Theater De Teerstoof doet meer met de bar ar L as z Weg met katapults Ik zou ze zo een vent willen geven' OUDEREN VOL VRAGEN OVER MEDICIJNEN m Schiedam "kern wapen vrij Roeien in Voorhaven Utile Duld speelt Vlinders zijn vrij Nog wachten op antwoord stageplan Kortaf [theater muziek W>*M s bioscopen Standwerkers strijden om wisseltrofee Iversen Sch m' vandaag en morgen ROTTERDAM ENOMQEVMQ SCHIEDAM Niet met de armen over el kaar blijven zitten, maar zelf aanpakken. Dat is het motto van de nieuwe Schiedamse Kunststichting, die za terdag acte de présence geeft met een door haar georganiseerd concert in café Quibus. Leerlin gen van de streek-mu- ziekschool spelen daar onder leiding van Carlo de Wildt blazersmuziek van Gordon Jacob en Ernest Williams. Johan Stokhof, Karin Hukshom en Peter Bodhi van de Schiedamse Kunststichting: „Het lijkt u:el alsof de gemeente wil dat er in Schiedam helemaal niets gebeurt." Selectie Pasteltekeningen Boom geveld Bejaardengym Scheepvaart gestremd Tekencursus Nieuwland Historische tram HET VRUÉ VOLK sclliïedanri 14 WOENSOAQ.14 SEPTEMBER 1983 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De bar van theater De Teerstoof krijgt een ruimere functie. Was de har voorheen "meer een af- haal-fcalic voor drankjes", zoals het Teerstoof-bestuur dat typeert, nu kan deze ge heel vernieuwde ruimte uit- gToeien tot een theatercafé. Vrijdag, bij de eerste voor stelling van het nieuwe sei zoen, zou het publiek aan die opzet al gestalte kunnen ge ven. "De mensen moeten dan wat langer blijven aan het eind van de avond," zegt voorzitter Ton de Snoo. Hij stelt zich voor dat ook pu bliek dat niet bij de voorstel ling is geweest gewoon kan binnenlopen. "De deuren staan open." Bestuurslid Jan van der Meer beantwoordt de vraag wat er zoal in de barruimte is veranderd in de zomer. "Je kunt beter vragen: wat is er niet nieuw? De vloerbedek king is vervangen, de balken hebben een nieuw verfje ge kregen. er is een complete bar ingebouwd met zitjes, we hebben er een open haard bij. Noem maar op," Nieuw is ook dat Connie Eggink nu naast het Passage Theater formeel ook direc teur is van de Teerstoof. Dit heeft te maken met het feit dat De Teerstoof, die altijd in particuliere handen is ge weest, geleidelijk aan wordt overgedragen aan de ge meente Schiedam. Van der Meer: "Het enige dat niet nieuw is zijn de be stuursleden. Drie oprichters van de Teerstoof <elf jaar ge leden) zijn cr nog steeds bij. En die blijven ook." Het Teerstoof-seizoen opent vrij dag met een optreden van het muzikaal theater "Hard- rose-Knal blauw". Pansage/Tecrstoof-direcleur Conny Eggink zit met bestuursleden en werknemers van Theater Dc Teerstoof rond de tafel in de vernieuwde barruimte. S3 Theater Zuidplein, tel. 815844. Arfecehinozaal: Nelleke Burg. wo. 20.30 uur Hofpfeintheater, tel. 662044: Een moment is maar van mij geweest, met Kitty Janssen en Andrè v.d. Heuvel, wo. 20.15 uur Piccolo Theater, tel, 111766: Peter Faber, wo. 20.30 uur De Lantaren, tel. 364998, zaal 1: Penta Theater met "Bloe menzee", wo. 20.30 uur Luxor, tel. 138326: Fien. musi- cal, wo. 20.15 uur Arena, tel. 363431: Twice nightly concerten, wo. 20.00 en 22.00 uur Grote Kerk, Vlaardingen: lunchorgelconcert, do. 12.45 Stadhuisplein: politieharmo nievereniging Hermandad, do, 