Ge ncei e hel» 1 bii reno va tieproblemen: 'Het gaat de goede kant uit' Niet goed opgelet Gebroken been na botsing Aluzikéle stunt in C^simirscHoöl Heftige discussie in CDA over Schoenmakers Passage-theater eii Tfeerstwf Honderden wijnflessen gestolen Tolueendamp Fietsveer De Kaag gaat weer varen Dronken man rijdt brommer aan m\ mMIISÊWSêM mmi Versiering was mortiergranaat -'V> v B» (Van een onzer verslaggevers) - SCHIEDAM Woningbouwvereniging Schie dam Vooruit heeft .de gemeente té hulp geroepen. Twee ambtenaren moeten de voortgang van de renovatie van negentig woningen aan het Fabri- plein "ondersteunen". Er is een overleggroep in het leven geroepen waarin, naast de gemeente en de vereniging, ook de Nationale Woningraad (N.WR), de SSSW en de projectleider, Hari de Kluyver, zitting hebben. Gisterochtend vergader de het overleg voor de eerste, maal op het Stads kantoor. Een deel van het overlegplatform presenteerde gister ochtend "de stand van zaken" van de renovatie van woningen aan het Fabriplein. Vlnr: De heer Van der Togt van aannemer Volker, C. Kamminga (NWR), H. de Kluyver (projectleider), A. van Loenen (Schiedam Vooruit) en K. P. de Rijke (gemeente). Imm ill mrmm mim Zin De kandidatuur van Theo Schoenmakers (foto) wordt door sommige CD A-leden bekritiseerd. "Ik twijfel of hun reden ïoel juist is," zegt hij. Margreet Dolman komt vrijdag avond in theater de Teerstoof. '/:-' Nieuwland Vogelasiel Stereotoren i 1 n 'rx "zvz; Schiedam Vooruit om steun te" zaak die door het ministe rie goed in de gaten wordt ge houden, zegt het overleg. "Het ministerie heeft ook duidelijk in de gaten dat er hier wat aan. de'hand is en. dat dat zo snel mogelijk opgelost moet wor den," meent Han dë.Kluyver. Het onderzoek dat de NWH doet moet op 13 april zijn afge rond. Dan moet op. een rijtje staan wat er .wel en wat er niet gedaan moet worden en hoe veel dit alles kost. Deze uit komsten moeten naar het mi nisterie worden gestuurd voor toestemming. In de gesprekken zal de SSSW, de werkmaatschappij van de vijf Schiedamse wo ningbouwverenigingen én de grote boosdoener in het geheel, worden vertegenwoordigd door Cees Kamminga, Hij is organisatie-adviseur bij de NWR en tijdelijk aangesteld als directeur van de SSSW. De NWR zal ook zorgen voor een. "opzichter"'die de renovatie in de gaten zal houden. De twee ambtenaren zijn dan het overleg "toegevoegd" na de gesprekken die het be stuur van Schiedam Vooruit en de NWR hebben gehad met wethouder Cor van Tilborg (Stadsvernieuwing). Het zijn K. P. de Rijke van de hoofdaf deling Volkshuisvesting en Bouwkundeen ir. J. W. P. H. van Alphen de chef van Bouw én Woningtoezicht. Iedereen gaat er vanuit dat op 24 april de renovatie weer kan beginnen. Tot grote woéde van vooral de bewoners wer den de werkzaamheden onge veer anderhalve weck geleden stopgezet. Uit een onderzoek van de Nationale Woningraad was gebleken dat de opdracht die de aannemer, Volker, had meegekregen, niet klopte. Als de renovatie nu verder volgens het boekje zou worden uitgevoerd, worden dé ge raamde /kosten met naar schatting vijf ton overschre den. Het rijk heeft Schiedam echter voor 62.000 gulden' per woning (totaal 5,5 miljoen) toestemming gegeven en daar mag absoluut niet aan worden getoornd. De NWR is gisteren met een onderzoek begonnen om te zien of y er bepaalde 'werkzaamheden achterwege kunnen worden gelaten zodat de kosten "worden gedrukt en de maximum prijs niet wordt overschreden. "Er zal - zekér geen hogere huur komen eh het .woongenot van de woningen wordt niet aangetast," verzekert voorzit ter Arte van Loenen van de Woningbouwvereniging;-'' Wel zou 'het voor kunnen komen dat de ene woning nieuwe ko zijnen krijgt en de andere niet.' Het overleg is niet bang dat het ministerie roet