Vakbond krijgt zijlij gebouw Invalide man werd door duo belaagd Brokkenmaker had borrel teveel op Zijdeveld rijdt tevreden door tunnel jTabak ligt onder tafel Engelsman ramt hek ËSSiQ II BH Wij feliciteren Druk op de knop voldoende Eerste sp?de voer burgemeester Agenda Teerstoof en Passagetheater Stuntteam op losse schroeven :;Kprtef; Aangehouden ÜplÜ SCHIEDAM kans dat nog deze zo mer een rondvaartboot door de stad vaart is uiterst klein.. Ondanks verwoede pogingen vair directeur Ruud Piilard' is de VVV er niet in ge slaagd een exploitant van rondvaartboten aan te trekken om toch ten door de „Schiedam- se grachten" te organi seren. Dit tot grote te leurstelling van Piilard die deze zomer nog met een rondvaartprogram- ma op de proppen wilde komen. Komt die rondvaart boot er nietf Dan gaan we zelf va ren. Wellicht dat deze drie Schiedam- mertjes dat in gedachten hadden toen zij met hun kano het „ruime sop" kozen. Vol gens direc teur Ruud Piilard van de VVV zal er deze zo mer 'geen rondvaart- boot door Schiedam varen. Signalement Met een tevreden glimlach rond de mond'rijdt wethouder Chris Zijdeveld een busje door een schuimplastic wand. Dit betekende de opening van de zijtunnels onder de spoorbaan op de Nieuwe Damlaan. Diamanten echtpaar f' t - M r Autóbrand Inbraak, Werkkeet f- Aangehou- den ■-? x v rondvaart „Dat is nu vrijwel zeker van de baan," meent hij. In sep tember vorig jaar lanceerde Piilard het idee om'rondvaart boten door de stad tè beginnen. Onder leiding van de VW-di- recteur maakte de plaatselijke pers en, het bureau voorlich ting- van de gemeente een rondvaart door de stad om „route te verkennen." De. VVV kreeg drie aanmel dingen van ondernemers die aanvankelijk welbrood - zagen in rondvaarten door Schiedam. Na. enkele, gesprekken bleef de rederij Carolina in Zwijn- drecht over als meest serieuze gegadigde. ..„In januari zou ik horen of alles door zou gaan," zegt Pii lard. „Ik heb de rederij nog een brief gestuurd maar Uc heb gén antwoord gehad." De Zwijndrechtse'reder had van de gemeente al een ver-; gunning op zak om de tochten te organiseren. Het lag; in de bedoeling om op; woensdag en zondag uit te varen. Het begin punt,zou de Voorhaven zijn. „We zijn nu zelf op zoek ge gaan naar een ondernemer," zegt Piilard die de handelswij ze van Carolina een „domper" noemt. In een advertentie afge lopen zaterdag in een aantal dagbladen' roept de WV on- dernemrs die rondvaarten wil len organiseren op zich te mei- den. De tochten noemt de "VVV een „gat in ons produkt". Ver der zegt zij er zeker van te zijn dat er een ondernemer is die interesse heeft.t- „Ik denk dat er voor een on dernemer zeker mogelijkhe den zijn. Het is onmogelijk voor de WV om het zelf te fi nancieren," zegt Piilard die verwacht dat de advertentie wel „iets uithaalt". Gisteren hadden zich nog geen rederi jen bij de WV gemeld. (Van een onzer verslaggevers) •SCHIEDAM Het gebouw van de FNV aan de Stadhou derslaan wordt toch gratis overgedragen aan deze vak bond. De WD, aanvankelijk tegenstander van de "transac tie", is na rijp beraad toch overstag gegaan. Gisteravond in de gemeenteraadsvergade ring bleek alleen de fractie van het CDA (met 'uitzondering van ex-fractievoorzitter Aad van Lingen) fel tegenstander van de overdracht Het CDA gaat ervan uit dat de gemeente geld kan verdie nen door het gebouw te verko pen aan het tennispark dat er naast ligt. Volgens de Christen Democraten heeft dit tennis- centrum tienduizend gulden voor het houten gebouw gebo den. 