke loos de ether werd ingeslingerd, hing er een wat matte sfeer in de kantine van het Stadskantoor. Dat kwam waarschijnlijk doordat meer dan de helft van het programma, dat werd uitgezonden via Hilversum II, op band was opgenomen en er dus weinig activiteit waar te nemen was. Kwartje Onder het 'toeziend oog' van Ferdinand Fransen (l) van Veroni ca gaven Mathijs van Rorije (r) en Albert Scheenloop commentaar bij de items. Twee vliegen in een klap. Zo kan het gelijktij dig vernieuwen van de riolering en aanleggen van de tramrails door Nieuwland worden ge noemd. Deze gecombi neerde aanpak is goedko per en veroorzaakt min der ongerief voor de om wonenden en gebruikers van de 's Gravelandseweg en Burgemeester Honner-, lage Gretelaan De weg moet toch al worden opgebroken voor het doortrekken van tramlijn 1 naar Schie- dam-Noord. En de riole ring moet er ook komen, in verband met de aan passingen en reconstruc tie van het rioolbema- lingssysteem. In de toe komst wordt al het Schie dams rioolwater via het gemaal Nieuwland (zie foto) getransporteerd naar de rioolwaterzuive ringsinstallatie De Groote Lucht tussen Vlaardingen en Maassluis. De aanleg van het hoofdriool wordt geraamd op 1,5 miljoen gulden. Rust De tuinen rond De Botter zijn het eerst aan de beurt bij de saneringsoperatie. Met drie draglines wordt de grond opgegraven. De 'gaten' worden later opgevuld met schone grond. Honderd ritten Nieuwland disco Accordeon- muziek Orgel concert Receptie Passage theater Energie HET VRIJE VOLK Schiedam DINSDAG 15 MAART 1983 Prima debuut voor Radio Boemerang „Op weg naar locale om roep" riep burgemeester John te Loo in de discussie over lo cale omroep aan het einde van het programma uit. „We groeien er ongetwijfeld naar toe." Uitspraken die de vrijwil ligers van Radio Boemerang zeker als muziek in de oren moeten hebben geklonken. Aan de discussie ging een programma met veei actuali teit vooraf. Interviews met di recteur Van Lent van het Ge westelijk Arbeidsbureau, wet houder Van Tilborg over de leegloop van Schiedam enzo voort Het geheel werd van commentaar voorzien door Al- bert Scheenloop en Mathijs Rorije, voorzitter en een vrij williger van Boemerang. De professionele omroepor ganisatie Veronica had de zendtijd ter beschikking ge steld aan Boemerang. Dit in het kader van het programma „De grote verwarring" waarin deze jonge omroep telkens een locale omroep aan het woord laat. Boemerang ziet mogelijkhe den om ook In Schiedam een locale omroep te krijgen door de tarieven voor de Centrale Antenne Inrichting (CAI) met een kwartje te verhogen. Het gehele forum dat deel nam aan de discussie, burge meester Te boo, de heer Ties- ma van de Regionale Omroep Rijnmond <die gisteren toe stemming kreeg van het Rijk om te beginnen), PPR/PSP raadslid Herman Noordegraai en Albert Scheenloop van Boe merang, had geen moeite met de verhoging van de tarieven. Doordat de regionale om roep Rijnmond drie uur per dag de lucht in gaat zal er voor de Boemerang vrijwilli gers toch officieel radiowerk te doen zijn. Als er in Schie dam iets actueels is zullen zij door de regionale „grote broer" ingeschakeld worden. De uitzending via Hilversum II, die terdege was voorbereid, was volgens de makers het be wijs dat zij een goed radiopro gramma in elkaar kunnen zet ten. (Van onze verslaggever THEO VERHEY) SCHIEDAM Specialis ten in het Schieland Zieken huis werken veel te weinig samen. Door de slechte on derlinge sfeer krijgen steeds meer patiënten een poliklinische behandeling en worden steeds minder mensen opgenomen. Dit is volgens ingewijden