in hét eten zal gooien door niet op tijd (vóór 24 april) met een goed keuring voor het niéuwe 'be stek' te komen. Het is een "he- SCHIEDAM Tegen een 27-jarige Schiedamse automo bilist is proces verbaal opge maakt omdat hij zaterdag avond in kennelijke staat een verkeersongeval had veroor zaakt. Hij had verzuimd de 17-jarige bromfietser J, v.d. K, voorrang te verlenen. Het on geval gebeurde op de Grote Markt. De bromfietser wilde de Lange Kerkstraat inrijden. De automobilist: kwam uit de Nieuwstraat en reed haar aan. De bromfietser hield er een ge broken been aan over en werd overgebracht naar het Schie land ziekenhuis. Na de blaas- tést. bleek de man te veel alco hol te hebben genuttigd. SCHIEDAM Twaalfhon derd flessen wijn en een grote hoeveelheid gereedschap vormden de: buit van een in braak in het bedrijfspand van transportbedrijf Van der Wa ter aan de Buitenhavenweg. De politie vermoedt dat de da ders gebruik hebben gemaakt van een valse sleutel om het pand binnen te komen. Met een busje moeten de daders alles op hun gemak hebben wegge bracht. De buit had een waar- de'van zo'n 12.000 gulden. VLAARDINGEN Omdat de afzuiginstallatie van het bowlingcentrum aan de Anna van Saksenweg aan stond wer den bewoners van de Holysin- gel verontrust door een sterke acetonlucht. De bowlingbanen worden in een nieuwe laklaag gezet. Om de schadelijke dam pen uit te drijven had men de afzuiginstallatie aangezet. De schilders droegen maskers. De gewaarschuwde brandweer constateerde in de bowling een verhoogde concentratie to- lueendampen. Er hoefden geen maatregelen genomen te wor den. *»«grïfcnirrM MM» iA'/w- /i' SCHIEDAM '-—"Het gaat de goede kant uit" zegt de ge meente in een voorlichtings krant over de nieuwbouw in het Schl enokogebted. Na j aren- lange gesprekken over dit stukje Schiedam tussen de Schie. de.Noordyest en dé Kor te Haven, zit er volgens het Stadskantoor "schot" in de stadsvernieuwing dié daar ge pleegd moet owrden. -"Nog voor het eind van dit jaar hopen wij te beginnen met de bouw," zegt P. Bohré, chef van dé afdeling Stadsontwik keling. En dit alles is dan te danken aan een "uniek" plan van de wethouder voor Stads vernieuwing, Cor van Tilborg. Begin dit jaar zag het er nog betrekkelijk somber uit voor de stadsvernieuwing in Schie- noko. Hét 'rijk had - Schiedam zo karig bedeeld met woningen met rijkssteun (contingent), dat de nieuwbouw in dat stads deel maar moest wachtén. Tot grote vreugde van de gemeen te gaf het rijk echter toestem ming om particulieren te laten bouwen, zonder dat de subsidie die al was toegezegd, in ge vaar zou komen. Voor driebouwprojecten heeft de gemeente al finan ciers gevonden' en zijn de teke ningen gereed voor 128 wonin gen rond het Spinhuispad (huur, en koop) en tachtig koopwoningen rond' het Groe- meweegje. Verder is er'een'be legger die tusse,ri de Raam en de Schie panden wil restaure ren en nieuwbouw wil plegen. Aan de Raam is Inmiddels ook de bouw van: 69 woningen voor een- eri tweepersoonshuishou dens in volle gang. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Doordat hij niet uitkeek bij het wegrijden uit een parkeerhaven heeft een 35-jarige automobilist uit Schiedam een motorrijder aangereden. Het ongeval ge beurde zaterdagmiddag op de Rotterdamsedijk. Toen hij de parkeerhaven uitreed keek de automobilist niet achterom. De motorrijder, een 25-jarige Schiedammer, kon de auto niet meer ontwijken en knalde er bovenop. Hij werd met onbe kend letsel cpgenomen in het Schieland ziekenhuis. De gemeente heeft een zoge noemde: artikel 19-procedure ingezet om maar zo snel moge lijk met bouwen te kunnen be ginnen. Dit houdt In dat, voor dat het- uiteindelijke bestem mingsplan door iedereen is goedgekeurd, er al met de werkzaamheden begonnen mag worden. Geschat/wordt dat de definitieve goedkeuring voor. hét bestemmingsplan nog ruim een jaar op zich laat wachten. In Schienoko is plaats voor' vijfhonderd nieuwbouwwonin gen. Nu staan er zo'n 120 hui zen.. i VLAARDINGEN Een 30-jarige Vlaardinger uit de Vossiusstraat heeft een op scherp staande 60 milli meter mortiergranaat thuis als versiering aan de wand gehangen. Na een t.v.