'Dat is interessant omdat er dan tienduizend gulden in de gemeentekas zou vloeien," aldus de woordvoerder van het CDA, Piet van Katwijk. "En dat is toch het beste in deze sfeer van bezuinigingen." De WD was sterk van me ning veranderd. "Wij hadden eerst weinig inzicht in wat er vooraf gespeeld heeft," stelde woordvoerder Prins. «"Gezien het geheel" vindt de liberale fractie nu dat zij alleen maar akkoord kan - gaan met het voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders om het aan de FNV over te doen. Volgens burgemeester Hei- nier Scheëres, die de porte feuille - Economische Aangele- j genheden onder zich heeft, is er helemaal geen bod van tien duizend gulden van het tennis park binnengekomen. „Er is alleen gezegd dat er belang stelling bestaat. Het gebouw zou dan wel in lege staat opge leverd moeten worden en dat betekend dus zonder huurder." De burgervader wees erop dat ook wettelijk de FNV niet zomaar uit haar onderkomen gezet kan worden. -.Het gebouw zal nu gratis (om niet j'worden overgedragen aan de vakbond. Deze zal er wel erfpacht over moeten betalen. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De overval op een invalide man vorige week in de Zwartewaalse- straat is gepleegd door twee mannen. Dit blijkt uit een on derzoek van de Schiedamse politie. Terwijl een van de overvallers de woning van de invalide Schiedammer binnen liep, stond de ander bij de voordeur op dé uitkijk. Bij de overval raakte de in valide man gewond. Hij werd van de trap geduwd en liep een gebroken heup en een knie fractuur op. Hij werd opgeno- men in het Schieland Zieken- huis'. Volgens de politie bestaat de kans dat de daders, waarvan, tot nu toe elk spoor ontbreekt, zich hebben vergist in het adres omdat er bij de invalide man "niets te halen viel". Ongeveer een maand gele den hadden de daders de man al bedreigd. Zijbelden toen aan mét de mededeling dat hij "geld moest klaarleggen" en dat zij terug zouden komen. Na de overval Is het tweetal gevlucht In een auto die een, "zwaar" geluid maakte. De po litie denkt dat het gaat om een Amerikaanse wagen met een grote motor. Uit d_ verklaringen van het slachtoffer heeft de politie een. signalement'.: kunnen opteke- rnen. Het gaat om twee mannen van-ongeveer 30 tot 35 jaar bpd.. De.één waa slank en onge veer 1 meter 85.'De'ander was 'vrij gezet enTwas l meter 90. Een van .de 'overvallers was gekleed In eeii bruin gevlekt le ren jack. Dé ander droeg een bruin geel geblokt jack en had krullend haar. De politie roept Iedereen die een aanwijzing denkt te hebben op zich in contact te stellen met het hoofdbureau aan de Lange Nieuwstraat 53—55," tel. 260760, in Schiedam. v ';7 V- 'y (Van een 'onzer verslaggevers) SCHIEDAM Doordat het kenteken van zijn wagen was opgenomen tym de politie za terdagnacht een man aanhou den die was doorgereden na' een ongeval. Voor de deur van 'café het. Hoefijzer; aan de Schiëdamseweg was de Schie dammer J. M. B. H. achteruit tegen een andere personenauto aangereden. Vanuit het café zag de eigenaar van deze auto wat er gebeurde en noteerde meteen het kenteken van de boosdoener. Hij alarmeerde de politie die de brokkenmaker in de kraag vatte. De wagen was ongeveer een meter opzijgeschoven door het 'duwtje' en had een opge krulde bumper. H. bleek te diep in het glaasje te hebben gekeken. SCHIEDAM Oud-werkne mers van het bedrijf Dralle zullen zich dit hoofd nog goed herinneren. Dit gezicht lachte hen elke ochtend toe als zij de poort binnenwandelden. Het stenen hoofd siért nu de nieuw bouw aan de Korte Haven die. is opgetrokken waar. ooit, de Dralle fabriek gestaan hééft. Het "haarwater" wordt er niet meer gemaakt maar daarom heeft het beeld nog wel z'n waarde, zo vónden de bouwers. Toén de poört'werd afgebroken werd het hoofd bewaard. Na de bouw, van de r woningen werd het gezicht in dé muur gemet seld. „Het was gewoon zonde om weg te gooien," zegt projectlei der IJ. N. de Jong van de SSSW, de instantie die verant