ZEEMAN'S IJZERHANDEL B.V %ri IjOériën voelt zich speelbal Marktdag '84 nuttig voor onderwijs: 'Scholieren kampen de laatste jë^enniet B^ëeif Middenschool blijft illusie -Broersvest 50-54 SCHIEDAM Tel. 010-26759^ Natuurlijk bij: Momenteel wordt gewerkt aan 801 meter Deltadijk, tussen de Buitensluis en de Havendijk. Volgend jaar komt er nog eens 100 meter bij, langs de Gustoweg. Leerkrachten uit de hele regio konden bij de kraampjes informatie krijgen over nieuwe lesprogramma's. „We krijgen vaak vragen over programma's. Dit is een. mooie gelegenheid om die uit te wisselen." - V- i-tëgir&sil jy 8016S- 3815S~ automatic automatic 8C IE VOLK DONDERDAG 29 MAART 1984 schiedam •AMNESTY Elke eerste dinsdag van de maand worden er door Amnes ty International brieven ge- schreven in wijkcentrum De Blauwe Brug. Dinsdag 3 april van 19 tot 21 uur wordt er ge pend ten behoeve van gewe tensgevangenen die door Am nesty geadopteerd zijn. Blauwe Brug, Bachplein 590, tel. 701049. •KREEK Zaterdag 31 maart is er in wijkgebouw De Kreek een rommelmarkt van 10 tot 16 uur. Met de opbrengst moet de prijs voor het kinderzomer kamp beperkt worden gehou den. Kinderen van 5 tot 14 jaar kunnen zich nog opgeven voor deze zomervakantie in Hattem, dicht bij Zwoile, voor 80,-. Als er tenminste goed verkocht wordt. De Kreek, Lange Haven 92, tel. 267767. •THE HAPPY CLUB De alleenstaanden van The Happy Club gaan vrijdagavond weer dansen in Zaal Tivoli, Nieuwe Haven 237. Zaterdag avond vanaf 20 uur Is er dan sen en gezelligheid in het Rot terdamse Gebouw Palace. Zo merhofstraat 15. Inlichtingen, tel. 357985 of 714617. OOIEVAARS De invalidensportvereniging de Ooievaars houdt woensdag avond haar wekelijkse bingo in de aroie zaal van Chr. Soc. Be langen, Lange Haven 73. Deel nemers kunnen prijzen winnen. Aanvang 20 uur, zaal open 19 uur. De opbrengst komt ten goede aan de vereniging. KUNSTUURTJE Dinsdag 3 april van 10 tot 11 uur wórdt in het Stedelijk Mu seum weer over kunst verteld. In het kader van de maande lijkse kunstuurtjes is nu de 'Kunst van na 1945' aan de beurt. Deelname aan het kunstuur is gratis, evenals de koffie. Opgeven of inlichtingen: Stedelijk Museum, Hoogstraat 112, tel. 269066. NIVON Woensdag 4 april komt Aal de Jong bij de Nivon-leden in het klaslokaal van de Marijke- school, Pr. de Visserlaan 1, vertelle'i over de Naturfreunde Internationale. Aat bezocht een internationale bijeenkomst in Cavligliano aan het Lago Mag- glore, hierover zal hij verhaal doen. Aanvang 20 uur. Entree niet-leden ƒ2,50, leden 1,50. Inlichtingen, tel. 738486. FILMCLUB Vrijdag 30 maart wordt bij de Stichting Filmclub Schiedam de Amerikaanse film Taxidriver gedraaid. Een explosie van ge weld is er te zien in deze film, met in de hoofdrollen Robert de Niro en Jodie Foster. Aan vang 21.30 uur, zaal open 20.30 uur. Donateur worden van de filmclub kost 5,- per seizoen (inclusief toegang eer ste film), toegang voor dona teurs 3,50. Gebouw de Teer- stoof, Nieuwstraat 12, tel. 269455. •OT De Voorburgse viermans for matie De Raspers spelen zater dagavond in sociëteit QT. De Raspers hebben een Neder lands talig repertoire, dat vari eert van pop tot rock and roll. De groep wordt gevormd door; Paul 'Pro de Luxe' Jansen - zang en gitaar. Ton Edei - zang en bas, Paul Reijenga - zang en drums, Robbert Henk Reijenga - zang en gitaar. Aan vang 22.30 uur. Toegang 5,-. Kopij voor deze rubriejki dient uiterlijk de woens-j dagochtend voorafgaand j aan de donderdag, waarop de aankondiging gedaan moet worden, in ons bezit te zijn. Ons postadres Is: Hoogstraat 125b, 3111 HD Schiedam. Ti kunt uw korpij ook op dit adres afgeven., S.v.p. geen post meVr' adresseren aan ons oude adres (Hoogstraat 76K Te lefonisch kunt u onze re dactie bereiken onder' de nummers: 736061 ol 266646. kost Schiedam teveel geld' receptie werd gehouden. De plechtigheid zelf geschiedde in de stromende regen. Dat kost te de ruim 30 genodigden