-uitzending van KRO's Brandpunt waarin de Ex plosieven Opruimings Dienst een uiteenzetting gaf van het gevaar van oorlogsmunitie, kreeg de Vlaardinger argwaan. Hij bracht de granaat, die hij in de Drunense duinen had gevonden, naar de politie. Daar is de mortiergranaat Inmiddels weggehaald door de E.O.D. SCHIEDAM Een gebroken been en een' hersenschudding hield de 25-jarigebromfietser J.D.O. over aan een ongeval op de kruising Troelstralaan/ Mgr. Nolensiaan/Schaperlaan. De 20-jarige automobilist H.W.S. reed op de Troelstra laan richting Vlaardingerdijk toen de bromfietser plotseling het kruispunt opreed. Hij had geen voorrang. S. kon de brom fietser niet meer ontwijken en schépte hem. Het slachtoffer werd overgebracht naar het Schieland ziekenhuis. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Een mu zikale stunt. Zo omschrijft de Federatie van Vlaardingse Muziekgezelschappen (FVM) de "play-in" die zaterdag in de aula van de Professor Casi- mir-scholengemeenschap zal worden gehouden. Een accordeon- en blaasor- kest, bestaande uit 79 mensen, zal 's morgens als verrassing muziekstukken te zien krijgen die zij 's middags om half vier moeten spelen. De FVM hoopt op veel publiek voor dit huza renstukje. De orkestleden komen uit al lerlei Vlaardingse muziekge zelschappen, aangevuld met Schiedamse en Maassluise, leerlingen van de Streekmu- zickschool. Voor hen zal het dubbel zo veel moeite vergen om na enkele uurtjes naarstig repeteren goed voor de dag te komen. Zij zijn dit soort haast werk niet gewend en hebben ook weinig ervaring met spe len in grote orkesten. Dirigent van het biaasorkest is voor deze gelegenheid de heer J. van der Berg, In het da gelijks leven dirigent van de Shell-harmonie. De heer H. A. Hessels, dirigent van de Hoek se Accordeonvereniging,- zal zaterdag het accordeonorkest in de schoolaula leiden. Beide mannen hebben stukken uitge zocht die zij zaterdagochtend pas aan de muzikanten zullen geven. De play-in werd drie jaar ge leden voor het eerst gehouden. Het zou een eenmalig gebeu ren zijn maar de FVM besloot de muziekmanifestatie te her halen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Binnen het ,CDA is een heftige discussie gaande over de opvolging van het vorige week overleden ge meenteraadslid Jan de Ko ning. De 30-jarige Theo Schoenmakers is door het stembureau van de gemeente raad aangewezen als opvolger maar hij kan niet rekenen op de algehele steun van de leden. De tegenstanders van Schoenmakers vinden dat de opvolger een telg moet zijn van de KVP, een van de drie partijen die zich in '81 verenig den tot het Christen Democra tisch Appèl. Schoenmakers is van geen van de drie partijen, naast de KVP zijn dat de CHU en de ARP, lid geweest. "Ik heb me, direct toen dat mogelijk was, als lid van het CDA opgegeven. Dat was in '76'', zegt Schoenmakers.