12.30 uur 'Je gaal i eerder een café in dar: eer: dure galerie' Voorzitter van dc nieuwe stichting is Karin Huks- hoorn, die samen met onder andere Johan Stokhof en Pe ter Bodhi (van café Quibus) heeft besloten dat vooral de kunst met een kleine k een stimulans nodig heeft in Schiedam. „Er zijn in Schiedam ontzet tend veel mensen die zeggen: er gebeurt hier nooit iets. En als er dan wat te doen is. dan zeggen ze: „Ach." Wij moeten het risico nemen dat er ook op die manier op onze stichting zai worden gereageerd. Wc hebben in ieder geva! geen zin om ergens op te blijven wach ten, want dat gebeurt er inder daad nooit iets," aldus Karin. De bedoeling van de Kunst stichting is kunst aantrekke lijk te maken voor mensen die normaal niet zo gemakkelijk een theater of galerie binnen stappen, Voorlopig heeft de stichting onderdak gevonden in café Quibus. „Er is hier ruimte voor hot geven van poppenkast-voorstellingen of bijvoorbeeld exposities. Je stapt toch veel makkelijker een café binnen dan een gale rie", aldus Karin. Over het kunstbeleid van de gemeente zijn de initiatiefne mers zeer ontevreden. „Het lijkt we alsof ze willen dat hier niets gebeurt. Voor alles moet je toestemming vragen. Dat is funest voor spontane ideeën. De ambtelijke molen draait als een prut," zegt Karin kern achtig. De stichting heeft elke veer tien dagen een open odium in café Quibus, en geeft zo een veelheid aan artiesten en kunstvormen de kans zich aan het publiek te presenteren. Verder is er elke eerste zondag van de maand kindertheater. i Van een onzer verslaggevers VLAARDINGEN Hel is afgelopen met de katapult. Per 1 oktober is het verboden kata pults in bezit te hebben, in te voeren, te maken of te verko pen. Alleen katapults die duide lijk dienen als speelgoed, bij voorbeeld voor het afschieten van vliegtuigjes, zijn nog toe gestaan. Gedurende twee we ken, dus tot en met 14 oktober. kunnen bezitters van dit schiettuig hun katapults bij het politicbureau aan de Brockweg 82 inleveren. Voor een fabrieks-katapult bestaat een vergoeding van vijf gulden, voor zelf gemaakte katapults twee kwartjes en voor onderdelen wordt een dubbeltje betaald. Het politiebureau, afdeling Bijzondere Wetten, is uitslui tend geopend op werkdagen van 9 tot 14 uur. VLAARDINGEN Drie jaar geleden is zc begonnen met het verzamelen van pop pen en klederdracht, mevrouw C. Regeling uit Vlaardingen. Ze bestelde via Nutricia-bon- nen zes poppen met bijbeho rende patronen. Dat was een grapje. Nu exposeert zij haar "uit de hand gelopen hobby" in de recreatiezaal van het Zon nehuis. Eigenlijk begon zc er nog langer mee, toen een kennis zijn poppen en kleertjes liet zien. "Ik dacht: dat kan ik toch ook", zei mevrouw Regeling gisteren tijdens de opening van haar poppen-tentoonstel ling. Een bescheiden selectie staat in een vitrine. Poppen in klederdracht uit alle delen van Nederland. Van de Tcrschel- lingse tot en met de Limburg se dracht. De poppen van Nu- tricia zijn slank en handzaam. Helaas bestelde zij destijds al leen vrouwtjes-poppen. "Ik zou ze nu wel een leuke vent willen geven. Maar die zijn niet meer te koop. Wel die forse of juist kleine mannetjes-poppen. Maar dat past niet bij elkaar," aldus de Vlaardingse. Eén uitzondering heeft ze gemaakt voor een "stel" uit