de be langrijkste oorzaak van de dreigende ontslagen tn het Schieland Ziekenhuis. Van de fusie tussen het voormalige Nolet-zleken- huis met het Gemeentezie kenhuis is In de praktijk niet veel terecht gekomen. Doel van de fusie was om door middel van efficiënte samenwerking grote ont slagen te voorkomen. Maar eigenlijk is er nog steeds sprake van twee aparte zie kenhuizen waarin ontevre den specialisten op eigen houtje steeds meer polikli nisch behandelen om maar niets meer met de rest van het ziekenhuis te maken te hebben. Insiders wijzen beschul digend naar de vier direc tieleden die heben nagela ten de artsen te dwingen meer samen te doen. "Er gebeurt niets. Er wordt -maar wat aangerotzooid," zeggen de critici. "Door artsen te dwingen samen te werken komen er meer ac tiviteiten en zullen niet zo veel bedden meer leeg staan." Ingewijden merken op dat niet de nieuwe manier van budgettering, zoals die wordt voorgestaan door het Centraal Overleg Tarieven ln de Gezondheidszorg, de oorzaak Is van de proble men, maar alleen de 'drup pel die de emmer doet overlopen'. Verder zou de directie veel te groot zijn. "Een wa terhoofd, zeggen de insi ders. "Terwijl de top steeds zwaarder wordt moet er verpleegkundig personeel ontslagen worden." Ook zijn ingewijden bang dat de ingezette neerbui gende spiraal van 'op eigen houtje aanrotzoolen' ge combineerd met een verde re daling van de bedbezet- ting niet meer is te stoppen. "De directie moet alleen nog Iemand aannemen die deze spiraalbeweging kan ombuigen," vinden ze. j Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Een 33-jarige j Hagenaar is aan een ernstig 'ongeluk op rijksweg 20 ont snapt. De man reed in zijn per sonenauto onder het spoorweg- viaduct door toen onbekenden een steentje naar beneden wierpen. Het projectiel kwam tegen de voorruit van de wagen aan waardoor deze verbrijzelde. De Hagenaar wist vervolgens zijn wagen op de vluchtstrook te parkeren. Van een onzer verslaggeefsters SCHIEDAM Sociaal Raadsvrouwe G eerie Ma ters stapt eigen verzoek op bij bet Instituut Sociaal Raadslieden. De raads vrouwe die in september 1981 is geïnstalleerd, heeft om persoonlijke redenen ontslag genomen. Ze ver trekt per 1 april. Samen met Juriste Karin de Leeuw werkte mevrouw Maters vanuit het Kruisge- bouv aan het Bachpleln en vanuit hun onderkomen aan het Broersveld. Ze zijn belden part-timer. Het werk van het Insti tuut sociaal raadslieden gaat gewoon door. Karin de Leeuw beeft enkele uren uitbreiding gekregen om het spreekuur niet in de knel te laten komen. De sociaal raadsvrouw helpt onder meer bij schuldsane ringen, belastingperikelen en beroepsprocedures. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Gewapend met drie draglines is de ge- meen te gisteren begonnen met het afgraven van de gif tige grond in de tuinen van de Botenbuurt. Zandwagens reden af en aan om de grond naar zijn (voorlopige) nieu we rustplaats te brengen, de oude vuilstortplaats aan de Parallelweg. De opruiming van het gif zal begin april klaar zijn. "Dat hebben we expres gedaan want dan kunnen de bewoners hun tuinen weer opnieuw inrichten voordat de zomer begint", al dus Hans van der Vlist van ge meentewerken. De bewoners krijgen de planten geheel van de gemeente vergoed. Het afgraven kon beginnen nadat het ministerie van Volksgezondheid goedkeuring voor het opruimen had ver leend. Half januari kreeg het gemeentebestuur het fiat van de minister. De operatie kost ongeveer een miljoen gulden- Negentig procent daarvan wordt betaald door het Rijk, tien procent komt voor reke ning