s aan z wemnael nari itho n: Bij Quibusweten se hoe een feestje te bouwen ÉKËËIIINi Boom op FN V-gebouw iflliBl -isi i Molenrestauratle kost kapitalen Bestuurders slaags Door v oorruit Kortaf theater bioscopen iHtt BS Wiïm Modern Humanisme Muzikanten gezocht 'm m a Sch; Wakker lil Charmante stukken Kleptomanen 3IÜ®iÉl lil V.. I 11» Wind WÊMÊËÊÈém. «IS mm vandaag en morgen '-"■■V ÜiSjlp Blauwe Brug Wijkpost HET VRIJE VOLK schiedam 4 'K? ,v ..Tp "-C1 .'-1- i \i', 'We blijven wakker, nou reken maar! SCHIEDAM Het zwemploegje uit Schie- dam-Zuid is in een uitge laten stemming. Ze staan aan de vooravond van een 24-uurs zwem-marathon en voelen zich zo fris als een hoentje. De gezonde en levenslustige geintrap pers van Zuid waren één van de vijfenvijftig ploe gen die afgelopen wee kend in zwembad Groe- noord meededen aan de "nacht van de zwemmara- ihon". Een happening die steevast elk jaar wordt gehouden ter afsluiting van het zwemseizoen in het openluchtbad. De meestal niet getrainde zwemmers moeten tijdens de marathon een etmaal achter een ln het water blijven. Van iedere ploeg moet één zwem mer zo snel als hij kan door het water klieven om het aan tal kilometers van zijn ploeg te vergroten. En dat valt niet mee. Alle acht zwemmers die sa men één ploeg vormen, wisse len elkaar om het kwartier af. Bij de Geintrappers gaat Al- bert als eerste van start. Het valt tegen. Al snel heeft hij kramp en last veu duizelig heid. Zijn eollegaatje valt voor hem in. Ook zij krijgt tegen slag. "Ik kreeg steken in mijn maag, maar ben toch gewoon doorgezwommen," zegt ze moedig als ze na een kwar tiertje languit neervalt ln een tuinstoel. Pas over één uur en drie kwartier moet ze weer het water in. Als Albert tegen die tijd niet hersteld is, moet ze na Anderhalf uur weer paraat staan. De pechvogel zit bleekjes en uitgeblust bulten de tent." Ik weet niet wat er aan de hand is, maar ik 'verga' van de hoofdpijn," zegt hij flauwtjes glimlachend. "Zullen we de GGD even roepen," klinkt het bezorgd. "Ach," zegt een an der," kleed je nu maar lekker aan. Dan zien we over twee uur wel of je weer fit bent." Over het hele terrein van het openluchtbad zitten de zwem mers gezellig bijeen in tenten. Iedereen heeft zijn eigen tentje en ander huisraad meegeno men om de 24 uur te overbrug gen. Wie een tukje wil doen, kan zich even in de tent terug trekken, maar in de meeste tenten wordt niet geslapen. Het aantal baantjes dat al verzwommen ls, Is onderwerp van gesprek. "Jij? Had jij maar tien banen! Ik had toch minstens gerekend op zestien." De coach van de zwemploeg /an het Stadskantoor is teleur- jesteld. Bij de gemeente zijn ie zwemmers tamelijk fana- iek. Vorig Jaar haalden zij na !4 uur zwemmen 31 kilometer. De voornamelijk vain de Sport 'aad afkomstige ambtenaren moeten hun naam ln ere hou- len. Dat spreekt voor zich... In een plekenpot wordt ge- SCHIEDAM Wie meer wil weten over modern humanis me kan meedoen aan een korte cursus van het Humanistisch Verbond. In vier avonden wordt aan de hand van discus sie en schriftelijk materiaal verteld wat modern humanis me inhoudt en kan betekenen in het dagelijks leven. De cur sus begint op 13 september en loopt door op 27 september, 11 en 25 oktober. De vier avonden worden gehouden in ontmoe tingscentrum Striklede, le eta ge, Burg. Stulemeyerlaan 101-107. Het kost ƒ17,50 {leden Aanmelden bij Piet en Alida Tijsen, tel. 703811 of bij Brigit en Wim van Emden, tel. 730434. SCHIEDAM Winkelcen trum Spaiand zoekt muzikan ten voor een wedstrijd op za terdag 1 oktober. Iedereen die ven muziekinstrument be speelt, kan meedoen aan het concours dat ter gelegenheid .an het vijfjarig bestaan van net winkelcentrum wordt ge houden, Deelnemers worden aderverdeeld naar leeftijd. Voor elke categorie zijn prij- en beschikbaar. Opgeven bij Ruud Aret» p.a. Boekhandel