Industriebond FNV is woedend Toast op eerste Verboden omhelzing Sneeuw-tv op nieuwe kabel ff Ophouden met rusie in haven Sexkarren weg voor middernacht Vandaag met: Hoedt u voor Polen-colporteurs Nieuwe Nieuw-Amsterdam Snor t g WEEK AGENDA -AA'?;A:V' AA'A v;/-v?? :ï?'AA'AVAAA'A-'" A*1^? (Van onze sociaal-economische redactie) ROTTERDAM De bewindvoerders van het RSV-concern hebben de directies van enkele be drijven in het Waterweggebied gevraagd voor in totaal 1400 werknemers nog deze week collectief ontslag aan te vragen. De Schelde 1» ter>- F? Rotterdam De Radio anders Echte Boter, die laat je niet schieten. Als 't éven kan. Want waar blijf je als zelfs de echt lekkere dingen geschrapt worden? Bovendien is Echte Boter lichter verteerbaar. Er zitten natüürlijke vitaminen in. Daarom mag Echte Boter hoog op uw boodschappenlijstje blijven staan. Zo is het toch? Niet te versmaden. 'Brief Van Es is onaanvaardbaar' metropool RSV wil 2000 man zonder me er kwijt De Industriebond FNV is woedend over deze drastische stap van de bewindvoerders. Gisteren kwam de directie van VMIJ inderdaad al met het plan voor ontslag1 voor 250 werknemers. Bij de RSV-be- drijven in Zeeland zullen 645 ontslagen vallen, wat het RSV- totaal op 2045 brengt. Bestuurder Dick Nas van de Industriebond FNV zegt: „Dit is een verbijsterende situatie. Wekenlang hebben we moeten wachten op de bewindvoerders om overleg te kunnen voeren over de toestand. Nu sturen zc zonder enig overleg met on dernemingsraden of vakbon den opdrachten aan directies om collectief ontslag aan te vragen." Bij de RDM moeten 1000 ba nen weg. Bij VMIJ 250, bij Piet Smit 80 en bij RSV Data nog eens 30 banen, aldus Nas. Bij Wilton Fijenoord krijgen 260 mensen ontslag aangezegd, nog voor 1 april, voorspelt hij. De ondernemingsraad van Wilton Fijenoord voelt zich door de bewindvoerders volle dig buitenspel gezet. „Wij had den met de directie afgespro ken dat we een overlevings plan zouden opstellen. Dat plan is er nog niet. De bewind voerders willen dat de directie voor 1 april met een lijst met namen komt van mensen voor wie ontslag wordt aange vraagd," aldus Jaap Eiken- Stevig ingepakt, want nog P niet helemaal fit na een fikse 5r koortsaanval die afgelopen za- terdag in Amstelveen tot een }- afgelasting noopte, bracht Hans van der Woude (links) ji vannacht met (v.l.n.r.) L.0 van Hensbergcn, Carolicn van den Berg en* Conny Stuart een toast uit op de eerste voorstel ling van "De Dader heeft het gedaan" in het Rotterdamse Luxor Theater. Gevieren spe len zij de belangrijkste rollen in deze nieuwste musical van Annie M.G. Schmidt, Harry Bannink en Paddy Stone die nog enkele weken in dat thea ter is te zien. Aan dc voorstelling was gis teravond overigens nauwe lijks te merken dat Hans van der Woude het weekeinde met ongeveer veertig graden koorts in bed doorbracht; zijn optreden was even vief als be trof het dé première in Carré, waarin zijn aandeel alom werd geprezen. En vandaag stond Hans van der Woude alweer nabij Brus sel voor zijn aandeel in Walter van der Kamps nieuwste tele visieserie "Willem van Oran je", waarin zijn tegenspeelster in "De Dader..." trouwens de rol van minnares van de titel rol speelt. Van "De Dader heeft ge daan", waarvan de Rotter damse première na afloop door alle spelers werd beklon ken, kan nog worden opge merkt dat de voorstelling er als geheel op vooruit is ge gaan. Viel Lo van Hensber gens rol aanvankelijk bij de overigen wat in het niet, in de loop van de afgelopen twee maanden heeft hij van Inspec teur Van Dijk in diens jacht op "de dader" een veel geesti ger typetje weten te maken. (Foto: Patrick Poirier). boom van de OR van Wilton. De Industriebond FNV en de ondernemingsraad van RDM hebben goede hoop dat de ge meente Rotterdam snel de 25 miljoen gulden beschikbaar stelt voor aankoop van de grond van de werf. Daarmee is dan het reddingsplan voor de reparatie-afdeling van de RDM gered. De ondernemingsraad van de RSV-werf De Schelde in Vlissingen is niet per sé tegen het reddingsplan van de direc tie, dat bij deze werf niettemin 520 arbeidsplaatsen zal kosten. Bij het plan hoort ook het te rugbrengen van het aantal be drijfsdirecteuren van