van de gemeente. Ben Stuivenberg, voorzitter van de bewonersvereniging, zei blij te zijn dat het pro bleem nu in goed overleg met de gemeente uit de wereld wordt geholpen. "Dit is tegen alle verwachting in. We heb ben de afgelopen maand in alle rust met gemeentewerken overlegd." In januari stond de zaak er heel anders voor. Naar aanlei ding van een brief van de be wonersvereniging was wethou der Zijdeveld niet van zins het gifprobleem snel op te lossen. In het schrijven werd de ge meente aansprakelijk gesteld. Volgens Van der Vlist is die aansprakelijkheidsstelling niet meer belangrijk door de finan ciële toezegging van het Rijk. "Het contact tussen bewoners en gemeentebestuur 13 onge lukkig geweest. Er werd onno dig aan formele standpunten vastgehouden. Het was een for mele ruzie. Dat probleem is nu de wereld uit omdat het Rijk het licht op groen heeft gezet." De gemeenteraad heeft vo rig jaar een kredietaanvraag voor de overblijvende tien pro cent goedgekeurd. Tot half april zullen dage lijks zo'n honderd ritten wor den afgelegd met de zandwa gens. Per blok'worden de tui nen afgegraven en wordt nieu we, schone grond gestort Ais deze omwisseling klaar is zal de schade die aangericht is aan het wegdek, voornamelijk aan De Botter, worden herteld. ortaf Een disco voor kin deren van zes tot twaalf jaar wordt woensdagmiddag gehouden in buurt huis Nieuwiand, Al- bardastraat 65. De discoplaatjes wor den tussen twee en haif vier gedraaid. Entree 1,-. fn Dienstencentrum De Vier Moiens aan de Nieuwe Dam- laan 766 treedt woensdag de Rot terdamse accor deonvereniging "Deifshaven" op. De vereniging speelt luisterliedjes en dansmuziek van half acht tot half elf. Zaal open 19.15 uur. Entree 1,-. In de Dorpskerk in Kethe! geeft orga nist Wim veidhuy- zen vrijdag 18 maart om half acht een concert. Wer ken van Walter, Bach, Stanley, Kit tel en Kuchar wor den ten gehore ge bracht. De toegang is gratis. Eventuele giften zijn bestemd voor het wegwer ken van het tekort dat het orgelfonds heeft als gevolg van de orgelrestau ratie. Adjudant J. J. van Kesteren neemt op vrijdag 13 maart af scheid van het Schledamse politie korps. Op 1 april wordt hem vanwe ge zijn leeftijd eer vol ontslag ver leend. De heer Van Kesteren is nu chef van de geünifor meerde dienst. Het afscheid gaat ge paard met een re ceptie tussen kwart voor drie en vier uur. "Als er liefde be- staat" heet de mu-; zikale show van Gerrie van der Klei, Thijs van Leer, Henk van Ulsen en*. Ben van der Linden die vanavond is te zien in het Passa getheater. Het mu zikaal theater is een mengeling vai£ chansons, poëzie,'^ cabaret en musical; Toegang ƒ22,50, f20,- en/15,-. Aanvang 20.15 uur. li- De Werkgroep 'j Energie Discussie houdt donderdag in dienstencentrum De 4 Molens een informatie-ochtend over de vraag 'Energie, wat doen we ermee?' De ochtend vindt plaats in de grote., zaal en begint om tien uur. De toe gang is gratis. SCHIEDAM De VVV zal de Sint Ni- colaas-intocht niet langer organiseren. Directeur R. Pillard zegt dat de Sint-in tocht niet langer past binnen het ta kenpakket van de VVV. Bovendien brengt de organi satie voor het bin nenhalen van de goedheiligman een hoop onkosten me' zich. Gezien de bezuini gingen binnen de VVV. heeft het be stuur dit besluit ge nomen. De intocht van de Sint met zijn gevolg is nu vier jaar in handen van het toeristenbureau geweest. Daarvoor deed de Schledam se Gemeenschap het voorbereidende werk. Ook voor dit jaar is de Schie- damse Gemeen schap verzocht de intocht van de goedheiligman te regelen. SCHIEDAM Op het Stadskantoor