Van de Heuvel bijna tien jaar achter de tap Maassluis laat gifbeker passeren Eén been thuis laten Truus de Nijs: Lentefeest krijgt subsidie^ KORTAF uunntu»'te Organisaties gehandicapten bundelen zich ma mam Opheffen voorlichting 'tegenstrijdig' idee Twee Vlaardingers naar de WK modelbootvaren 750 tweewielers door Delfland tüeater bioscopen Sch 'iv Tw> %%i (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Als de gemeenteraad akkoord gaat met een bezuiniging van een halve ton op het maatschappelijk werk, dan moet er een maat schappelijk werker worden ontslagen, „Wij kun nen gewoon nergens anders op bezuinigen," zegt Hanny Rennen, coördinatrice van de Stichting Maatschappelijk Werk in Schiedam. Volgens Hanny Ben nen hebben gemeentelij ke bezuini gingen auto matisch ge volgen in de personele sfeer: We kunnen ge woon ner gens anders op bezuini gen". INBRAKEN PENSIOEN REUMAPATIENTEN ZWEMBADEN „Niks ten nadele van de klanten hoor, maar na bijna tien jaar ben je een beetje uitgepraat," zegt Ruud van de Heu vel jU'UM •r - tltmtu.'kit «Ég Sm tijdig®® vandaag en morgen ROTTERDAM EN OMGEVING -1; 5 HET VRIJE VOLK Schiedam WOENSDAG 29 JUNI1983 Y .N-"* -XX ^■'-v Si -//-Sfi? 'h m wl*&i>>s3 -'< v 'Bezuinigingen gaan ten koste van personeel' ge bezuinigingsronde voor dit jaar al 63.000 gulden moeten inleveren. „Dit kunnen we op vangen omdat John Xdzerda, een maatschappelijk werker, een andere baan heeft gevon den. We zullen bij de gemeente gewoon een aanvraag indienen In de lijst van bezuinigings- punten in het kader van de analyse bestaand beleid deel twee staat dat het maatschap pelijk werk 50.000 gulden in moet leveren. De raad moet de lijst nog wel goedkeuren. De stichting heeft in de vori- (Van een onzer verslaggevers) j nen. Echter, bij het vullen van de zak hadden zij geen reke- SCHIEDAM Als de inbrekers die In het weekeinde een ongewenst bezoek brach ten aan de schoenenzaak Alfa in het Hof van Spaland hun buit zelf gaan gebruiken, zijn zij makkelijk te achterhalen door de politie. De twee wets overtreders verlieten de win kel met een zak vol met schoe- ning gehouden met de uitver koop. Het is dan de gewoonte dat er slechts één schoen van een aangeboden paar in de winkel staat. De twee dieven zijn nu in het bezit van een groot aantal linker óf rechter schoenen. Als zij gaan wande len moeten zij één been thuis laten. om die vacature te vervullen. Dat zal er dus wel niet inzitten. Het betekent dan wel het ver lies van een arbeidsplaats." Volgens Hanny Rennen zit er niets anders op dan de nieu we bezuiniging, als deze los komt, ook in de personele sfeer te zoeken. „Onze hele begro ting bestaat voor tachtig pro cent uit personeelskosten. Voor de rest maken we haast niets op. We zijn geen organisatie met grote kosten." De bezuinigingen vallen in een tijd waarin volgens Hanny het maatschappelijk werk juist op een aanvaardbaar peil Is gekomen. In Schiedam wer ken elf maatschappelijk wer kers. Eén ervan houdt zich uit sluitend bezig met buitenlan ders. De rest Is verdeeld over de wijken. „Het ziet er naar uit dat het maatschappelijk werk weer wordt afgebouwd," zegt Han ny. „De tijden komen terug dat we uit personeelsgebrek de mensen niet direct meer kun nen helpen. In mijn begintijd, ik zit hier nu zo'n tien jaar, werkten we met z'n vieren. Toen klaagden instanties als de Solelale Dienst dat we niet bereikbaar waren. Dat zou best eens terug kunnen komen. Ik vind juist dat het maat schappelijk werk uitgebreid moet worden." De stichting is deze week een AROB-procedure begonnen tegen de eerste bezuiniging van 63.000 gulden die door de raad is goedgekeurd. De proce dure geeft