12 yniekë samenwerking tussen artsen en apothekers Woningen Korte Haven worden niet blauw, maar zalmkleurig Consumentenbeurs in sporthal Margriet X I CAFÉ VAN RON DE JAGER OPEN ZONDER NACHTVERGUNNING wmmm. Actie SW geslaagd VVV boekt niet voor Passage Jeugdbende opgerold Passage Theater draait goed m m wmm Wateroverlast Sch (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN/SCHIEDAM/MAASSLUIS Huisartsen, specialisten en apothekers in Schie dam, Vlaardingen en Maassluis hebben na een jaar voorbereiding een geneesmiddelenpaspoort uitgebracht. Dit paspoort is bestemd voor mensen die regelmatig medicijnen gebruiken. Er wordt door de behandelende arts en apotheker op aange tekend welke geneesmiddelen iemand op recept krijgt, de sterkte enz. en voor welke middelen men overgevoelig is. mAm '1gffir- Secretaris Goudzwaard start de bouw van Jfl woningen aan de Korte Haven. In iverkelijk- heid was men hier al drie weken mee bezig. Ook de nieuwbouw aan de over zijde van het omstreden project valt volgens buurtbewo ners uit de toon. Kapster: 'Er staat de jongens van S7F een aardige verrassing te wachten Geföhnd Arm Verkeers licht Bestelling Botsing Mandolines Gezond heidszorg Centrum Bingo Rommel markt Clubhuis Redactie Editie Schiedam: Hoogstraat 125b, 3111 HD Schiedam. Tel. 265205/266646. Editie Vlaardingen/Maassluis: Hoogstraat 125b, 3111 HD Schiedam. Tel. 736049/736061. Postadres: Postbus 467, 3130 AL Vlaardingen Abonneeservice: tel. 147400. Bon de Jager met zijn hond Snoopy: „Met een nachtvergunning kan je publiek llijven zitten. Nu gaan vier van de tien klanten naar Rotterdam". HET VRIJE VOLK sc itedam DINSDAG 12 APRIL 1983 I C-eneesmiddelenpaspoort is in 't belang van patiënt van de patiënt. „Het komt erg vaak voor, dat een patiënt in behandeling is bij meer spe cialisten naast de huisarts", zegt hij. „Zelfs ais de commu nicatie voortreffelijk verloopt, hebben patiënt en artsen zo een snel en duidelijk overzicht van de voorgeschreven genees middelen." Het is op deze ma nier onmogelijk dat soortgelij ke middelen of verkeerde com binaties worden voorgeschre ven. Aan de hand van het pas poort kan de patiënt volgens hem ook gerichter vragen stel len aan artsen en apotheker. De drie Waterweg-gemeen ten zij niet de eerste in Neder land waar een dergelijk expe riment wordt gehouden. In Eindhoven en Enschede is er mee geëxperimenteerd en in Utrecht is het in gebruik bij enkeie apothekers. Het Water weg-experiment is wei het eer ste in Nederland, waarbij alle betrokkenen samenwerken. De kosten ad. 50.000 gulden zijn voor rekening van het Alge meen Ziekenfonds Schiedam- Vlaardingen-Maassluis. Gebruik van het paspoort is geheel vrijwillig. Het wordt in een plastic hoesje van 15 bij 10 cm gratis verstrekt via huis arts of apotheker. Begin 1984 wordt door middel van een en quête nagegaan of het zin heeft het paspoort te blijven gebruiken. Inlichtingen over het paspoort worden verstrekt via de GGD Nieuwe Waterweg Noord, afdeling gezondheids voorlichting en -opvoeding, tel. 345555, tsl 31 (Marja van Hou ten). Aan het experiment wordt niet deelgenomen door de Schiedamse huisartsen. Tij dens de voorbereidingen heeft de plaatselijke huisartsenver eniging zich teruggetrokken. Op individuele basis zullen wel enkele Schiedamse huisartsen hun medewerking verlenen, zo is de indruk van de heer E. H. E. Wolfs, directeur van de GGD Nieuwe Waterweg Noord. De overige artsen, specialis ten van Hoiy- en Schieland Zie kenhuis en apothekers in de drie gemeenten doen wel mee. Gisteren presenteerden enkele vertegenwoordigers van deze werkgroep, die de invoering heeft voorbereid, het paspoort op een persconferentie. Het paspoort werd al begin dit jaar uitgebracht, maar gewacht is met ruchtbaarheid aan te ge ven wegens alle toestanden rond de invoering van de re cept-riks. Volgens dokter H. S. Mulder, huisarts te Vlaardingen, is het paspoort vooral in het belang (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Door de af- voerslang van haar wasauto maat niet goed vast te zetten ontdekte een vrouw bij terug komst in haar woning in de Brugmanstraat dat de keuken volledig was ondergelopen. Een fotostudio, een verdie ping lager, liep voor 7000 gul den -.