Oudheidkundig bodem onderzoek bij Huis te Riviere m Nieuwe galerie in Schiedam Ooit gedacht dat u zó kon rijden? j Het kan! Een totaal nieuwe auto. Ook de machtige 1.8 liter motor. Dwars voorin! Voorwielaandrijving. Een zee van luxe) ruimte. Flitsend snel. Opvallend zuinig;: in onderhoud en verbruik. De mooiste j| kombinatie van dynamiek en degelijkheid. Haai de dokumen-j; toti© Beproef camryi8Dx4deiirs!|22"5i WIJ BIEDEN MEER KLASSE VOOR MINDER KOSTEN. TOYOTA m Gratis caravan Dries voor prev entie Stop eigen risico Eerste paal voor UVG Zwaar verkeer taboe in Lekstraat W4êmm Groot reparatiekarvvei voor Wilton Fijenoord Kortaf wmm Sch Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM „Als je 's nachts wordt opgepakt be gint 's morgens om negen uur pas het verhoor. Iemand mag niet langer dan zes uur worden vastgehouden voor een verhoor, maar de nachtelijke uren tellen niet mee." Schoorsteenbrand Hersenschudding 4isiii .-ii» Inbraak Maak nog deze week bij Dries een afspraak voor een gratis chassis-controle. Voorkomen is beter dan genezen! Tijdig onderhoud verlengt de levensduur van uw caravan. smns SPAANSEPOLDER DOKTER, TAND ARTS, APOTHEEK Redactie Editie Schiedam: Hoogstraat 125b, 3111 HD Schiedam. Tel. 265205/266646. Editie Vlaardingen/Maassluis: Hoogstraat 125b, 3111 HD Schiedam. Tel. 736049/736061. Postadres: Postbus 467, 3130 AL Viaardingen Abonneeservice: tel. 147400. Laan van Bolnes, 010-7106 Schiedam-Groenoord. HET VRUE VOLK scih liedair 1© DONDERDAG U APRIL 1963 Wegwijzer 'Bepaalde uren tellen nou eenmas. 1 r iet mee' Commissaris C. van dr Haagen van de Sehiedamse po litie ontkent de beschuldiging dat zijn korps het niet zo nauw neemt met de 'zes-uren' rege ling. Drie jongeren uit Schie dam Noord hebben onlangs dertien uur vastgezeten nadat zij een ruitje op de kermis hadden vernield. ..Bepaalde uren tellen nou eenmaal niet mee." aldus Van der Haagen, Ook de klacht van de jon gens dat de politie te snel en te krachtig optreedt tegen jonge ren spreekt de commissaris te gen. „Als de politic iets doet is er altijd een aanleiding aan voorafgegaan," zegt hij. „Nie mand vindt het prettig om in zijn kraag gegrepen te worden. Maar ais je niet steelt krijg je ook geen last van de politie." Nog een klacht is dat de poli tie vaak zeer onvriendelijk uit pakt tegen verdachten. Vol gens Van der Haagen hoeft een politieman ook helemaal niet vriendelijk te zijn: „Iemand die inbreekt moet leren dat dat niet kan." „De agent moet natuurlijk het burgerfatsoen goed in de- gaten houden. Verder moet hij de verdachte op een voor hém normale manier bejegenen. Hij moet de mensen aanspreken in hun eigen taal, de goede toon aanslaan." Volgens Van der Haagen gaat het in Schiedam om onge veer twintigduizend conflictsi tuaties per jaar: „Daarbij zal we! eens het een en ander niet volgens het boekje gebeuren. Als iemand ergens van wordt verdacht zal het optreden van de politie nooit in dank worden afgenomen. Daar kan ik me niets van aantrekken." Ieder kwartaal meldt de SCHIEDAM Bij de ruï ne „Huis te Riviere" aan het Emmaplein worden mo menteel bodemonderzoeken verricht door de Oudheid kundige dienst Rotterdam. De opdracht hiervoor is ge geven door de gemeente Schiedam omdat de grond kwam bloot te liggen in ver band met de werkzaamhe den aan de toekomstige tramlijn. Ook het Gemeente archief en het Stedelijk Mu seum werken mee aan het onderzoek. Volgens Chris de Roo, conservator en restaurateur van het Museum is het nog té kort dag om over resulta ten te spreken: „We zijn pas één dag bezig aan het onder zoek. De meeste grond rond om de burcht is voor ons al ouwe koek, maar op dit ge deelte is nog geen peil te trekken. We verwachten niets maar we hopen alles." De Roo is overigens met bijster gelukkig met de tramlijn die achter langs de 800-jaar oude mme komt te lopen: „Het is misschien een geluk bij een ongeluk dat de grond nu bloot ligt, maar t uiteindelijke resultaat lijkt me nou ook weer met fraai De Oudheidkundige dienst heeft voor het onderzoek ruim veertien dagen de tijd. SCHIEDAM Onlangs be gon