Vergeefse stormloop op kamers ^fsïïi »ïïiwmm m O nkruit dreigt per brief met inkwartieren Esvi-poppen mogen weer Hoofdluis begonnen met najaarsoffensief Vriendin gedood: tbr zwarte taxiritten Agenda Snort Vandaa n i mm HAARLEM - FEYENOORD AJAX - FEYENOORD, AGENDA M INFOMOBIEL les, tr:; >nJ f: (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Hon derden jonge mensen zoe ken op dit moment tever geefs een kamer in Rot terdam. Studenten, scho lieren, werkende jongeren, maar ook opvallend veel werkloze jongeren die in de stad een baantje ko men zoeken stropen de ka- mermarkt af. De vrees be staat dat de druk op de kamermarkt zelfs nog groter wordt, omdat een grote groep jongeren er door hun ouders toe bewo gen wordt snel het huis te verlaten in verband met het veilig stellen van de 'huursubsidie. X Een mens moet er tegenwoordig heel wat voor doen om zijn fiets te beschermen tegen de colon nes fietsendieven, die wielrijdend Nederland als een moderne sprinkhanenplaag teisteren. Eén slot is allang niet meer genoeg. Er zijn zelfs men sen die aan sloten meer geld kwijt zijn dan de aanschaf van hun rijwiel heeft gevergd. En zelfs hun met sloten volgehangen fietsen zijn nog niet altijd veilig. Misschien helpt dittegelijk met de fiets wordt ook een dreigend uitziende hond aangeschaft. Dat kost wat geld, maar je bespaart op de aankoop van sloten. Er is slechts een slot nodig, waaraan de viervoetige bewaker wordt bevestigd. Voor de genen die alles al zonder succes hebben gepro beerd. Zaterdag 3 september aanvang 19.30 uur onoverdekte zitplaatsen..../ 12.= trein22.=* vertrek Rotterdam C.S. 17.36 uur Incl. busvervoer. zondag 18 september aanvang 14.30 uur/ Olympisch stadion Amsterdam toegangsprijzen.../ 19,- en 24,-Trein..../. 20.= Trein 1: vertrek Rotterdam C.S. 11.58 uur Trein 2; vertrek Rotterdam C.S. 12.38 uur vertrek Schiedam C.S. 12.43 uur Kaarten zijn verkrijgbaar aan de receptie van) Het Vrije Volk, Witte de Withstraat 25, r~""" Rotterdam en in Infomobiel, het rijdend^ service kantoor van Het Vrije Volk i.s.m. de VVV Rotterdam (zie voor standplaatsen pag. 2) Verkoop maandag t/m vrijdags van 9.00 - 16.30_uuri- Zolang cfè voorraad strekt. Dit weekend lange files Brienenoord De hoofdluis is in opmars. Het ongedier te nestelt zich het liefst ach ter de oren en in de nek. Wees gerust Za. 3 sept. Vlaardingen 11e Haring- en bierfeest, Braderie, 30 gratis evenementen, volop muziek 11.00-17.00 uur Za. 3 sept. Groot IJsselmonde Wijkpark "de Twee Heuvelen" Groot Wijkparkfeest open 11.00-18.00 uur Wo. 7 sept. Pendrecht Feestbraderie 25-jarig bestaan Sliedrechtstraat open 13.00-21.00 uur Za. 10 sept. Schiedam Braderie Dr. Wibautpiein open 9.00-17.00 uur Za. 10 sept. Alexander- poider "Braderie Winkelcentrum Lageland- Aiexanderpolder" Het mobiele service kantoor van Het Vrije Volk- Metropool en VW Rotterdam staat bij u in de buurt: maandags dinsdags woensdag donderdags vrijdags /S id jr.- è-t u-;" he f re «rt i Q# s - <fU in de" it h-, j|- 1**1 -V* s+m WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1SB3 Steeds meer jeugd vroe. he, hui^H „Verschrikkelijk druk" is het "al een paar weken aan de balie van het Maatschappelijk Ad vies- en Informatiebureau (MAl). „We hebben nog een paar adressen over. Het zijn mooie kamers, maar voor de meeste jongeren zijn ze onbe taalbaar", aldus mederwerk- ater Pauline de Vries. Ook de Stichting Studenten Huisvesting kan de nieuwe lichting studenten van de Era» uusunlversltelt, waar volgt. Ie week de colleges weer „eginncn, niet verwerken. Het aantal kamerzoekers on der de ruim 3500 verwachte eerstejaars groeit met de dag. Op de wachtlijst van de Stichting Studenten Huisves ting, die over zo'n 2500 kamers beschikt, staan inmiddels ze venhonderd namen. „Niet ver ontrustend veel", aldus een «.woordvoerder van de universi teit", al is het beroerd als je tot !die groep behoort. De ervaring leert echter dat er in januari, wanneer er mensen afstude ren,- weer wat ruimte vrij komt" Schattingen over het aantal mensen dat op dit moment een kamer zoekt, durven noch het MAI noch de Stichting Studen ten Huisvesting te geven. „Veel mensen zoeken zelf, via de ad vertenties in de krant", aldus 'Pauline de Vries. De hoogte van de huur van •kamers bij particulieren «maakt volgens het MAI het ,toch al geringe aanbod nog [kleiner. „Vooral voor werkloze jongeren van buiten de stad ftdie in Rotterdam hun geluk Ekomen beproeven, lopen stuk ••«op de prijs van woonruimte. Wat wij een redelijke huur vin- den? Driehonderd gulden is te t doen, tenminste voor een ka- mer van vier bij vier of bij frvijf, mét gebruik van verwar- jiïming, keuken en douche." iAA "s-j4 Zij? j -ƒ■ AtV 'l Zs JLtJy'/' w v< Wwm /'fr -y: """tm wXmwZ'. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „De latrinegaten in uw tuin zulien na de militaire ma noeuvres afgedekt worden achtergelaten." Deze ge ruststellende zinsnede staat in een deze week op nagemaakt Rotterdams gemeentelijk briefpapier verspreid epistel van de actiegroep Onkruit. De "gemeentelijke brief' on dertekend door "de burge meester" siaat op de Na- vo-oefening Reforger '83 en bedreigt de burger met inkwartiering van solda ten. Verontruste ontvangers van de brief hebben giste ren het Rotterdamse stad huis overstroomt met te lefoontjes waarin om na dere inlichtingen werd ge vraagd. De gemeente zag zich daarna gedwongen te melden dat de Reforger- brief niet van haar afkom stig was. De anti-militairistische actiegroep Onkruit heeft de brief verspreid (vooral onder Rotterdamse hoog waardigheidsbekleders) om verzet tegen de grote najaars-N avo-oef ening aan te wakkeren. Een groot deel van de aanvoer van troepen en materieel loopt via de haven van Rotterdam, reden waar om Onkruit deze stad als actiepunt koost, In de onechte brief meldt de burgemeester dat hij zich "genoodzaakt ziet de Noodwet Inkwar tiering (1963) van toepas sing te verklaren op Uw pand en aangrenzende tui- r.(en)." „Officieren zullen ge huisvest worden in uw pand; In uw tuin zullen voor d emanschappen kampementen worden in gericht; teneinde de mobi liteit van de troepen te waarborgen zal in uw straat een parkeerverbod worden ingesteld," aldus de fakebrief. ROTTERDAM Waar schijnlijk valt deze week het besluit dat alle 14.000 in Rot terdam in beslag genomen Es vi-poppen gewoon verkocht mogen worden. De hoofdin spectie Levensmiddelen van het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur bereidt een algemene richtlijn voor waaraan alle Keurings diensten van Waren zich moe ten houden. Beslissend is het resultaat van het onderzoek dat momenteel in het laborato rium van de Haarlemse keu ringsdienst plaatsvindt. Bij de eerste proeven met een vanuit Rotterdam daarheengezonden pop zijn geen aantoonbare hoe veelheden xyleen en tolueen gemeten. Een beslissing van de Hoofd- lnspektie Is nodig geworden, omdat bij de zestien keurlngs- HET VRIJE VOLK - METROPOOL BEZORGT ALTUD IETS E XTRA-. ROTTERDAM De politie verwacht dat dit weekeinde aanzienlijke filevor ming zal optreden doordat de Van Brle- nenoordbrug in beide rijrichtingen tot één strook wordt ver smald wegens repa raties aan het weg dek. Het lokale ver keer kan volgens de politie het best uit wijken naar de Maasbruggen en de tunnel. De wegver smalling op de Van Brienenoordbrug duurt van vrijdag 21 uur tot zondagavond. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De hoofd luis is begonnen aan een na jaarsoffensief. De scholen heb ben hun lessen hervat en de in secten zien hun kans schoon om van de ene op de andere haardos over te iopen. De hoofdluis Is op Rotter damse scholen al enkele jaren een hardnekkig probleem. De bestrijding via de schoolarts heeft enkele maanden stilgele gen. Vakantiegangers kunnen in het buitenland besmet zijn geraakt. De landelijke werkgroep Hoofdluis waarschuwt voor zo'n luizenplaag. De werk groep weet uit ervaring, dat In de maand september het aan tal mensen met hoofdluis ver dubbelt. Dat blijkt uit het ver koopcijfer van de bestrijdings middelen. Normaal heeft één percent van de Nederlanders er last van, in september is dat zeker twee percent. Directeur Van der Meer van de Rotterdamse GG en GD raadt ouders aan om hun kin deren regelmatig op hoofdluis te controleren, omdat de be strijding via de scholen niet goed werkt Schoolbesturen kunnen vaak niets danders doen dan het meesturen van een foldertje. Bezuinigingen, veel ziekteverzuim onder ver pleegkundigen, weerhouden een krachtige aanpak. De heer F. Wafelbekker van de werkgroep Hoofdluis: „De hoofdluis grijpt zijn kans wan- neer kinderen op school weer met elkaar