burgers de moge lijkheid In beroep te gaan te gen beslissingen van lagere overheden. „Als de bezuiniging van een halve ton doorgaat, starten we daartegen natuurlijk ook eeti procedure", voorspelt Hanny. In de commissie Sociale Za ken van vorige week drukte wethouder Herman Posthoorn Hanny op het hart dat de vijf tigduizend gulden geen perso-, neie gevolgen hoefde te heb ben, „Ik heb plannen die dat zullen voorkomen", zei Post hoorn vaag. „Ik denk dat hij dan iets van een regionaal or gaan voor het maatschappelijk werk voor ogen heeft," zegt Hanny Rennen die in het duis ter tast over de feitelijke plan nen van Posthoorn. t Raedthuijs krijgt nieuwe eigenaar (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM "Het is tijd voor wat anders", vindt Ruud van de Heuvel, eigenaar van het café 't Raedthuijs aan de Grote Markt. Vandaar dat hij het café, waarachter het res taurant St. Jan zit, van de hand heeft gedaan. Morgen avond zal Dave Bruggeman, zoon van de eigenaar van Lion d'Or, voor het eerst achter de tap van het café plaatsnemen. Hij is de nieuwe 'baas* in "t Raedthuijs. In september zou Van de Heuvel precies tien jaar de scepter in het bij veel Schie dammers 'bekende café hebben gezwaaid. "Dat hebben we net niet gehaald. Ik heb natuurlijk wel een beetje triest gevoel. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Truus de Ni js van de PvdA denkt dat het wel snor zit met de subsidie voor de Stichting Lentefeest. De commissie Welzijn kwam vori ge week dinsdagavond in het geweer tegen de voorgestelde voorlopige weigering van het gemeentebestuur. Voor het eerst in haar be staan heeft Lentefeest een be roep gedaan op de gemeente voor financiële steun. Een be drag van vierduizend gulden zou de start kunnen betekenen voor een cursus voor zowel ge handicapten als niet gehandi capten. In die cursus zouden de deelnemers sich kunnen be- kwamen in het verstellen en maken van kleding. Van het geld zou Iemand aangesteld kunnen worden voor de lessen. Wethouder Hafkamp wilde aanvankelijk het besluit over de toekenning uitstellen tot het einde van dit Jaar. Truus de Nijs bracht naar voren dat Lentefeest juist in september met de cursus wilde beginnen. „Toen zei de wethouder dat hij in principe bereid was de sub sidie toe te kennen. Hij zou Lentefeest niet teveel in de weg leggen bij het zoeken naar iem&nd die de cursus kan ge ven. Daaruit concludeer ik dat Lentefeest de subsidie krijgt." aldus Truus de Nijs. Uit de woningen van de 23-jarige S. G. C. S. aan de Mgr. Nolenslaan, is door onbe kenden een complete videoset gestolen. De daders hadden een ruit geforceerd. De set ver tegenwoordigt een waarde van 5200 gulden. Uit het schoolge bouw van "De Gorten' is voor drieduizend gulden aan ge- luids- en videoapparatuur ont vreemd, Ook hier kwamen de daders binnen door een ruit te forceren. De huisraad vormde het doel van een inbraak in een woning aan de Polderweg. De daders waren via de achter deur naar binnen gekomen. De buit had een waarde van 3400 gulden. De heer C. H. Schepens neemt vrijdagmiddag met een receptie afscheid van de Wil lem de ZwijgerschooL De re ceptie wordt hem aangeboden door het gemeentebestuur en is van vier uur tot half zes "s middags in de recreatiezaal van het Stadskantoor. De heer Schepens is plaatsvervangend directeur van de school. Ook morgen zal de recreatie zaal van het stadskantoor in het teken staan van een af scheid. Na een dienstverband van ruim 22 jaar verlaat de heer H. C. Kars de afdeling On derhoud Gebouwen van de ge meente. Hij heeft daar gewerkt ais schilder. Deze receptie is van kwart over vier tot kwart over vijf. De