1- Wij feSicite en Groot onderzoek over bereik baarheid gezondheidszorg Oplossing oortjes kwestie komt eraan Man valt, lift ook Mullij aangifte' Je kunt eerst wat anders proberen* of meteen BOSCH Jekunteerstwat anders proberen, of meteen BOSCH Jekunteerstwat anders proberen. Jekunteerstwat anders proberen, of meteen BOSC EEM AN'S IJZERHANDEL B V "Het Vrijt 1 Volk" lezers weten er alles van. 1 eetwaar? Kortaf Met catamarankar naar beneden BOSCH BOSCH BOSCH BOSCH mmmm Nog kaartjes Bowie en ame-kids bij Computerset gestolen Video-films huren? 3 ^^25.- per week' BROERSVEST 50-52-54 - SCHIEDAM - TELEFOON 010-267594 Sch (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Wij hebben een zéér geslaagd wo ningontwerp in handen". Dit zei wethouder Chris Zijde veld van Ruimtelijke ordening gisteren op het sympo sium "Bouwen voor minimaal energieverbruik" in het Passagcthcater. De wethouder doelde hiermee op de 184 woningen die binnenkort in Woudhoek-Noord zullen worden opgeleverd. Het gaat hier om buitengewoon goed geïsoleerde hui zen. waarin ook zonne-energie wordt toegepast. Boven dien zorgt een uitgebalanceerd ventilatiesysteem er nog voor dat warmte zoveel mogelijk wordt terugge wonnen. De huizen hebben hierdoor geen verwarming nodig. Wethouder Zijdeveld (m): "Zeer geslaagd". rMZ-ÏWifagf--".S*-®*- v/vdhv fa* i-7 m WIr*"""" - Jo van der Most en Ton ny Peters leggen uit hoe de dikke vragenlijs ten over de bereikbaar heid van de eerstelijns gezondheids zorg moeten worden inge vuld. "Se cuur, hoor". Super 8 speel/sexfilms, 6 voor 27.50 voor een hele week. BALY, DAM 5a, SCHIEDAM Tei.010 - 267216 Geopend van 10-18 uur. Donderdagavond koopavond Geen borg - Legitimatie vereist. Yoga 'Loop- in Bijeenkomst Mondorgel Wie weinig geld heeft moei slim zijn. Deze jonge-,,, Ijcs zijn het zeker. Een paar oude skateboards doen dienst als "catamarankar" op de dijk bij Vlaardin gen Oost. De zeepkist'van dc jaren tachtig. Vlakschuunnachine met. 20.000 schuur- bewegingen. van 305. Nu voor PSS280 Cirkelzaagmachine met een zaagdiepte tot 46 mm. van 335.- N u voor PKS 46 Haakse slijpmachine met 11.000 o.p.m. van 374.- PW 115 Nu voor Bovenfreesmachine van 320 Watt. van 392.- POF50 HEI WRME VOLK s ïl-iiedan VRIJDAG15 APRIL 1*3 '1? Energiezuinig ;e woningen Woudhoek-T i r: orcl nu a succes De bouw van de energiezui nige woningen in Schiedam kwam tot stand nadat in 1977 door de gemeenteraad, in een motie werd aangedrongen op een "zuinig gebruik van hulp bronnen met betrekking tot de woningbouw." Het uiteindelijke resultaat werd het project Woudhock- Noord. In samenwerking met een architectenbureau wist men uiteindelijk te komen tot woningen die per jaar niet meer dan 159 kubieke meter aardgas verbruiken. Dit is ruim tien maal minder dan "normale" woningen. Wie de 16 eengezinswonin gen en de 108 stapclwoningcn uiteindelijk mogen gaan bewo nen is nog niet bekenj. Het aantal gegadigden is in ieder geval groot. Volgens Zijdeveld worden er voornamelijk bewo ners geselecteerd die interesse hebben voor het gloednieuwe project. Wéi wordt rekening gehouden met het normale ur- genticbeleid dat in Schiedam gehanteerd wordt. De toekomstige bewoners zuilen er we! rekening mee moeten houden dat hun doen en iaten de eerstkomende tijd zoveel mogelijk zal worden ge volgd cn geregistreerd door het projectbureau Energie-on