PvdA vergadert nogmaals over vijfde wethouder Fietsclub treurt niet om ledenverlies Doorgereden na botsing Stichting Lentefeest: bingo aan Broersvest Nieuw bestuur PSP (Van een onzer verslaggevers) SCHÏEDAM „Nummer drie, vijf en twee." Drie dames, gekleed in bikini, stappen naar voren en gaan in de schijnwerpers staan. „De buik--en beenspieren." Een gejoel gaat op als het drietal de armen in de nek legt en de aanwijzingen van de speaker opvolgt. De buik wordt gespannen,het rechterbeen wordt voor gezet. „Ja Ina, die is voor jou", schreeuwt een toeschouwer. De districts- kampioenschappen Body Building zijn - in volle gang. figuur Honger v' Populair Scoren SCHIEDAM Dé ge meenteraadsfractie van de PvdA zal zich toch nog een keer heraden over het al of niet aanstellen van een vijfde wethouder. Bij de stemming in de vorige vergadering bleek dat er geen absolute meerder heid vóór vijf wethouders was. Ook de ledenverga dering zal op 9 februari, gezien het belang van de beslissing, om advies wor den gevraagd. Niet verloren Het Passageiheater puilde zaterdagavond uit bij de Body Building kampioenschappen. Paul van Vliet. Hij weet te enter tainen met humor en met ernsj zonder te flirten met de waanzii De stijl die de schilderes hanteert, balanceert tus sen realisme en abstractie. Het publiek wordt bij het kijken geprikkeld door dat „mooi geschilderde" delen in de schilderijen worden afgewisseld door. „storende" delen. De kunstenares vindt het werken met verf en doek belangrijker dan de eigenlijke voorstelling die daar het resultaat van is. De Galerie, die gevestigd is aan de Lange Haven 78, is geopend op donderdagavond van zes tót ne gen, vrijdag van.ëén tot vijf, zaterdag van elf tot vijf en zondag van twee tot vijf. SCHIEDAM De Schiedamse kunstenares Inge van Haastert exposeert tot en met 26 februari in Galerie 't Koetshuys aan de Lange Haven. Wet houder Herman Posthoorn (Cultuur) opende vrij dagavond de expositie die een groot aantal schil derijen laat zien. Inge van Haastert woont en werkt vanaf 1977 in Schiedam. In dat jaar haalde zij haar diploma aan de Rotterdamse academie voor Beeldende Kunst. Zij houdt zich voornamelijk bezig met acryIschil- derijen. MAANDAG 30 JANUAR11384 HET VRUEVOLK SCHIEDAM/VLAARDIN- GEN De politie van Vlaar- dingen heeft een 30-jarige in woner van die stad aangehou den nadat hij met zijn perso nenauto op het Broersveld in Schiedam een tweetaL auto's had geramd en was doorgere den. De man verkeerde onder invloed van alcohol. Bij het verlaten van een café aan het Broersveld nam de 32-jarige vriendin van de man aanvankelijk plaats op de be stuurderszetel. Dé Vlaardinger vond haar echter niet capabel genoeg en nam zelf plaats ach ter het stuur. Vervolgens reed hij tegen twee geparkeerd staande wagens op. De Schiedamse politie had de dronkenman in de peiling en informeerde haar collega's tn Vlaardingen. Deze hielden de man voor zijn woning aan. Na de bloedproef kon hij met een rijverbod en een proces verbaal op zak naar huis. De man was verzekerd. Coureur en Toer- club Rijnmond?"; gS vraagt hij zich af. „Persoonlijk zoek ik mijn heil steeds meer buiten club verband. Ergens vind ik dit een kwa lijke ontwikkeling. - Waar zijn we in i*': clubverband eigen lijk mee bezig?" De redactie van nei^ clubblad hoopt met y deze bijdrage een discussie over dit 'ff onderwerp op ganf£j te brengen. men waarom die 44 leden hebban be- dankt. We z'jn nog bezit met een en quête. Misschien waren hun ver wachtingen van het toerfiesten te hoog gespannen." In het laatste club blad van de vereni ging zet Ad Prins/ een enthousiaste toerfietser, vraag tekens bij de hard rijders onder de le den. „Wat is het verschil tussen een wielerclub als De SCHIEDAM VLAARDINGEN/ MAASSLUIS Toerclub Rijnmond heeft 44 leden ver loren. De fietsclub heeft nu nog 196 leden over. Voor het bestuur echter geen redén tot on gerustheid. Aad Verkade, be stuurslid: „Deen-' thousiaste groei is er uit. Maar we la ten er geen tranen om. We zijn er trouwens niet pre cies achter geko- VLak voordat zij het po dium op gingen, maakten de deelnemers de spieren nog even los op diverse trainingstoestellen. Ook smeerden zij zich in met vet zodat de spieren nog duidelijker uitkwamen. is voor sen die slecht ter -ez- been zijn. Op vrij- dag wordt er van x£ tien uur 's ochtendsr tot drie uur 's mid-'ij dags een minimarkt in het pand gehoü-jT- den. 