woordelijk is voor de bouw. "We hebben het even op laten knappen en het er later op aan gebracht. Dc oplevering was al De SSW heeft nog geen reac ties op het gezicht gekregen. Ook de bewoners van de nieuwbouwwoningenhebben nog niet gevraagd waar het gezicht precies vandaan komt. Is .het nostalgie die toeslaat in de* nieuwbouw? V (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Wethouder Chris Zijdeveld (Ruimtelijke Ordening) was gistermiddag „een tevreden man. Met een glimlach nam hij plaats ach ter het stuur van het busje dat als eerste door de nieuwe tun nel onder de spoorbaan op de Nieuwe Damlaan reed. De le den van de raadscommissie voor Ruimtelijke Ordening wa ren zijn enthousiaste passa giers. Zij vierden een mijlpaal in de aanleg van de trambaan naar Woudhoek Noord. Zijdeveld vond het een ge paste manier om de commis sie te "belonen" voor .haar in- spanningen. Vanochtend heeft het "normale" verkeer de tun nel ten doop gehouden. Nooit meer wachten voor de 'spoor weg, geen file-vorming dankzij de Spoorwegen dus. Het verkeer zal tot volgend, jaar gebruik gaan maken van de twee zijtunnels die officieel bedoeld zijn- voor (brom) fiet sers. Terwijl het snelverkeer door de zijtunnels rijdt, wordt de eigenlijke tunnel voor het snelverkeer "gegraven". Het verkeer op de Nieuwe Dam laan kan zolang niet afgezet worden en vandaar het ge bruik van de zijtunnels. Er bestaat overigens nog een klein kansje dat de fietsers en bromfietsers tóch gebruik gaan maken van 'de zijtunnels. "De weg is'breed genoeg. Mis schien dat wc hem toch ook voor de fietsers openstellen", aldus Zijdeveld gisteren. Het stadskantoor heeft al enkele klachten binnengekregen over de omleidingen waar de fiet sers t nu noodgedwongen ge bruik van moeten maken. Het was niet- voor niets dat Zijdeveld juist de commissie voor Ruimtelijke Ordening de eer liet om als eerste door de tunnels te rijden. "Als er één commissie is die de aanleg van de tunnels van het begin tot het eind heeft meegemaakt, is het de commissie RO", zo sprak hij. SCHIEDAM De Schie damse politie heeft drie jon gens van veertien, zestien en achttien jaar oud aangehouden in verband met een inbraak in de Marijkeschool aan de Dr. de Visserlaan. Vlak na de'In braak, gepleegd op zondag middag, werd de Jongste van het trio In de kraag gevat. Al snel kwam de politie r r achter dat de jongeman de misdaad niet alleen op z'n geweten had. Ook de rest van het drietal kon zodoende - worden 'achterhaald. SCHIEDAM Dieven is het zaterdagmiddag wel erg makkelijk ge maakt door een pompbe diende, van een benzine station aan het Stations plein. Voordat zijn op volger zich kwam mel den, haastte de bediende zich naar huis. Voor zijn collega legde hij een briefje - op het bureau: ,JDe doos met tabaksarti kelen ligt onder tafel." Het briefje kwam ech ter terecht in de handen van een nog onbekend gebleven 'roker'- die er met de doos vandoor ging. De bediende had ook de diverse pompen aan laten staan terwijl het station onbemand was. Volgens de politie heeft geen enkele auto bezitter hiervan geprofi teerd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM In het Novo- tel heeft de Schiedamse politie een Engelsman aangehouden die even tevoren een hek op de Koemarkt met zijn auto had geramd. Hij was om kwart over twee in de nacht van vrij dag op zaterdag uit dé bocht gevlogen. Na het ongeval was een andere chauffeur de En gelsman behulpzaam en wees hem de weg naar het Novotel. De politie wist de man echter te achterhalen. Terwijl hij achter een glas sterke drank aan de bar;van het hotel zat, werd hij In de kraag gevat. De politie kon niet; meer nagaan of de Engelsman tijdens het; ongeval teveel alcohol op had. MAASSLUIS In de bejaar dencentra De Vliet