schiedam 16 Meisjes vinden iets makkelijker werk in januari Steun 'niet uitgesloten' Herdenking februaristaking wegwijzer r rente op die voorwaarden? Klinkt interessant* bondsspaarbank Fietscross- vereniging is nodig Zeventigjarige vrouw op straat beroofd Motorrijder aangereden BUM A wacht op gemeente Tl spits Girospaar Exüra Rekening kontant en giraal storten f 5,000,- vrij opneembaar per kalendermaand over bedragen boven de f 5.000,-wordt 2% berekend geen minimum of maximum inleg alleen girale opname mogelijk vraag voor meer informatie bij uw kantoor in de buurt Bij u in de buurt is de bank binnen loopafstand Sch I (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Wie lerbaan in het Schiedam se sportpark Harga kan op dertig april weer open zijn. Dit meent voorzitter K. van der Geest van de stichting die het sport complex in beheer heeft. ■Vol enthousiasme presen teerde de stichting deze week de begroting voor de vrij omvangrijke opknap beurt die de baan eerst zal moeten ondergaan. Met 59.000 gulden denkt de stichting rond te komen. Als het aan voorzitter K. van der Geest van de stichting Wielerbaan Schiedam ligt, gaat de baan op dertig april, na acht jaar 'rust', weer open. Schiedam spaarbank _j DONDERDAG 23FÉBRUARM984 'Wielerbaan kan op 30 april weer open' „We hebben nu vijftien vrij willigers die met het opknap pen willen beginnen." zegt Van der Geest. Met deze zelfwerk zaamheid wordt volgens de be rekeningen 25.000 gulden ge spaard. Voor de resterende •34.000 gulden moeten andere geldbronnen, wellicht de ge meente, worden aangeboord. De wielerbaan is, tot groot ongenoegen van de amateur wielrenners in Zuid-Holland, al zo'n acht jaar gesloten. Niet in de laatste plaats door de in- spanningen van Van der Geest •».s er nu een serieus plan op ta- -fel gekomen om de baan weer berijdbaar te maken. „Toen ik in oktober vorig jaar voorzitter van de stich- <ting werd heb ik als vereiste gesteld dat dé baan.binnen een ■jaar weer open moest zijn. Ik ben zakelijk ingesteld. Iets wat voor de sporters af en toe •moeilijk te volgen is," aldus Van der Geest, directeur bij de Bondsspaarbank in Schiedam. „Die baan moet gewoon 'open. Het is de enige in de pro vincie," vindt Van der Geest *Als stichting zijn wij er alleen SCHIEDAM Er moet zo snel mogeiijk een vereniging voor fietscrossers worden op gericht. Deze vereniging kan dan zitting nemen in het bestuur van de stich ting Wielerbaan Schie dam. Volgens K. van der Geest, voorzitter van de stichting, kan er op het middenterrein bést een f ietscrossbaan worden aangelegd. Er moet eerst wel een officieel or gaan zijn waarbij de- fietscrossers zijn aange sloten. De vereniging zal lid moeten zijn van de Fietscrossafdeling van de Koninklijke Neder- landse Wieier Unie (KNWU). om de wielersport te promo ten. De verenigingen moeten het verder zelf regelen." Op 19 Januari heeft de stich ting een bijeenkomst in de kantine van de wielerbaan be legd waar zo'n veertig verte-' genwoordigers van wielerver enigingen aanwezig waren om van gedachten te wisselen over de opknapbeurt. In het ne gen man tellende bestuur van de stichting kunnen vier verte genwoordigers hun mondje roeren. Voorlopig heeft alleen het Wielercomité Schiedam, organisatrice van de avond vierdaagse een afgezant aar gewezen. De rennersclub Schiedam Harga en de Toerclub Rijn mond hebben laten weten geen interesse te hebben. „Maar dat komt ook wel goed," denkt Van der Geest. „We hebben binnen kort een gesprek met de voor zitters daarvan. Het is alle maal oud-zeer dat meespeelt maar ik bekijk het zakelijk. Die baan moet in gebruik ko men." Tot