over Gezin krijgt pak slaag van 30 man Nieuwe subsidie in trek zwemvie Belastinginspecteur: 'Niemand betaalt bij ons een cent te veel' Verbod - Kortaf achtervolging Auto in brand Dieven in Lindenhof Fokker krijgt order uit Australië Praten over landbouw van hormonen Programma Teerstoof en Passagetheater 269563. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bond de dertig volkstuintjes op het zogeheten "Land van Rlsf In Schiedam-Oost moeten verdwijnen. De gemeente mikt erop om binnen drie jaar te begin nen met woningbouw op het land. Een groepje huurders heeft al be zwaar gemaakt tegen de ze gang van zaken. Zij kunnen het behoud van hun tuintjes echter niet afdwingen, want de ge meente heeft het recht om ieder jaar het huur contract op te zeggen. "De volkstuintjes zijn altijd maar tijdelijk verhuurd," al dus Jos Verbakei, die namens de gemeente de stadsvernieu wing ln Schiedam-Oost coördi neert "Volgens het bestem mingsplan zou op het Land van Ris een verkeersweg ko men. Maar die behoefte was er destijds nog niet toen de ge meente het landje opkocht Vandaar dat er volkstuintjes konden worden gevestigd." De huurders zijn vandaag per brief op de hoogte gesteld van de plannen van de ge meente. Het groepje dat al heeft gereageerd bestaat uit leden van de vereniging* 'De Postduif", die een perceeltje met een duivenhok hebben in gericht Verenigingsvoorzitter L. Lems legde de bezwaren tegen het verwijderen, van de tuin tjes onlangs voor aan wethou der Van Tilborg. "Zeven van onze leden hebben hun hok op het Land van Ris staan. Dat zijn allemaal gepensioneerde mensen, en-WAO'ers. Voor hun hobby zijn de plannen de doodsteek." Volgens Lems heeft Van Til borg beloofd om te gaan zoe ken naar een andere plaats in de stad, waar de dulvenhou- ders hun hobby kunnen voort zetten. Jos Verbakei zegt dat voor alle huurders van de dertig volkstuintjes wordt gepro beerd een nieuw stuk grond te vinden. De verwachting is dat de meeste betrokkenen teleur gesteld zullen reageren op het verdwijnen van de tuintjes. Enkele huurders verbouwen al sinds 1969 (toen de gemeente het land aankocht) wat groen te op hun stukje grond. Donderdagavond is er een Informatieavond over de bouwplannen op het Land van Ris (dat ligt tussen de Singel en de Van Swindenslngel) en de Laurens Costerstraat. Deze vindt plaats ln de Sint Jans- school aan de Lange Singel-, straat 55. De aanvang is 20 uur. >;'v Op het zogeheten "Land van Ris" hebben zo'n dertig Schiedammers een volkstuintje. Hieraan kan binnen een paar jaar een eind komen. SCHIEDAM - Een ge zin aan de Prins Bern- hardlaan is in het week einde „aangepakt" door een groep van dertig jongeren. De 14-jarige zoon des huizes liep een snijwond bij het linker oor op. Zijn vader kreeg enkele klappen met een bezemsteel en van zijn moeder werd de bril ver nield. De directe aanleiding voor de vechtpartij Is nog onduidelijk. De 14-jarlge R. R. kreeg het in zwembad Zuid met een (toen nog kleiner) groepje jongeren aan de stok. Zij volgden hem tot aan zijn woning, waar zij R. met een mes be dreigden en een ruit in gooiden. Toen de oudere broer van R. naar buiten kwam leek het erop dat het groepje zijn pesterij opgaf. Maar na verloop van een uur keerden zij, nu versterkt tot dertig man, terug. De politie verscheen, gealarmeerd door omwonenden, pas na afloop van de vecht partij ter plaatse. Geen van de daders kon worden aangehou den. De politie heeft het sterke vermoeden dat de groep jongeren afkom stig is van het buurthuis De Dijk (aan de West- frankelandsedljk), een centrum voor zogeheten „randgroepjongeren". lip Zwemmen Zomerkamp Bingo Passage Lentefeest SCHIEDAM De politie heeft twee mannen aangehou den die ervan worden verdacht een auto te hebben gestolen. De mannen werden 's nachts in Schledam-Zuid gesigna leerd, nadat de politie juist een achtervolging van het voertuig had opgegeven. De mannen (IS en 22 jaar oud) hebben later op het bureau bekende De achtervolging was inge zet toen dé politie op de 's-Gra- venlandseweg de auto opmerk te» waarvan eerder op de dag aangifte van diefstal was ge daan. De bestuurder