en De Vloot is het veilig wonen. Een mo dern alarmsysteem wérd gis teren door wethouder Elly Coenen-Vaesen door een druk op de knop in wérking gesteld. Er zijn 313 bejaarden op het systeem aangesloten. In de slaapkamers, de woon kamer en in de douche zijn knoppen aangebracht waar mee de bejaarde in nood alarm kan slaan. Iedere bewoner kan bij een melding een 'gesprek voeren met de alarmcentrale via een microfoontje en een luidspreker. De verbinding met de centrale in VIaardin gen loopt via de telefoonkabel., Het voordeel van dit sys teem is dat de bejaarde die per ongeluk op het knopje drukt meteen kan; zeggen dat hulp niet nodig is. In de haast opge- trommeldé hulpverleners kun nen voortaan achterwege blij ven. Al pratend met de bewo ner kan de dienstdoende man in de centrale in Vlaardingen bepalen hóe groot de nood is. Als daadwerkelijke hulp moet worden geboden, schar kelt de centrale familieleden of vrienden van de bejaarde in. Men heeft van tevoren maxi maal drie namen en adressen per bewoner genoteerd. SCHIEDAM Jo hannes Marlnus („Zeg maar Jan") Vermeulen en An tonia Johanna Ver- meulen-Rink kré- gen gistermiddag bezoek van burge meester Reinler - Scheeree omdat zij zestig jaar ge trouwd zijn. Van- i daag is het eigen lijk de echte feest dag voor het dia- 9 manten echtpaar. Jan werkte vroegèr als scheepsklinker In de scheepsbouw bij de Rotterdamse Droogdok Maat schappij. Heel vroeger, als jongen, voer hij nog op Vlaardingse vis- sersloggers. „Hij is er verbrand mee," zegt Antonia (83) over haar 88-jarige man, die in Leiden werd geboren. „Hij zwierf met zijn vader eigenlijk door het land. Zijn vader was molenaar, niet voor meel, nee voor steen. Zij woonden en werkten In Tlel, Schiedam; Vlaar dingen en in Zee- land. Aan dat werk is vader ook overle den, aan stoflon- gen," vertelt Anto nia over haar schoonvader. Het diamanten paar nam tegelijk toen ze trouwden het abonnement op het Vrije Volk van moeder over. „Wij zijn ook al 65 Jaar -C lid van de NW,; de^ VARA zo lang ié ér Is, nu dan weet'ulï-S. wel wat wij zijn. Ja goed rood, hoor," lacht Antonia, die evenals man Jan nog goed gezond is. Zij doet de huis- v houding, met hulp, nog zelf. „Het wordt wel minder, f» maar het gaat nog prima," aldus Anto-|- nia Vermeulen-Rink;* in haar woning aan de Geervlietse- straat: SCHIEDAM Bur gemeester Drs. R. Scheeres steekt woensdag 18 april 's avonds om half zeven de eerste spade de Kethelse grond in voor de aanleg van een Nuts-voorzieningen gebouw in Kethel Noord. Dé hande ling verricht hij te- samen met enkele buurtbewoners aan de Kerkweg tegen over de Sint Jaco- buskerk op het zo- genaamde Kerk plein, ook wel Kerkwerf genaamd. Directieleden van de Openbare Nuts bedrijven. de Dienst Gemeente-' werken en de bur gemeester worden in een „Jan Ple- 'zler" op ouderwet se wijze naar het Kerkplein vervderd. Belangstellenden worden verzocht 'hun auto's riiet aan de Kerkweg, Jop- pelaan. Polderweg en Kerklaan te par keren. i', i SCHIEDAM Het Theatercollectief komt met de voor stelling Serenade optreden in het Passagetheater. Zaterdag 21 april spelen Simone Et- tekoven, Caroline van Gastel, Frieda Pittoors en Ria Wubben het spe ciaal voor hen ge-: schreven stuk van Hugo Claus. Hét stuk is gebaseerd op ideeën en fanta sieën van de vier vrouwen. De regie is van Lou Landré, hij speelt ook mee. Het Theatercollec tief heeft een vasté kern van vier vrou wen, Simone, Caro line, Frieda en za kelijk leidster Ria Wubben. leder sei zoen brengen zij een productie ge- baseerd op Initia tieven vanuit het collectiéf. Andere mensen worden aangetrokken om bijvoorbeeld het script te schrijven, de kostuums te ontwerpen of mee te spelen. Eerder bracht het Theater- collectief de voor- stelling 