een landelijke handteke ningenactie tegen de invoering van het eigen risico voor zie kenfondsverzekerden. (De be ruchte receptenknaak.) Via het opbouwwerk Schiedam Zuid zijn ook handtekeningen lijsten en affiches te verkrij gen. Iedereen die de actie wil ondersteunen kan terecht aan de Zwartewaalsestraat 16. Bel- ien mag ook. Telefoon: 730503. SCHIEDAM Aanstaande vrijdag om 35.00 uur zal op het complex van de handbalver eniging UVG de eerste paal ge slagen worden voor de nieuwe kantine en kieedgelegenheden. Deze handeling zal verricht worden door de oud-voorzitter en thans voorzitter van de Bouwcommissie, Louis van Gerven. die de eerste aanzet heeft gegeven tot deze nieuw bouw. Het nieuwe onderkomen van UVG wordt gerealiseerd naast de verharde velden, die vlak voor de aanvang van de zaalcompetitie gereedkwamen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Lekstraat zal worden gesloten voor vrachtverkeer. Tussen Buiten- sluis en Nieuwe Maasstraat moeten vrachtauto's maar een straatje om. Het college van burgemeester en wethouders heeft hiertoe besloten omdat het vindt dat 'de Lekstraat als woonstraat minder geschikt is voor dit verkeer'. Het zware verkeer kan omrijden via de Hoofdstraat, Hoofdplein en Ha- vendijk. Met borden zal wor den aangegeven dat zwaar verkeer in de Lekstraat verbo den is. De geslotenverklaring is een reactie op acties van be woners. An van den Brand voor haar Gale rie: Dit heb ik altijd al gewild.'' '/V'Z'sA ""■"wt SCHIEDAM Voor het eerst sinds jaren heeft Schie dam weer een eigen expositie ruimte. Het is de Galerie "t Koetshuys aan de Lange Ha ven 78. Eigenaresse An van den Brand Ls geen onbekende in Schiedam. Al tweeen en een haif jaar runt zij een galerie in dc ha! van het Schieland Zie kenhuis. Toch was een eigen galerie ai jarenlang Ans hartewens Dat het er uiteindelijk toch nog zo snel van gekomen is, is eigenlijk een beetje te wijten aan het toeval. An: „Ik heb me in het ziekenhuis gelukkig al jarenlang lekker Kunnen uitle ven, maar ik wilde toch ook wel eens iets voor mezelf heb ben. Ik was.ook op zoek naar een ander huis en toen kwam ik dit pand tegen in een van de oudste gedeelten van Schie dam, op steenworp afstand van het Museum. De beneden verdieping was ideaal om er te exposeren, toon heb )k de knoop maar doorgehakt." Zaterdag gaat de Galerie open. De eerste expositie, die tot 25 mei zal duren, bestaat uit aquarellen van de bekende kunstschilder Benjamin Royaards. De 44-jarige kunstenaar zal zelf niet aanwezig zijn als zijn werken worden tentoongesteld. Hij woont al j^aren in Zuid- Frankrijk. Op zaterdag en zondag houdt 't Koetshuys open dag. Hans Paalman, directeur van het Stedelijk Museum zal op zater dagmiddag 16.00 uur de Gale rie officieel openen met een toespraak. Als het aan An van den Brand ligt zullen het Mu seum en 't Koetshuis in de toe komst veel gaan samenwer ken. Openingstijden: Open huis up zaterdag 16 en zondag 17 april van IS.00 tot 17.00 uur. Normale openingstijden op zaterdag van 11.00 tot 18.00 uur). Dinsdag en vrijdag van li.00 tot 18.00 uur. Donderdag van 12.00 tot 21.00 uur. SCHIEDAM Scheepswerf Wilton-Fijenoord heeft de op dracht weten te verwerven voor de reparatie van de Griekse tanker "Progress"- Het schip had bij zwaar weer schade opgelopen aan de huidbeplating. Een groot deel hiervan moet nu vernieuwd worden Ook de bodem is ge deeltelijk beschadigd zodat hier tien ton staal zal moeten worden aangebracht. Verder legt de scheepswerf in de tan ker een ingenieus pijpleidm- gensysteem aan, waardoor de gevaren van olie-vervoer tot het minimum beperkt worden. De werkzaamheden aan de "Progress" zullen de werf ruim een maand werk opleve ren. Co m m is.sa- ris C. van der Haagen. commissaris aan de burge meester hoeveel klachten te gen het gedrag van de politie zijn ingediend. Om hoevee! klachten het gaat in de eerste drie maanden van dit jaar wil Nadat in een wasserij aan de Nieuwe Haven een droogma- chine in brand raakte, breidde het vuur zich uit naar de schoorsteen. Toen de brand weer arriveerde had het perso neel