van bet gestolen voertuig gaf gas en reed met een snelheid van 100 kilometer per uur via de wijk Kethel naar het zuiden van de stad. Op het moment van aanhou ding verplaatsten de mannen zich te voet door de wijk. De politie zegt "redelijk vermoe den" te hebben gehad dat zij uit de auto kwamen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Een auto, die geparkeerd stond aan het Sta tionsplein, is uitgebrand. Het vuur is vermoedelijk aangesto ken door een Jongen, zo hebben omwonenden verteld aan de politie. Een andere auto, die di rect naast het uitgebrande voertuig stond, is ernstig be schadigd. De politie heeft de brandstichter nog niet kunnen aanhouden. Hü Schiedam mers kun nen bij het belasting kantoor worden ge holpen met het invul len van hun aangiftebil jet den. SCHIEDAM/VLAARDIN- GEN De Vereniging Midden Delfland vergadert donderdag 16 februari over landbouw en natuur in de zogenaamde M-zone. De Aalkeet Bultenpol- der Is het gebied van circa. 205 hectare dat wordt aangeduid met zone M, bestemd voor na tuur en landbouw. De boeren in het gebied zijn het niet eens met de plannen om de natuur te beschermen en de landbouw toch een kans te geven. Over de inhoud van de plannen, achtergrond, be zwaren en problerpen wordt gediscussieerd ln Zaai De Magneet, Huis te Veldelaan, Maasland. Aanvang 20 uur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het centrum de Lindenhof aan de Westvest ls voor de tweede keer ln korte tijd gedupeerd door een inbraak. Ditmaal zijn twee tafels en een schemerlamp gestolen, ter waarde van 500 gulden. Kasten door het hele pand werden door zocht Daarbij werd voor nog eens 300 gulden schade aange richt De Lindenhof is een cen trum voor begeleide kamerbe woning. ren op de hulp die zij kunnen krijgen." Schiedammers kunnen op drie adressen in de stad te recht als zij bij het Invullen van het formulier geholpen willen worden. In de eerste plaats is dat bl] het belasting- Roebroek: "Het komt niet al- kantoor zelf, aan de Lange tijd bij het publiek over dat wij Nleuwatra&t 193. 14 medewer- helemaal niet naar de staat kers zijn voor die dienstverle- toerekenen. Ieder krijgt zijn juiste aanslag, geen cent te veel of te wetnlg." Voor wie het belastingkan toor niet zonder wantrouwen kan benaderen staan voor hulp bij het invullen van het aangif tebiljet twee alternatieven open: de belastingwinkel (elke dinsdag tot en met vrijdag van 9-12 uur en op donderdag ook van 17*19 uur), belde gevestigd aan de Broersveld 140. ning vrijgemaakt. De ope ningstijden zijn (gedurende fe bruari en maart): maandag tot en met vrijdag van 9-16.13 uur en de laatste vijf koopavonden van 19-21 uur. HET VRIJE VOLK DINSDAG 14 FEBRUARI 1904 Nederland: 'Wat ,'Tj niet verboden ia, Is ï*s£. verplicht'. Aanvang 21 uur, zaal open «jgp 20 uur. Toegang i 10.-, CJP of 11 Pas-65+ 7.50., in het filmtheater van het Passage- theater draalt za terdag 18, zondag - 19 en woensdag 22 februari de film As- terix verovert Ro-. me. Deze tekenfilm C in kleur over de be-*r roemde stripheidenrü Asterlx en Obelix begint om 14 uur. Toegang ƒ6.-. Pas- „v sagetheater. Pas-- f sage 9—13, tel. SCHIEDAM Clown Woudi komt zaterdagmiddag In theater de Teer stoof. AileSchle- damse kindertjes van 4 tot 10 Jaar zijn welkom om de avonturen van Hans en Grietje mee te beleven. Clown Woudi ver telt over Hans en Grietje die zijn ver dwaald in een heel groot diep donker bos waar de heks woont. Het huisje van de heks Is van brood, de deur en raampjes zijn van suiker. Er is ook een oven, maar meer verklappen we niet. Kom zelf kijken. „En neem je een mooie tekening voor me mee," vraagt Clown Wou di aan alle kinder tjes. Aanvang 14.40 uur. Toegang f3.50. Vrijdag-en zater- dagavond speelt Cabaretgroep 220 Volt hun derde pro gramma Een Episo de In het Teerstoof- theater. Als een ro de draad In het programma loopt een (blauwe) muur, symbool voor het bekrompene in on ze samenleving in Een struikelblok voor veel vrouwen om te gaan werken is de opvang van kinderen na school tijd en in de vakan ties. „Wij willen dan ook opvang vanuit school, voor tussen de middag en tussen