16 'Lekker vuurtje Bouw bejaardentehuis is opnieuw vertraagd 'Geen motorcrossers in SpalancP m 'Het is fantastisch' w mm mm§m imi ék mm» Partijen zwijgen over scholenfusie IttMiMHI 't Slachthuis verhuist 4 4##/,M<w,4 f. '\j? W' T' tém ''a 'AA 'AA 'X /'Ar' WM'é? mr/A Twee "wilde" fietscrossertjes in de bocht. Als de motorcrossers net zo stil waren als deze twee knapen, hoeft Spaland geen verboden gebied voor.hen te worden. Sch 1?; 'i Het eiland. Zaterdag in Theater De Teerstoof. Zie Wegwijzer. HET VRUE VOLK Schiedam 'Drempel moet laag worden' SCHIEDAM Sinds drie weken heeft Schiedam een emancipatiewerkster. Het is de 30-jarige Dia Berben, afkomstig uit Nijmegen. Al geruime tijd drong het Schiedamse Vrouwen Overleg (SVO) aan op een be taalde kracht, die zich bezig zou moeten gaan houden met de coördinatie van de verschillende groepen bin nen het SVO. Het SVO heeft uiteindelijk haar zin gekre gen. Het is echter niet precies wat men zich hiervan had voorgesteld. Lia Berben is wel iswaar in dienst gekomen van het SVO. maar formeel heeft ze een arbeidscontract bij de gemeente, dat slechts een half jaar duurt. Volgens het SVO is dit een "onzekere en zeer zwakke basis" om iemand voor een bepaalde functie aan te stellen. De verlenging van het contract, na een half jaar is immers uiteindelijk afhanke lijk van de gemeenteraad. Ondanks dit alles is het en thousiasme van Lia er niet mindei om. Zij ziet voor zich zelf een duidelijke toekomst weggelegd in .Schiedam, Lia. "mijn taak is een duide lijk informatieve taak. Dat be tekent ondermeer het bijdra gen aan de bewustwording van vrouwen. Maar dat is nog niet het eindpunt. Na de VOS-cur- sus of de Open School moet het voor vrouwen nog niet afgelo pen zijn. Pas dan gaat het be ginnen. Er moet gepeild wor den of er hierna voor vrouwen geen behoefte bestaat om bij voorbeeld een beroepsoplei ding te gaan volgen. In dit pro ces speel ik dan min of meer een rol als wegwijzer." Lia Berben zal haar werk gaan doen vanuit haar nieuwe kantoor in het Vrouwenpand aan de Lange Kerkstraat 62 Na een intensieve renovatie gaat dit op 10 september weer officieel open. Lia hoopt dat de Schiedamse vrouwen dan hun weg naar het pand zullen vin den: "De drempel moet laag zijn. Men moet hier zonder schroom naar binnen durven stappen. Dat schijnt in Schie dam nog wel eens moeilijk te zijn. De actiebereidheid is hier nog met wat het moet zijn, maar juist in deze tijd is het belangrijk dat vrouwen zich sterk maken. Emancipatie wordt nog steeds als een luxe gezien, meer als gunst dan als recht." Lia Berben in het gereno veerde vrou wenpand V, 'ft 5 VS SX/S, 4A. A""7/s*s W/s. za's/Z/M/a, a ss. ,f„ 'Jff/w//; 'm4>< '-z,y' 'W' I'//,* t ''4 AWffir"» '•'iywSJi st j./Atwy, s 't,/ 4'"<4 -'LV'W', r' iAb 'Wk, S V'. yw//. Waar mag je zomaar vuurtje stoken zonder dat de brandweer onmiddel lijk uitrukt om te blussen/ Op de bouwspeelplaats langs de Maasboulevard. Dc jeugd kan hier iedere maandag- en woensdag middag terecht. Niet al leen om vuurtje te stoken. Want dat mag alleen als er een prestatie is gele- rerd. Zoals bij deze jon gen, die eerst een hut tim merde voordat hij naar de lucifers greep. Medewer kers van Cluphuis Zuid houden een oogje in het zeil als de 'lieverdjes' hun gang gaan. Deze knaap zou even later nog patat bakken boven zijn kamp vuur en die aan zijn ka meraadjes uitdelen. VLAARDINGEN De bouw van het bejaardentehuis op de hoek Oosthavenkade/le Van Leyden Gaelstraat is opnieuw vertraagd. Zowel in Den Haag als in Vlaardingen stagneren de voorbereidingen. In Den Haag zit de zaak "muurvast", aldus directeur A. Blankestijn van bejaardente huis Vaartland. Vaartland en De Wetering- gaan het nieuwe huis beheren. "We kunnen op z'n vroegst in 1984 beginnen", is zijn verwachting nu het aan tal nieuwe verzorgingsplaat sen in Zuid-Holland voor dit jaar (1400) al aan andere in stellingen is toegewezen. Het was de bedoeling geweest nog dit jaar te beginnen met de bouw van het tehuis, dat plaats gaat bieden