aan de streefdatum 1 april moet er echter nog heel wat werk verzet worden. Bijna de gehele baan moet worden weggeblkt en worden voorzien van een nieuwe asfaltlaag. Het stukje baan dat in het verleden bij wijze van proef is ver nieuwd, blijft in takt. De stichting wil alle boom wortels weghalen, de balustra de vernieuwen en het mos groen verwijderen. De grootste kostenpost in de begroting vormt het storten van het as faltbeton. Daar is zo'n acht tienduizend gulden mee ge moeid. Een goede 'tweede' is het slopen van het oude weg dek: 6700 gulden. In samenwerking met de ge meente wil de stichting een zo gebeten strategieplan in el kaar zetten. Dit moet als lij- draad dienen bij het organise ren van activiteiten en het be heer van de baan. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM/VLAARDIN- GEN/MAASSLUIS Meer dan honderd schoolverlaters waaronder veel meisjes, heb ben vorige maand werk gevon den, Opmerkelijk, vindt direc teur J. A, van Lent van het Ge westelijk Arbeidsbureau Nieu we Waterweg Noord, die er verder niet al te optimistische conclusies aan wil verbinden. "Het is een maandcijfer, daar moet je altijd wat voorzichtig mee zijn. Laten wij eerst maar eens de volgende maanden af wachten." In de maand januari daalde de werkloosheid in Schiedam, Vlaardingen, Maassluis. Ro zenburg, Hoek van Holland en Maasland van 11.295 tot 11.135 werklozen. Het aantal werklo ze schoolverlaters daalde met 132. Als gevolg hiervan vormt de Jeugdwerkloosheid nu 32,9 procent van de totale werk loosheid (dec. '83: 33,6 pro- Mannen Schiedam 3151 Vlaardingen 2610 Maassluis 971 Rozenburg 459 Hoek van Holland 212 Maasland 67 cent). Er werden in januari 84 vacatures gemeld en in 80 va catures werd voorzien (in de cember resp. 63 en 43). In een toelichting, op de cij fers signaleert Van Lent behal ve de daling van het aantal werkloze schoolverlaters een stijging van het aantal gemel de vacatures. De meeste zijn vacatures voor. kantoor- en metaal personeel. In de bouwnijverheid steeg de werkloosheid vorige maand van 754 naar 765. Het aantal vacatures dat gemeld werd, bedroeg 8: 7 meer dan in de cember. In dé metaal daalde de werkloosheid licht (van 1835 naar 1821). Er werden 15 vacatures gemeld. Ook bij het handels- en kantoorpersoneel was sprake van een lichte da ling van resp. 1333 naar 1298 en van 1764 naar 1722. Er wer den resp. 9 en 20 vacatures ge meld. Tenslotte de werkloosheids cijfers per gemeente. Vrouwen Totaal 1434 4585 1380 3990 442 1413 260 719 86 298 42 109 SCHIEDAM Een 70-jarige Schiedamse is dinsdagmiddag beroofd van haar handtas. De vrouw wandelde op de Delft- landsestraat toen zij van ach teren benaderd werd door een ongeveer 16-jarige Jongen. De ze griste de tas uit de handen van de bejaarde vrouw en maakte zich üit de voeten. De tas werd later teruggevonden op het Centraal Station in Rot terdam. Een portemonnale met 125 gulden bleek door de straatrover meegenomen te zijn. De rest van de inhoud van de tas, persoonlijke papieren, kon aan de eigenaresse worden teruggegeven. SCHIEDAM Een 20-jarige -motorrijder is dinsdagmiddag met een hersenschudding in het Schielandziekenhuis opge nomen nadat hij door een per sonenauto was aangereden. Het ongeluk gebeurde in de Bo- terstraat. De automobilist, een 24-jarige Capellenaar, wilde keren maar zag de motorrij der niet aankomen. Deze knal de op de auto en vloog vervol gens tegen een geparkeerde wagen. SCHIEDAM De BU- MA/STEMRA in Am sterdam wacht gelaten op de beslissing van de gemeente Schiedam over het wel óf niet beta len van de uitzendingen van TVS. Een kort ge ding wordt vooralsnog