be- modderde schoenen. De-geno digden, overigens, waren voor het merendeel ambtenaren van plaatselijke, regionale en centrale overheden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het bestuur van woningbouwvereniging Schiedam Vooruit voelt zich zo langzamerhand een speelbal van de gemeente, de Nationale Woningraad en de bewoners. "Iedereen denkt het beter te, weten dan wij maar niemand' wil bestuurlijke verantwoorde lijkheid nemen," zegt Arie van Loenen, voorzitter van de ver eniging. De reacties die de afgelopen week. op het "Fabri-deb&cle" zijn geleverd; doen hem twijfe len aan het nut van zijn werk voor de vereniging. "Als het dadelijk een kwestie van vin gerwijzen wordt, is het afgelo pen en stap ik op. Voor je het weet, word je zelf gecompro mitteerd, en dat is toch werke lijk de limiet," zo uit Van Loe nen zijn' ongenoegen over de gang van zaken. Als "goedwillend amateur" heeft. Van Loenen een aantal, "drukke" weekjes achter de rug. Een hele vakantieweek ging op, aan. het vergaderen over de (eerste) aan het licht gekomen affaire bij de SSSW. de werkmaatschappij van vijf Schiedamse woningbouwver enigingen. Nu zijn eigen wo ningbouwvereniging ook in op spraak is geraakt in verband metde SSSW, spendeert hij wederom heel wat uurtjes in vergaderruimten. Uit een vervolgonderzoek van de NWR bleek immers dat de renovatie van negentig wo ningen aan het Fabriplein 0,7 tot 1,5 miljoen gulden duurder uit zou pakken dan was ge raamd. Zoals hij het zelf uit drukt, werd Van Loenen, als een donderslag bij heldere he mel, geconfronteerd met mis standen die "op hem afkwa men als een golf. Om daar nog iets zinnigs over te kunnen zeggen moet je geloof ik doc- terandus zijn. Die indruk krijg ik als ik iedereen zo hoor pra ten. Je krijgt kritiek van de be woners, van de gemeente. Je staat' gewoon mét je rug tegen de muur als bestuurder zijn de," vindt hij. Op de rol die Cees Kammin- ga, de tijdelijke bewindvoerder- van de SSSW, nu speelt, valt volgens VanLoenen ook het een en ander op te merken. De NWR heeft besloten om de wo ningen aan het Fabriplein op nieuw te onderzoeken. Op 24 april denkt de instantie verder te kunnen gaan met de renova- ticwerkzaamheden. "Wat kan zo'n onderzoek nu voor nieuws brengen. Alles is al onderzocht en dit kost alleen maar geld," aldu3 Van Loenen. Het onderzoek van de NWR gaat naar schatting 37.000 gul den kosten. Hij kan nu, in een tijd van malaise, moeilijk zijn voorzit- terszctel beschikbaar stellen maar Arie van Loenen lijkt zijn langste tijd als bestuurder van Schiedam. Vooruit te heb ben gehad. "Als je niet uitkijkt, gaat je gezondheid er nog on der lijden. Ik heb na de verga dering dinsdagavond:^ nachts geen oog dichtgedaan. Plezier beleef ik ér niet meer aan." SCHIEDAM/VLAARDIN- GEN "Er zijn nu honderd duizend leerlingen in het bui tengewoon onderwijs en dat vind ik zorgelijk. Veel erger is het echter dat er 'elfduizend kinderen zijn die leerplichtig zijn maar geen onderwijs heb ben." Dit zei inspecteur' van het buitengewoon onderwijs D. H. van Rhee, gistermiddag bij de opening van de "Marktdag '84". Op deze manifestatie in de voormalige Frans Boogaard- school, georganiseerd door de Onderwijs Begeleidingsdienst (OBD), presenteerden een groet aantal scholen verschil-, lende facetten van hun leerpro gramma's. Het aantal leerlingen op la gere scholen ln ons land, zo'n 1,75 ;ml!joen, daalt de laatste jaren. Het aantal kinderen dat op het buitengewoon onderwijs terecht komt stijgt echter. "En de beleidsmakers zeggen dan direct dat het onderwijs 'niet meer in staat is de probleem gevallen op te vangen. Ik denk dat de kinderen de laatste ja ren op zich meer problemen hebben' gekregen," meende Van Rhee. Met het draaien aan een papieren beeldkrant open de hij officieel de Marktdag, een initiatief dat hij van harte toejuichte. .Op deze "kleine vakbeurs" kunnen onderwijzers de pro- „gramma's van hun collega's