h Hiiedam 16 boetekleed aan Bibliotheek zoekt nog directeur 'Schiedam kiest voor het water' verloopt hortend en stotend wegwifzer Zwieren op de ken nis 'Vrouwelijke jongerenwerker nodig M DRIES Bewonersvereniging Zuid krijgt een uitbrander ee ERKENDE GAS- ÜBf^H WATERflTTERS i w ocs Sch <%Jr» 5s "3*" - V£* (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM "De Schiedamse Partij van de Arbeid is te vergelijken met een stukgelopen huwelijk. De bei de partners wisselen geen woord meer met elkaar en het afwikkelen van de echtscheidingsprocedure is in handen van een onpartijdige verzoener." m Informatie Dries spoort elke vervorming op. Deukt vak kundig uit. Spuit in de juiste kleur met de beste autolak. Regelt zo u wilt de schade met uw verzekering. Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam, tel. 010-154540. SFAANSEPOLDER •DOKTER TAND ARTS APOTHEEK DAKBEDEKKINGSMATE BADKAMERMEUBELS BUIZEN GEISERS BOILERS WAST Am KRANEN :op2'nminst cenWlaroet biii,ondeI «arm tair je Ligbaden kranen WASTAFELS DUOBLOCS TOILETKASTEN STORTBAKKEN DAKBEDEKKING DONDERDAG 7 APRIL 1983 5 v M*v>"r u,7\hv - a-1>* *1 - 7 >?*k/ Y' x y' rVU" 'Partij yan de Arbeid is 'n stukgelope i wel ijk - Zó omschrijft oud-burge meester Arie Lems, voorzitter van de gewestelijke onder zoekscommissie, de affaire rondom de vermeende finan ciële dwaling van twee ex-be stuursleden. Deze twee ex-be stuursleden werden van wan beleid beschuldigd. Ze zijn echter keurig omgesprongen met de centen van de partij. Dat heeft het onderzoek van pet Gewest uitgewezen. Met de gezichten strak in de plooi luisterde het huidige be stuur gisteravond in De Blau we Brug naar de bewogen woorden van de oud-burge meester. De huidige penning meester, Ben Stuivenberg, schokte af en toe wat met de schouders. Afdelingsvoorzitter Ruurd van der Veer hield hulpvaardig de microfoon bij Lems die met nadruk verleide dat alie uitgaven wél verant woord zijn gedaan. "Tijdens de verkiezingscam pagne heeft er een muziek- groepje opgetreden. Een kwi tantie ontbrak, maar niemand kan beweren dat de muziek groep niet hééft opgetreden." Hij vervolgde: "Men kan niet zeggen dat er met geid is ge gooid. Het blijkt dat de uitga- SCHIEDAM De enig over gebleven kandidaat voor het bibliotheek-directeurschap Is door de bibliotheekcommissie afgekeurd. Over de redenen waarom, hult men zich in stil-, zwijgen. 1 "Het is een delicate kwestie, rWe kunnen niet open en bloot de redenen opgeven van het af wijzen van de kandidaat," zegt Madeleine van Lennep van de gemeentelijke afdeling Cui- Jtuur. tevens secretaresse van de bibliotheekcommissie, Wat ook de redenen zijn, in ieder geval gaat de commissie ;zich beraden over een nieuwe sollicitatieprocedure en oproep Jom te solliciteren. De gemeentelijke bibliotheek Ütampt al sinds maart 3981 met een vacature. Bibliotheek-di recteur Van der Blij stelde zijn ■functie ter beschikking omdat hij zich niet kon verenigen met ;een organisatieverandering. Mij kreeg buitengewoon verlof. De directie wordt sindsdien waargenomen door drie biblio theekmedewerkers. Destijds ■oordeelde men dat er haast was geboden bij het aantrek- ■ken van een nieuwe directeur. lOok al omdat de post van ad junct-directeur niet was inge- 'vuld. ven voor de verkiezingscam pagnes nog binnen de begrote 38.000 gulden zijn gebleven." In het rapport staan opmerkin gen die voor het huidige be stuur niet mals zijn. "Maar we onderschrijven de conclusies," bevestigde Van der Veer. De "affaire Hans Bakker en Henk de Veld" mag wat het huidige bestuur van de PvdA betreft in de doofpot. Aanvan kelijk stond de inhoud van het