Mercurius, Hof van Spaiand, telefoon: 712313. Rijnmondraadvoorsitter Anarê van der Louw lost het startschot. wed, hoeveel meters dit jaar worden gezwommen. Wethou der L. Hafkamp en loco-burge meester Reinier Scheeres stor ten elk twee pieken in de pot. Ze voorspellen dat "Stadskan toor" minstens de twintig kilo meter haalt. Minder fanatiek gaat het er aan toe bij de „verleidelijke charmante stukken" en „veel belovende collectieve snel- zwemmers." „We maken ons niet druk," roepen de boys en girls die in het dagelijkse le ven met elkaar volleyballen en werken in het gezinsvervan gend tehuis „De Vleugel" aan de Oreliosingel. „Als iedereen uitvalt winnen we, anders ein digen we in de middenmoot." Warm gewikkeld ln slaap zakken. laten ze het gebeuren over zich heen gaan. „In slaap vallen doen we niet. Wr vinden het veel te gezellig." Mevrouw Mak van de Schie- damse Reddingsbrigade, heeft het druk met koffieschenken en broodjes uitdelen. Maar liefst vijftien kilo vlees is er ingeslagen. Dat is voor de bar becue die straks wordt opge zet. Tenminste... als het niet te hard waait De Schiedamse Reddingsbri gade, de organisator van het jaarlijkse evenement, ziet de marathon van dit jaar minder voorspoedig verlopen. De be zoekers blijken opeens „klepto- manisehe" nelgingen te verto nen. „Er is van alles gestolen," zegt de secretaresse van de vereniging. „Dat is toch wel erg sneu voor ons. Wij doen al les om het tot een feest te ma ken en dan gebeurt er zoiets. Dat is toch wel triest." Gelukkig is het merendeel van de marathon-gangers zich van geen kwaad bewust. Bij „The Kids uit Woudhoek" brandt de barbecue al. „Het ls hardstikke gezellig," zegt Jan. wlP'lHiwsP Üsl -V Alles mag. Ook schoolslag. De enige vereiste is dat van iedere ploeg één zwemmer in het water blijft. De Kids van Woudhoek voelen zich in goede conditie. Ze zwemmen stuk voor stuk twaalf banen ln een kwartier. Goed voor zeshonderd meter per persoon. „We hebben er zin in. We blijven de héle nacht wakker, nou reken maar." De marathon van vrijdag avond 20.00 uur tot zaterdag morgen 08.00 uur, heeft de weergoden mee. Het blijft droog! Dik Torenvliet van de Reddingsbrigade belt ieder uur het weerbericht en meldt steeds gunstige berichten. Al leen de wind rukt op. De stella ges rondom het bad, kunnen een stootje verdragen. Slechts één kiepelt om. Er wordt geen schade aangericht. Acht uur 's ochtends klinkt het eindsignaal. Alle 450 deel- ne- mers verzamelen zich rondom wethouder L. Haf kamp die de prijzen uitreikt. Het is dan negen uur. De wind rukt aan de tentzeilen. De wethouder, die er uitge slapen uitziet, reikt de eerste prijs uit. De Rijnmond MTS is met in totaal 43,6 kilometer zwemmen, onbetwist de win naar van de wedstrijdklasse. In de recreatieve sector heeft Supersnel, de naam zegt het al, gewonnen. Zij hebben 28,9 kilo meter baantjes getrokken. SCHIEDAM „Waar zijn die meiden nou? Kijk toch eens, ze dobberen tegen de havenkade aan. Kijk toch uit, naar voren en tréppen! Ja, zo gaat hij beter." Proestend van de lach, hijsen de twee meiden zich uit de waterfiet sen. Het mag dan een wed strijd zijn, zij laten zich niet opjagen door de aanmoedi- gingskreten van de toeschou wers. De waterfletshappening in de Lange Haven ter ere van Quibus negende verjaardag verliep met horten en stoten. Allereerst bleek de sleutel van de aan de ketting geleg de fietsen zoek, daarna begon het te waaien en ai snel kwa men de regendruppels. Voor de gasten maakte het alle maal niets uit. Ze hadden er evenveel lol om. Het openingsfeest van café Quibus, zondag, ging gepaard met de eerste échte water- fietswedstrijden van Schie dam. Een voorproefje op het Lange Havenfeest dat in het weekeind van 16 september plaatsvindt. „Het is nog knap ver moeiend," zei een van de wa terfietsers. „Trappen gaat nog wel, maar sturen! Dat is een