derzoek. dat een onderdeel vormt van het TNO. Dit omdat het geheel nog in een experi menteel stadium verkeert. Volgens ingenieur M. Strater, programmaleider van het Projectbureau Energie-on derzoek zullen de bewoners zich ook aan bepaalde dingen moeten houden, willen zij aan het geplande energieverbruik toekomen. Zo moeten zij bij zonsondergang de luiken tijdig sluiten om onnodig warmte verlies te voorkomen. De di verse sprekers op het sympo sium waren het er over eens dat voor "Het nieuwe bouwen" een grote toekomst is wegge legd. In Amsterdam worden nu al 60 woningen, en in Rotter dam 72 woningen vervaardigd op niet-experimentele basis. Ook de gemeente Schiedam heeft kant cn klare plannen klaarliggen voor een vervolg project 7fW//Z//,//S//sss'*' WZW>'}. Of de woningen in Woud- hoek-Noord onder gemeentebe- hcer blijven, is nog de vraag. stamt uit het militaire leven. De eerste lijn in het leger is de frontlijn. De soldaten hebben er het meest intensief kontakt met de vijand. Zo is er een soort vergelijking gemaakt. De huisartsen, tandartsen, fy siotherapeuten, wijkverpleeg kundigen zijn de frontsoldaten van nu. Nog veel te veel men- Van onze medewerkster SCHIEDAM De Neder landse Vereniging van Huis vrouwen doet een grootscheeps onderzoek bij huisvrouwen in het hele land over de bereik baarheid van rtc zogenaamde "eerstelijnsgezondheidszorg" Met "eerstelijnsgezondheids zorg" wordt bedoeld de huis arts, tandarts, apotheek, kraamverzorging. wijkverple ging, dietiste, fysiotherapeut, bet algemeen maatschappelijk werk en de gezins- en bejaar denverzorging. Alle mensen cn instellingen in de gezondheidszorg die zon der verwijskaart bereikbaar zijn voor iedereen. "Wist u dat overigens?." vroegen gister middag in gebouwtje Christe lijk Sociale Belangen de orga nisatrices van de middag Jo van der Most en Tonny Peters aan de bijna dertig aanwezige vrouwen. Alle vrouwen vulden een zeer uitgebreid vragenformu lier in. Gepraat werd er over de pas opgerichte Patientenbe- langenvereniging. het verschil in behandeling van een fonds patiënt of een particulier ver zekerde. "Het is van het grootste be lang dat er zo veel mogelijk vrouwen meedoen aan dit on derzoek. Dc antwoorden van de vragenlijsten zullen lande lijk verzameld worden en aan het Ministerie van Volksge zondheid worden doorgege ven," aldus Jo van der Most over het NVvH-onderzoek. Het begrip "eerstelijns" VLAARDINGEN De VVV in Vlaardingen heeft nog kaartjes voor de vierde voorstelling van The Kids From Fame die wordt gegeven in de Ahoy'-ha! in Rotterdam. Ook heeft de VVV in het stadhuis vanaf maan dag kaartjes voor een concert van David Bowie in De Kuip in Rotterdam. De Engelse duizend poot komt op zaterdag 25 juni naar Rotterdam. De prijzen bedragen 40 en 32,50. Bij deze prij zen komt nog ƒ2,50 bemiddelingskosten, tot maximaal 10 bij negen kaartjes. Vanaf vijf uur 's middags treden diverse groepen op. Om negen uur verschijnt Bowie op het stadionpodium. De VVV heeft verder kaartjes voor Ahoy'-con- eerten van Eric Clapton. Golden Earring, Santa- na. Rush, Joan Armatrading. Cliff Richard. Ai Jarreau, voor het Lochem-fcstival en het Pink- popfestival. Kaartjes kunnen uitsluitend persoonlijk aar. de balie worden gekocht, van 8.45 uur tot 17.15 uur. Voor reserveringen: tei. 355888 (alleen van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 