'fKï: aan het Broersvest 101 is om zeven uur open. De op brengst van het spel komt geheel ten goede aan het werk dat de stich ting verricht voor bejaarden, gehan dicapten en men- SCHIEDAM Bij de stichting Lente feest rollen donder dagavond de balle tjes weer voor de wekelijkse bingo. Precies om acht uur wordt het eer ste nummer afge roepen. De zaal - SCHIEDAM De afdeling Schiedam van de PSP heeft jn nieuw bestuur. Erik Dijk huizen, die vorig jaar in de ge meenteraad werd opgevolgd door Bart de Leede, is gekozen tot voorzitter. Verder is Jan Uchtman benoemd tot secreta ris en fungeert John Ouwen- dijk als penningmeester. Het bestuur wordt gecompleteerd door de leden Erik van der Veer en Dick Pranger. Het se cretariaatsadres is Heljer- mansplein 27. ring weten de. medewerkers dat er na de wedstrijden een enorme vraag i3 naar broodjes en die worden dan ook volop ingeslagen. je zelfverzekerd zijn. Als jé weet dat je ccn goed figuur hebt, kam er niets gebeuren." In de weken voor een kam pioenschap is de Tielse zo'n drie uur per dag in de trai ningszaal te vinden. Terug naar de grote zaal van het theater waar de Ame rikaan Bob Jodkiewlcz een gastoptreden verzorgt. Onder luidde aanmoedigingen laat deze Mister California op dis- comuziek zien waar de trainin gen toe kunnen leiden. De ene pose volgt de andere op terwijl de spieren bollen. De 65 deelnemers hebben drie ronden de tijd gehad om de jury (in de orkestbak) te imponeren. De titel Mister Randstad bleek aan het einde van het spektakel in handen te zijn gevallen van Rules de Drie die uitkwam in de catego rie heren tot 90 kilo. De titel Miss Randstad ging naar Joy Meyer. Ze deed mee in de cate gorie dames tot 52 kilo waarin ook Ina haar opwachting maakte. Ina Lopulissa (23) uit Tiel zou het zaterdagavond uitein delijk niet worden. Bij de ver kiezingen van mister en miss Randstad, die in het Passage theater werden gehouden, bleek de concurrentie voor haar te groot. „Er doen hier een hoop goede meisjes mee", vertelde ze al voordat de prijs uitreiking uit zou wijzen dat er geen beker meeging naar Tiel.- Ina Lopulissa is via de Fit-, ness-training in het Body Buil ding terechtgekomen. Ze beoe fent de sport nu zeven maan den. „Het is corrigeren van je figuur", zegt ze. „Het belangrijkste dat 'je moet hebben is discipline en lef. Als jc op het podium staat en iedereen kijkt naar je, moet door buren be vrijdde de politie het meisje uit haar benarde po sitie. Een agent klom op het bal kon en wist de deur te openen. Sandra had toen al zo'n twintig mi nuten op het bal kon vertoefd. op het balkon het deksel van de bak opendeed, had haar poes de onderste sluiting van de balkon deur naar bene den gedrukt. San dra was alleen thuis en kon niet meer naar bin nen. Gealarmeerd SCHIEDAM Het „even wat In de vuilnisbak doen" duurde voor de 12-jarige Sandra R. uit het Leendert Lang straathof in Groenoord zater dagmiddag langer dan zij had ver wacht. Terwijl zij een punt. kunnen scoren. Bij het Body Building wordt de prestatie geleverd bij de trai ningen: Een prof-voetballer traint misschien drie dagen' in de week. Een Body Builder ze ven." De Nederlandse Body Buil ding FEderatie (NBBF) blijft echter goede hoop houden. Dc verwachting is zelfs dat het Body Building op de lijst van sporten voor de Olympische Spelen in 1992 zal prijken. En die worden misschien wel in Nederland gehouden! ï)at de sport ingrijpt in,' het dagelijks leven van de beoefe naar blijkt wel uit de'woorden van Ina. Zo'n twee weken voor een kampioenschap gaan de deelnemers op oen streng dieet. „En dan heb je wel een3 honger zegt Ina. Dieet bete kent geen brood, geen snoep en ook geen patat. Rauwkost, vis, water en vlees zijn de -etenswa ren die wel toegestaan zijn. „Ik slik wel eens pillen die de honger stillen. Geen rotzooi, hoor. En bijvoorbeeld.'s och tends een glas water met ci troensap. Dat trekt de maae samen en zorgt ook voor min der honger." Het Passagetheater