hoofdstuk apart, „Het parcours dat de deelnemers moesten afleggen was onge veer zo groot ais een voetbal veld. De waterfietsers moes ten rond een boei draaien en bovendien een bal over een over de haven gespannen lijn gooien. De wind maakte van de lichtgewicht ballen een speei- object, zodat de wedstrijd eerder om te lachen was dan spannend. Het deerde niet. Onder alle weersomstandig heden weet Quibus van een feest een feest te maken. Binnenin het café ver maakten de gasten zich met het afsluiten van wedden schappen. „Wie durft zich kaal te laten scheren? In een mum van fij- staan er een paar kandidaten op- „Weg met die hoofdharen. Dat ls 'alleen maar lastig, vooral als het regent". Onder het toe ziend oog van het gniffelende publiek, loopt het slachtoffer naar de "kapper", om zijn haardos te laten fatsoeneren. Het gebeurt niet elke dag dat je bij de kapper geld toe krijgt, meestal is het anders om. Jenny en Hillle de Jonge van het Qulbusteam lopen zich uit de naad om alle festi viteiten te regelen. „Jammer, dat het niet zo mooi weer is." zegt Jenny. „Gelukkig blijven we gespaard voor de stort buien op zaterdag." De meeste Quibus-gangers hebben de stemming er tegen het eind van de middag goed inzitten. In koor zingen ze mee met de deuntjes die Kees Ouwejans en Peer van den Brugh ten gehore bren gen. Kroeg- en zeemansliede ren; het zijn ook ideale mee zingers. En wie toevallig langs het café kwam. dook even naar binnen om een graantje mee te pikken van het feest. Qui bus is er voor iedereen en dat laten ze zien ook. WW/. "Weg met die haardos, dat is toch alleen maar lastig.' "Wie heeft de sleutel van de waterfiet sen gestolen?". MAANDAG 5 SEPTEMBÉffc1983 m [ROTTERDAM EN OMGEVING SCHOUWBURG, tel. 111766: Bob Wiison - the CIVIL wars, (try out), ma. 20.15 uur. LAURENSKERK, Openingscon cert Rotterdam Orgeimaand door Feike Asma, ma. 20.15 uur. AHOY', tel. 812122: Orgel- show. ma 10.00—18.00 uur. BIOSCOPEN ALHAMBRA 1. iei. 330293: The Hunger (16), 7, 9.30 uur ALHAMBRA 2, tel. 330293: Porky's 2..De volgende och tend (16), 6.45 uur CALYPSO 1, tel. 131855; Blue Thunder (12), 7, 9.30 uur CALYPSO 2, tel. 131855: Ri chard Pryor live at the sunset strip CALYPSO 3, tel. 131855: Mer ry Christmas Mr. Lawrence (16), 7, 9.30 uur CENTRAAL, tel. 138210: Wilde orgieën op de schoolbanken (18), 3.15, 4.45, 6.15, 7.45, 9.15 uur. Wulps Fruit (18) CINEAC AD (Beurs), tel. 138082 Octopussy (12), 6.45, 9.30 uur CINEAC NRC (Bijenkorf), tel. 121139: Ator, The Fighting Eagle (16) 7, 9.30 uur CINERAMA 1, tel. 115300: Pri vates on parade (12) 7, 9.30 uur CINERAMA 2, tel. 115300: Flashdance (al) 6.45. 9.15 uur CINERAMA 3. tel. 115300: Starwars en The Empire stri kes back (al) 7 uur CINERAMA 5. tel. 115300: 'n Schot in de roos (18) 7,9.30 uur i CORSO. tel. 121110: High roac to China (al) 7, 9.30 uur KRITERION. tel. 128516: Gandhi (al) 8 uur LUMIÈRE 1, tel. 117755: An Bloem (12) 7, 9.30 uur LUMIÈRE 2. tel. 117755: The Meaning of life (16) 7, 9.30 uur LUMIÈRE 3, tel. 117755: Por- ky's 2..De volgende ochtend (16) 6.45. 9.15 uur LUMIÈRE 4, tel. 117755: Heidi (al); Hot Bubblegum in het le ger (16) 6.45. 9.15 uur METRO 2, tel. 844393: Daar komt de bruid (18) ma. 8 uur REX, tel. 772793: Hete liefde tussen koude dekens (18), dag van 10 tot 10 uur THALIA, tel. 111555: Octopus- sy (12) 6.45, 9.30 uur SCHIEDAM Dankzij een nieuw bovenwlel, is De Walvisch weer vol op in bedrijf. De eerste in de molen gemalen graankor rels vielen dit weekeind tussen de persraderen door. Een bijzondere ge beurtenis voor de Stichting Schie damse Molens. „Het oude boven- wiel was bloedje link," zei wethou der R. Scheeres, tevens voorzitter van de Molenstich ting, zaterdag tij dens de officiële in gebruikname van De Walvisch. „Een versleten molenwlel is even gevaarlijk ais rijden met een auto zonder rem men. Voor de Molen