Man uitgekleed, betast en 'tentoongesteld' Is het dan toch zomer geworden? Belangstelling voor kamer in studentenhuis omlaag Taxichauffeur verzon overval Boycot van Poetry Vandaag mets Gezocht, nestruimte voor' gierzwaluwen UIT/agenda bp or x WEEK AGENDA liè H Infomobie! m fa maandags dinsdags woensdags donderdags j vrijdags j Hengelsporters stelen uitrusting m. m-mm. P i i 4 T i'k «4 2a 4 juni Rotterdam Braderie Keizerswaard Usselmonde Zo. 5 juni Rotterdam Open kampioenschap Vissen in de Rotterdamse Schie t.o.v. Hofwijk. Ma. 6 juni Vissen in de Stad Hoogvliet/Poortugaal Di. 7 juni Rotterdam Wielerronde Biijdorp Braderie Barendrecht vr. 10 en za. 11 juni open vr. 13.00 - 21.00 uur za. 9.00 - 17.00 uur Braderie Keizerswaard Rotterdam - Usselmonde Het mobiele service kantoor van Het Vrije Volk-Metropool en VVV Rotterdam staat bij u in de buurt: (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De meeste Rotterdamse gemeente ambtenaren springen te achteloos om met brieven van burgers. Ondanks een verzoek van B. en W. om de post netjes af te handelen en ondanks duidelijke aanwijzin gen van de gemeentesecretaris blijkt dat schrijvende burgers maar zelden een bevestiging van ontvangst krijgen. Als de afwikkeling van een zaak lang duurt worden ze ook onvoldoende op dc hoogte gehouden van de voortgang. U ROTTERDAM Mcf vreugde geven wij kennis van het feit dat, toch nog onverwacht, op de allerlaatste dagen van mei de zomer lijkt te zijn begonnen. Lijkt, want je kunt na het afgelopen voorjaar niet voorzichtig genoeg zijn als je over het weer praat. In elk geval waren er gisteren overal voor het eerst zonnige tafereeltjes te zien. Zo kregen de leerlingen van veel scholen voor het eerst buiten gymna stiekles, in plaats van in de zaal. De terrassen in de stad stroomden vol mensen, want nu kon het eindelijk, en hoe vaak zal het dit jaar nog kunnen? In Hoek van Holland waagden enkele vermetelen zich zelfs in zee. Dat bleek overigens een ijselijke ervaring: het zal nog een flink tijdje mooi weer moeten blijven voordat het zeewater een min of meer behaaglijke temperatuur zal bereiken. WQENSDAG 14MNI1983. Klachten burgers ven in la liggen (Van een onzer verslaggevers) DELFT Een 35-jarige Leidenaar is door drie mannen ontvoerd en ver volgens geheel uitgekleed, poedelnaakt vernederd in een café in Delft en zonder kleren in een park gedropt. De Delftse politie heeft dit gisteren bekend gemaakt. Het slachtoffer was zon dag in de Breestraat in zijn woonplaats vanuit de auto aangesproken en gedwon gen In te stappen. Zittend op de schoot van de man naast de bestuurder werd hij door deze en de man op de achterbank onzedelijk betast. Op de rijksweg naar Den Haag kleedde het drietal de hulpeloze Leidenaar ge heel uit. Aan passerende weggebruikers werd zijn geslachtsdeel getoond en zijn kleding uit de auto ge gooid. De inmiddels poedel naakte man is in Deift meegezeuld naar een café, waarvan de eigenaar wei gerde een einde tc maken aan de vernedering. Een verzoek om de telefoon tc gebruiken wees de kroeg baas af. De man werd vol gens de politie met bier be sprenkeld en "tentoonge steld" aan de ongeveer tien aanwezige mannen en vrouwen. Na drie kwartier beloof den twee andere mannen het slachtoffer naar zijn woonplaats terug te bren gen. Zij zetten de Leide naar echter zonder kleren naaat hun auto in het ver laten recreatiepark Delftse Hout. Vanuit een huis in Pijnacker meldde de onge lukkige zich bij de politie. Zijn kleding is inmiddels teruggevonden. yfii ivf/ iK c Haft open 9.00 tot 17.00 uur Start 9.00 uur. 19.00 - 21.00 uur Botreep start: Open 9.00 - 17.00 uur Capelle a.d. IJssel 12.00-14.30 uur Rivierweg t/o de Kijkshop Krimpen a.d. IJssel 15.00-16.00 uur Raadhuisplein Beverwaard 9.00-10.30 uur Cannenburgstraat/ Terwormstraat Hoogvliet 11.00-12.30 uur Winkelcentrum Binnenban voor A.H. Spljkenisse 13.30-16.00 uur Zijlstraat voor Spljkstaai Ommoord 9.00-10.30 uur I Winkelcentrum Hesseplaats j Vlaardingen j 13.30-16.00 uur j Veerplein bij Liesveld Usselmonde 9.00-10.30 uur j P Kerstendijk bij Markt Ridderkerk 11.00-12.30 uur Raadhuisplein t/o j Rabobank p Dordrecht 13.30-16.00 uur F Sarisgang/Statenplein r$ l L. Alexanderpolder 9.00-10.30 j Berlagestraat/ L tmmanuëlkerk j Schiebroek 11.00-12.30 uur Meidoornsingel/Larikslaan Schiedam 13.30-16.00 uur Emmaplein t/o Hema. j Dat blijkt uit het jaarverslag over 1982 van de gemeentelijke ombudsman van Rotterdam. G. Alkema. Hij heeft zelf trou wens eveneens slechte ervarin gen met verzoeken om schrif telijke informatie. Vooral grotere gemeentelij ke afdelingen blijkerf er niet in te slagen brieven van de om budsman binnen drie weken "een redelijke termijn." aldus Alkema te beantwoorden. Het komt herhaaldelijk voor dat hij meerdere malen moet vragen of hij nu eens antwoord kan krijgen. Bovendien blijkt dat die antwoorden soms ook nog veel te vaag zijn. De ombudsman kreeg in 1982 te maken met een flinke stij ging van het aantal gerecht vaardigde klachten van bur gers; 22 percent meer dan het jaar ervoor. Vooral over de onroerend goedbelasting werd veel meer geklaagd dan in het verleden. Mensen die al lang geen eige naar of gebruiker van een pand meer zijn kregen niette min een aanslag; de afhande ling van bezwaarschriften liet vaak meer dan tien maanden op zich wachten terwijl er in middels alweer een nieuwe aanslag binnenkwam. Alkema wijst erop dat steeds meer mensen toch al moeite hebben de touwtjes nog aan el kaar te knopen, zeker als ze in het verleden forse financiële verplichtingen zijn aangegaan. "Als men dan ook nog gecon fronteerd wordt met een on juist uitvoeringsbesluit, lang op beantwoording van brieven moet wachten, van het kastje naar de muur gestuurd wordt j of zelfs ten onrechte van de elektriciteitsvoorziening wordt afgesloten, is het begrijpelijk dat er frustraties ontstaan en de emoties hoog oplopen," al dus de ombudsman. Hij wijst er op dat de kans dat de gemeentelijke overheid fouten maakt of burgers "min der correct bejegent" alleen maar groter wordt nu de ge meente flink moet bezuinigen. Centrale met 'nette' chauffeurs (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De directie van dc Tax'' Telefooncentrale (TTC) heeft zich vanmorgen in spoedberaad teruggetrokken om "zich een houding te bepa len" tegenover de alternatieve telefooncentrale die twintig Rotterdamse taxichauffeurs hebben opgericht. Deze centra le, gehuisvest in de Grondhe- renstraat, zou vandaag van start gaan, maar rond het middaguur werd de telefoon (nr. 296411) nog steeds niet op genomen. De alternatieve centrale i3 een initiatief van de heren E. Alba (47) en G. Fokkema (34). Zij zeggen geen concurrent van de TTC te willen worden, maar slechts te proberen de fortuinrljke klanten terug te winnen, die de TTC door slor dige kleding en onbetamelijk gedrag van de eigen werkne- ROTTERDAM Vier lief hebbers van de hengelsport die voor. dit seizoen een nieuwe uitrusting wilden hebben pleegden gisteren een inbraak in een winkel aan de Pretoria- laan. Zij gooiden met een steen de etalageruit in en namen vier hengels mee. De inbrekers konden even later in een woon huis enkele panden verder worden aangehouden. mers is kwijtgeraakt. Dat zijn vooral de scheepvaartbedrij ven. Volgens Alba en Fokkema is 85% daarvan uitgeweken naar taxi-ondernemers in randgemeenten. Met beleefdheid en extra service (zoals zeelieden helpen bij in- en uitklaren, een arts zoeken en documenten verzor gen) hoopt de alternatieve cen trale deze bedrijven als vaste klant te krijgen. Op een brief die daartoe is rondgestuurd, hebben zich al zes firma's ge meld. De twintig taxichauffeurs hebben zich ook om andere re denen afgekeerd van de TTC. Hun grootste grief is de aan schaf van een computer van 4 miljoen, die vanaf volgend jaar alle aanvragen voor een rit boekt en afwerkt. De stren ge contróle op de chauffeurs die daar het gevolg van wordt, is velen een gruwel. Ook zijn er bezwaren tegen de contributie die elke chauf feur maandelijks moet betalen, ongeacht of hij gebruik maakt van de TTC. Deze contributie is onlangs verhoogd. Alba en Fokkema denken dat de gemeente Rotterdam hun initiatief zad gedogen. Zeker heid daarover is er allerminst. De affaire wordt eind deze week besproken door de taxi commissie. Tot nog toe staat de gemeente slechts één cen trale toe in Rotterdam, om te voorkomen dat ritten oneerlijk verdeeld worden. De Initiatief nemers zeggen doorlopend te beschikken over vijftien taxi's. /M#/''//" Z!?