zeven naar vijf. Maar bestuurder Waumans van de Industriebond FNV wijst er wel op dat ook andere RSV-bedrijven in Zeeland nog zullen inkrimpen. Hij noemt 70 ontslagen bij een RSV-bedrijf in Vlissingen en 55 bij de ijzer gieterij in Middelburg. "Een tweetal om op tc vreten," denk je bij dit harte er- orerend tafereeltje in diergaarde Blij- dorp. En misschien denken de zesjarige Daan van Brec en het tweejarige orang-octanmcis je Lconic dit ook u:el elkaar. Hun omarming is innig liefdevol. Het is in Bhjdorp natuurlijk niet de gewoonte dat apen en. kinderen met el kaar op de foto gaan nIs de ouders een leuk kiekje wil len. Dat k/m een voudig niet. Maar Daan had geluk. In verband met de renovatie ran het mvnsnpenhuis werd Leonic aan de hand van de oppas ser naar een ander verblijf overge bracht. En toen mocht hij dc aap éven knuffelen. „Dat was een van zijn liefste wensen," zegt vader Gerard van Bree die deze 0111 nuieting tussen (klein} mens en (klein) dier snel vastlegde. Collega's wisten van bankfraude (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het justi tieel onderzoek naar de miljoe nenfraude bij Slavenburg's bank richt zich nu ook op colle ga's van de twee aangehouden werknemers Rob van der H. (33) en Ard T. (29). Hiertoe heeft officier van Justitie mr. H. A. van Brummen gisteren besloten nadat beide verdach ten waren voorgeleid bij de rechtercommissaris. Van Brummen wil meer Sla venburg-employés in het on derzoek betrekken om vast te stellen hoe de miljocncntrans- aeties lange tijd ongemerkt konden plaatsvinden. Ingewij den twijfelen er niet aan dat collega's van het tweetal op de hoogte zijn geweest van de verduisteringen. De rechtcr-commissaris be sloot gisteren de voorlopige hechtenis van de twee bank employés te verlengen. De ver dachten zelf ontkennen dat zij zich schuldig hebben gemaakt aan verduistering van 170 mil joen gulden. Ook zeggen ze geen valsheid in geschrifte te hebben gepleegd. Justitie meent wél over be wijzen te beschikken in de vorm van getuigenverklarin gen en administratieve be scheiden. Over de rol van Van der H.'s echtgenote in de fraude wiide de officier zich niet uitlaten. Zij voerde officieel de directie over de twee bv's, waarmee haar echtgenoot fraudeerde, RTH Investments Company BV en RTH Holding. Via talloze binnen- en buiten landse beleggingsmaatschap pijen hebben Van der H. en T. zo'n 75 miljoen van Slaven- steeds weer terugkeren de "conflicten in de Rot terdamse haven hebben eên slechte uitwerking op- de concurrentieposi tie van de haven, zo vindt de president van de Rotterdamse recht bank, mr. F. J. M. Ni- vard. Met name noemde hij -de problemen in de bin- 'nen vaartwereld en con flicten tussen werkge vers en werknemers in de haven. „Het gedonder moet maar eens zijn af gelopen," zei hij gisteren tijdens een kort geding van een rederij tegen particuliere binnen schippers over het grensoverschrijdend la- dingvervoer. De rechtbank-presi dent spoorde "de Rotter damse binnen vaartrede rij Van der Gevei en de vereniging Toerbeurt Noord-Zuid dan ook eerst aan te trachten in onderling overleg hun problemen op te lossen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Zonder technische problemen is gis termorgen het nieuwe kabelnet in Rotterdam in gebruik geno men. Om precies tien uur ging de knop om. Daarmee werden de "oude" kopstations in Om moord en Fendrecht buiten werking gesteld. Abonnees van het Rotter damse kabelnet kunnen nu be schikken over 16 tv-kanalen en 24 binnen- en buitenlandse ra diostations op de FM-band. Ai direct na de ingebruikname kwamen via het klaehtennum- mer bij de G.E.B. (kabelexploi tant) vragen binnen over het afstellen van radio en tv-kana- len. De stroom was echter niet zo groot als aanvankelijk werd verwacht. Met vijf mensen kon het G.E.B. de klachten aan. Veel ménsen hebben ver geefs gezocht naar de drie En gelse zenders, waarmee het net o.a. is uitgebreid. Zij be speurden weinig meer dan sneeuw en gekraak. Die erva ring hebben abonnees van het Hoogvlietse net al een klein jaar. Ook de kwaliteit van het Franse station Antenne 2 en Belgie Frans 2 liet te wensen over. De drie Duitse zenders bleken daarentegen aan kwali teit te