speelt trouwens goed in op die honger van de deelnemers. Uit erva- Uit de publieke belangstel ling zaterdag bleek wel dat het Body Building, als uitvloeisel van de. Fitness-trainingen, in ons'land een ongekende popu lariteit heeft opgebouwd. Met zo'n zevenhonderd bezoekers puilde het Passagetheater uit. Ons land is op internationaal niveau dan ook nummer één. De nationale equipe behaalde onlangs in Singapore maar liefst 4 gouden medailles bij de wereldkampioenschappen. „En toch wordthet Body Building nog steeds niet als een volwaardige sport gezien", verzucht bondscoach Nol van Schaik (29). „De Nederlandse Sportfederatie gaat ervan uit dat bij een sport, de prestatie buiten het lichaam moet ge beuren. -He moet met een bal VLAARDINGEN Halverwege Paul van Vliets nieuwe show „Wat gaan we doen?" wordt het me even teveel. De Bom kan nu vol gens Paul eik mo ment elk moment vallen. Mijn hoofd haar wordt met de dag dunner. Ik denk aan mijn the rapeut die mij elke maandag over mijn Droevige Dertigers crisis heen pro beert te tillen met de woorden: „Meer van jezelf houden, Willem." Ik doe mijn best, maar voorlopig zijn mijn Betere en mijn Slechtere Ik nog in een bittere strijd gewikkeld. Tot overmaat van ramp overweegt mijn moeder mijn laat ste strohalm, het vettige touwtje, uit de brievenbus te trekken, ft weet he lemaal niet wet we gaan doen! Naast mij zit mijn vriendin. Wat is ze mooi vanavond! 't Liefst zou ik nu mijn moede hoofd in haar ribfluwelen schoot vleien. Ik schrik een beetje van mezelf. We zijn immers sinds een jaar uit elkaarl Eerst viel de tafel om, toen zakte het bed door. Het ging niet meer. We wa ren gewoon onszèlf niet meer. Straks, na de voorstelling, gaan we bij mij of bij haar nog wat drinken. (We luiste ren beter naar el kaar sinds we vrienden zijn.) Bij het afscheid zuljen we elkaar een on schuldig nachtkusje geven. „Slaap lek ker. Tot volgende week." De liefde. De liefde. Paul van Vliet blijft er van zingen ook al vliegen de tien delige serviezen hem bij wijze van spreken zelf om de oren. Dót gaan we 's even fijn doen, lijkt hij te zeggen. Een optimist die Paul en hij meent het nog ook. Maar voor de man twee stoelen verder In mijn rij hoeft 't niet meer zo. Midden In weer zo'n gevoelig lied hoorde Ik hem mompelen: „De liefde?... maar dén begint het gedon der pas goed..." De stoel tussen hem voorstander van vier wethou ders. Hét discussiestuk dat door het fractiebureau in elkaar wérd gezet, telt twaalf punten waarvan er tien pleiten voor vier wethouders. Deze tien on derdelen gaan voornamelijk in op de argumenten die destijds werden gebruikt om een vijfde wethouder aan te stellen. Dat gebeurde in de college-onder handelingen met de huidige coalitiepartner, de WD. Zo had volgens het fractie bureau het aanstellen van een vijfde man direct te maken met het feit dat „zowel de frac tie als de afdeling geen zitten de wethouders naar huls wilde sturen." Ook vindt het fracticbureau dat burgemeester Reinier Scheeres (politieke) portefeuil les op zich kan nemen. Bij het bespreken van de kandidatuur voor het burgemeesterschap van Scheeres binnen de frac tie, is dit al een keer naar vo ren gebracht Het fractiebureau denkt dat na de gemeentèraadsverkle- zingen van 1986, met vier wet houders een verhouding 3 PvdA en 1 voor een andere partij beter te verdedigen is. In haar discussiestuk zegt het fractiebureau dat door het niet aanstellen van een vijfde man, de PvdA „directe invloed in het college" inlevert. Ook stelt zij dat de vier wethouders minder tijd zullen hebben voor politieke activiteiten en dat dit door de fractieleden overgeno men zeil moeten worden. In een bijlage bij het maand blad Voorwaarts zijn de leden van de Schiedamse afdeling van de PvdA op de hoogte ge steld van de discussie binnen de fractie over het aantal wet houders. Het vier leden tellen de fracticbureau had een voor stel gedaan om vier wethou ders te handhaven. Een krappe meerderheid van zes fractiele den stemde tegen het voorstel. Twee leden stemden blanco terwijl vijf leden een college met vier wethouders voorston den. Fractievoorzitter Gé Brou wer dénkt zodoende nog niet verloren uit de strijd