Hindelopen. Het mannetje is wat klein uitgevallen. Me vrouw Regeling: 'Tk noem ze moeder en zoon in kleder dracht". In het Zonnehuis zijn tevens de pasteltekeningen van Astrid Donatz te zien. Het zijn her kenbare figuren uit het dage lijks leven. Ze zijn echter ge plaatst tegen een achtergrond die fantasierijk is en eigenlijk alleen uit het brein van Astrid Donatz afkomstig kunnen zijn. Ze heeft enkele tekencursus sen gevolgd en zit nu op dc Ko ninklijke Academie voor Beel dende Kunsten In Den Haag. De beide tentoonstellingen zijn te zien tot en met 8 oktober, dagelijks van 10 tot 20 uur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het thema "medicijngebruik" heeft giste ren ongeveer 100 Schiedamse ouderen naar het dien^tencen- trum De Vier Molens getrok ken. Hiermee werd de spits af gebeten van een reeks van ze ven thema's, die de Stichting Raad voor het Bejaardenwerk Schiedam dit najaar organi seert. Tijdens dc bijeenkomst bleek dat bij ouderen talloze vragen leven over medicijnen, die niet in één middag te beantwoorden waren. De Schiedamse apotheker C. J. Jansen, die de bijeenkomst met een dia-serie inleidde. moedigde de ouderen dan ook aan om altijd informatie tc vragen Indien men voor een geneesmiddel bij de apotheek komt. De meeste van de tien tallen vragen die na de vertoon van de dia's loskwamen gin gen over de bijwerking van medicijnen. Voor de beantwoording was een forum van apothekers en een vertegenwoordiger van de Nationale Ziekenfondsraad sa mengesteld. Veel gebruikte medicijnen, zoals bloeddruk- en harUabletten, werden uitge breid belicht. Ook discussieer den zaal en forum enige tijd over het "Geneeamiddelenpas- poort", dat in Schiedam waar schijnlijk binnenkort wordt in gevoerd. "Medicijngebruik" en de zes andere thema's zijn een ver volg op dc gezondheidsmarkt, die op l september ruim 400 belangstellenden trok. Onder werpen die nog aan bod komen zijn onder andere voeding, be weging en zelfstandig blijven wonen. De eerstvolgende bij eenkomst is op dinsdag 20 sep tember van 14—16 uur. Dan staat "Slapen en slapeloos heid" op het programma Alle bijeenkomsten vinden plaats in De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan 766 in Schiedam. J De Schiedamse apotheker C. J. Jansen leidde de bijeenkomst in De Vier Molens, die 100 ouderen trok, in met een dia~serie over het gebruik van medicijnen. SCHIEDAM - PPR/PSP- raadslid Herman Noordegraaf hangt donderdagavond het eerste bordje "kernwapenvrlje gemeente" op. Hij doet dat na afloop van de jaarlijkse fakkel optocht voor de vrede die om acht uur begint en via het cen trum eindigt bij de Rotterdam- sedijk. Op die plek zal het eer ste anti-kernwapenbordje wor den aangebracht. Voorafgaand aan de fakkel optocht is cr donderdagavond om 19.30 uur een wake voor de vrede ln de St. J&nskcrk. De fakkeloptocht Is een voorberei ding op de Vredeswcck van 18 - 25 september, die dit jaar als thema heeft: "Woensdrecht 1986". Op 29 oktober is er een lan delijke demonstratie tegen plaatsing van nieuwe kernwa pens in Nederland. Ook Schie dammers kunnen hier naar toe. Bij de infokraam op het museumplein op zaterdag van het comité Schiedam tegen kernbewapening zijn busre tours voor een tientje te koop. Op 29 oktober vertrekken twaalf bussen vanaf het