ers m watten Rotterdam: 'Zo duur zijn we echt niet' Afhaken CPN- fractie definitief Kunst-ambassadeur bekende oplichter Weer vleesroof OFloriade 1992 Vrijwel zeker in Zuid-Holland Vand Mien Modaal koopt wel ?s een drooinjnrk1 Sport mm NAFLUITEN IS HET BEGIN VAN PORNft Vos naar Kamer Privatisering Erfpacht 'Een Teken Aan De Wand'. Tot 7 januari f 24.50. Daarna f 37T50 bouwen "Nu gaat Amsterdam wel wat doen voor de kleinverbrui kers, 120 gulden pèr jaar verla gen, dus dat wordt net zoveel als on3 tarief, maar het moet wel worden goedgemaakt door een verhoging van de belas ting onroerend goed voor eige naren." (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM "De ge meentelijke overheid zal het woonlastenvraagstuk niet kun nen oplossen. Wij hebben maar een beperkt aantal mogelijkhe den in de sfeer van de bijko mende kosten." Aldus gisteren wethouder Volkshuisvesting Pim Vermeulen in de gemeen teraad. Hij zei dat het een geweldig misverstand is te menen dat de gemeentelijke tarieven zo'n grote rol spelen in de woonlas ten. Het gaat maar om zes per cent. "Van die andere 94 per centen, waaronder de gasprijs, zal het moeten komen," aldus Vermeulen. "Ook moeten we even uitkij ken met van de daken te schreeuwen dat Rotterdam koploper is met haar tarie ven." Hij noemde de prijs van 3000 kilowattuur elektriciteit: 780 gulden per jaar in Rotter dam en 900 gulden in Amster dam. groots sportcentrum De raad nam een motie aan (enkele WD'ers stemden te gen) waarin wordt aangedron gen op een "begripvollere hou ding van gemeetelijke diens ten en instellingen bij schuld sanering." "Als gemeente kunnen wij niet aan inkomenspolitiek doen, maar wél individuele hulp bieden, met name bij schulden," zei Peter van Agte- ren (PvdA), indiener van de motie. Volgens hem wordt daarbij nog te veel vastgehou den aan de normen van het volkskredietwezen. "Schuldsa nering is beter op z'n plaats bij de Sociale Dienst," zei hij. moeid houden verband met "de hooggespannen verwachtingen over het bezoekersaantal: 250.000 per jaar. Capelle zet met de over dracht weer een stap op het pad van de privatisering. Wet houder R. N. Eerhart van Sport en Recreatie: "Met dit plan blijft de zwemmogelijk- heid voor Capelle gehandhaafd en krijgt de gemeente er een schitterend sport- en recreatie centrum bij." Het is de bedoeling dat de bezoekers van het centrum een zogenaamd perronkaartje ko pen om binnen het complex te komen. Daarna betalen ze nog voor elke voorziening een apart bedrag. De gemeente- Capelle zal het complex De Blinkert overdra gen aan de éxploitatiemaat- schappij en de grond tegen een symbolisch bedrag in erfpacht geven. De gemeente zal in het eerste jaar ook garant staan voor hét verlies in de aanloop fase. Na goedkeuring van het plan door de raad en de Pro vincie zal ai in april 1984 wor den begonnen met de bouw van het centrum. Na de oplevering zal ook het gemeentelijk in- structicbad De Roerdomp wor den gesloten. Wethouder van Sociale Za ken Wim van der Have beaam de dat. "Er moet één schuldsa neringsfonds komen. Ook de gemeentelijke instellingen moeten er hun bijdrage aan le veren, anders voorzie ik dat particuliere bedrijven ook geen water bij de wijn doen." Els Boxhoorn (PSP/PPR) merkte op dat de gemeente nauwelijks iets doet aan het voorkómen van problemen. Zij noemde het voorbeeld van een gezin dat kleiner wil gaan wo nen omdat het inkomen hard achteruit gaat: dit is een ma nier om niet in de knel te ra ken met de woonlasten. "Maar al3 je om die reden een urgentieverklaring wilt voor een nieuwe woning, dan krijg je die niet. Dat wordt niet als sociaal urgent erkend," zei zij. Wethouder Vermeulen liet het navragen en meldde dat dit wel degelijk gebeurt. ■Een schaalmodel van het Capelse sporteldorado. Het Blinkert-buitenbad in het midden wordt ongemoeid ge- iaten. heel het land, de reizi gers dat kopje koffie aan uit vreugde dat de acties bij de NS van daag officieel zijn afge lopen. De NS zelf is vandaag de campagne "NS wil wat goedmaken" ge start. In grote adverten ties in alle dagbladen worden allerlei voor deeltjes aangekondigd voor mensen met abon- (Van onze soc.