-•"terschade op. SCHIEDAM Gister middag zijn de werkzaam heden voor de bouw van 41 woningen aan de Korte Ha ven officieel van start ge gaan. Met een ruk aan een touw zette de heer A. Goud zwaard, secretaris van de bouwvereniging „Een dracht" de heimachine In werking om de eerste paal In de grond te slaan. De plechtige handeling van de secretaris was ech ter slechts een formaliteit. In werkelijkheid is de bouw aan de Korte Haven al zo'n drie weken aan de gang en zat de helft van de palen al In de grond. Er Is in de afgelopen maanden veel te doen ge weest rond de voorgeno men bouwplannen aan de Nieuwe Haven. Buurtbewo ners en verschillende be langengroeperingen, (waaronder de Historische Vereniging Schiedam) von den dat er geen rekening gehouden werd met de his torische omgeving van de Korte Haven. Het gebouw zou té massaal worden, té hoog en té blauw. Voor wat betreft de kleur van de (soclale-)woningen Is de Stichting Samenwer kende Schiedamse Woning corporaties (SSSW) aan de onvrede van de buurtbewo ners tegemoet gekomen. Deze zal nu zalmkleurig worden. De bouw van de 3 a 4 persoons-hulshoudens zal naar alle waarschijn lijkheid ongeveer een jaar in beslag nemen. m//y,k<y/A *oam ïWs>'y/> W'frSW' (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vandaag be gint in de Schiedamse sporthal Margriet aan de Nieuwe Dam- laan de consumentenbeurs "Adam en Eva". Wie de keurig ingerichte stands ziet, kan zich haast niet voorstellen dat de hal gisteren nog de aanblik toonde van een bouwterrein In hoog tempo en met een koorts achtige bedrijvigheid werkten de standopbouwers om in de chaos orde te scheppen. Vijf dagen lang, tot en met zaterdag 16 april zullen voor- namelijk Schiedamse bedrij ven op de beurs fc'in waren uit stallen. Bovendien zal op de slotdag van de beurs een spe ciaal evenement plaatsvinden. Buiten de hal wordt dan een welzijnsmarkt ingericht, waar plaats is voor alle cenkbare ideële organisaties. Organisator Warner Meinen wil boven alles voorkomen dat het geheel de indruk geeft van een "overdekte Hoogstraat". „Naast gezelligheid en klein schaligheid zal de consument op de beurs ook veel informa tie kunnen krijgen", aldus de organisator. Ook "betaalbaarheid" staat bij Meinen hoog in het vaan del. Meinen: „Ik irriteer me wei eens mateloos als ik er gens een beurs binnenstap waar ik, voordat ik ook maar Sets gezien iieb, een tientje en- tree-geid moet betalen." .Ais je dan met je gezin een dagje naar de beurs gaat, ben je al gauw zo'n 20 30 gulden kwijt, een goede reden om thuis te blijven dus, daarom hebben we de toegangsprijs bewust laag gehouden, 2,50 per persoon." De consumentenbeurs wordt 'gedurende de hele week opge luisterd met diverse attracties. Géén artiesten dit keer, maar wel een modeshow, een de monstratie Aerobic dansen en een batlonwedstrijd voor de kinderen. Vanavond zal het complete team van SW in de Margriet hal te bewonderen zijn. Alle eerste-elftaispelers worden dan stuk voor stuk geknipt, ge kapt en geföhnd en zulten te vens handtekeningen uitdelen. Meinen: „Er staat de jongens overigens nog een aardige ver rassing te wachten, maar wét dat ls zeg ik nog niet." De beurs is tot en met vrij dag geopend van twee tot vijf uur in de middag en van zeven tot half elf in de avor.d. De ope ningstijden op zaterdag zijn, van elf tot vijf uur overdag en *a avonds eveneens van zeven tot half elf. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - De verkoop actie van obligaties ten bate van SW mag als geslaagd worden beschouwd. Voorzitter Cor de Vries heeft 140 obliga ties met een totale waarde van 70.000 gulden wéten te verko pen aan diverse zakenmensen. Van de overige 60 obligaties, die al voor het merendeel zijn uit geschreven, moet nog 30.000 gulden binnenkomen. Cor de Vries ziet de toe komst weer zonnig tegemoet: „De stoom is nu van de ketel, onze schulden zijn gesaneerd en de achterstand van de spe- ierssalarissen zal binnen de kortste keren vereffend wor den. We kunnen nu weer met een schone lei naar "t nieuwe seizoen." SCHIEDAM Kaarten voor het Passage Theater kunnen niét worden besteld bij het Schiedamse WV-kantoor. Het VW-kantoor en het Passage Theater liggen dermate dicht bij elkaar dat de VW het on zin vindt om voor de "buren" reserveringen te boeken. Plaatsbesprekingen voor thea ter de Teerstoof, dat een paar honderd meter verder staat, kan wél bij de WV. SCHIEDAM - De pol: ie heeft 15 jongens in de leeftijd van 14 tot 26 jaar aangehouden die ervan worden verdacht de afgelopen maanden een groot aantal diefstallen en inbraken te hebben gepleegd. Het gaat hierbij om diefstal van 2 bontjassen, 3 bromfiet sen en een crossfiets. Verder om inbraken in gymlokalen. bibliotheken, sportkantines, fa briekspanden, kerken en win kels. De gestolen goederen hebben bij elkaar een waarde van 9500 guiden. Doordat de groep ook overdag in actie kwam, kon de politie naar aanleiding van persoonsbeschrijvingen de jon geren op het spoor komen. Een 14-jarig voet ballertje van SFC kon een wedstrijd van zijn jeugdelftal niet uitspelen: op het veld in sport park Thurlede kwam hij ten va! en brak zijn rechter arm. Hij moest vooi behandeling naar het Schieland Zie kenhuis worden ge bracht. Bij het verkeerd ne men van de bocht op de hoek van Broersvest en de Kreupelstraat ram de de Schiedam mer H. S. P. een verkeerslicht. Bij controle bleek dat hij een paar glazen te veel ophad. Een echtpaar van middelbare leeftijd zette het in een Chinees restaurant op het Broersveld op een handge meen met het per soneel nadat er on enigheid was ont staan over de be stelling. Een inwo ner van Schiedam die probeerde de gemoederen te sussen kreeg van de vrouw een klap op het oog, waar door zijn bril sneu velde en zijn ooglid werd beschadigd. Een 26-jarige Schiedammer schrok zo toen hij met zijn auto op de Burgem. van Haa- renlaan tegen een lichtmast reed, dat hij zijn vriendin uit de auto hielp en er vandoor ging. De vrouw bleek een gekneusde rechter schouder te heb ben. Twee uur later kreeg de automobi list spijt van zijn vlucht en meldde zich bij de politie. Hij bleek te veel al cohol in zijn bloed te hebben. Mandolineliefheb bers zijn donder dag 14 april wel kom in het Passa getheater. Daar geeft het Mandoli negezelschap O.N.I. in de (oyer een uit voering. Dit concert begint om 20.30 uur en de toegang is gratis. Hoe zit het met de bereikbaarheid van medische voorzie ningen? Hierover praat de afdeling Schiedam van de Nederlandse Ver eniging van Huis vrouwen op don derdag 14 april in het gebouw van Christelijk Sociale Belangen. De erva ringen worden lan delijk verzameld en doorgegeven aan het Ministerie van Volksgezondheid. Plaats; Lange Ha ven 73. Tijd: 14.00 uur. Bewoners van Schiedam-Centrum kunnen vanavond meepraten over hun wijk. In zaal- Beatrix in de Lange Kerkstraat houdt de Bewonersver eniging van dit stadsdeel haar jaarvergadering. Op de agenda staat onder meer de bouw aan de Korte Haven en de nieuw bouw in de binnen stad. De vergade ring begint om 