16.00 uur). SCHIEDAM Een toetsenbord, beeldscherm én cassetterecorder zijn ontvreemd uit de Wil lem Alexander MAVO aan de Willem Passtoors- straat. De waarde is ongeveer 3500 gulden. Uit een kelderbox aan de Eduard van Bemum- lasn is een bromfiets gestolen. De gedupeerde eigenaar, de 16-jarige R. A., deed aangifte. Snoep ter waarde van 300 gulden /erd ont vreemd uit Zwembad Zuid. Het verwijderen van sponninglatten en een ruit zorgde voor een scha depost van nog eens 300 gulden. Een kleurentelevisie, platenspeler bandrecor der, cassettedeck en enkele pakken koffie vorm den de buit bij een inbraak in de provinciale bi bliotheekcentrale aan de Westfrankelandsedijk. Er werd een raam opengebroken om binnen te komen-. Schade: 4700 gulden. sen worden geconfronteerd met te lange wachttijden in een polikliniek, mensen die in het weekend geen arts kunnen bereiken, ziekenhuispatiënten die als bedvulling worden ge bruikt, of patiënten die juist weer te vroeg naar huis wor den gestuurd," aldus Jo van der Most. 4 /"fa 'fa?/r s/f/s's/sSf, 3m 7W/A ■j/> "Daar moeten we iets aan doen, nu kunnen we daadwer kelijk aan de knelpunten in de medische voorzieningen iets doen," aldus mevrouw Van der Most. die liever had gezien dat er meer vrouwen gekomen wa ren. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM/VEAARDIN- GEN "Ik denk, dat we er wel uitkomen. Maar het is verschrikkelijk moeilijk." Rijnmond-gecommitteerde J. C. van Duin (verkeer en vervoer) heeft goede hoop dat de problemen rond de nieuwe aansluiting van rijksweg 19 op de Mr. Kes- perweg zullen worden opge lost. Volgende week slaan burgemeester en wethouders van Vlaardingen spijkers met koppen. De verschillende partijen in de 'oortjes'-kwestie, zoals de aansluiting in de wande ling wordt genoemd, zijn het erover eens dat er snel een halve aansluiting moet ko men (op- en afrit in noorde lijke richting). Over het tra cé aan de Vlaardingse ka st is men het nog niet eens. Rijkswaterstaat pleit voor een afrit zo dicht mogelijk tegen de rijksweg aan. Deze is goedkoper dan een afrit vlak langs het Shell-sport- park. Voor Vlaardingen is nu de grote vraag of dit tracé een hele aansluiting in dc toe komst onmogelijk maakt. Al hoewel alle partijen in prin cipe voor een hele aanslui ting zijn (met uitzondering van rijkswaterstaat, dat in- voegproblemen voorziet richting Beneluxtunnel), is dit voor Vlaardingen een harde eis. Aanleg van de oortjes is gewenst om het vrachtver keer naar en van de zuidelij ke industriegebieden van Schiedam en Vlaardingen uit beide steden te kunnen 'verjagen'. VLAARDINGEN Tijdens renovatie aan één van de 410 semipermanente woningen in de Babberspoldcr is een arbei der van een dak gevallen. Hij zocht steun tegen een goede renlift die niet goed was vast gezet zodat de man zijn even wicht verloor en naar beneden - tuimelde. Hij viel in een tuin en kreeg vervolgens de goederenlift bo venop zich. Met inwendige ver wondingen is hij per ambulan ce naar het Holy-ziekenhuia vervoerd. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in. Van een onzer medewerksters SCHIEDAM Trots het J. P. van Dijk zich gistermid dag de zilveren eremedaille, ver bonden aan de Or de van Oranje Nas sau, opspelden door burgemeester John te Loo. Een dikke klapzoen kreeg de 54 jarige Schiedammer van zijn vrouw. De Ko ninklijke ridderorde werd hem uitge reikt omdat hij er veertig jaar trouwe dienst op heeft zit ten als chef buiten dienst bij het be drijf A. de Jong Air conditioning BV Wijkcentrum "De Blauwe Brug" wil in september begin nen met een cursus Yoga Belangstel lenden voor de cur sus, die dertien we ken gaat duren kunnen zich opge ven aan de balie van het wijkge- bouw. Kosten f 50,-. Inlichtingen, tel. 701049. aan de 's Grave- landseweg "Dag en nacht wer ken was het vroe ger," weet de heer Van Dijk nog. "als veertienjarig jonge tje kwam ik bij De Jong werken als bankwerker. Toen ik er vier jaar zat moest ik kiezen, of vijf jaar varen of de dienst in, waar ik met veel voor voel de. Maar mijn vrouw heeft me te gengehouden." Mevrouw Van Dijk hierover lachend: "We hadden toen pas verkering, en een zeeman wilde ik met. mijn vader a was ook altijd op zee, nee, dat hoef- de ik met. En dan had hij hier nu ook-- niet gezeten." Door middel van avondstudie werKfê Van Dijk zich op. "Tja. hoe ging dat vroeger, half zes thuis uit het werlC kwart voor zes eten, half zeven zat je op schooi Door de vele avondstu die bracht Van Dijk het tot chef buiten dienst. In deze funktie maakte hij vele reizen naar landen waar het kli maat heel wat be ter is dan in Neder land. Het Buurthuis Nieuwland aan de Albardastraat orga niseert weer eens een 'Toop-in". Op zaterdag 16 april kunnen kinderen van 6 tot en met 11 jaar de hele mid dag komen knutse len en spelen. Het buurthuis is ge opend van 14.00 tot 16.00 uur. Vaste klanten van de COOP worden door het bestuur uitgenodigd voor een gezellige bij eenkomst. In ge bouw Chr. Soc. Be langen aan de Lan ge Haven 73, kun nen klanten mee praten. denken en beslissen over de nieuwe districts commissie en de nieuwe ledenraad. Tevens wordt het jaarverslag van 1982 besproken Tot slot is er nog een Bingo. Aan vang 20.00 uur. Oud wereldkam- - pioen mondorgel Memdert Derks komt op zaterdag 16 april naar "The Pub" aan de Rot terdamse Dijk 240 Derks, die zijn mondharmonica al sinds jaar en dag - als "smoelschuif' placht te betitelen,•- zal beginnen om 20.00 uur. SCHIEDAM In de afgelopen we ken is de Schie- damse Belastingin spectie bezocht door ruim duizend inwoners, die hulp nodig hadden bij hel invullen van hun aangiftebiljet. Dit heeft er uitein delijk toe geleid dat 700 mensen daad werkelijk geholpen konden worden. Mensen die niet naar de inspectie toe konden komen, wegens geestelijke of lichamelijke pro blemen zijn be zocht door diverse ambtenaren die de helpende hand bo den. Voor het eerst dit jaar wat het mo gelijk om telefoni-' sche afspraken te maken voor advies"' bij het invullen van de belastingaangiL ten. Dit voorkwam lange wachttijden.' De Belastingin- speette is daarom-." ook zeker van plan"' om hiermee door te- gaan. Ergonomisch gevormdu vlak- schuurmachme mei groot aantal schuurbewegingen voor fijn resul taat Extra grote schuurvoci 114 x 227 mm Krachuge, funktionele cirkelzaag. Ook geschikt voor hei doorslijpen van steen cn metaal. Verstek-instel ling tol 45°. Zaagdiepte0-15 mm Praktische haakse slijpmachine Met plat tandwielhuis voor moeilijk bereikbare plaatsen Prachtige hovcnlreesin.u.hine met /eer uitgebreid programma toebehoren Voor het nuken van gleuven,sponningen en profielen i: takte freesdiepte-mstelling en 2 geleide-handgrepen u

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 2