-Hij denkt dat niet alleen de vraag van welke 'bloedgroep' hij is, zijn benoeming onzeker houdt. "Het is ook ander oud zeer", meent hij. Volgens Schoenmakers heeft het bestuur van zijn partij een procedurefout gemaakt. Voor dat gemeenteraadsleden na verkiezingen worden geïnstal leerd, wordt vastgelegd van welke van de drie partijen de opvolger moet komen. Van de nu zittende raadsleden is dat niet het geval. "Als ze mijn be roeming weigeren, dan twijfel ik zeer aan de reden daarvoor. Het kan niet zijn omdat ik geen KVP'er ben", meent hij. Het weigeren van zijn kandi datuur zou Schoenmakers nog eens extra in het verkeerde keelgat schieten omdat hij er "zin in heeft. Ik heb wel vol doende bagage. Ik heb flink wat internationale politieke er varing", zegt hij. Vanaf zijn zeventiende jaar af is Schoenmakers al actief in de politiek. In '71 werd hij lid van de Europese Beweging. Dit is een particuliere organi satie waarinvcrtcgenwoordi- gers van politieke partijen, vakbonden en werkgeversor ganisaties zich op de proble men in Europa werpen. Schoenmakerswas voorzitter van de Jongerenraad van de Europese Beweging en voorzit ter van de afdeling Rotterdam. In '76 was hij een van de op richters van de CDJA, de jon gerenafdeling van de Christen Democraten in Schiedam. Daarna is hij nog een periode secretaris van de Schiedamse afdeling van het CDA geweest. Schoenmakers heeft nog nooit in de gemeenteraad gezeten. SCHIEDAM Fred, een rups, is het vriendje van Ja- netje. Fred is traag, verlegen en er ge beuren geheimzin nige dingen met hem, want madame Spruiteduit houdt niet van rupsen. De kater Nanou moet Fred de rups hei pen, die in het mooiste dier van de hele wereld veran dert. De avonturen van Fred en Nanou zijn zaterdagmid dag in Theater de Teerstoof te zien voor kinderen van 4 tot 10 jaar. Het poppentheater Mus- quit begint om 14.30 uur, zaal open. 14 uur. Pop penspel door Jean- nette Kalb, verhaal en regie van Eiiy Roos. Toegang 3,50. De Amsterdammer Dolman, ook wel Margreet Dolman genoemd, komt vrijdagavond naar de Teerstoof toe met haar/zijn nieu we show Nieuwe Depressies, in Am sterdam is Mar greet Dolman een begrip door haar/ zijn belevenissen die door Stad/Ra dio Amsterdam worden uitgezon den. Vroeger tele foneerde Dolman altijd naar de Son- ja's Goed Nieuws Show. Op het pro gramma staan ver halen, chansons en telefoonconversa ties. Aanvang 21 uur, zaal open 20 uur. Toegang 10,-, CJP/Pas 65+ 7,50. V Zaterdagavond speelt er weer een man voor vrouw en wel Misty. Na een lange afwezigheid van een paar jaar staat de Rotter dammer Nico van Geefenstein weer op het podium als goudblonde vamp of hooggehakte schoonheid. De show bestaat uit drie onderdelen. Hij vertolkt op zijn eigen wijze num mers van Mariene Dietrich, Eartha Kitt, Biliy Holliday. Een vijf-mans-for matie begeleidt Misty. Aanvang 21 uur, zaal open 20 uur. Toegang 12,50; CJP/Pas' 65+ 10,-. Gebouw de Teerstoof, Nieuwstraat 12, tel. 269455. Woensdagmiddag 4 april draalt er in de filmzaal van het Passagetheater de kinderfilm Popeye de Zeeman. Zater dag 7, zondag 8 en woensdag 11 april wordt de spannen de film Circus op stelten vertoond. In deze kleurenfilm zien we vijf kinde ren op avontuur op het circusterrein. Ze willen eigenlijk met een trapeze- nummer optreden, maar worden niet aangenomen door de directeur. Dan gaan ze over het terrein zwerven en vinden er een aan tal geheimzinnige voorwerpen. Aan- g 14 uur. Toe- j aang 6,-. 'J. Vanavond vanaf 20 uur wordt er in het Passagetheater verteld over ge- neeskrachtige ste- - nen. Kunsthande laar Keijzer, Passa- ge 10, organiseer- i de de gratis ste- 1 nenavond. Er kun- nen vragen gesteld worden. Inllchtin- i gen, tel. 267241. ■■■- 'r'i-iiyjf X Zondag 8 april speelt de organist Robert Wolfe op V het Passageorgel. 5 Vanaf 10.30 uur - treedt de Engels- k. man Wolfe op. Hij 1 Is 21 jaar en wordt i zeer veelbelovend genoemd. Toegang;!