vier en zes uur. Een nor male werkdag Is namelijk niet gelijk afgelopen met een schooldag", aldus vice-voorzltster Hetty van der Hoe ven. Kinderen kun nen overigens sinds januari over blijven op scholen, als hun ouder3 dat aan het schoolbe stuur hebben ge vraagd. - „Uitbreiding van de, openingstijden van i: peuterspeelzalen is een voorwaarde om vrouwen een kans te geven zich te emanciperen", al dus Enneking. Hier voor moeten echter wel extra mensen worden aangetrok ken, terwijl de ge meente geen geld heeft om hen te be talen. in Zwembad-Zuid, Westfrankelandse- dijk 3 kunnen met ingang van dins dagavond 21 fe bruari aanstaande moeders zwemmen van 19.45 tot 20.30 uur. Zwemmen is één van de weinige sporten die voor de zwangere vrouw niet taboe Is. In het wat8r is het makke lijker ontspannende inspanning te ver richten. Eerst over leggen met huisarts of verloskundige. Inlichtingen zwem bad, tel. 261682. De kinderen van De Kreek gaan ook deze zomer op kamp van 28 Juli tot 2 augustus. De kosten per kind be dragen 110,-. Minder kan ook, maar dan moet er over gepraat wor den. 31 maart wordt er In De Kreek een rommel markt gehouden ten bate van het zomerkamp van de kinderen van 4 tot 14 jaar. Heeft u nog spulle tjes over. De Kreek. Lange Haven 92, tel. 267767. In het Dienstencen trum de 4 Molens wordt donderdag 16 februari gebln- good door de wljk- vérenglng Nieuw- land. In de grote zaal van het diens tencentrum gaan de balletjes voor tien rondes van ƒ1,-per kaart rol len. Toegang gratis. Nieuwe Oamlaan 766. gen 25.-. Tijd: 20 tot 22 uur. Een VOS-cursus is be doeld voor vrouwen .- die behoefte heb- ben aan contacten,.": niet meer dan 2 jaar vervoig-onder-T wijs kregen en wei- nlg kans op een „'r opleiding hadden. In de VOS worden de onderwerpen "ÏI van gesprek door de cursisten zelf gekozen, inlichtin-r :'1~ gen. tel. 707884, 731852 of 373244. J De mlddagvoorstel- lingen van de to- 'v' neelvoorstelling Het Dagboek van Anne Frank in het Passa-^- getheater op 14 en rr 15 februari zijn to- taal uitverkocht. Al-^ leen voor de avondvoorstelling op woensdag 15 fe- v bruari zijn nog een beperkt aantal kaartjes te koop. 'T De matinees zijn zo'"*?/ snel uitverkocht omdat de gemeen- :(P telijke onderwijs- ~- consulent en het Passagetheater een subsidie beschik baar hebben ge- steld voor het voortgezet onder- f wijs. Zo'n 1200 Schiedam se scho- lieren bezoeken dé fr voorstelling. Reser- ij veren kan van 8 tot 17 uur, tel. 269563. Donderdag 16 fe bruari houdt Lente feest een gezellige bingo. De op brengst Is bestemd voor het werk van de stichting. Aan vang acht uur, zaal open zeven uur, de koffie staat, gratis, klaar. De dubbel spelen zijn goedko per. Vrijdag 17 fe bruari Is er mini- en rommelmarkt in het Lentefeestpand, Broersvest 101. Markt van 10 tot 15 uur. De Vrouwen Orlén- teren zich In de Sa menleving-werk groep begint dins dag 21 februari met een avond cur sus in het Vrou wencentrum Barri- ka. Lange Kerk straat 62. De kos ten per cursus van 12 avonden bedra- AMSTERDAM De Australische luchtvaartmaat schappij East- West-Airllnes ln Sydney heeft bij Fokker opnieuw tUfAA F-28-MK-4000 straalvliegtuigen besteld, die In augustus en okto ber van dit jaar ge toverd moeten wor De vliegtuigen bie den plaats aan 72 passagiers en wor den voorzien van extra-brandstof tanks en navlgatle- apparatuur. De Australische maat-, schappij Is ai gerui me tijd klant van Fokker. Ze beschikt al over twee F-26 en acht F27-t<?e- stellen. De twee nieuw be stelde vliegtuigen zullen niet alleen op de regionale routes maar ook op de langere routes In Australlé worden ingezet. Fokker heeft nu In totaal 210 vliegtui gen van het type F-28 verkocht aan 51 gebruikers In 35 wekkend zijn. Deéi ondanks hebben 5 Engeland enter- J land zich voorats-V nog logen het ver- f bod verklaard.1'1 BRUSSEL De Europese Commis sie heeft gisteren voorstellen aange kondigd om het ge bruik van twee be langrijke groeihor monen In de vee fokkerij te verbie den. Het gaat om zera- nol en trenboton. Deze hormonen zouden kankerver-

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1