Era- mapleln naar Den Haag. SCHIEDAM De voor delen van de „kippeklem" worden vrijdag breeduit aangeprezen, tijdens het standswerkersconcours op de weekmarkt. Aan de wedstrijd doen vijftien marktlieden mee die on der andere autopoets, kof fiefilters. haarkrullers, groenteschaven, planten- mest en bandenwippers aan de man brengen. De deelnemers aan het concours moeten van half elf tot drie uur op een zo origineel mogelijke ma nier hun marktwaar aan prijzen. Om kwart voor vier maakt loco-burge meester Scheeres de prijs winnaars bekend. De win naar wordt afgevaardigd naar het Nationale Stand werkersconcours. Er is een trambaanwSsseltrofee beschikbaar gesteld voor dit jaarlijks terugkerend evenement. SCHIEDAM Onder het motto „Driemaal ls scheeps recht" houdt het zeekadet- korps Jacob van Heemskerk zaterdag weer roelwedstrijden in de Voorhaven. Bedrljfs- en verenlgingsploegen gaan uit maken wie in het bezit zal ko men van de SSSW-wisselbeker, die al twee keer is gewonnen door de roelersploeg van Wil ton Fijenoord. Aan het roelevenemcnt dat duurt van 13.30 tot 16.00 uur. doen onder andere mee de ge meenteambtenaren. politie, Schielandpersoneel. harmonie vereniging OBK, gemeente werken, Nutsbedrijven en de prijswinnaars van vorig jaar: de sleepdienst Wilton Fije noord Een roelploeg van oud-ka- detleden gaat buiten mededin gen meedoen, terwijl de snel ste ploeg van deze middag, het gaat opnemen tegen een roel ploeg van de Zeekadetten. Tij dens het evenement is het groepsschip „Spica", afge meerd aan de kade, vrij toe gankelijk. Alhambrs 1, The hunger (16), 7 en 9.30 uur Alhambrs 2, tel. 330293: So phie's Choice (16) 8 uur Calypso 1, tel. 131855: Heat and dust (a.!.) 6.45 en 9.30 uur Calypso 2, tel. 131855: Blue Thunder (12) 7 en 9.45 uur Calypso 3, tel. 131855: Merry Christman mr. Lawrence (16), 6.45 en 9.30 uur Centraal, tel. 138210: 5.30, 7.15 en 9 uur, Schule der Lust (18) Cinaac AD (Beurs), tel. 138082 Octopussy (12) 6.45 en 9.30 uur Cinerama 1, tel. 115300: The Beastmaster (12) 7 en 9.30 uur Cinerama 2, tel. 115300: Flashdance (a.l.) 6.45 en 9.15 uur Cinerama 3, tel. 115300: Priva tes on parade (12) 6.45 en 9.15 uur Cinerama 4, tel. 115300: Psy cho II (16) 7 en 9.30 uur Cinerama 5, tel. 115300: 'n Schot in de roos (18) 7 en 9.30 uur Corso, tel. 121110: High road to China (a.l.) 7 en 9.30 uur Kriterion, tel. 128615: Tender mercies (a.l.) 7 en 9.30 uur Lumiere 1, tel. 117755: An Bloem (12) 7 en 9.30 uur Lumiere 2, tel. 117755: The meaning ot lile (16) 7 en 9.30 uur Lumiere 3, tel. 117755: Porky's 2... da volgende ochtend (16) 6.45 en S.15 uur Lumiere 4, tel. 117755: "Hot Bubblegum" in het leger (16) 6.45 en 9.15 uur Metro 2, tel. 844393: The psy- chotronic man (16) 8 uur Rex, tel. 772793: Zweedse sex- parties (18) 10-22 uur. Thalia, tel. 111555: Octopussy (12) 6.45 en 9.30 uur 't Venster 1. tel. 364998: Bol- wleser (16) 19.30 en 22 uur 't Venster 2, tel. 364998: Le lil (16) 20 en 22.30 uur 't Venster 3, lel. 364998: Cut ter's way (16) 19.30 en 22 uur Tivoli, Hellevoetsluis, tel. 01883-12608: Blue Thunder (12) 8 uur Diversen Ahoy', tel. 812122: Ski-Happ, wintersportbeurs do 11.00-17.00 uur SCHIEDAM "Vlinders zijn vrij" Is dit jaar de twee de produktie van Utile Dulci, de to neelgroep die al sinds 1911 toneel stukken op de