niet overwogen. "Wij hebben de ge meente bedenktijd gege ven. Ik verwacht dat voor het eind van deze maand de beslissing ge nomen is." zegt de heer Beemsterboer van de BUMA. De Amsterdamse or ganisatie wil dat Schie dam per abonnee een dubbeltje per jaar be taalt voor auteursrech ten. Dit is jaarlijks een bedrag van drieduizend gulden. De BUMA heeft de ge-' meentelijke advocaat in middels laten weten dat de bedenktijd die Schie dam zich aanvankelijk toeeigende, tot 1 mei. op een misverstand berust: "Wij hebben geen datum genoemd. Het moet ge woon zo snel mogelijk gebeuren," aldus Beem sterboer. De BUMA heeft een contract aangeboden. Als Schiedam, dit niet ondertekent zullen de uitzendingen van de Franse zender, wat de Amsterdamse organisa tie betreft, stopgezet moeten worden. Burge* meester Scheeres heeft al door laten schemeren dat hij liever geen geld voor de uitzendingen be taalt. (Van een enzer versiaiggevers) SCHIEDAM Burgemees ter Reinier Scheeres van Schiedam sluit niet uit dat de gemeente (financiële) steun gaat verlenen aan Wilton Feijenoord. Concrete plannen daarvoor bestaan echter nog niet. De steun zou eventueel kunnen bestaan uit een lening of subsidie. „Er wordt hooguit een on derzoek gedaan naar de moge lijkheden. Er is nog niets be sloten," aldus Scheeres. In de manifestatie maandag in de Rotterdamse Doelen kondigde de burgervader aan dat het ge meentebestuur "ongebruikelij ke stappen" zou ondernemen als het kabinet volhardt in haar opstelling ten opzichte van de werf. „De financiële polsstok van Schiedam is kort. We kunnen geen te grote broek aan trekken," zegt Scheeres. In de gemeentelijke begro ting is geen post 'steun aan be drijven' opgenomen maar dat kan door de gemeenteraad veranderd worden. Niet alleen met het geven van een lening of subsidie kan de gemeente de werf steunen. Zij zou zich ook garant kunnen stellen voor een lening die de werf kan aan gaan bij banken. De gemeente is er dan verantwoordelijk voor dat de lening wordt afbe taald. "Er zijn nog geen concrete plannen maar steun is niet uitgesloten," zegt burgemees ter Reinier Scheeres van Schiedam. SCHIEDAM Zevenentwin tig groeperingen en instanties doén een oproep aan de Schie damse burgerij om de herden king bij te wonen van de Fe bruaristaking die in 1941 werd gevoerd. De herdenking vindt komende zaterdag plaats bij het beeld "De Dokwerker" op het Amsterdamse Jonas Dani el Meyerpleln en begint om on geveer vijf uur 's middags. „De Februaristaking is een brok geschiedenis, een onver getelijk gebeuren in het natio naal verzet tegen overheersing en onderdrukking, voor de be scherming van de nationale zelfstandigheid, tegen oorlog en fascisme," aldus de oproe pers. Enkele organisaties die de oproep doen zijn de PvdA- Schiedam, CPN, D'66, PSP. PPR, Schiedam tegen Kernwa pens, Surinaamse vereniging Schiedam en het Vrouwenhuls Barrika. Vanaf het Doelenplein in Rotterdam vertrekken zater dagmiddag om half vier bus sen naar Amsterdam. Kaarten daarvoor zijn verkrijgbaar via telefoonnummer 270012. De kaarten kosten een tientje. LENTEFEEST Donderdag 23 februari wordt er bij de Stichting Lentefeest bingo gespeeld. Aanvang 20 uur, zaal open 19 uur. Dubbel spel is goedkoop. Koffie staat klaar. Vrijdag 24 februari is er in het Lentefeest pand een mi ni- en rommelmarkt van 10 tot 15 uur. De opbrengst komt ten goede aan het werk van de stichting. Lentefeest, Broers- vest 101. •QT De rock and roll groep Wlzzguy komt zaterdag vanuit hun woonplaats Huizen naar het Schiedamse QT om te spelen. Wlzzguy benadert de rock and roll op haar eigen manier. "Rauw, hard en