rapport ter discussie. Maar af delingsvoorzitter Van der Veer maakte al aan het begin duide lijk dat wat hem betreft, en ook de overige bestuursleden, het rapport beter niet kan wor den gelezen door de leden. Er staat bijvoorbeeld in dat het huidige bestuur onzorgvul dig is omgesprongen met de integriteit van haar partijge noten. In het rapport staat ook duidelijk waar foutief is ge handeld. "Is het echt wóAr wat in het rapport van het Gewest staat?" vroeg een ouder en wantrouwend lid. "Gelooft u de boekhoudkundige cijfers van de onderzoekscommissie?" Van der Veer moest beamen dat alles wat in het rapport staat waar is. De eigenlijke reden van het in discrediet brengen van de Rondom de tafel van oud-burgemeester Arie Lems (midden) en Pvda-afdelings bestuursvoorzitter Ruurd van der Veer wordt druk geconfereerd over de inhoud van het rapport. Onder meer wethouder Zijdeveld rechtswil het naadje van de kous weten. twee ex-bestuursleden zijn conflicten rondom persoonlijke voor- en afkeuren. "Het was ons van stond af aan duidelijk dat er meer achter zat," zei Lems. "Als u blijft zoeken naar boosdoeners, bent u jaren be zig maar intussen komt er van onze partij geen bliksem te recht," betoogde Lems. "Was Lems maar nooit uit Schiedam vertrokken," grapte oud-raadslid Jannie Boonstra, "dan hadden we al die moei lijkheden niet gehad en was hij nu niet zo dik". Iedereen was het erover eens dat het hete hangijzer, gezien het summiere aantal dat het rapport had gelezen, beter naar een later tijdstip kon worden overgeheveld. Op z'n Schiedams gezegd, betekent dat: bij de borrel na de vergadering. Daarna restte de leden nog de verkiezing van een nieuw bestuur en een nieu we kascontroiecommissie. Herkozen zijn: Ruurd van der Veer als voorzitter, Ben Stui venberg als penningmeester en Peter van der Stel als se cretaris, waarna de tocht naar de bar werd ondernomen om de échte problemen te bespre ken. (Van een onzer verslaggeefster) SCHIEDAM "Onbegrijpe lijk" noemt gemeentevoorlich- ter Bas van Bochove de tobbe rijen die de Historische Ver eniging Schiedam heeft gehad tijdens het draaien van de film "Schiedam kiest voor het wa ter". De film liep zeker twintig keer uit het apparaat zodat de ge schiedenis van de wederop bouw in Schiedam zich hor tend en stotend voor het oog van de kijkers afspeelde. Vol gens de vereniging is de film gebroken geweest en toen ver keerd weer aan elkaar gelast. Van Bochove ontkent dat. „Ze weten niet hoe ze zo'n film in het apparaat moeten doen," reageerde van Bochove nuchter bij het horen van de klacht. „Ik vind het overigens bijzonder vreemd dat ik dit via de krant te horen krijg. Toen een bestuurslid van de vereni ging mij de kopie teruggaf, heeft hij geen klacht geuit." Het is het enige exemplaar op de bloseoopversie na, die de gemeente heeft gekocht ten ba te van verenigingen. De film is erg in trek en rouleert momen teel bij veel bijeenkomsten als "luchtig tussendoortje". „Schiedam kiest voor het Water" is dinsdag 12 april te zien bij de FNV-WAO-werk- groep Schiedam in diensten centrum De 4 Molens. Deze bij eenkomst om twee uur begint met een algemene gespreks- middag over uitkeringen, na de pauze wordt de film ver toond. 4/4 4/ 4, 4' dcy /j, 4 Kunm Rasend snel in de rondte en gillend door de boekten; d&t kan in deze kermisattractie. In middels draait de kermis op het Bachplein al iveer bijna twee dagen op volle toeren. Zit het sonnetje in de goede hoek, en heeft het spaarvarkentje nog wat in zijn buikjeDan kunnen de Schiedammers nog tot zondagavond genieten van de vele attracties op het plein naast het wijkcentrum De Blauwe Brug. Ge woon een beetje rondlopen cn kijken mag na tuurlijk ook. De kermis is elke dag met uitzondering van zondag geopend van twee uur 's middags tot twaalf uur 's nachts, op zondag beginnen de botsautootjes, gokautomaten, zuurstok en olie- bollenexploitanten ivat later met de handel. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM „Overbodige opwinding, onnodige angst en een fout optreden in deze ge voelige zaak". Dat zijn de woorden die het gemeentebe stuur gebruikt om bewoners vereniging Zuid op de vingers te tikken over de zuidelijke randweg. Het college onderstreept in de brief dat die wegverbinding midden door de wijk Schiedam Zuid er niet komt. De bewo nersvereniging schreef afgelo pen maand een open brief waarin werd geprotesteerd te gen de komst van deze weg verbinding. Het college is daar zeer verbolgen over. De gemeente legt momen teel een nieuwe weg aan tussen de Westfrankelandsedijk en de Burgemeester Van Haaren- iaan. Deze wegverbinding wil uitsluitend de industriegebie den in Zuid beter bereikbaar maken. Ook met het oog op nieuw aan te trekken bedrij ven, vindt het college een goe de wegverbinding voor de in dustrie gebieden een plicht. „Uitgangspunt is evenwel dat er geen ontsluitingswegen worden aangelegd binnen de bebouwde kom. Zoveel moge lijk buiten de woonbebouwing worden die aangelegd Het be vreemdt ons dan ook dat u de ze doortrekking bij de West frankelandsedijk nu beschouwt als de start van de aanleg van een zuidelijke randweg". Verder schrijft het college: „Wij betreuren de manier waarop u hebt gemeend uw be zwaren tegen een vermeende zuidelijke randweg kenbaar te maken. Beter zou het zijn ge weest over deze gevoelige zaak rechtstreeks informatie in te winnen. Het is naar onze me ning ten zeerste gewenst zich eerst goed op de hoogte te stel len alvorens zich zo publieke lijk te uiten," luidt de verma ning. Voor de goede orde stipt het college ook nog aan dat de ge meente het plan van een zuide lijke randweg lang geleden heeft laten varen. „Dat dit standpunt definitief is, blijkt onder andere ook uit de afsto ting van panden, die aanvan kelijk waren aangekocht voor de aanleg van de randweg," verklaart het college. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM In de jeugd- "honken in Zuid en Noord moet ook een vrouwelijke jongeren- 'werker actief zijn. De meisjes hebben duidelijk behoefte aan ".een eigen contactpersoon en praten niet zo gemakkelijk als ide jongens met de jeugdwer kers Edgar Kerssenberg en iKees te Gussinklo. „Het is erg belangrijk dat er voor de meiden ook iets van de grond komt," zegt Cees van jeugdhonk De Dijk. Hij heeft vorige week bij het ministerie van Weizijn, Volks gezondheid en Cultuur zijn evaluatieverslag na een jaar werken ingeleverd. Daarin staat dat er dringend een vrouw met feeling voor eman» cipatorische kanten van het jongerenwerk nodig is. „Het is ontzettend moeilijk om de meisjes te betrekken bij het Jeugdhonk. Er heerst een soort drempelvrees onder an dere omdat de ouders denken dat hier tuig zit," vertelt Cees. Annabel Engles van clubhuis Zuid heeft een poosje gepro beerd een meidengroep van de grond te krijgen maar ont moette veel tegenslagen. Na het vertrek van Annabel zijn de meisjes weer op zichzelf aangewezen. Het opzetten van een goede meidengroep vergt volgens Cees maanden werk. „Meiden zorgen voor een beet je tegenwicht." In zijn verslag vertelt Te- gussinklo dat hij al binnen vijf weken een groep van 45 jonge ren had leren kennen, waarvan veertien meisjes. Van de meis jes die komen heeft niemand werk. De meiden die werkloos zijn