/ niet-leden 5,-, Ie- s den N.O.F,/3.50:' De leerlingen van de Balletschool van i i Tosca Balm geven s donderdag, vrijdag en zaterdagavond en zondagmiddag /i een uitvoering. Allé i! voorstellingen zijn -1 reeds uitverkocht; Aanvang 20.15 uur,-' 15 uur. Inlichtingen v Tosca Balm, tel/ v 263050. Passage- .1 theater. Passage «f 9-13; tel. 262987.o (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De fiets- en voet gangersboot De Kaag gaat weer va ren. Op 1 mei zal de veerboot op- nieuw een dienst onderhouden tus sen Vlaardingen en Pernis. In 1982 liedt rederij Steln- mann het fiets- voetveer om com merciële basis va ren. Na een jaar ging de rederij fail liet. De drie schip pers staan straks weer achter het roer, ditmaal met behoud van hun w.w. en varend on der de vlag van de "stichting Veer dienst Nieuwe Maas". De heer R. Steln- mann, voorheen di recteur van de fail liet verklaarde re derij, is nu voorzit ter van het stich tingsbestuur, Met 60.000 gulden sub sidie van Rijnmond en de omliggende gemeentes als 1 duwtje in de rug, hoopt hij ditmaal De Kaag langer In de vaart te houden. De rest van de be- manning zal be staan uit zes werk loze jongeren die net als de drie schippers met be houd van hun uit kering aan de slag kunnen. Op 10 april kunnen zij om twee uur 's middags zich laten inschrijven aan boord van De Kaag langs het uiterste puntje van de Westhavenkade, aan 't Hoofd. De stichting heeft Rijnmond-voorzit ter André van der Louw gevraagd bij de opening van de veerdienst aanwe zig te zijn. Van der Louw heeft zich di verse malen inge zet voor de werklo ze jongeren in zijn gebied. Rijnmond Is ook de meest gulle subsidiegever. Voor dit project heeft de Rijnmond- raad 30.000 gulden uitgetrokken. Rot terdam en Vlaar dingen hebben leder 10.000 gul den geschonken en Schiedam en Spij- kenlsse hebben 5000 gulden opzij geschoven. De stichting wi! nog zes werkloze jonge ren "aannemen" als matroos. Stelnmann ziet ,f weer kansen voor - het fiets-voetvoer als contracten kun nen worden afge- -1* sloten met fabrie- ken In Vlaardingen H en Pernis. De veer-» boot zou dan kun- nen rekenen op' fa- brlekspersoneet ais- vaste klanten. De - Kaag zal vanaf 1 mei vamaf 't Hoofd in Vlaardingen naar de Petroleumwëg in Pernis varen en speciaal voor de fietsende fabrieks- arbeiders op vaste s tijden ook de Von- delplaat aandoen. Verder heeft de nieuwe stichting waar do veerboot onder zal varen, geen hoge perso neelslasten door werklozen aan te nemen en kan het bestuur op flnanci- 1 ele steun rekenen i van de gemeente Vlaardingen als er een tekort op de exploitatie zal ont staan. De stichting zal kaartjes verkopen en Informatie geven! in een portocabin aan 't Hoofd In Vlaardingen. i i kortaf De maandelijkse bingoavond van de wijkvereniglng Nieuwland wordt donderdag 5 april gehouden in de grote zaai van dienstencentrum de 4Molens. Er zijn fraaie prijzen te winnen, tevens en kele geldrondes. De prijs per bingo- lot is/1,-. Toe gang is gratis. Aan vang 20 uur, zaal open 19 uur. Plaats; 4Molens, Nieuwe Damlaan 766, tel. 705500. Het vogelasiel van Schiedam houdt zaterdag 7 april Open Middag van 14 tot 16 uur. Er wordt een diaserie vertoond over wei devogels. Ter gele genheid van het 75-jarig bestaan van de Nederland se Vereniging tot Bescherming van Vogels is 1984 uit geroepen tot het Jaar van de Weide vogel. Voor weide vogels, kievitten en grutto's bijvoor beeld, Is Nederland van groot belang als broedgebied. Helaas loopt de mogelijkheid om te broeden terug door intensievere land bouw en water standverlaging. De weidevogels staan dit jaar ook op de zomerpostzegels. Inlichtingen bij het Vogelasiel, de heer H. J. Dijkerman, tel. overdag:. 071-148333, tst. 7740, Uit een geparkeer de auto aan de An- tonle van Leeuwen- hoeckstraat is een stereotoren ont vreemd. De daders hadden een tocht- raampje Ingesla gen. De buit had een waarde van 700 gulden. Bij een* andere autokraak stalen onbekenden twee dekbedden, een kofferënklé- ding. De wagen stond geparkeerd l aan de Grofbaan. De goederen had- y den een waarde van zo'n 1700 gul den.

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1