planken zet. Oit Amerikaanse blij spel over twee jon ge mensen die toe vallig naast elkaar komen wonen, el kaar leren kennen en leren liefhebben, wordt zaterdag avond gespeeld in het Passage-thea ter. De twee hoofdrol len worden ge speeld door Ellen ten Kate en Piet Waals. De "nuchte re" buitenwereld wordt verpersoon lijkt door de moe- SCHIEDAM Nog steeds is er geen antwoord gekomen op de vraag van PvdA raadslid Arie Verlinden over het zogenaamde Sta geplaatsenplan. Dat is een regeling voor jonge werklo zen, die zo met be houd van uitkering aan het werk kun nen. Ze komen dan terecht in het Teer- lingenstelsel' en krijgen een oplei ding. Volgens het plan worden ze voorlopig alleen maar bij gemeente lijke diensten inge zet. In Rotterdam zijn de plannen al ver der ontwikkeld en naar aanleiding daarvan stelde Arie Verlinde samen met partijgenoten H. van Kleet en L. van der Stel de vragen. "De jonge ren kunnen in het jaar dat ze stage lopen veel ervaring opdoen. Door het natuurlijk verloop, pensionering en zo. komen er dan mis schien nieuwe plaatsen vrij die de jongeren kunnen innemen. In Schie dam kunnen er 50 jongeren op die De storm van de afgelopen da gen heeft een populier aan de Vlaardingerdijk geveld. De oude boom kwam boven op een geparkeerde auto terecht die daardoor aan de voorkant zware schade opliep. In clubhuis Zuid, Dwarsstraat 42, is elke dinsdagmiddag gymnastiek voor 5S-p!ussers. De groep gymt van twee tot drie. Bij voldoende belangstel ling ook van 15.00 tot 16.00. Informatie bij Annabeil Engies. te!. 26 72 97. Op vrijdagavond 16 en zater dag 17 september is geen scheepvaartverkeer mogelijk in de Voorhaven, nabij de Buiten- sluis en in het water van de Lange Haven. De stremming houdt verband met het Lange Haven-feest en roeiwedstrijden in de Voorhaven. der van de jonge man, gespeeld door Tilly van Traa en de vriend van het meisje, vertolkt Tom Recter. De re gie is in handen van Guido Jonc- kers. Kaarten f 7.50 zijn verkrijgbaar aan de zaal en bij het VVV-kantoor. Aanvang 20.15 uur. manier aan het werk." De vragen van het raadslid, die hij op drie augustus stel de. zijn doorverwe zen naar de dienst personele zaken van de gemeente. "Wij hebben een verzoek gestuurd naar Rotterdam of ze inlichtingen kon den geven over hun ervaringen met het plan. Daar hebben we nog steeds geen antwoord op gehad. Ook wij wachten met onge duld", aldus perso nele zaken. Bij de tekencursus in diensten centrum De Woudhoek is nog plaats. De lessen zijn op dins dagmorgen van tien tot twaalf in de maanden oktober tot en met april. Het kost tien gulden per maand. Opgeven via tele foonnummer: 70 95 55. In buurthuis Nieuwland is elke vrijdag een tienersoos en elke woensdagmiddag een kinder- instuif. Beide activiteiten kos ten eén gulden. Op donderdagavond 15 sep tember. vrijdag 16 september en zaterdag 17 september rijdt een historische tram door de stad. Een ritje kost slechts een kwartje. De tram gaat via het Heemraadsplein, Mathenesser- laan, Mathenesserdijk, Marco- niplein, Rotterdamsedijk. Koe markt. Broersvest naar Stad- serf. De tram rijdt donderdag avond vanaf 18.04 uur; Op vrij dag vanaf 11.02 uur tot 16.24 uur, en zaterdag begint de tram te rijden om 12.22 uur, i s

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 2