-econ. redactie) ROTTERDAM Op het Centraal Station in Rotterdam liep het van ochtend storm in de restauratie wegens het gratis kopje koffie dat werd geschonken. De organisatie van de sta tionsrestaurateurs bood, overigens in alle stationsrestauraties in (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Rotter damse CPN-fractie heeft nu of ficieel de medewerking aan het PvdA/D'CG-college opge zegd. Vannacht om drie uur. aan het einde van de driedaag se begrotingsbehandeling in de gemeenteraad, verklaarde fractievoorzitter Roel van Veldhuizen: "Wij willen niet langer verantwoordelijk wor den gesteld voor het collcgebe- leid en zullen dan ook tegen de begroting stemmen." Dinsdag had de CPN de sa menwerking in feite al opge zegd. Zij diende een motie in waarmee alle bezuinigingen op het welzijnswerk in de wijken. (4,8 miljoen) ongedaan moes ten worden gemaakt. Deze mo tie kreeg gisteren geen enkele steun van de andere partijen. Van Veldhuizen concludeer de na de discussies van de af gelopen dagen, waarin hij de degens kruiste met collegele den cn de PvdA-fractic: "Onze analyse wordt niet gedeeld door het college. De sleutelrol die het wijkwclzijn heeft in het herstel van het vertrouwen in de politiek erkent zij het niet." Het college steunt nu nog op een kleine meerderheid van PvdA. D'66 en PSP/PPR. Deze drie fracties waren overeenge komen de bezuiniging op het wijkweizijn terug te brengen tot 3,8 miljoen. nementen en speciale kaarten. Mensen die met een gewoon treinkaartje reizen kunnen op 28 en/ of 29 december een meevallertje verwach ten. Zij krijgen die dag vijftig percent korting op een enkele reis en veertig percent op een dagretour. NS-president Ploeger heeft het personeel op geroepen zich in te zet ten voor het herstel van de goede verhoudingen onderling en met de rei zigers. De acties hebben de NS naar schatting 20 tot 30 miljoen gulden aan inkomsten gekost. Ook de stiptheidsac ties van de douane zijn vandaag officieel beëin digd. Dordtste gemeentezlekènhuis, wilde gisteremiddag niet ver der op de inhoud van het over- lijdensrapport ingaan. Zoals bekend hebben de offi cieren van Justitie begin deze week een gerechtelijk vooron derzoek gelast. Dit onderzoek richt zich in eerste instantie op de gang van zaken in het Dordtse ziekenhuis en op het optreden van de Zwijndrechtse kno-arts W.F., die als dienst doend arts met de complica ties na de operatie werd gecon fronteerd. Nadat de arts het meisje plaatselijk had ver doofd bleek dat er op de afde ling geen hechtingsmateriaal aanwezig was. Terwijl elders in het ziekenhuis dit materiaal werd opgehaald werd haar toestand kritiek en trad de hartstilstand op. Ook tegen de Dordtse kno- arts J. M. de M. K., die in de vroege ochtend van vrijdag 11 november het eigenlijke knip pen van de amandelen uitvoer de, koesteren mr. De Vries en mr. Van Brammen enige ver denking. De M. K. zou in de overlijdensacte een 'natuurlij ke dood' als oorzaak hebben gemeld. Die overlijdensacte wekte bij administratief personeel van de Dordtse gemeentelijke ge neeskundige en gezondheids dienst (GG&GD) bevreemding toen deze papieren volgens wettelijk voorschrift voor dé crematie van het lichaam nog een3 werden gecontroleerd. Door deGG&GD is toen het openbaar ministerie ingescha keld. Hangende het onderzoek voert de kno-arts De M. K. geen operaties meer uit. Wel is hij nog in de polikliniek van het ziekenhuis aan het werk. De van dood door schuld be tichte kno-arts W. F., die aan het Rooms Katholiek-Zieken huis verbonden is, mag in het