is de verhuizing van gemeentelijke afde lingen naar de 's-Gravelandseweg 567 in volle gang. Bureau Juridische Zaken ging gisteren over, Bureau Alge mene Zaken ver huist vandaag de inboedel en voor de onderafdeling Burgerzaken ko men de verhuiswa gens morgen. Het bureau van de ambtenaar Burger lijke Stand is in verband met de verhuizing woens dag en donderdag alleen geopend van 08.30 tot 10.00 uur. Deze belde dagen kan uitsluitend aan gifte worden ge daan van geboorte en overlijden bij de oude Rijks-HBS aan de Overschle- sestraat. Het bureau is vrijdg weer geopend van 08.30 tot 12.00 uur, maar dan in het nieuwe onderko men aan de 's-Gra velandseweg. Alle verhuizingen zijn maandag 21 maart achter de rug. Van af die datum zijn alle afdelingen voor het publiek van 08.30 tot 15.30 uur geopend. In het kantoorge bouw aan de 's-Graveland wor den gevestigd: Ju ridische Zaken, Ai- gemene Zaken, Burgerzaken en Burgerlijke Stand, Jeugdland en jeugdconsuient Joop van Broekho ven. Telefonisch is het kantoorpand bereikbaar onder nummer 73 21 11. SCHIEDAM Bur gemeester en wet houders gaan bin nenkort praten met het bestuur van de Stichting Samenle vingsopbouw Schiedam Noord (S.S.S.N.). Onder werp van gesprek is een rapport dat de Vereniging van Nederlandse Ge meenten opstelde naar aanleiding van beschuldigingen over financieel wanbeheer bij de S.S.S.N. Werknemers van de stichting bezet ten In januari het kantoor van de S.S.S.N. in wijkcen trum De Blauwe Brug. Zij maakten bezwaar tegen on der meer het ont slag van opbouw werker Jos van der Lugt. Ook eisten ze dat de gemeente zou ingrijpen 'in het wanbeleid van het stichtingsbestuur'. Aan de bezetting kwam een eind toen wethouder L. Hafkamp beloofde de zaak grondig te zullen laten uitzoe ken. Op 4 februari vroeg het gemeen tebestuur de Var- eniging van Neder landse Gemeenten een uitgebreid fi nancieel onderzoek in testellen. De uit slag van dit onder zoek is nu binnen. Ook de betrokken werknemers zullen worden ingelicht. SCHIEDAM Over een paar da gen zal het ver nieuwde gedeelte van de Broersvest opengaan voor het verkeer. Automobi listen zullen dan van de westzijde van de Broersvest 'verhuizen' naar de definitieve rijbaan. De bovenste laag asfalt zal dan nog niet zijn aange bracht, waardoor het effect optreedt van 'hoge trottoir banden'. Na het 'omdraaien' van de Broersvest zai worden begon nen met de werk- zaamheden aan de westzijde. Aari die kant is gemeente-^ werken inmiddels 1 begonnen met het openbreken van dé - trottoirs voor het vervangen van ka- bels en leidingen. - SCHIEDAM Be woners van de Lan ge Singelstraat vin den sloop van hun huizen niet nodig. Van de 26 gezinnen die er wonen, willen er drie verhuizen, mits een redelijke prijs voor hun eigendom wordt betaald. De bewo ners vinden sloop zonde omdat ze zeggen prima te wonen. Voor de stadsver nieuwing in het ge bied Laurens Cos- terstraat en omge ving moet dit jaar een actieplan wor den gemaakt. Vorig jaar bleek uit een bouwtechnisch on derzoek dat een groot aantal pan den niet meer te renoveren is. Het gaat om huizen in de Lange Singel straat, Laurens Costerstraat, Lau rens Costerhof en Simon Stevinstraat. Vrijwel alle panden in de Singelstraat zijn particulier eigendom. in geval van sloop zal de gemeente de huizen opkopen. De .- gezinnen in de Lah-' ge Singelstraat vre- zen dat het moeilijk wordt een gelijk- waardige woning te, vinden omdat het -u om eengezinswo- ningen gaat. Ze wil/ len dat de gemeen-,,, te een alternatief plan op tafel légt.

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 2