'Volwassen orgasme ontsnapt ;c' uit Amerikaans cir cus': Serenade gaat over dingen, die men ook wel pervers noemt, 'Over genot en verbod', zoals in de Serenadefolder staat te lezen. Aan vang voorstelling 20.15 uur. Toegang 7,50. Kassatijden Passagetheater: dagelijks van 13 tot 15 uur (behalve maandag). Telefo nisch reserveren, tel. 269563 of bij de WV op werkda- gen, tel. 733000 f. van 9 tot 17 uur. Deze hele week. wordt ér in de film- ij zaal van het Passa- j getheater de lach- film Louis de FunesJ gedraaid voor kfn- deren. Dinsdag-; woensdag-, dort-? derdag-, vrijdag-;; |- zaterdag- en zon- dagmiddag vanaf 14 uur wordt dé f film vertoond. Toe-1, gang ƒ6,-. f In Theater de Teerstoof wordt het!- aanstaande week- einde geen voor-; stelling gegeven', ook de kindervoor-J stelling gaat niet door. m Passagetheater,- Passage 9-13, tel. i' 269563. Theater de| Teerstoof, Nieuws-1* traat 12, tel. f 269455. 't MAASSLUIS Publiekstrekker v' nummer één, het parachutespringen tijdens dè Furiade in Maassluis, zal waarschijnlijk uit. het programma worden geschrapt. Ue organisatie vindt het risico dat de springers door slecht zicht moeten afhaken te groot. Vorig jaar cirkelden zes parachutisten van de Flying Dutchmen tijdens de Furiade geruime tijd in hun Cessna boven de stad. De stuntmannen zou den een uiterst moeilijke landing maken op een ponton in dé ha- De 19-jarige W. T. M. B. keek raar op toen hij zijn auto startte. De motor bleek meteen vlam te vatten en grote rookpluimen kwa- men onder de mo torkap vandaan. De brandweer werd te hulp geroepen om het vuur te doven. Met één grote straal was dit kar wei binnen zeer korte tijd geklaard. De politie vermoedt dat de benzinelei ding van de wagen lekte. Terwijl de bewoner lag te slapen héb- ben onbekenden kans gezien een fo tocamera te stelen uit een woning aan ven. Duizenden mensen stonden langs de kades om het te zien. De springers keerden echter onverrich- ierzake terug naar Zestiehhoven toen, hét zicht minder dan de vereiste 900 meter bleef. Voor de heer J. Langelaar, secreta ris van de stichting Maassluis Marl-"' tiem, aanleiding om te twijfelen de "Vliegende Hollan ders" weer uit te nodigen voor okto ber dit jaar. Wel. hoopt hij op de komst van een oor logsbodem van de Nederlandse mari ne. Een duidelijk het Lfsztplein. Zij hébben vermoe delijk gebruik ge maakt van een val se sleutel. De buit had een waarde van duizend gul den. Een werkkeet van de firma Bouw is dit weekeind ge heel in vlammen opgegaan. Door nog onbekende oorzaak ontstond zaterdagmiddag rond half vier brand in de werk keet die gepar keerd stond aan de Gustoweg. De brandweer ging het vuur te lijf met twee hogedrukstralen maar kon niet voor komen dat de keet tot de grond toe af brandde. feestprogramma f bestaat nog niet.' i- Langeraan "Hét 'r i probleem is dat de f meeste deelnemers, op het allerlaatste - moment hun mede werking toezeggen;, in de hoop bij an-' J dere feesten in het; land meer te ver- dienen." Het gemeentebe stuur wil dit jaar; voor het ^erst de - subsidiekraan een Z beetje dicht- draaien. Volgens Langelaar is het moeilijk te zeggen.-;! of er bepaalde on-" 'derdeien hierdoor, 7 zullen uitvallen, a. De Schiedamse po^' litie heeft twee ,r® jeugdige Vlaardin--' gers aan'het poli- tiekorps In hun woonplaats uitgelei'1 verd. Het tweetal .y- wordt ervan ver-- 'H dacht een brom- fiets te hebben ge--; stolen. De twee r Vlaardlngers, der--; tien en vijftien jaar oud, reden op de brommer op de ';v Brederoweg toen zij surveillerende agenten in de ga- 'n: ten kregen. Zij .sloegen op dc °v vlucht maar 'werden1; In de kraag gevat: 7 Later bleek de bromfiets in Vlaar-'" dingen te zijn jge- stolen.,.--.-.m :,A,, "ZAl

Het Vrije volk | 1984 | | pagina 1