aan 96 bejaarden. Ook Vlaardingen zorgt voor de nodige vertragingen. De co ördinatie commissie stadsont wikkeling {een werkgroep van ambtenaren) heeft het eerste schetsontwerp voor het ge bouw afgewezen. Ze vond het ontwerp niet passen in de om geving. Alhoewel Blankestijn zegt de begrijpen, is hij toch verwon derd: "Alles Is in overleg met Bouw- en Woningtoezicht ge daan." De architect heeft nu een nieuw schetsontwerp ge maakt. Volgens het eerste ontwerp zou het gebouw vier verdiepin gen krijgen in de vorm van de hoofdletter H, waarbij één pootje ontbreekt. In het gewij zigde ontwerp krijgt het tehuis zes verdiepingen en wordt het In één rechte lijn gebouwd. Voorlopig zullen de plannen verder ontwikkeld worden tot aan de aanbestedingsfase. Blankestijn gaat ervan uit dat Den Haag het sein volgend jaar op groen zet. Het bejaardentehuis was vo rig jaar aanleiding tot felle discussies in de gemeenteraad. De PvdA wilde er een alge meen tehuis van maken, het CDA koo3 voor Vaartland (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De autocross club Schiedam mag gebruik blijven maken van het terrein Spaland langs de Harreweg in Schiedam-Noord. Bewoners van de Harreweg die klaagden over 'ernstige geluidsoverlast' en daarover een brief schreven naar de burgemeester, geven toe dat de overlast niet wordt veroorzaakt door de autocros sers. maar dor een groep onge organiseerde motorcrossers. De motorrijders die voor heen op een dijk tussen Schie dam en Vlaardingen crossten weken uit naar Spaland toen SCHIEDAM Muziekkol- lectief 't Slachthuis gaat ver huizen. Morgen, vrijdag, zullen de leden van het collectief het gekraakte pand aan de Noord molenstraat 4 verlaten. Over een paar weken hopen ze de eerste repetities te houden in de kelder van het Passage theater. Wethouder Herman Posthoorn heeft de kelder ruimte aangeboden. ze. door verhuur van de grond, op de dijk met meer terecht konden. „Zij maken een ongelofelijke herrie," zegt voorzitter Ben van Rooij van de Vereniging van Huiseigenaren Woudhoek. „Zonder knaldempers rijden ze vlak langs de tuinen, dat geeft een enorme overlast." Leden van de autocrossclub Schiedam maken om de twee weken op de zondagmiddag gebruik van het stuk opgespo ten land. „Met die mensen heb ben we goede contacten zegt Van Rooij. Zij proberen bewust dc overlast te beperken door knaldempers te gebruiken en hier maar een keer in de veer tien dagen te komen. Als er een kerkdienst is zijn ze bereid om later te beginnen. Allemaal heel positief." Blijft alleen nog de overlast van de 'wilde' motorrijders, a! geeft Van Rooij toe dat hij de afgelopen weken weinig cros sers heeft gezien: „Maar wil je aan het probleem definitief een einde maken dan moet Spa land verboden verbied worden voor motorrijders. Daarvoor moeten een hoop ambtelijke molens in werking worden ge zet. Ik hoop dat het nog voor de zomer voor elkaar is." (hervormd) en De Wetering (gereformeerd) omdat deze te huizen bij renovaties bedden zijn kwijtgeraakt. De provincie hakte uiteindelijk de knoop door en gunde het nieuwe te huis aan Vaartland/De Wete ring. VLAARDINGEN Geen en kele politieke partij, behalve de VVD, heeft zich gisteren duidelijk uitgesproken over de fusie van de Dillenburgschool aan de Stadhouderslaan met de Willem de Zwijgerschool in de Louise de Colignylaan. In de commissie onderwijs zeiden alle partijen op maandag tij-~ dens het fractieberaad een de finitieve beslissing te willen nemen. Tientallen ouders van kinde ren die het Jena-onderwijs op de Dillenburgschool krijgen waren gisteren op de publieke tribune. Ook ouders van kinde ren op de Willem de Zwijger- school waren aanwezig. Het mooie gebouw van de Dillenburgschool wil het colle ge van Burgemeester en Wet houders gebruiken voor de christelijke lagere School Open Vensters. Deze school heeft nu een te groot gebouw wa| kan worden gebruikt om scholen gemeenschap De Vaart onder tc brengen. De Dillenburg school moet bij de Willem de Zwijgerschool intrekken. Te