eerlijk," vin den velen. Wlzzguy speelde muziek op verschillende verza mel L.P.'s, trad op voor Vara's Popkrant en maakte in 1982 een tournee door Nederland. De bezetting van Wlzzguy is als volgt: Wim Stoffels gitaar en zang, Gert Goos Baas drums, Henk v.d. Schee basgitaar en Andries Zeeman gitaar en zang. Entree 5,- voor niet-leden. Gebouw de Teerstoof, QT, Nieuwstraat 12. Aanvang 22.30 uur. •CONCERT Zaterdag 25 februari komt Lex Oosthoek met zijn Amster dams strijkersensemble optre den in de aula van het Stede lijk Museum. Het ensemble heet Serenata per Archi. Op het programma staat muziek van Sibelius, Dvorak en Mo zart. De solopartij voor viool wordt gespeeld door Iris Juda, de altvioolpartij door de En gelsman Roger Tapping. Aan vang 20.15 uur. Toegang 5,--, leden/CJP/Pas 65+ ƒ3,—. Ste delijk Museum. Hoogstraat 112. RENNERSCLUB De Rennersclub Schiedam Harga houdt woensdag 29 fe bruari en woensdag 7 maart de open kampioenschappen van Schiedam op de Hometrai ner. Renners, evenals niet-ren- ners kunnen meedoen aan de ze wedstrijden, die gehouden worden in het gebouw De Jeugdhaven, Westfrankeiand- sestraat 40. Inschrijving open. Aanvang 19.30 uur. Inlichtin gen, tel. 739201. QUI8US De Schiedamse Kunststichting presenteert zondag 26 februari in Café Quibus een optreden van Dino and Friends. Dino is de bassist uit de vaste begelei dingsgroep van Jan Akkerman. Met zijn groep maakt Dino swingende funky jazz rock. Loyd TJbn- Dnirns, Michael Samson - gitaar, Willy Tjon Ajon - keyboards en Dino op de bas. Aanvang 21.30 uur. Toegang vrij. Café Quibus, Lange Haven 28, tel. 260566. PREST ATtELOOP De S.V. en H.V. Schiedam heeft samen met de Atletiek vereniging Metro een presta tieloop uitgeschreven voor za terdag 25 februari. Het is de tiende keer dat er gelopen kan worden over een afstand van 1,5 kilometer, 4 of 8 kilometer. De start is respectievelijk 11 uur, 11.30 uur en 12 uur. Ook wordt er een '10 Engelse mij len (16 kilometer) parcours'uit gestippeld door het Harga- en Beatrix park. Start 13 uur. Bel len voor informatie naar club gebouw 701546, Hr. Dirks, tel. 741291 of Hr.v. Huët, tel. 266697. BELASTING Woensdagavond 29 februari zit het belastingteam van de Fe deratie Nederlandse Vakbewe ging (FNV) van 19 tot 21 uur in hét Volksgebouw, Valerius- straat 53 te Vlaardingen. Zij gaan de FNV-leden helpen mei het invullen van de aangiftefor mulieren van de inkomstenbe lasting. Lidmaatschap meene men. Woensdagavond wordt er nog niet ingevuld, daarvoor wordt een afspraak gemaakt. NIVON Op donderdag 23 februari ko men leden van de vereniging Nederland-Joegoslavië films laten zien en vertellen aan de Nivon-leden. Aanvang 20 uur. Entree 1,50. Niet-leden 2,50. Plaats: Nivon-lokaal in de Ma- rijkeschool, Dr. de Visser straat, inlichtingen, tel. 738486. "V Kopij voor deze rubriek dient uiterlijk de woens£ dagochtend voorafga:,; aan de donderdag, waar1-; óp de aankondiging ge daan moet worden, in ons bezit te zijn. Ons posta dres is: Hoogstraat 125b, 3111 HD Schiedam. V kunt uw kopij ook op dit adres afgeven. S.v.p. geen-? post meer adresseren' aan ons oude adres (Hoogstraat 76). Telefo nisch kunt u onze redac tie bereiken ónder de nummers: 736061 en 266646. BINGO i Elke woensdagavond wordt er bij de Invalidensportvereniging De Ooievaars bingo gespeeld. De opbrengst komt ten goede - aan de vereniging. Er zijn ook prijsjes te winnen. Plaats waar vanaf 20 uur de bingo-balletjes gaan rollen, is de grote zaal; - van Chr. Soc. Belangen, Lange Haven 73. Zaal open om 19 uur. 1 SINGELKWARTIER De kindertjes uit het Singel kwartier vieren zondag 26 fe-: bruari