Reumapatiëntenvereni ging Nieuwe Waterweg Noord houdt vanavond ir» het dien stencentrum De 4 Molens har laatste avond van dit seizoen. Onder andere een diaserie en een bingo staan op het pro gramma De avond begint om half acht Het dienstencentrum is gevestigd aan de Nieuwe Damlaan 766. De Stichting Zwembaden Schiedam vergadert morgen avond in het Stadhuis aan de Grote Markt Het betreft hier de vergadering die op 20 juni in verband met een extra raadsvergadering werd uitge steld. De bijeenkomst begint om acht uur. Misschien krijg ik er dadelijk wel spijt van. Er zit heel wat van mezelf in die zaak. Ik weet bij wijze van spreken iedere spijker te vinden." Van de Heuvel, die twintig jaar In de horeca werkt en van origine machinist van een bin nenvaartschip van beroep is, heeft door de jaren heen de drinkgewoonten van zijn pu bliek zien veranderen. "Het borreltjes drinken is nagenoeg verdwenen. Vtv-eer kwamen de mensen uit hun werk even binnenwippen. Dat gebeurt niet meer zo vaak." "Ik ben net op tijd met een restaurant begonnen," gaat hij verder. In 1980 werd het café verbouwd en sindsdien kan er ook uitgebreid gegeten wor den. "De mensen drinken meer thuis. Eten doen ze nog wel buiten de deur." Ook de veranderde verkeers situatie in het centrum ziet Van de Heuvel als een oorzaak voor het teruglopen van het aantal drinkers in zijn gele genheid. "Mensen die nu langs rijden moeten echt in het cen trum zijr.. Pr is geen doorstro ming rree'". Z? pakken liever de Burgr:.„.-.:er van Haaren- laan dan al die smalle straat jes." Van de Heuvel weet nog niet wat hij nu voor zijn brood ral gaan doen. "De eerste paar we ken zal ik Bruggeman helpen met Inwerken. De klanten la ten wennen. Daarna op vakan tie en dan zien we nog wel." Hij sluit echter niet uit dat hij achter de tap van een ander café terecht komt "Misschien een café op de Veluwe, in een groen gebied." Om de verwarring met het café 't Oude Raedthuijs in Ke- thel te voorkomen zal de nieuwbakken eigenaar de naam van het café van de ra men afhalen. De horecagele genheid zal in zijn geheel St. Jan gaan heten. iif.iiuiiiiua.Lu.i.J.igu lUM.-l Mffi- ji)M 'A U Mf5tJfi.'lï- VTAARRT.TTTS AlfHm» j MAASSLUIS Giftige baggerspecie in de Steen- dijkpolder of niet, wethouder I. van der Knaap (Milieu) zal bericht hierover ongele zen doorsturen naar Rijn mond-gecommitteerde me vrouw Van Rijn-Veliekoop. Voorlopig wil Maassluis zich helemaal van het gifonder- zoek in de Steendijkpolder terug trekken. "Rijnmond is de aangewe zen instantie voor de bezorg de bewoners. Al3 wij er ons mee blijven bemoeien wordt het complete chaos," aldus Van der Knaap gisteren. De wethouder zei teleurge steld te zijn over de vorige week donderdag gehouden voorlichtingsavond op het Maassluise stadhuis. Twee deskundigen van de Dienst Centraal Milieu Beheer Rijn mond (DCMR) probeerden zo goed mogelijk met Van der Knaap vragen van bewo ners van de Steendijkpolder te beantwoorden. Rijnmond heeft een onderzoek gedaan in de omgeving van de Al- bert Schweitzerdreef waar zich vroeger een vuilstort plaats bevond. "Verhoogde waarden" van chloroform, koper, kwik en fenolen zijn aangetoond. Op de vraag van ongeruste bewoners in hoeverre hun gezondheid werd bedreigd, moesten de twee deskundigen en de wet houder het antwoord schul dig blijven. Daarvoor is een nader onderzoek nodig. Voor de wethouder aanleiding zich voorlopig niet meer met de zaak te bemoeien. Ook zijn bewoners onge rust over de bodemgesteld heid van de rest van de Steendijkpolder. Bekend is dat de polder ia opgespoten met havenbagger uit de Rot terdamse havens. In de Ja ren zestig en zeventig is door de dienst Gemeente werken van Rotterdam on derzocht in hoeverre het slib giftig is. Vast staat dat in de eerste twee meter grond, de zogenaamde afdeklaag vn de polder, geen noemenswaar dige giften zijn gevonden. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Als eer ste in de drie Waterwegge meenten Schiedam, Viaardin- gen en Maassluis hebben de Vlaardingse gehandicaptenor ganisaties zich gebundeld. Doel is een beter contact met de plaatselijke overheid en an dere hulpverlenende instellin gen mogelijk te maken. Nadere in lichtingen bij de heer K. W. van Baarlen, hoofd afdeling re validatie van het Holy Zieken huis (tel. 742222, tst 595) 33 s Theater Zuidplein, tel. 815844. Arlecchinozaak Ted Keijser met „It's all Dutch to me!", clowneske mime uit Australië, wo. 20.30 uur. De Schouwburg, tel. 111766: Theaterfestival Rotterdam. Ad- hoc ensemble Amsterdam met „De Fantasten", wo, 20.00 uur. De Lantaren, tel. 364998: Sluit-^ twee maanden. Slotavond met-N» film en muziek, woensdag van«t~ af 19.30 uur. Kerk Hesseplaats: Jeugdcon-Ï^; cert Open Hof, wo. 19.00 uur. ~St- Alhambra 1, tel. 330293: Flying high II, (a.l.). 7.15, 9.30 uur. Alhambra 2, tel. 330293: Sop hie's choice (16). 8.15 uur. Calypso 1, tel. 131855: Fire bird Tornado (a.l.), 7, 9.30 uur. Calypso 2, tel. 131855: Gandhi (a.l.) 8 uur. Calypso 3. tel. 131855: The man who fell to earth (16), 6.45, 9.30 uur. Centraal, tel. 138210: De por no-avonturen van miss Aggie (18) 7.45. 9.15 uur. Cineac AD (Beurs), tel. 138082 Streetfighters. (16), 7, 9.30 uur. Cinerama 1, tel. 115300: Merry Christmas mr. Lawrence (16), 6.45. 9.30 uur. Cinerama 2, tel. 115300: 48 hours (16), 7, 9.30 uur. Cinerama 3, tel. 115300: Toot- sie (a.l.), 6.45, 9.15 uur. Cinerama 4, tel. 115300: An officer and a gentleman (a.l.), 6.45, 9.30 uur. Cinerama 5, tel. 115300: Once upon a time in the west (12), 8 uur. Corso, tel. 121110: Thor de verschrikkelijke (16), 7, 9.30 uur. Kriterion, tel. 128615: The re turn of the soldier (16), 7, 9.30 uur. Lumiér*. 1, tel. 117755: Lone Wolf McQuade (12). 7, 9.30 uur. Lumiére 2, fef. 117755: The seawolves (a.l.). 6.45, 9.30 uur. Lumiére 3, lel. 117755: Firsl Blood 12). 6.45. 9.15 uur. Lumiére 4, tel. 117755: Battle- ,T;. truck (16). 6.45, 9.15 uur. jt. Luxor, tel. 138326: He! huis der stille krachten (16), 7,9.30 uur. Metro 2, tel. 844393: One trom the hear! (a.l.). 8 uur. Rex, tel. 772793: The hottest,, happening in town (18). dooriT van 10.00 - 23.00 uur. Thalia, tel. 111555: De li» (16), 7. 9.30 uur. 't Venster 1, tel. 364998: Bof (16). 19.30 uur, Themroc(16), 22.00 uur. 't Venster 2, tel. 364998: Light-,-I ning over water (16), 19.30 uur: Effi Briest 16). 22.30 uur. 't Venster 3, tel. 364998: La commare secca(16) 19.30 uur, .- II mistero di Oberwald (16) 22.00 uur. Spijkenisse Euro, tel. 01880 - - 24144, zaal 1: De lift (12) 8 uur. Zaal 2: Tootsie (a.l.), 8 uur. Zaal 3: An officier and a gent leman (12) 8 uur. Zaal 4: The wanderers (16), 8 uur. Lantaren 3, tel. 364993: Taxi zum Klo (16), 20.00 uur. stadt der verlorene seelen (16). 22.30 uur. Hellevoets!uisTivoH,tel. 12608: My name is nobody (12), 20.30 uur. r VLAARDINGEN "Dat zou tegen strijdig zijn met wat de PvdA voor staat." Deze reac tie geeft de afde ling voorlichting van het GEWB op een bezuinigings suggestie van de PvdA-werkgroep fi nanciën. De werk groep stelt voor de afdeling voorlich ting van de Ge meentelijke Ener gie- en Waterlei dingbedrijven op te doeken. De voor lichting kan ook, zo niet beter, door consumentenorga nisaties gedaan worden, meent de werkgroep. Volgens mevrouw Visser, één van de twee dames die bij de GEWB-vooriich- ting werken, zou