hebben gewonnen. De twee Vlaamse zenders ver schenen eveneens goed op het scherm. Veel radioluisteraars ston den gisteren vreemd tegenover hun toestel. De stations hebben allemaal een ander plekje ge kregen op de ontvangstschaal en dat betekende zoeken en op nieuw instellen. Storingsvrij bleek de FM-band allerminst te zijn. De oorzaak daarvan is hoofdzakelijk toe te schrijven aan piraten die op de frequen- tie's van de nieuwe legale zen ders blijven zenden. Ook in de winkels bleef de verwachte run op informatie uit. Radio- en tv-handelaren verwachten de komende dagen meer drukte. „Het is tot heden wel druk ker dan andere dagen, maar hetloopt beslist niet storm." al dus gistermiddag Theo Kem- ner chef technische dienst van Radio Correct. 'Als'téven kar //"Af/A burg's bank verduisterd. "Om hoeveel bedrijfjes het bij el kaar gaat, staat nog niet vast." zegt Van Brummen, "Wel we ten we dat ze ondermeer in Ne derland, Engeland en Zwitser land zijn gevestigd." Volgens drs. P. Pex, secreta ris van de Raad van Bestuur bij de gedupeerde bank, is al ongeveer de helft van het ver dwenen bedrag achterhaald. Hij meent dat het tweetal geen computerfraude heeft ge pleegd, maar malverseerde door in de papieren te knoeien. Het politieonderzoek heeft inmiddels aangetoond dat het zwaartepunt van de fraude in het recente verleden heeft ge legen Volgens Van Brummen bestaat er wel het vermoeden dat er ai eerder speculatieve transacties zijn gedaan. Nadat de winst werd opgestreken vloeide het geld dan meestal weer terug naar Slavenburg. Ook binnen dc bank is een in tern onderzoek gestart. Regio directeur F. Afman en het hoofd Interne Accountants dienst J. X P. Deiehay gaan na op welke manier en door welke employes is samenge werkt om de fraude mogelijk te maken. Mr. van Brummen verwacht dat het justitiële onderzoek en kele weken, zo niet enkele maanden in beslag zal nemen. ROTTERDAM Het Rot terdamse college van B. en W. heeft gisteren bits gereageerd op een woedende brief van di recteur Wim van Es van de dienst Volkshuisvesting. Zonder op de inhoud van de brief in te gaan, waarin werd gewaarschuwd tegen de af braak van de stadsvernieu wing door gemeentelijkcbezui- nigingen, wordt in een persver klaring een gesprek met Van Es aangekondigd. B. en W. noemen de "per soonlijke kwalificaties" van Van Es aan het adres van be stuurders en collega-ambtena ren (zowel in Rotterdam als Den Haag) "ontoelaatbaar en onaanvaardbaar". Hei gesprek met Van Es zal op zeer korte termijn worden gevoerd. Schiedam Paasbraderie Hoogstraat van museum tot stadhuis Zaterdag 26 maart 1983 Muziek. Oude Ambachten enz enz Viama Ahoy' 15e Hengelsporttentoonsteilmg m d»5 Ahoy'-ballen - Rotterdam 24 tot en met 29 maart a s Kom naar de Casunj- baan van Het Vrije VoIk Prestatieloop Kralingse bos Zaterdag 26 maart Start 1? 00 uur in schrijving va U 00 uur Open Kampioenschap Zeevissen van Rotterdam Zondag 27 maart a s Strand /an Hoek van HOiland Star! 11 00 uur rvnde !4 00uur Inlichtingen 010 - 673029 Voor inlichtingen over deze rubriek kunt u bellen 010 - 147400 tst 140 ROTTERDAM - De sexca- ravans aan de Rotterdams Keileweg moeten worden ver wijderd, zo hebben burgemees ter en wethouders besloten. De politie heeft opdracht gekre gen om de sexbazen te vragen de caravans, die daar ondanks er.kele verloren juridische pro cedures ai weken staan, vóór vannacht weg te halen. Doen ze dit niet vrijwillig dan zal de politie ze wegslepen. Een woordvoerder van de gemeente vertelde gisteren dat het college dit besluit had ge nomen omdat de president van de rechtbank in de Maasstad vorige week besliste dat scx- baas Henk Smol zijn caravans aan de Keileweg moest verwij deren. Het vonnis werd echter door de sexexpioitantcn ontweken door de caravans op naam van anderen te zetten. Zes bedrijven aan de Keile weg slaagden er via de Raad van State en de Rotterdamse rechter er in om dc plannen van de sexbazen te torpederen. Inmiddels is er tussen de ge meente Rotterdam en deze be drijven informeel overleg ge weest om te kijken of toch niet via de Keileweg tot een oplos- sing van het prostitutievraag stuk kan worden gekomen.

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 1