genstanders van dit plan (waaronder de WD) vrezen dat het Jena-onderwijs wordt aangetast zo dat veel ouders hun kinderen van de Dillen burgschool halen. Het gebouw van de Willem de Zwijger school zou volgens velen min der aantrekkelijk ogen dan het gebouw van de Dillenburg school. De meeste commissieleden omschreven de plannen als "uiterst gecompliceerd" en zei den "voortdurend te twijfelen". Waarop wethouder A. Maarle- veld opmerkte dat in de ko mende gemeenteraadsverga dering "veel wijsheid van alle partijen" nodig is om een ver standig besluit te nemen. Alleen de WD scheen geen moeite met een standpunt te hebben. Mevrouw G. Splinter de Bekker: "Nu al hebben 61 ouders definitief besloten hun kinderen van de Dillenburg school te halen als de fusie doorgaat. Een rekensommetje leert dat als dit jaar de scho len worden samengevoegd wordt begonnen met 123 kinde ren in plaats van de beoogde 184 leerlingen. We zien met be langstelling uit naar de vol-' gende fusie met omliggende scholen." De heer Turmer die sprak namens de ouders van kinde ren van de Willem de Zwijger school met dc bijbehorende kleuterschool Kwikstaart, he kelde de manier waarop de VVD haar zienswijze aan de man heeft gebracht in de kran ten. "De fusie wordt bij voor baat ondermijnd als de WD in interviews het plan afkraakt," zo zei hij. "Het wordt zo lang zamerhand een onfris gebeu ren." DONDERDAG 21 APRIL 1963 wegwijzer •FILM De Filmclub Schie dam draait vrijdag 22 april de film l'ln- rtocent van de Ita liaanse regisseur Visconti. De lilm begint om 21.30 uur. Adres: gebouw De Teerstoof, Nieuwstraat 12. Donateurs betaien 3,50 gulden toe- gang. CHILI Muzii k uit Cbi;; is te horen in Cate Quibus, Lange Ha ven 28. Zondag avond 24 april spe len Chileense vluchtelingen op authentieke instru menten. Ze noe men zich Lautaro. Aanvang 21.30 uur. De toegang is gra tis. HARPE DAVIDS in de Lange Kerk straat wordt door de Christeli/ke Mu ziekvereniging Harpe Davids een Feesty- fair gehouden. Op zaterdag 23 april staan van 11.00 tot 15.00 uur kraam pjes opgesteld waarin onder meer boeken en oliebol len te koop zijn. Dit allemaal voor de aanschaf van nieu we uniformen en instrumenten. FIETSEN De lietstoerclub Rijn mond houdt op zon dag 24 april de 'Hazerswoude- tocht'. 80 kilomeier fietsen achter voor rijders die er voor zorgen dat het met te snel gaat. De start is om 10 uur bij de kantine van de wielerbaan in het Harga-sport- park. Inschrijven vanaf 9 uur. 1.75 zonder en 6,- met herinnering aan de tocht. POP De Jake Schmid Band treedt zater dagavond 23 april op in QT, Nieuws traat 12. De vijf mansformatie be gint om 22.30 uur. Toegang 5 gulden. Leden gratis. ROMMELMARKT Voor kleding, pot ten, pannen, boe ken en platen kun nen liefhebbers op zaterdag 23 april terecht op de rom melmarkt die de Schiedamse Sport vereniging houdt op het Museumplein aan de Hoogstraat. Verder grabbelton, doelschieten, op treden van de zan ger Jerry McLean, glasblazer en hout- draaien. FANCY FAIR 'Een oord van speelse aktiviteiten' belooft de Cuder- raad van de Era- smusschool op za terdag 23 april in en om het school gebouw aan de Huysmannstraat 3. Sicelen, tafeltennis, rad van avontuur en bonen raden. Dit alles ten behoe ve van 'benocgde apparatuur' in de school. MUSICAL 'Gelukskinderen' heet de kindermu sical die zondag middag 24 april wordt opgevoerd door de kinderen van het Toonkunst kinderkoor. Tekst en muziek zijn ge schreven door diri- gente Jo Mulder. Vanaf 14.30 in het Passagetheater. Een kaart kost 6 gulden. Recreatietocht Wie zin heeft om 25 kilometer te fietsen en daar een herin nering aan over te houden kan zondag 24 april terecht bij tietstoerciub Rijn mond. Starten is mogelijk tussen 10.30 en 12.00 uur bij de kantine van de wielerbaan in het Hargasport- park. Deelname kost 1,75 (zonder herinnering) of ƒ3,50 (met herinne ring) aan de tocht. KOREN Drie jongerenkoren werken mee aan een koren-avond in de Magnalia Deikerk aan de Albarda- straat. Het pro gramma begint op vrijdag 22 april om 20.00 uur. Toe gangskaarten 2,50 zijn verkrijg baar bij de VVV en aan de ingang van de kerk. Stichting de Schiedamse Ge meenschap is ver antwoordelijk voor het concert. O-Os •NvX' -N - jr WANDELEN De afdeling Schie-'-S dam van het Nivon houdt op zaterdag 23 april een wan- i deitocht door het Kralingse Bos. Om 10.30 uur vertrek ken de leden met bus 38 vanaf het Stationsplein. De wandeling in het a» bos duurt een uur..