//' s - WZmZZmzm (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De be langstelling van studenten voor kamers in speciale stu dentenhulzen daalt. Steeds vaker trekken groepjes stu denten in eengezinswonin gen. Slechts door uitbreiding van het aantal studenten plaatsen als gevolg van de komst van de nieuwe facul teit Bedrijfskunde met onge veer vijfhonderd zal de leeg stand in de Rotterdamse stu dentenhuizen meevallen. Die mening heeft studen tendecaan dr. P. T. Vlaar, die secretaris is van de Stichting Studentenhuisves ting In Rotterdam. Momen teel staan meer dan zestig van de 2700 kamers van de stichting leeg. De grootste leegstand is te zien in het studentenhuls aan het Jacob van Campenpleln. Volgens Vlaar heeft het te kort aan studentenkamers In de afgelopen jaren geleid tot het zoeken naar uitwijkmo gelijkheden. „De lange wachtlijsten bij onze stich ting dreef mensen naar In stanties als gemeentelijk wo ningbedrijf en Patrimonium. De Stichting Studentenhuis vesting werd zelfs wel over geslagen. Vooral nadat die nieuwe wegen naar accepta bele en betaalbare woon ruimte voor de studenten leidden. Bijvoorbeeld trek ken velen gezamenlijk naar eengezinswoningen, zoals aan de Jacobsplaats.". Het beleidsplan van de Stichting, dat de bouw van nog eens 430 nieuwe studen tenkamers behelst, hoeft vol gens Vlaar echter niet wor den bijgesteld. „Door de komst van de fa culteit Bedrijfskunde in Rot terdam, zal het aantal stu denten hier met ongeveer 500 groeien. Bovendien zijn de oudere studentenkamers aan renovatie toe. Dat gaan een aantal eenheden kosten." Nog dit jaar hoopt de stich ting de beschikking te krij gen over de nieuwe kamer3 die in de omgeving en in de kerk aan de Goudserljweg gebouwd worden (200) en aan de Coolhaven (230). Dit laatste project is trouwens bedoeld voor gemengde be woning, wat betekent dat er ook werkende Jongeren In te recht kunnen. Verder wordt met het gemeentebestuur van Rotterdam overleg ge voerd voor vervangende nieuwbouw in het centrum na overdracht van het voor malige Rode Kruisgebouw De Wending aan de Maas boulevard. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De roof overval van 17 mei op de Rot terdamse taxichauffeur W. van L. blijkt door de man zelf in scène te zijn gezet. Recher cheurs spelde hij destijds het verhaal op de mouw dat een onbekende klant hem bij Laag- Zestienhoven met een mes had bedreigd en er vervolgens met 1200 gulden, de opbrengst van de vorige dag, vandoor ging. De chauffeur zou in een arm zijn gestoken en belandde na een worsteling in de sloot. Een nader onderzoek bracht zeer tegenstrijdige verklaringen aan het licht. Een tweede ver hoor van het "slachtoffer" leid de tot een volledige bekentenis. Hij blijkt ook de man te zijn die op 9 augustus 1979 een overval op het PTT-districts- kantoor Delftseplein regisseer de waarbij 17 duizend gulden verdween. L. werkte daar des tijds als kassier van de afde ling snelpost. Om de 'overval' zo echt mogelijk te doen lijken sloeg hij enkele malen met zijn hoofd tegen de muur waardoor hij verwondingen opliep. Tegen de man is proces verbaal voor verduistering en valste aangifte opgemaakt (Van een onzer verslaggevers) OOST-BERLIJN. ROTTER DAM De DDR en 'enige an dere socialistische landen' zul len geen delegatie afvaardigen naar het Rotterdamse dich- tersfestival Poetry Internatio nal. Aan de in Oost-Berlijn wo nende dichter Adolf Endier is toestemming onthouden om naar Rotterdam te reizen. In een brief vraagt de plaatsver vanger van de Oostduitse mi nister van Cultuur aan Endier hiervoor begrip te hebben. De zinsnede over 'enige an dere socialistische landen' heeft bij de organisatie van Poetry vragen opgeroepen over de komst van Lubomil Levchev uit Bulgarije, maar de Bulgaarse ambassade heeft inmiddels officieel laten weten dat deze wel degelijk in Rot terdam zal optreden. In plaats van Endier neemt de naar het westen uitgeweken DDR-dichter Frank Wolf Mat- thies deel aan Poetry Interna tional dat van 13 tot en met 18 juni wordt gehouden in De Doelen. Het Oostblok wordt verder vertegenwoordigd door de in West-Berlijn wonende Pool Adam Zagajewski. i

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 1