hebben helemaal weinig hoop op een baantje. De ver wachtingen van veel meiden zijn: „snel trouwen, een huisje en een paar kinderen." a FILMCLUB SCHIEDAM De Franse film "L'une chante, l'autre pas" is vrij dag te zien bij film club Schiedam, Nieuwstraat 12. Het is het verhaal van twee jonge vrou wen, Pauline en Suzanne. Pauline studeert en droomt van een carrière in de popmuziek, Su zanne is moeder van twee kinderen. De film houdt het midden tussen een musical en melo drama en volgt de twee vrouwen in hun verdere leven. Aanvang half tien. Toegang vijf gul den. •TEERSTOOF Cabaret Frisse Jon gens brengt vrijdag en zaterdag het programma "Man netjes op de Rand" in theater De Teerstoof. De jonge Utrechtse theater groep Frisse Jon gens won in no vember 1981 de ju ryprijs op het Ca- marettenfestivat in Delft. Manntjes op de rand is een aan eenschakeling van korte maar heftige scènes waarin twee mannetjes probe ren zich staande te houden op de rand van een flatge bouw, de rand van de waanzin, de rand van leven en dood. Bavo Galama en Ti tus Tiel Groeneste- ge hanteren een ongewoon taalge bruik en weten met weinig hulpmidde len hun publiek op tiet puntje van de stoel te krijgen. Toegang tien gul den, met CJP en Pas 65/7,50. DE TOVERSPIE GEL Jan van Erkelens en Rie de Boer zijn zaterdagmiddag in de Teerstoof met hun marionetten theater "De tover spiegel". Ze spelen een nieuw stuk dat heet "Een verjaar dag in de wolken". Appie Kokosnoot is jarig en de grootste verrassing van zijn verjaardag is dat hij samen met Kootje Kalebas op een dikke witte wolk terecht komt. Samen zweven zij hoog boven de aar de en zien ze alles wat daar beneden gebeurt. Wie wil weten wat voor avonturen de twee beleven, kan om half drie komen kij ken. Toegang 3,50. TOERCLUB RUN- MOND Toerclub Rijnmond gaat zaterdag 9 april fietsen. Het is een fietstocht voor jong en oud over een afstand van 25 kilometer. Fietsers die mee willen kun nen tussen half elf en twee uur ver trekken bij de kan tine van de wieler baan in sportpark Harga aan de Olympiaweg. Deel name 1,75 of f 3,50. De laatstge noemde prijs geeft recht op een herin nering aan de fiets tocht. HARPE DAVIDS Christelijke Muziek vereniging "Harpe Davids" geeft vrij dag een concert in het Passage Thea ter. Behalve het harmonieorkest zat ook het tamboer korps, het majoret- ten- en miniretten- peloton te horen en te zien zijn. Op het programma staan onder meer Die Zi geuner Hochzeit en Copacabana. Aan vang acht uur. Toe gang 3,50. Telefo nisch bestellen is mogelijk via num mer 26 95 63. DIENSTENCEN TRUM/VIER MO LENS In dienstencentrum De 4 Molens treedt zondagmiddag de "big-band" van de muziekschool op onder leiding van dirigent K. Matla. In de bibliotheek is een ruilbeurs van munten en postze gels. Het vrij entree (de laatste van dit seizoen) is van 13.30 tot 16.00 uur. OBK VOOR JAARSCONCERT Harmonieorkest OBK geeft zaterdag in zaal Irene aan de Nieuwe Haven een voorjaarsconcert. Op het programma staan werken ais "De fabriek", "To morrow" en "Don't cry for me Argenti na". Het orkest staat onder leiding van dirigent W. Kruyskamp. Toe gang 4,50. De avond wordt beslo ten met een groot ■bal. MUZIEKCOLLEC TIE F Muziekcollectie! 't Slachthuis houdt zaterdag in haar pand aan de Noordmolenstraat een rommelmarkt. De popgroepen verenigd in het col lectief hebben geld nodig om hun nieu we repetitieruimte in de kelder van het Passage-thea ter te kunnen ver bouwen. De markt is vanaf tien uur. BLAUWE BRUG In wijkcentrum Blauwe Brug, Bach plein, is zaterdag weer een bingo dansant. Aanvang acht uur. Zaai open 19.30 uur. Entree gratis. Zondagmid dag 10 april geeft het muziekgezel schap Sint Rad- bouw een koffie concert. Het con cert begint om half één en duurt tot twee uur. Toegang gratis. Woensdag 13 april om 9.15 uur is er in het wijkcentrum een ontmoetings ochtend waarbij wordt uitgelegd wat een thema-praat- groep is.