te zijn gekomen. „De mensen die toen blanco stemden, zullen nu toch wel een beslissing moeten ne men," zegt Brouwer, hopend dat die stemmen hem gunstig zullen zijn. Brouwer is een IAABÖH '4 „De leeuw van Vlaardingen". „Toetsen Ben", die dus een thuiswed-" strijd speelde, geeft met zijn inbreng f« een eigentijdse, if veel minder oubollfi ge allure aan ,,Watl gaan we doen?". Met iets van op- luchting lijkt Paul van Vliet uit zijn lange pierewaaleri^ ge mijmering langs- het strand van swinging Scheve- ningen, uit de six- ties en seventies in* de tachtigerjaren. het tijdperk van de synthesizer, ge stapt te zijn. Het is de verdien ste van Van der Linden en zijn corrt- pagnon John Eskeb (samen thuis op twaalf verschillende Instrumenten dat zij lyrisch, ingeto gen en vooral muzi kaal weten om te r springen met al die toetsen en electro- nlca en het publiek. van Paul van Vlietj! zo gewend aan -T comboklanken, niet meteen aan de Fili stijnen overlevereH.' Het blijft de ver- dienste van Paui van Vliet (versmaad door links omdat hij niet „geanga- sjeerd" zou zijn eft* door rechts mis- fa schien wat te gretig aan de boezem ge drukt) dat hij weetr-- te entertainen met- humor én met ernst, zonder te flir ten met dewaanf zin. en dat hij ook,, een beetje praatten zingt voor de LegT Stoel, ook al was dat er zaterdag- avond in de Stads±r gehoorzaal dan maar één.:, 'Willem Bolder en mij is leeg en zal de rest van de avond leeg blijven. Nieuw, echt nieuw, is de show niet waarmee Paul van Vliet sinds drie we ken door de provin cie trekt. Goed, er zijn nieuwe liedjes en sketches. Er wordt ons een nieuw „typetje" ge serveerd dat zich met zwier voegt in de rij der onsterfe lijke Majoor Kees en Commune- Bram. Het betreft hier de olijke Benny die (n rond Haags de petieterigheid van zijn schoonou ders op de korrel neemt onder het motto: „Ik ken niet met die mense..." Ouderwets lach- werk, vakkundig en met verve voor het voetlicht gebracht, dat er bij de Van Vliet-fans Inging als koek. Aan dat voetlicht schortte overigens het nodige omdat de lichtcomputer van de Stadsge hoorzaal het vlak voor de voorstelling liet afvreten, waar door op handbe diening overgegaan moest worden. Het maakte de Haagse cabaretier zicht- baar nerveus. Heel aardig vond ik .ook de dichter-; schaapherder die blijft Dichten, Den ken, Zingen en Springen ook al zit hij tot zijn nek in de schapestront. Van Vliet kan héél grap pig zijn als hij grap pig- Wezenlijk nieuw Isv wel de muziek van Ben van der Lln- v den, dié door zijn nieuwe baas aan- - gekondigö werd als SCHIEDAM Als het om de Nota Opbouwwerk gaat, maakt de politiek totaal geen indruk op de bewonersvereniging Schiedam Oost (BVSO). De vereniging zegt dit in een .scherpe brief aan het adres van zowel het college van Bur gemeester en Wethouders als de gemeenteraadsleden. Het is vooral het gebrek aan inspraak dat de bewonersver- eniging in het verkeerde keel gat is geschoten. Zij levert niet alleen kritiek op de verant woordelijk wethouder, Luub Hafkamp, maar ook op de raadsleden die bij de besluit vorming betrokken zijn. "Wij ervaren het als slikken of stikken," zegt de BVSO. "Waar blijf je eigenlijk als kie zer die deze politiek verant woordelijken heeft gekozen?" De bewonersvereniging brengt het gesprek tussen de bewoners en de gemeente op 20 januari in herinnering. "Voor een gemiddelde burger bete kent inspraak: In gezamelijk overleg vanuit een blanco posi tie tot een oplossing komen." De BVSO heef het gevoel dat de gemeente al een besluit had genomen voordat er een bij eenkomst werd belegd. Wethouder Hafkamp heeft in de begrotingsbehandelingen al toeggeven dat de inspraak voor de betrokkenen niet vlek keloos is gelopen. "De nota krijgt wat dat betreft geen schoonheidsprijs", drukte hij de gemeenteraad op het hart. Volgens de vereniging is er sprake van "ziekelijk machts denken waarmee Je Je gehoor monddood denkt te krijgen." Een opmerking die bedoeld is voor Hafkamp. "De moeite werd niet eens genomen om mee te denken over alternatie ven." De Nota Opbouwwerk prijkt vanavond op de agenda van de gemeenteraadsvergadering.

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1