20.00 uur. Lentefeest houdt op donderdag 14 april een bingo avond in het éigen onderkomen aan het Broersveld. De balletjes rollen om 20.00 uur. Lente feest belooft een 'aantrekkelijk prij zenpakket'. De op brengst komt ten goede aan gehan dicapten. Het moet natuurlijk wel een béétje weer zijn. In dat ge val houdt Lente feest op vrijdag 15 april op het Broers- vest een rommel- markt. Van 10.00 tot 16.00 uur kunt u er terecht. Bij slecht weer kunt u in het pand van Lentefeest rekenen op een minimarkt. Eindelijk gaat het dan gebeuren. Op vrijdag 15 april gaat in sportpark Har ga de eerste paal de grond in voor het nieuwe clubhuis van Sport vereniging UVG.Na het slaan van de eerste paal is er gelegenheid tot het drinken van een drankje. SCHIEDAM Met het Passage Thea ter gaat het goed. In het laatste half jaar is het aantal voorstellingen bijna verdubbeld. In 1982 waren dit er 22 en in dit jaar staan er 42 op het programma. Óók het aantal toe schouwers is flink toegenomen. Het bezettingspercen tage van het thea ter is opgelopen van 55 naar 58 per cent. Aangezien het aantal voorstellin gen is verdubbeld betekent dit, dat ook het aantal toe schouwers (geme ten over de laatste vier maanden) is vertweevoudigd. Oók het toneelaan bod van het Passa ge Theater is geva rieerder geworden waar het de eigen voorstellingen'be treft. De Schiedam se toneelverenigin gen lijken steeds meer de weg te vinden naar het Passage Theater. In tegenstelling tot vorig jaar worden nu voorstellingen gegeven voor en door Schiedamse culturele minderhe den. Tevens wordt het theater ver huurd aan plaatse lijke toneel- en mu ziekverenigingen als repetitieruimte. SCHIEDAM Als het een beetje meezit gaat het nieuwe café van Ron de Jager in de Hoogstraat de dag vóór konin ginnedag open. Zónder nacht vergunning. Voor de buurtbe woners zal dat een hele gerust stelling zijn, maar Ron vindt het jammer dat hij in Klein Duimpje niet tot, pakweg, vijf uur 's morgens mag schenken. "Ik weet niet of je de cafés in Schiedam een beetje kent," zegt Ron in zijn eigen café waar nog druk wordt getim merd en gezaagd. "Maar 's avonds om een uur of eif wordt het pas gezellig. Voor die tijd draait het niet. Dan heb je nog niet een paar uur voordat je dicht moet. Ais je wilt dat de binnenstad bruist moet je eigenlijk langer open zijn." Ron geeft onmiddellik toe dat het ook aanmerkelijk in de omzet scheeit als het bier uit de tap wat langer mag stro men: "Maar het'is niet anders. Nieuwe aanvragen voor een nachtvergunning worden door de gemeente niet meer Inge willigd." Zo is d *n gebouw Schra- veiand ku ze het op de af deling Algt ene Zaken nog sterker vertellen: het liefst zou burgemeester Te Loo het aan tal nachtvergunningen willen terugbrengen tot minder dan de zes die er nu voor heel Schiedam zijn uitgegeven. Dan rekenen we de vier snackbars die ook tot na half twee door gaan nog niet mee. "De burgemeester is verant woordelijk voor de rust en openbare orde," legt J. H. van den Hof van afdeling Algeme ne Zaken uit. "Voor het verle nen van een nachtvergunning moet hij rekening houden met omstandigheden in een wijk. In de binnenstad is al sprake van een flinke mate van over last voor de bewoners. Van daar dat we de twee nachtver gunningen déér zeker niet wil len uitbreiden. Eigenlijk is een nachtvergunning een gunst- vergunning." Tot groot verdriet van me nig café-eigenaar die profijt wil trekken uit de nachtelijke uurtjes. Eén is zelfs een Arob- procedure tegen de gemeente begonnen om alsnog de ver gunning los te krijgen. Nee. Ron de Jager is het niet. Die begint in Klein Duimpje Zit tussen een discotheek en een gezellig café in") met een 'gewone' vergunning. t

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 2