van de wasserij het vuur al geblust. De schade bedraagt 20.000 gulden. FJen automobilist die van een Van der Haagen niet zeggen: „De brief naar de burgemees ter heb ik gisteren getekend. Maar de klachten zijn op de vingers van één hand te tei len." parkeerterrein iangs Dc Ge- nestetstraat wegreed zag de 14-jarige Y.F.W. op haar fiets te laat en reed haar onderste boven. Het meisje moest met een zware hersenschudding worden opgenomen in het Schieland Ziekenhuis. Bij een inbraak in een wo ning aan de 's Gravelandseweg werd een bedrag van 6000 gul den gestolen, alsook 2 armban den, een paar munten en een ketting. De dief kwam binnen door een ruit stuk te slaan. Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam, tel. 010- 154540. POP In jongerencalè Quibus (Lange Ha ven 28) speelt zon dagavond 17 april de groep Brintaas. Officieel: de Brinta Brotsers. Vanaf 21.30 uur mag iedereen komen kijken. MUZIEKTHEA TER 'Fragmenten uit de geïllustreerde mu ziek' heet het pro gramma dat De Nieuwe Snaar vrij dag 15 april brengt in Theater De Teerstoof. Met on der meer een vleugje Chopin en ecologische staplie deren. Het pro gramma belooft 'humor en theatrale vondsten'. Kaarten 10 gulden per stuk. Reserveren is mo gelijk aan de Nieuwstraat 12, tel. 26 94 55. KINDERBINGO Vereniging Het Sin- gelkwartier houdt op zondag 17 april in zaal Marijke (Broersveid 121) haar laatste kmder- b.ngo. Aanvang 14.00 uur. leder kind is van harte wrikom REGGAE in jongeronsocieteit QT speelt zaterdag 16 april de groep Pickpocket. Deze 3-mansformatie speelt een menge ling van reggae en rock. Het optreden begint om 22.30 uur. Voor leden is de toegang gratis. Niet-ieden betalen 5 gulden. Plaats; gebouw De Teer stoof, Nieuwstraat 12. KAMERKOOR Het kamerkoor Ars Cantandi en het ka merorkest Ars Mu- sica geven zondag 17 april een con cert in het Stedelijk Museum. Op het programma staan werken van onder meer Albinom en Vivaldi. Solisten: Heieen EJruijn en Addie de Jong. Aanvang 14.30 uur. Adres: Hoogstraat 112. ORGEL Aad van der Hoeven speelt za terdag 16 april op het aulaorgel van het Stedelijk Mu seum aan de Hoog straat. Vanaf 15.00 uur zijn liefhebbers van orgelmuziek welkom. De toe gang is gratis. WANDELTOCHT De Sehiedamse Tippelaars houden het komende week einde wandeltoch ten over verschil lende afstanden. Zaterdag 16 en zondag 17 april is de startplaats ge bouw De Wilgen burg achter de Sin gelkerk aan de Sin gel. Starttijden 8.00 tot 14.00 uur en zondag voor groe pen 12.00 tot 14.00 uur. OMGANG André Verwoerd bespeelt zaterdag avond 16 april het orgel van de Grote Kerk. Medewerking wordt verleend door het kamer koor Ars Nova. Programma's zijn verkrijgbaar bij de ingang van de kerk. Prijs: 5 gulden. Aanvang: 20.15 uur. TONEEL Toneelvereniging Paljas speeit op za terdag 16 april in wijkgebouw De Blauwe Brug. Na afloop is er gele genheid tot het ma ken van een dans je. De avond begint om 20.00 uur, toe gang vanaf 21 jaar. Toegang 7,50 gul den. FILM 'Een vrouw als Eva' is de tite! van de film die filmclub Schiedam vrijdag avond 15 april draait. Deze film van Nouchka van Brakel begint om 21.30 uur. Adres: Nieuwstraat 12 Toegang voor do- nateurs: 3,50 gul- den. EHBO WEKEIND- DIENST Het Schielandzie- kenhuis, locatie Burgemeester Knappertlaan, tele foon 733733 heeft dit weekeinde EH- BO-weekeinddienst vanaf vrijdagavond 20.00 uur tot maandagochtend 08.00 uur. Voor een ambulance bellen naar nummer 333300 Wie dit weekeinde een dokter nodig heeft kan bellen met de boodschap pendienst, tel. 206611. Voor spoedrecepten bel len naar 261480 Wie last krijgt van zijn tanden ot kie zen kan terecht bij tandarts H. J. M. van Ressel. Men moet van te voren bellen voor het spreekuur dat wordt gehouden op Burg. Knappertlaan 231 van vijf tot zes uur op zaterdag en zondag. Telefoon 738442. mw VERLEBINOW» Comry 1 8 üftback GL 5 deurs fl 24 995,- Ook met automaat De lichtmeto'en velgen zoals afgebeeld op de Liftback zijn tegen meerprijs leverbaar POLDERMAN O' ¥"l/s A '/ft/A, X;/M'.,vrs

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 2