door opheffing van de afdeling "een stuk dienstverle ning verloren gaan, die ook gevolgen kan hebben voor mensen met een kleine beurs". Steeds vaker krijgt ze bezoekers met betalingsproble men. Wanneer de nota te hoog uit valt, komen ze in formeren naar be zuinigingsmogelijk heden. "Vaak we ten die mensen he lemaal niet wat zij verbruiken. Zij zijn niet energiebewust. Meestal lichten wij dan hun energie verbruik door. In de meeste gevallen kunnen wij wel sug gesties doen voor energiebesparende maatregelen," al dus mevrouw Vis ser. De afdeling voor lichting van het GEWB houdt zich sinds november 1977 bezig met het geven van voorlich ting op het gebied van energiebespra- ring. Dit gebeurt in .it opdracht van Bru- gemeester en wet-:rSi houders, die toen besloten het lande lijk energiebespa- ringsplan in Vlaar-*^ dingen te stimule ren. Het Vlaardings*to^ isolatie Plan is ook-*'1!"" een uitvloeisel van T" deze beslissing, 1 ik" geett de aide- - ling voorlichting -i van het GEWB op een bezuinigings- 1 suggestie van de PvdA-werkgroep fk nanciën. Da werk- - groep stelt voor de afdeling vooriich- ting van de Ge meentelijke Ener- gie- en Watedei- dingbedrijven op té doeken. De voor lichting kan ook, zo wacht dat de con sument zo zuiniger met energie zal omspringen. In Schiedam is dit for-j muiier al ingevoerd. "Die Italianen zijn helemaal gestoord. Ze komen met een vrachtwagen van zes ton waar dan een model van 350 kilo werdt uitgeta- keld", zegt Hugo Sluimer. "Vergele ken daarmee is dit maar kinderspel", aldus Dick van Rijn. De twee Vlaardin gers vertrekken morgen naar Stara- zagora in Bulgarije om er deel te ne men aan de we reldkampioen schappen model bootvaren. Achttien Nederlanders zijn van de partij, waar onder leden van de Rotterdamse club Neptunus. "Dat zijn grote concurrenten van ons", zegt Hu go. ue twee Vlaardin gers, lid van de Modelbootclub Vlaardingen, geven in Bulgarije een de monstratie van 12 minuten met mo dellen van twee Smit-Lloyd bevoor radingsschepen, booreiland Bluedrill 112 en een haven. Het hele scenario wordt vanaf de kant via zendertjes met elk vf jf kanalen -1 geregisseerd. Tij- dens de generale repetitie ging er gisteravond van les mis. "Ik heb storing Dick", riep Hugo toen de Smit - Lloyd 109 spontaan'*" begon te spuiten met haar brand- X bluskanon. Volgen- - de week moet het *- allemaal perfect l gaan. Maar de ze nuwen zullen blij- ven. "Hij vrat al zijn"* nagels al op in Ftot-\, g terdam". zegt Hugo over zijn collega tij dens internationale wedstrijden in het - Zuiderpark. Deze fietsers op de Vlaardingse Mara- thonweg maakten gisteravond deel uit van een 750 kop pen tellend "pelo ton" tweewielers dat uit Maassluis was vertrokken voor de bijna tradi tionele fietsvier daagse. Vlaardin gen was opgeno men in de Delfland route van 27 kilo meter die de re creatiefietsers af legden. Langs de Lickebaert trok het lange lint via Hoiy naar Schipluiden en keerde terug naar Maassluis langs de Gaag. De EHBO hoefde, in tegenstelling tot vorig jaar, niet uit te rukken. Organisator de VW van Maassluis en de afdeling Maassluis van Tou- ringclub Rijnmond hadden de tocht goed voorbereid, e routebeschrij ving liet aan duide lijk niets te wensen over. Alhoewel... er' ziin mensen die blijven twijfelen (zie*» inzet). Moeten zij hier rechtdoor en --«»» afslaan? De recreaF tietocht voert van avond langs de Waterweg, morgen volgen de fietsers de "tomatenroute" door het Westland en vrijdagavond gaat het door het Llckebaertbos. On der de recreanten bevonden zich 1 slechts 25 mensen die één avondje meereden.

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 2