- Wie be langstelling heeft voor de praatgroep is van harte wel kom. •PASSAGETHEA TER "De boezem vriend", een film met André van Duin in de hoofdrol, is nog tot en met zondag 10 april te zien in het Passa getheater. Aanvang elke dag om twee uur. Toegang zes gulden. Dinsdag 12 april komt Paul van Vliet in het theater. Toegang ƒ25,-, ƒ22,50 en/15,-. CJP en Pas 65 gel dig. ORGELCONCERT Het concertseizoen van de Grote- of St. Janskerk wordt zaterdag geopend met een open mid dag tussen twee en vier uur. Organist C. Passchier heeft zich verdiept In de geschiedenis van Schiedam en de Grote Kerk. Hij geeft tussen 14.00 en 14.45 uur een rondleiding. Daarna zal organist André Verwoerd, het orgel bespelen. Ook leer lingen van hem zul len een concert ge ven. Bezoekers kunnen tijdens de open middag naar de or- gelgaierij komen en het orgel en de or ganisten van dicht bij aan het werk zien. Toegang vrij. PLAYBACK FESTIVAL j Kinderen van 6 tot en met 10 jaar doen zondag 10 april in clubhuis Oost mee aan een play-backfestival dat is georgani seerd door het tamboer- en trom petter- en majoret- tenkorps Juliana in samenwerkfing met de zanger Mart Mell. De entree en deelname zijn gra tis. Het festival wordt gehouden in clubs huis oost, Galilei- straat. Aanvang 13.00 uur. Kinderen van 11 tot en met 15 jaar kunnen zondag 17 april op treden, De finale wedstrijden zijn op 24 april. DORPSKERK In de Dorpskerk van Kethel wordt vrijdag het laatste en vierde orgelcon cert gegeven. Om half acht zal de Vlaardingse orga nist Guus Korpers- hoek werken spe len van Bach, Tele- mann en Mendel sohn. Toegang vrij. BEURS ADAM EN EVA De consumenten beurs Adam en Eva is vanaf dinsdag 12 april tot en met za terdag 16 april te bezichtigen in de sporthal Margriet. De beurs geeft een overzicht van een groot aantal goede ren, waarover be zoekers zich kun nen laten voorlich ten voordat tot aankoop van een artikel wordt over gegaan. Overdag is de beurs meer ge richt op jongeren, 's avonds meer op volwassenen. Op zaterdag 16 april (de slotdag van Adam en Eva) wordt buiten in de hal een welzijns- markt gehouden waarbij alle denk bare 'nonprofit' or ganisaties zich pre senteren kunnen. Verdere is er die - dag een wedstrijd waar kinderen hun huisdier kunnen la ten keuren op ge zondheid, uiterlijk en verzorging, ledereen krijgt een herinnering en ge tuigschrift. De consumenten beurs is dagelijks geopend van 14.00- tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22,30- uur en op zaterdag! van 11,00 tot 17.00 uur en van 19.00 >- tot 22.30 uur. Toe-- gang voor jong en oud 2,50. •EHBO WEEK- EINDDIENST Het Schielandzie- kenhuis, locatie Stadhouderslaan telefoon 733733 heeft dit weekeind,,; EHBO-weekemd- - dienst vanaf vrij- dagavond 20.00 - uur tot maandag- ochtend 08.00 uur.. Voor een ambulan ce bellen naar nummer 333300. Wie dit weekeind een dokter nodig heeft, kan bellen met de boodschap pendienst, tel. 206611. Voor spoedrecepten bel len naar 261480. Gaan dit weekeind uw tanden en kie zen opspelen dan staat tandarts E. de Wilde klaar om te helpen. Men moet tevoren bellen voor het spreekuur dat wordt gehouden op de Prins Bernard- laan 98 van vijf tot zes uur op zaterdag en zondag. Tele foon 268702. Onze 600 ra2 sro showroom vindt C'

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 2