bekijken. Zij doen hierdoor wellicht ideeën op om in hun eigen -lessen te gebruiken. "Het is een nuttig initiatief. Wij krijgen veel .verzoeken van an dere scholen voor program ma's. Door een marktdag kun je automatisch zien wat ande re scholen doen," vindt Tom Thomassen van het Buitenge-, woon Voortgezet Onderwijs (BVO) Noord in Rotterdam. Hij was vertegenwoordigd met een stand met geavan ceerde apparatuur. De school maakt vee! gebruik van com puters en deze machines ston den dan ook in een rij opge steld. Het publiek kon er zelf mee experimenteren. "De com puters zijn voor ons een ma nier om leerlingen die verbaal slecht zijn, iets als het alfabet bij te brengen," legt Thomas sen uit. Het was maar één van de ve le programma's die er op de markt uitgestald waren. "Kind en ziekenhuis", "science-onder- wijs", "onderwijs en emancipa tie" enzovoort. De leerkrach ten kregen de gelegenheid om contacten te leggen waarmee ze later weer hun lesprogram ma kunnen uitbreiden. "Misschien dat de marktdag nuttig is voor beter onderwijs dat duidelijk met de proble men van de hedendaagse leer lingen kan omspringen," meende onderwijslnspecteur Van Rhee dan ook. -■^s£v£-j ongeëvenaarde snijkwaliteit; de mestenden zijn in een hoek van 3(F uiterst vlak I geslepen; snede- afstand 30 mm; - - r -üt, takken -wordénbïjde nO* - eerste keer gelijkmatig en netjes afgesneden v ongeëvenaard rustige werking door de in tegen gestelde richting bewegende messen Metabo S-automatlc veiligheidskoppeling Opgenomen vermogen 350 Walt Aantal sneden :V- 3200/mm 'n Smjlengte Snïjlengle Sn 650 mm 550mm 44' SCHIEDAM Midden school blijft voor Schiedam de komende jaren een illusie. De gemeente ziet een proef ln die richting voorlopig nietzitten. De school, die als enige ln aan merking zou komen voor zo'n proef, is Buiten.de Veste. Maar die scholengemeenschap heeft net een fusie achter de rug, zo dat wéér een omschakeling een zware belasting zou zijn. „Middenschool blijft natuur lijk een aandachtspunt," aldus G. Kruyt, hoofd afdeling on derwijs van de gemeente. „Maar de feitelijke situatie maakt spoedige invoering on mogelijk." Wel wordt voor Bul-, ten de Veste volgens Kruyt ge- dacht'aan een verlengde brug klasperiode. Dat heeft ten dele hetzelfde voordeel als een mid denschool. Leerlingen kunnen immers de beslissing welk schooltype zij willen volgen, langer uitstellen. Wat de middenschool betreft heeft minister Deetman on langs bekend gemaakt dat' in principe, elke school, die daar mee wil experimenteren, de kans krijgt. SCHIEDAM Een arti keltje ln het maandblad van de bewoners vereniging Schiedam-Oost is wethou der C. Zijdeveld in het ver keerde keelgat geschoten. In een Ingezonden brief aan het blad wijst hij de redac tie terecht. "Als u mij af schildert als iemand die op. de loer ligt om de "vlieg" van de Stationsstraat af te vangen voor andere com plexen. heeft u echt een ver keerd beeld," schrijft de wethouder. - Zijdeveld reageert op een artikeltje in het blad waar in de problemen rond de Stationsstraat worden be schreven. Vorig jaar zijn' tientallen oude woningen daar gesloopt; dit jaar zou met nieuwbouw worden be gonnen. Door bezuinigingen bij het rijk krijgt Schiedam echter minder subsidie voor nieuwbouw. Het college "schoor1- de Stationsstraat "door", naar 1985. Volgens- de ingezonden brief van wethouder Zijde veld heeft het bewonersblad gesuggereerd dat "zich bin nen het college van burge meester en wethouders een conflictsituatie heeft afge speeld." Wethouder Van Til-, borg zou de Stationsstraat liever toch nog dit jaar wil len bouwen, terwijl hij an dere delen van de stad'de voorkeur zou geven. Zijdeveld ontkent die sug gestie krachtig, "Het Colle ge heeft de taak om het be lang van de hele stad te dié nen," schrijft hij. "We pro beren te voorkomen dat overwegingen worden ge trokken in de sfeer van hij wel. en ik niet."

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1