Gemeenteziekenhuis niet meer als 'waarnemend' arts optre den. Voor het onderzoek willen de Dordtse officieren van Justitie enkele deskundigen inschake len. Deze deskundigen zouden zich moeten uitspreken over de organisatie binnen het zie kenhuis en over de medische aspecten van deze zaak. Volgens de directeur van het ziekenhuis is de dood van het meisje niet rechtstreeks terug te voeren op de verouderde ac commodatie. Het ziekenhuis is al geruime tijd aan nieuwbouw toe. Hij geeft wel toe dat de si tuatie verre van ideaal is. Van onze verslaggever f j ALEXANDER BAKKER DORDRECHT Het op 14 november in het Dordtse ge- meenteziekenhuis overleden 3-jarige meisje Kelly van der j? 'lank is niet alleen aan de J. complicaties na het knippen si van de amandelen gestorven. Volgens het overlijdensrapport t'van de patholoog-anatoom van f'het gerechtelijk laboratorium iwas het meisje al .vóór de ope- ratie ziek. fiOm wat voor aandoeningen het hierbij gaat, is (nog) niet ^bekend. Dr. J. Timmer, direc teur patiëntenzorg van het om 12.000 kilo kip en eenzelfde hoeveelheid ander vlees ter waarde van tweehonderddui zend gulden. Dinsdag ontdekte de poiitie na een wilde achter volging van een met kapot licht rijdende trekker, die pas eindigde na een waarschu wingsschot op de cabine, een bende van vijf Schiedammers die vlees hadden gestolen. Vijf honderd dozen met elf ton run derhaasjes werden in een wei land bij Bergschenhoek gevon den. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Opnieuw zijn grote partijen vlees gesto len in de Rotterdamse haven. Gisteravond verdwenen op een terrein aan de Waalhaven twee lichtblauwe vriescont ainers met in totaal 24 ton vlees. De politie heeft nog geen spoor van de daders. Het is de tweede keer deze weck dat duizenden kilo's vlees worden gestolen. Nu gaat het ROTTERDAM De man die voor een miljoen gulden kunstwerken uit de Rotter damse en andere artotheken heeft ontvreemd en zich in Den Haag uitgaf voor ambas sadeur en graaf blijkt een be kende Belgische oplichter te zijn. Als "graaf de Lanois Ni- hayyan, ambassadeur voor de Verenigde Arabische Emira ten" heeft hij een bank cn twee Haagse vrouwen opgelicht. Bij artotheken haalde hij on geveer tweehonderd kunstwer ken weg, die Inmiddels bijna alle gevonden zijn. De 360.000 gulden, die hij voor de Haagse dames zou beleggen, en de 40 duizend gulden, die hij met on gedekte cheques inde, zijn spoorloos. Zo ook de man zelf, de 31-jarige P. N. die in zijn geboorteland België en In ons land bekend staat als oplich ter. Aan de Haagse Benoorden hout had hij een flat ingericht met onder meer een indruk wekkend portret van een niet bestaand staatshoofd. Hij liet zich door een chauffeur rond rijden in een Rolls Royce en toonde paspoorten met goud opdruk en andere verfraaiin gen, die overigens in het ge heel niet leken op echte pas poorten uit de Emiraten. ?j 5. Van een onzer -- V verslaggevers ÓEN HAAG De Inter nationale bloemententoon- festëlllg Fiorlade, die eens In gde tien Jaar In Nederland 'wordt gehouden, zal in 1992 v vrijwel zeker in Zuid-Hol- land worden georgani seerd. V: Twee gebieden maken «cn goéde kans om de Flo- 'j-rlade te krijgen: een stuk agrarisch terrein tussen .yDen Haag en Zoetermeer en het gebied rond de Rot- temeren tussen Rotterdam en Bleiswijk. Volgens de gedeputeerde van Zuid-Hol land drs. Jï Borgman heeft de lulnbouwraad, die: het laatste woord'heeft over de keuze, nog geen definitieve beslissing genomen. Borgman zelf; voorzitter van het recreatieschap Rottemeren, blijkt een lich te voorkeur te hebben voor bet Rotterdamse, omdat, zoals hij gisteren in de Sta tenvergadering zei "er al tijd een mooi stuk blijven de recreatie van de Fiorla de overblijft". In 1982 en 1972 Is de Fiorlade in Am sterdam georganiseerd.-. Zolang de voorraad strekt

Het Vrije volk | 1983 | | pagina 1