stichting waren de eerste omwentelin gen van het nieuwe wiel, het zichtbare resultaat van een omvangrijk restau ratieplan. De Wal visch is nu weer in prima staat. Molen De Drie Koornbloe- men vertoont nog mankementen Dat geldt ook voor De Vrijheid. Hier moet in 1984 voor een kwart miljoen aan opgeknapt worden. „We proberen het geld uit particuliere bronnen te halen, want de kas bij Monumentenzorg is leeg," aldus Schee res die molenlief- i hebbers opriep do nateur te worden. De enige mojen waar niets aan mankeert, is de Noordmolen. Hierin is ook het restau rant gevestigd dat jeze maand haar tienjarig bestaan viert. Ter ere van de lustrumviering exposeren er twee Schiedamse ama teur-kunstenaars. Esrtus de Bruin laat schilderijen met molens en landschappen zien en modelbouwer M. J. Bleiksloot heeft eer. maquette gemaakt met draaiende molens. Hij maakte tevens een mini-Noordmo- len na. Scheeres, die di rect na de inge bruikname van het bovenwiel van de Walvisch afreisde i naar de Noordmof len, riep ook hier l de aanwezige gas ten op donateur te worden. De Schiedamse j Molenstichting heeft voor de dona teurs-actie een j nieuwe serie an- sichtkaarten en een linnen draagtas vervaardigd, die ten bate van de restauratie worden verkocht. Ook een stropdas meteen molen erop, is op de markt gebracht Dat is een present je van het restau rant. De verkoop komt ten goede aan het molen- - tonds, waaruit re paraties en onder houdswerk wordt verricht. j Tijdens de receptie van de Noordmo len, werd bekend gemaakt wie een kleurwedstrijd, uit geschreven door het restaurant had gewonnen. Zesjari ge ingrid van Ger» ven kreeg de eer ste prijs. Zij ontving een wisseltrofee en een dinerbon voor vier personen. SCHIEDAM Drie automobilisten raakten slaags na dat een van hen een vervelende op merking over een vrouwelijke mede passagier had ge maakt. Op de Rot- terdamsedijk ter hoogte van de Nieuwe Mathenes- sersiraat kwam het tot een uitbarsting. De bestuurder van een goudkleurige wagen stopte en richtte vernielingen aan. aan de wagen van de 23-jarige M. van O. uit Oud- Beijerland. Een vriend van O. die zich ermee bemoei de werd met een vuistslag ontvan gen. De woedende man uit de goud kleurige wagen ruk te vervolgens de slerstrip van C wagen en hiermee o. in. Ook de voorruit sneuvelde. Beide mannen moesten zich in het Schie- landziekenhuis la ten behandelen. De chauffeur van de goudkleurige wa gen is er, na zijn- woede te hebben bekoeld, vandoor gegaan. SCHIEDAM Het houten vergaderlo kaal van de FNV aan de Stadhou derslaan is dit week end geveld door een boom. De storm die afgelo pen zaterdag over het land woedde, rukte een oude boom uit de grond die bovenop het dak terecht kwam. De schade is aan zienlijk. Mensen van de plantsoenendienst SCHIEDAM Een 35-jarige voetgan ger heeft zaterdag nacht een buiteling over een auto ge maakt waarbij hij door de voorruit naar binnen kwam. In wijkcentrum De Blauwe 8rug is vanaf dinsdag weer een expositie van twee amateurkun stenaars. Tineke Meijer laat zien wat zij maakt van kera miek en de heer De Leede heeft een aantal olieverfschil- De Schiedammer liep op twee uur 's nachts vanachter - een geparkeerde auto het Broersvest op, waardoor een 22-jarige automobi list hem schepte en en brandweer zijn bovendien de hele zaterdag in de wèe' geweest om afge rukte boomtakken uit de weg te rui men. bovenop zijn mo torkap kreeg. De man is er vanaf ge komen met en ge broken been en (link aantal snij- wonden. derijen tentoonge steld. Met ingang van woensdag 7 sep tember houdt de wijkpost Zuid van de Raad voor Be- jaardenwerk elke woensdag spreek uur, De dinsdag^ ochtend-spreek uren vervallen. Voor vragen en ad- viezen kunnen ouderen terecht tussen 9.00 en 11.30 uur in de wijkpost aan de Groeneiaan 31.

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 2