omgaan. Zij han gen tijdens het spelen om el- kaars nek, of zitten met hun hoofden bij elkaar. Daarom zijn zij het vatbaarst. Opval lend is dat meisjes en vrouwen er meer last van hebben dan mannen. Zij schromen minder voor onderling contact", aldus Wafelbekker. De luizen kunnen zich ook verspreiden via Jassen, dassen of mutsen. Mensen die een „luizebol" oplopen, merken in het begin niets. Pas na een tijdje treedt een onophoudelij ke jeuk op. De favoriete plek jes zitten achter de oren en in de nek. Een simpele controle is mogelijk door een kam door de haren te halen boven een stuk wit papier. Mevrouw Dekema, hoofd van de afdeling Jeugdgezond heidszorg van Rotterdam, heeft op dit moment nog geen idee van het aantal kinderen met hoofdluis in Rotterdam. „Het schooljaar is nog maar net begonnen en we hebben nog geen meldingen binnenge kregen." Zij zegt: „In 1982 bekeken wij na meldingen 20.000 kinder hoofdjes. Bij 1.000 kinderen ontdekten wij de hoofdluis. Dat is vijf percent Dat lijkt hoog, maar geeft een enigszins ver tekend beeld, omdat we het on derzoek verrichten op scholen waar de hoofdluis reeds was geconstateerd." diensten in ons land verschil len gedacht wordt Woordvoer der S. Merks van de Hoofdin- spektie zegt: "Strikt genomen handelt de Rotterdamse keu ringsdienst juist. Artikel 6 van het Speelgoedbesluit van de Warenwet bepaalt dat er geen aantoonbaare hoeveelheden xyleen, tolueen, benzeen en nog meer chemische stoffen in mo gen zitten. De onderzoekstech niek is echter voortgeschreden sinds het besluit in 1976 van kracht werd. Er staan dan ook wijzigin gen van dit besluit op stapel, waarin hoeveelheden aangege ven worden die maximaal aan wezig mogen zijn. Net zoals de zogenaamde MAC-waarden (maximaal aanvaardbare con centratie) voor arbeidssitua ties. Van benzeen, wat kanker verwekkend Is, staat al vast dat het 5 PPM (delen per mil joen) wordt omdat dit in een EEG-richtlijn staat". Bij de Hoofdinspektie in Den Haag is tot nog toe alleen een klacht binnengekomen van het Ridderkcrkse bedrijf Ostoy Trading International BV, Woordvoerder C. Schreuder van dit bedrijf wil over de pro blemen van de poppenhandel niet praten met Het Vrije Volk. Direkteur F. Montcro van Montelux Agenturen uit Rot terdam, dat de poppen impor teerde, zegt onderzoeken van de Haarlemse keuringsdienst en het TNO, alsmede een be slissing van de officier van Justitie af te wachten. De inbeslagname door de Rotterdamse keuringsdienst volgde op de ontdekking dat Esvi-poppen die op een brade rie in Hoek van Holland waren verkocht, stonken omdat ze xyleen en tolueen bevatten. Ook andere poppen uit dezelfde partij bleken bij onderzoek niet vrij te zijn van deze gifti ge stoffen. Keuringsdiensten kunnen volgens de geldende Warenwet pas in aktie komen als produk- ten in de handel zijn gebracht. Dat verandert binnenkort als de reeds bij het parlement in gediende wetswijzigingen van kracht worden. Daarin staat dat al bij invoer en produktle kan worden opgetreden. «wtrcpool Capelle a.d. Ijssel 12.00-14.30 uur Rivierweg t/o de Kijkshop Krimpen a.d. iJssel 15.00-16.00 uur Raadhuisplein even weken: Beverwaard 9.00-10.30 uur Cannenburgstraat/ Terwormstraat oneven weken: Zuidpiein 9.00-10.30 tegenover Sporlfondsenbad bij de roltrap Hoogvliet 11.00-12.30 uur Winkelcentrum Binnenban voor A.H. Spijkenisse 13.30-16.00 uur Zijstraat voor Spijkstaai Ommoord 9.00-10.30 uur Winkelcentrum Hesseplaats Vlaardingen 13.30-16.00 uur Veerpiein bi] Liesveld IJsselmonde 9.00-10.30 uur Kerstendijk bij Markt Ridderkerk 11.00-12.30 uur Raadhuisplein t/o Rabobank Dordrecht 13.30-16.00 uur Sarisgang/Statenpiein Alexanderpolder 9.00-10.30 uur Samuei Esmeyerplein t.o. Rinzo Koopmanstr. Schiebroek 11.00-12.30 uur Meldoornsingel/Larikslaan Schiedam 13.30-16.00 uur Emmapleln t/o Hema ROTTERDAM De 23-jarl- ge Rotterdammer M. H. L., die in maart zijn 24-jarige vrien din Ruth Castillo zo zwaar heeft mishandeld dat ze aan haar verwondingen overleed, wordt ter beschikking van de regering gesteld en ontslagen van rechtsvervolging. De man meende dat zijn vriendin, met wie hij de Peper- kllpflat aan de Rosestraat deelde, hem ontrouw was. Vol gens psychiaters die hem heb ben onderzocht lijdt hij aan waanvoorstellingen.

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 2