-> KINDERVOOR- STELLING Avonturen op een onbewoond eiland. Die zijn zaterdag middag 23 april te 7 zien in Theater De f Teerstoof. Voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Gespeeld door Scène 4. De 11 toegang bedraagt -i 3,50 Kaarten be- stellen bij het VVV- 1 kantoor, tel. 73 30 00 of bij het thea ter, Nieuwstraat 12, t tel. 26 94 55. FEESTMIDDAG De Turkse Vereni ging houdt op za terdag 23 april in 1 het Passagetheater een grote feestmid- dag. De middag begint om 13.00 uur. Kinderen zul- len onder meer een speciaal ingestu- deerd stukje op- j voeren. EHBO WEEK- t EINDDIENST Het Schielandzie- kenhuis, locatie Stadhouderslaan, - telefoon 733733 j heeft dit weekeinde EHBO-weekeind- dienst vanaf vrij dagavond 20.00 uur tot maandag- '3 ochtend 08.00 uur. 0 Voor een ambulan- ce bellen naar nummer 333300. 1 DOKTER, TAND- f ARTS, APOTHEEK. Wie dit weekeinde o een dokter nodig heeft kan bellen met de boodschap- 'j pendienst, tel. 206611. Voor spoe- drecepten bellen naar 261480. Wie last krijgt van zijn tanden of kiezen kan terecht bij tandarts K. L. Ko, 11 Koggeschip 72. Wel eerst bellen voor het spreekuur dat wordt gehou den van 17.00 tot 18.00 uur op zater dag en zondag, tel. 70 65 35. INZAMELING 4 De Stichting 'Mensen in nood' houdt za- terdag 23 april een inzameling van ge dragen kleding. De kleren worden ge- v sorteerd en naar de&; Derde Wereld ge- stuurd. De mzamel- adressen zijn: De Grote Kerk, Konin-«' gin Wilhelmina- 2- school, Juliana- '4 kerk, St. Jacobus- kerk, St. Martinus- kerk, Wijkcentrum De Rank en de R.K. Kerk o.i.v. Visitatie. De inzameling is tussen tien uur 's d ochtends en één n. uur 's middags. SCHIEDAM „Fantastisch" noemt jongeren werker Cees Te- gussinklo de sa menwerking binnen de Schiedamse welzijnswereld. Het jeugdhonk De Dijk, waar Cees de scep ter zwaait, is in het weekeinde getrof fen door een in braak. De dieven verdwenen met de videorecorder, twee draaitafels, een cassettedeck en een aantal pla ten. De collega's hebben zich het lot van Cees aange trokken en lenen hem nu apparatuur. „Het is écht fantas tisch. Niet alleen in goede tijden maar ook in slechte tij den helpen we ei kaar", vindt Cees die zegt dat de mensen in De Dijk niet bij de pakken neer zitten. Zo krijgt Cees van Ed gar Kerssenberg uit Noord een video recorder te leen. Frans Ekel zorgt voor stereo-appa- ratuur. Van de da ders ontbreekt nog elk spoor. Het jeugdhonk De Dijk heeft sinds j kort een geheel an- dere aanblik gekre- gen. De kwast werd-; in de verf gedoopt ,.h, en de punkachtige ,j buitenkant van het .,,i. gebouw is rood en wit geverfd. Bij wij-.v ze van een geintje had een aantal jon- geren uit De Dijk H J het gebouw 's j nachts het punk- achtige uiterlijk ge- geven. De meer derheid in het honk vond het echter niet mooi. Vandaar de nieuwe kleuren. kortaf SCHATGRAVER in de ruïne aan het Broersvest heeft de politie dinsdag avond een man aangehouden die gewapend met een schep en een me taaldetector de grond afzocht naar waardevolle voor werpen. De man ging op de bon. De detector werd in beslag genomen. •KLED1NGBEURS Ook vanavond nog kan men terecht op de kiedingbeurs die Buurthuis Nieuw- land houdt aan de Albardastraat 65. Voor tweedehands kleding kan men er voor een koopje te recht. Het eerste kopje koffie is gra-v tis. V RUILBEURS Iedere verzamelaarj. is vanavond wel- kom in wijkcentrum De Blauwe Brug. Alles wat er maar valt te ruilen op de ruilbeurs. Vanaf 20.00 uur. Adres:-. Bachplein 590. ■ÏW .«'■»-»# JMw-

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 2