carnaval. Alle kindertjes van de bewonersvereniging Singelkwartier moeten ver kleed komen naar Zaaltje Mar, rijke, Broersveld. Aanvang 14 uur. Toegang/ 1,50. •KAARTEN De Klaverjasvereniging het Singelkwartier houdt maandag 27 februari een klaverjas- en jokeravond in Zaal Marijke,; Broersveld. Aanvang 20 uur. KOETSHUYS Nog tot 26 februari zijn er in - Galerie 't Koetshuys kunstwer ken te zien van de in Schiedam wonende Inge van Haastert. Haar werk is abstract. Ope ningstijden van de Galerie aan - de Lange Haven 78: variabele... tijoen op donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag. Iniichtin- gen: tel. 739950. - HUjSVROUWEN De kinderarts dr: A. C. J. Schaars, die jaren in het Schie damse Noletziekenhuis een praktijk had, komt dinsdag.28" februari praten met de leden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. In de'loop - van de jaren heeft dokter Schaars zo'n 15 duizend Schiedamse babies in zijn han den gehad en behandeld. Het thema van de ochtend in ge bouw Chr.Soc.Belangen, Lan ge Haven 73 is: Samen praten' over ons leven. Aanvang 9.30 uur. SPORT-OVERDAG - - In het kader van Sport-Ovér-"' dag wordt er in de Sporthal Margrlét instuif gehouden! Vrij? dag van 13.30 tot 15.30 uuris- er zaalvoetbal voor 16 jaar en ouderen, 2,50 per keer. Lunchbadmintonnen: van 12 tot 13.30 uur elke vrijdag voor 16 en ouderen. Kosten ƒ2,50 per keer. Ouderen kunnen elke woensdagmiddag van 14 tot 16 uur terecht in de sporthal om onder deskundige leiding te gymmen, gratis. Inlichtingen, stadhuis, 26055, toestel 287. THE HAPPY CLUB De alleenstaanden van The Happy Club gaan vrijdagavond 24 februari in Zaal Tivoll, Nieu we Haven 237 de zesde ver jaardag van de club vieren.'—" Aanvang 20 uur. Zaterdag^ avond wordt ér gedanst in het' Rotterdamse Partycentrum", Vijverhofstraat 116. Inlichtin-" gen: tel. 357985 of 714617."; THOR. De Schiedamse vereniging voor Lichamelijke Oefening 'Tol Heil Onzer Ribbenkast' (THOR) gaat zaterdag 25 fe bruari onderlinge wedstrijden houden in Sporthal MargriëtT; Om 12 uur begint het sportge beuren met 'de opmars van.de kleuters'. Deze kleuters geven ook een demonstratie van hun kunnen. Vanaf 13.30 uur wed- strijden voor dames op eVeriï- wichtsbalk, jazzgym en veel meer, Einde 18 uur. THOR be staat deze maand 80 jaar. In,-. lichtingen, tel. 260756. WETENSCHAP; - De Wetenschappelijke Kring tê Schiedam en Vlaardingen heeft voor maandag 27 februari één lezing georganiseerd door be heer R. E. Waterman. De heer" Waterman is directeur van Da-* ta Transmissie. Hij gaat praten over: Kunstmatige wijziging»-' van de kustlijn van Zuid-Hol-"" land. De lezing wordt gehotp*. den in het gebouw van dé Ne derlandse Protestanten Bond, Wastvest 92, tel. 266681. Aan vang 20 uur, lntroduceè's;ioé-," gestaan. Inlichtingen, tel. -- 268031 of 262838. FILMCLUB Vrijdag 24 februari draalt 6fj' de Stichting Filmclub Schiep— dam de Italiaanse film L'lngór-' go van regisseur Lulgi Comen- cini. Hoofdrollen in deze filrof die gaat over mensen In een'" file, worden gespeeld door;"n; Marcello Mastroiannl en Angej la Molina. Aanvang 21.30 uur." Toegang leden 3,50. Dona** teur worden kost 5,- persél- zoen. Gebouw de Teer stoof;" Nieuwstraat 12. WEEKENDDIENSTEN Het Schielandziekenhuis aan*" de Stadhouderslaan heeft dit' weekeinde EHBO-dlenst, têf." 733733. Ambulance, tel. 333300. Hulsarts: bellen mét de boodschappendienst, tel'.' 206611. Spoedrecpeten, tel. 261480. Tandarts: Dr. J. H,®""-- Dalstra. Lange Nieuwstraat -y 137, tel. 268303. Spreekuur," van 17 tot 18 uur op zaterdag en zondag.

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1